Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (1099. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.073
Cevap
29
Favori
1.972.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10971098109911001101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir yanlışınız var. 5. vites 3000 devirde 155 ile gider bizim araçlar. (1,6 TDCi)

4. vites 2000 devir 80KM
    5. vites 2000 devir 100-102km daha dün denedim.
  • MySun kullanıcısına yanıt
    olabilir hocam benim focus 1.6 tdci 2006 model fark olurmu sizin arabayla yoksa aynı motor mu, ben sanki öyle hatırlıyorum hız yapmadığım için öyle 130 dan fazla hızla gitmem, merak ettim şimdi bende deneyim ama sanki dediğim gibiydi 5.viteste 120 km hız 3000 devire geliyor diye hatırlıyordum ya hayırlısı :) @MySun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalbaz

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

2007 TDCI Focus HB Ghia nasıldır arkadaşlar?
    115.000 KM de. Çok mu? Alınır mı? 27.500 TL fiyat istiyor.
    Kronik sorunu varmı?
    Birde bu aracın tork devri nedir?
    Tork kaçtır?
    5 ileri mi 6 mı?
    Sony ses sistemi sadece gösteriş mi yoksa gerçekten efsane mi?
    90 Km hızla giderken 5,viteste araç kaç devirde oluyor?

Evet, bu soruların cevabını ben de merak ediyordum. Cevaplayacak bir arkadaş varsa seviniriz...

Bayagi gec olmus ama kisaca cevaplayayim :

Trigger 90k ya da 5 yılda bir değişir, hangisi önce gelirse. Ben mesela 4.5 yılında değiştirtmiştim arac 70k'daydı.
    Kronik sorunu turbo patlatması, 120k-130k civarinda oluyor diyorlar bana henuz olmadı 142k'da. Bunun dışında kronik problem otomatik viteslilerde var.

tork devri 1800 ya da 2000 devir
    240Nm/s
    5 ileri
    Sony iyidir ama mükemmel degil. CD dinlerken iyi ama...
    1800 devir

• bedo42 kullanıcısına yanıt

130 2500 devirde yapıyor video bana ait değil.

140 2750 devir falan

• 1.6 tdci 109'luk aracımla 5 vites 3000 devirde 160km hız yapıyorum, bizzat denedim
  • MySun kullanıcısına yanıt
    iyiymiş ha büyük ihtimal benim arabamda böyledir deneyecek vakit bulamadım. denemek içinde şehir dışına çıkmak lazım. Bu arada sana bir şey danışacağım benim 1.6 tdci 2006 model ghia arabam 35 kuruş yakıyor ya şehir içinde kime desem çok diyor megane 2 li biri 100 tl ile 400 km gezmiş, ben ise 175 tl ile 515 km gezdim bir sorun olabilir mi benim arabamda yoksa normal mi focuslar çokmu yakıyor yakıttan dolayı soğudum desem yeridir. @MySun
  • bedo42 kullanıcısına yanıt
    ortalama hız ve 1 çalıştırma ile kaç km gifildiği önemli.

benim 2-3 kmlik kısa yollarda kullanıyorum ortalama hızım 24km/h, 6,9 litre tüketimim var şehir içi son depoda. 4,39 litre fiyatından 30 kuruş yapar.

megane 2 li arkadaş 5,7 litre yakmış 100kmde. ortalama hızı 35km üstüdür, dur-kalk çok olunca ş.içi 30-35 kuruş gayet normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MySun

ortalama hız ve 1 çalıştırma ile kaç km gifildiği önemli.

benim 2-3 kmlik kısa yollarda kullanıyorum ortalama hızım 24km/h, 6,9 litre tüketimim var şehir içi son depoda. 4,39 litre fiyatından 30 kuruş yapar.

megane 2 li arkadaş 5,7 litre yakmış 100kmde. ortalama hızı 35km üstüdür, dur-kalk çok olunca ş.içi 30-35 kuruş gayet normal.
    bugün servise 75000 bakım fiyatını sordum 600 tl diyor. YUH OHA insafsızlar. altı üstü filtreler değişecek.
    aks keçesi ile 4 fren balatasına 600 tl dedi. bosch servis 350 tl ye yapıyor. bu nasıl iş ya.

ben bu focustan soğumaya başladım.
  • ERHAINSTEIN E kullanıcısına yanıt
    Özel Ford servisinde tüm bakım + polen 180 Tl yaptım 600 liralık napıyosunuz deseydin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERHAINSTEIN

bugün servise 75000 bakım fiyatını sordum 600 tl diyor. YUH OHA insafsızlar. altı üstü filtreler değişecek.
    aks keçesi ile 4 fren balatasına 600 tl dedi. bosch servis 350 tl ye yapıyor. bu nasıl iş ya.

