Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.291
Cevap
50
Favori
475.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FatihÇ.

Hocam net te bi video var Hatsan ile Kral Canas ı karşılaştırıyorlar kral canasın çıkış hızı hatsan dan daha iyi ölçümle gösteriyorlar yapanlarda yabancı Türk değil bu konuda iki tüfek hakkında da bilgi sahibi olan yada ikisinden birini kullanan varsa tecrübelerini paylaşırsa seviniriz. bu arada hatsan mod 80 galiba tam hatırlamıyorum.

Önemli olan istikrarlı atıştır sayın Fatih amaç Kralı kötülemek değildir ancak hızlı çıkıp düzgün bir grupman yapamamasından ise yavaş ama düzgün grupman daha iyidir derim. Grupman aynı noktaya aynı mesafeden ardışık yapılan atışlar diye tarif edebilirim sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkas

Hatsan at44,çeşitli saçmalarla deniyorum, 50m anca gidiyor, 15-17gran iyi vuruyor 25-30gran sapması çok fena. Hava pompası öldürüyor doldururken

Bence tüfeği birggarantiye göndetmelisin bakımı yapılıp oring contaları yenilensin ben daha uzak mesafelere başarılı atışlar gerçekleştiriyorum kleştiriyorum at44 wx lw Long modelini kullanmaktayım

Pompa mevzusuna gelince evet biraz uğraştırmakta ancak alıştıktan sonra 2 postada 100 bar basınçtan 200 é basılabiliyor
    30gr cok net atışlar çıkarıyor aslında jsbler de iyidir aslında

• Arkadaşlar,

Havalı tüfek konusunda yeniyim. Abimle beraber bir tane almak istiyoruz.

Amacımız yazlıkta hedef koyup atış talimi yapmak.

Fakat ileride daha ileri düzey de kullanabiliriz.

Kendiliğinden dürbünlü, servisi ve desteği iyi olan bir marka önerebilir misiniz ?

Hatsan Mod 85 Sniper nasıldır ?

Max. bütçe 250 - 300 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: dweller

Arkadaşlar,

Havalı tüfek konusunda yeniyim. Abimle beraber bir tane almak istiyoruz.

Amacımız yazlıkta hedef koyup atış talimi yapmak.

Fakat ileride daha ileri düzey de kullanabiliriz.

Kendiliğinden dürbünlü, servisi ve desteği iyi olan bir marka önerebilir misiniz ?

Hatsan Mod 85 Sniper nasıldır ?

Max. bütçe 250 - 300 TL

85 kullanmışlığım yok ancak 95 ile dediklerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsin zaten servis ve destek konusunda Hatsantek ggeçerim araştır bir bak derim 95 ide

• Merhaba
    Hatsan mod 90 kullanan abiler tahribat ve menzille ilgili bilgi verirse sevinirim 5.5mm
  • arkadaşlar 4,5 -5,5-ve 6,5 mm bunların hepsini atan tek bir havalı tüfek varmıdır belki biraz yazdıklarım saçma gelebilir ama merak ettim
  • O kartalların tanesinin cezası beşbin liradır. Vurmayı unut. Hem silahından olursun hem parandan.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulent6161

arkadaşlar 4,5 -5,5-ve 6,5 mm bunların hepsini atan tek bir havalı tüfek varmıdır belki biraz yazdıklarım saçma gelebilir ama merak ettim

Hayır :) bana saçma gelmedi öğrenmek istiyorsun :)
    bir tüfek farklı kalibrelerdeki mermileri atamaz. 4.5mm olan saçmayı 4.5mm kalibresi olan havalı tüfek atar ,5.5mm olan saçmayı 5.5mm kalibresi olan havalı tüfek atar ,6.5mm olan saçmayı 6.5mm kalibresi olan havalı tüfek atar hepsi ayrıdır ama 6.5mm lik olanın namlusunun içine 4.5 ve 5.5mm lik saçmalar sığar atabilirsiniz fakat boş ve küçük kalacağından merminin çıkış gücü çok çok çok azalacaktır çünkü havanın yarısı boş yerden dışarı çıkacaktır. :) bendeki kral 5.5mm canas modeli Dürbün tasco 2.5-10x56mm
  • Arkadaslar elimde cok az kullanilmis hatsan mod 70 var. İlgilenen arkadaslarhttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=94827798
    Linkteki ilanima bakabilirler