Araciniz garanti kapsaminda degilse disarda yaptirin,sirf garanti disi kalmasin diye ilk 15000 bakimimi opel servisinde yaptircam 530 tl istiyorlar,resmen soygunculuk,ayni bakimi garantisi bitmis araclara 250 tlye yapiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

quote:

Araciniz garanti kapsaminda degilse disarda yaptirin,sirf garanti disi kalmasin diye ilk 15000 bakimimi opel servisinde yaptircam 530 tl istiyorlar,resmen soygunculuk,ayni bakimi garantisi bitmis araclara 250 tlye yapiyorlar

Alıntıları Göster
    birde tanıdık ile fiyat alıcam. arabayı seneye satmayı düşünüyorum. bu zamana kadar bütün bakım ve tamiratları yetkili serviste yaptırdım. satarken bi yararı olur diye yetkili servise yaptırmak istemiştim. olmazsa artık dışarıda bir servise götürücem.

o zaman bir soru daha fren balatalarını değiştiricem. disklerinde değişmesi iyi olur diyenler war. sizlerin fikri nedir?

• quote:

birde tanıdık ile fiyat alıcam. arabayı seneye satmayı düşünüyorum. bu zamana kadar bütün bakım ve tamiratları yetkili serviste yaptırdım. satarken bi yararı olur diye yetkili servise yaptırmak istemiştim. olmazsa artık dışarıda bir servise götürücem.

o zaman bir soru daha fren balatalarını değiştiricem. disklerinde değişmesi iyi olur diyenler war. sizlerin fikri nedir?

Alıntıları Göster
    2011 gümüş gri trend x 74.000 km de sadece sol arka kapıda boya var 35000 tl fiyat çektıler sizce nasıl arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kalayci36

2011 gümüş gri trend x 74.000 km de sadece sol arka kapıda boya var 35000 tl fiyat çektıler sizce nasıl arkadaşlar

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Bi sorum olacaktı. Focus 2 makyajlı kasalarda 1.6 tdci 109 ps olan modellerde bazıları 5 bazıları 6 vites. Hangi modellerde hangi vites var? Yani paket olarak falan mı değişiyor? Yoksa başka bi şey adında mı değişiklik gösteriyor?
    Ek olarak; hangisi daha iyidir. Mesela megan 2 lerde 6 vites olanı pek yoktur yani fazla tutulmadı. Focuslarda da böyle midir? Çünkü sahibinden de bakıyorum ilanların çoğu 5 vites olanından.

Edit: Ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenTugay -- 4 Nisan 2014; 6:05:19 >

• BenTugay B kullanıcısına yanıt
    focus 2.5 da 6 vites manuel yok, karıştırıyorsunuz sanırım. türkiyede olmayan 2,0 TDCi da var sadece.
    2.0 TDCi

quote:

Sure enough this 2.0 TDCi is properly quiet and has a sweet six-speed box so you can use the torque any way you choose, for relaxed schmoozing or a pretty spirited dash.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

Merhabalar. Bi sorum olacaktı. Focus 2 makyajlı kasalarda 1.6 tdci 109 ps olan modellerde bazıları 5 bazıları 6 vites. Hangi modellerde hangi vites var? Yani paket olarak falan mı değişiyor? Yoksa başka bi şey adında mı değişiklik gösteriyor?
    Ek olarak; hangisi daha iyidir. Mesela megan 2 lerde 6 vites olanı pek yoktur yani fazla tutulmadı. Focuslarda da böyle midir? Çünkü sahibinden de bakıyorum ilanların çoğu 5 vites olanından.

Edit: Ekleme.

Yukarda arkadasin belirttiyi gibi 6 vites focus 2 makyajli kasa yok,sadece 2.0 motorlu dizeller var,yanilmiyorsam onladan da turkiyede iki adet var
  • Tamamdir hocam. O zaman yine sahibindende bikmeyen kisilerin klasik ozellik abartmalariymis 6.vites :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenTugay -- 4 Nisan 2014; 17:32:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

Tamamdir hocam. O zaman yine sahibindende bikmeyen kisilerin klasik ozellik abartmalariymis 6.vites :-)
    Arkadaşlar tanıdıkta 2006 focus ghia prince lpgli,manual vites,siyah renk,sunrooflu,140.000 kmde HB kasa araç var.fiyatına 30.000 tl diyor.Günde ortalama 20 km yapıyorum.Sizce yakıt konusunda üzer mi veya tavsiyeniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Norton -- 5 Nisan 2014; 0:49:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrb

Arkadaşlar tanıdıkta 2006 focus ghia prince lpgli,manual vites,siyah renk,sunrooflu,140.000 kmde HB kasa araç var.fiyatına 30.000 tl diyor.Günde ortalama 20 km yapıyorum.Sizce yakıt konusunda üzer mi veya tavsiyeniz var mı?

1 ay önce 2011 model 30 bin km'de dizel focus collection'ı 38 bine aldım. araçta ayrıca multimedya kiti mevcut. dolayısı ile bahsettiğiniz araç için istenen fiyatı bir daha gözden geçirmenizi öneririm.
  • Arkadaşlar mazot alırken pompa atıyordu sürekli. Mazot hortumuna baktırdım resimdeki çıktı. Sorun düzeldi. Ne İle yarar bu parça acaba.
     Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htepeli -- 6 Nisan 2014; 23:21:51 >
  • öncelikle merhaba hocam o fiyat o araca biraz fazla geldi bana iki ay önce arkadaşıma 1.6 comfort 2011 model focus u 32500 tl ye aldık araçta hata boya yok araç 42000 km de kışlık lastikleride hediye ama yinede karar sizin
  • 
Sayfa: önceki 10971098109911001101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.