• Yeni başlayanlar için
    http://goo.gl/noHt82
     Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!
  • Yerli normal bir ürün ise
    http://goo.gl/VDnJ2h

• Güç isteyenlere
    http://goo.gl/a9Bihi

• quote:

Orijinalden alıntı: manset14

Merhaba
    Hatsan mod 90 kullanan abiler tahribat ve menzille ilgili bilgi verirse sevinirim 5.5mm

100 metrede isabet oranına birşey diyemem ancak denk getirirsen soda şişesini alırsın güzel ve sağlam tüfektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbemetin

merhaba arkadaşlar, yaşadığım yer bir köy, tavuklarıma dadanan üç tane kartal var çok yüksek uçuyorlar, bunlar 5 tane tavuğumu götürdüler, bir çaresine bakmam gerekiyor, elimde tek kırma 12 cal ateşli var kısa mesafe iyi fakat bana 1500 liraya kadar menzili uzun olacak iyi bir havalı tüfek lazım, tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler,

senin derdinin devası bir pcp olur ancak hareketli nesnelere havalı tüfekler ile atman mümkün değil konar olması gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbemetin

merhaba arkadaşlar, yaşadığım yer bir köy, tavuklarıma dadanan üç tane kartal var çok yüksek uçuyorlar, bunlar 5 tane tavuğumu götürdüler, bir çaresine bakmam gerekiyor, elimde tek kırma 12 cal ateşli var kısa mesafe iyi fakat bana 1500 liraya kadar menzili uzun olacak iyi bir havalı tüfek lazım, tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler,

25 kalibre, at44, lw namlu, alaşım Magnum pellet

• Merhaba.

Gamo marka pellet aldım, 10 tanede 7-8 adet saçma deformasyonlu olarak çıktı, atış yaparken tüfegin namlusunda kalıyor.

sizde de pellet ' lerde bukadar çok bozuk çıkıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magancı -- 22 Temmuz 2014; 15:14:28 >
  • Meraki olan arkadaslar. Profesyonellige gecis surecini atlatmaniz icin hatsan firmasinin urettigi 5.5 mm tufekleri tavsiye ederim. Tufek alirken dikkat etmeniz gerekenler tetik sistemi, amortisor (basinc, geri tepme) sistemi, ve piston sistemidir.namludan kirmali havali tufeklerde Istikrarli atis saglamak icin bu soylediklerimi dikkate almaniz gerekir. 250 300 tl lik butceyle yaklasik 1 yilda boyle bir tufekle acemiliginizi atarsiniz. Tavsiyem vortex gaz pistonlu sistemle calisan 5.5 mm namludan kirma quatro 2 tetik sistemli sas amortisorlu ve en az 3 parca sok onleyici dipcik sahibi tufek almaniz. 16 yasimdan beri atesli, atessiz silahlarla ic ice oldugum icin mesajlarinizi zevkle yanitlarim. 1. Ordu Komutanliginda atesli ve atessiz silah musabakalarina defalarca katildim ve derecelerim var isteyen arkadaslara alim konusunda dahi yardimci olmaya calisirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magancı

Merhaba.

Gamo marka pellet aldım, 10 tanede 7-8 adet saçma deformasyonlu olarak çıktı, atış yaparken tüfegin namlusunda kalıyor.

sizde de pellet ' lerde bukadar çok bozuk çıkıyor mu ?

Namlunda sorun var bence.

• Arkadaslar pistonlu yayli eski kral marka ahsap 5.5 havali tufegim var atislari cok dustu bazen hava okadar siddetsizki mermi cikmiyor actim baktim pistonda deforme var biraz buna ne gibi care bulabiliriz acil yardim gerek iyice sildim yagladim ama fazla bisey fark etmedi eskiden 75 metreye kadar atardim 40-50 metreden kus vururdum deler gecerdi mermi 2003 yilinda filan almistim. Pistin degisiyormu.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.