Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa)
21982 Cevap1583263 Görüntüleme29 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4162 Mesaj
8 Ağustos 2005; 18:09:25 

ben gece gostergelerın nasıl oldugunu gormek ıcın bır foto ıstıyorum

20 Mesaj
8 Ağustos 2005; 19:06:28 

Ford focus 1.6 dizel , opel astra 1.6 dizel , pejo 307 1.6 dizel
hangisini secerdiniz?

1 Mesaj
9 Ağustos 2005; 1:32:30 

focusun benzinlisinde bile kabine sızan korkunç bir motor sesi var. dizelini test ettim geçen ay. rölantide bmc kamyonet, yola çıkınca böğürtü makinası. fordun önleyemediği bir handikabı bu motor sesi. onun dışında süspansiyonları gayet başarılı. keşke almanlarda benzer süspansiyonları kullansa. işçilikte gözden ırak yerlerde hatalar buldum ama genel olarak kaliteli duruyor. bi de eski focuslardan bilirim, arabanın içinde bozuk zeminde bile tıkırtı yok. alınabilecek bi arabaydı ama sırf motor sesi yüzünden kaçtım. megan sedan dizel sportway aldım. arabanın içinde motor sesi diye bişey yok. çok güzel izole etmişler. süspansiyonları da focusa yakın ancak içerde tıkırdayan bikaç yer var. bi de focusun yenilenen dış görünümünün kişiliksizliğine değinmeden geçemeyeceğim.

1760 Mesaj
9 Ağustos 2005; 10:41:13 

quote:

Orijinalden alıntı: free76
bi de focusun yenilenen dış görünümünün kişiliksizliğine değinmeden geçemeyeceğim.

oh be sonunda biri eleştirdi. eskisini arar olucaz galiba. ne iğrenç çamurlukları var öyle arazi aracı gibi.

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

753 Mesaj
9 Ağustos 2005; 13:17:11 

bu arabada gerçekten eksiklikler çok... bence en büyük eksiklik bu fiyatta rakipleriyle yarışması için neden xenon far yok hala anlamış değilim... birde duyduğuma göre araba yerden biraz daha yüksek olduğu için 110 dan sonra rüzgar sesi geliyormuş.....

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

85 Mesaj
9 Ağustos 2005; 14:13:46 

FİYATIDA 41.8 MİLYAR.PAHALI DEĞİLMİ

YOU WİLL NEVER WALK ALONE

1005 Mesaj
9 Ağustos 2005; 14:19:28 

Galiba park sensörü de yok

2242 Mesaj
9 Ağustos 2005; 16:48:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ankaralı33

FİYATIDA 41.8 MİLYAR.PAHALI DEĞİLMİ

o liste fiyatıdır kardeşim. focus 1.6 dizel trendini en son 35 milyara veriyolar hem de metalik renkli. ben stil paketini istedim 36 milyara mal oldu

4887 Mesaj
9 Ağustos 2005; 18:32:05 

Yoltutusu nasıl vırajlarda fln nasıl eskı focustan daha yuksek bır puan mı alıor gozunde?

Little Less Conversation, Little More Action Please...

7129 Mesaj
9 Ağustos 2005; 18:38:26 

focus ii araba kim ne derse desin
mesele fordda ve otosanda
focusları ve diğer ford ları vede ford kullananları daha ne hale getirecekler
alanlar şimdi memnun
temennim kullananların memnuniyetlerinin devam etmesi

753 Mesaj
9 Ağustos 2005; 20:06:20 

[/quote]
o liste fiyatıdır kardeşim. focus 1.6 dizel trendini en son 35 milyara veriyolar hem de metalik renkli. ben stil paketini istedim 36 milyara mal oldu
[/quote]

nasıl veriyorlar ya... yok öyle bişey.. stil paket ne ya.. o kadar ford un sitesine girdim stil paketi görmedim.. nereden çıkartıyorsunuz... nerede yaşıyorsunuz????? biri banada göstersin stil paketini===36 milyara olanı

2242 Mesaj
9 Ağustos 2005; 20:26:17 

kardeş o fiyat pazarlıklı fiyati. liste fiyatı değil yani.liste fiyatı olsa 38 den fazlaya patlıyo sanırım. stil pakette 16" 205/55 lastik ve sis farı ekleniyor

753 Mesaj
9 Ağustos 2005; 22:03:40 

Daywalkerr kardeş bu stil paket dediğin pakette nerede?? yani fordun sitesinde yok da... serviste özel koyup parayıda fiyata mı ekliyorlar.. burasını anlayamadım?????

753 Mesaj
9 Ağustos 2005; 22:07:49 

quote:

Orijinalden alıntı: emremuslu

unutmadan bir şey daha söyliyeyim. lastik havalarını mutlaka kontrol ettir. çünkü ben uzun süre 33 olması gereken hava ile fabrikadan geldiği 45 hava ile kullandım arabayı. bir anormallik olduğunu hissediyordum. çok sertti. sonra servise gittiğimde normale çevirdiler. şimdi çok güzel. aslında kontrol ediyorlar ama benimki gözden kaçmış herhalde...

emremuslu sen bilirsin?? varmı stil paket Allah aşkına sen söyle ???? 36 milyara tcdi varmı bu paketle???

2242 Mesaj
9 Ağustos 2005; 22:23:24 

http://www.ford.com.tr/sechesapla/ buradan focusu seçtikten sonra opsiyonları göster de opsiyon içinde yer alıyor

753 Mesaj
9 Ağustos 2005; 23:25:41 

focus tcdi trend 37,066+stil paket1,199=38 265 walla çok iyi o zaman ghia si da 39a rahat alınır.. bizim buralarda yapmıyorlar bu kadar indirim.. neresi orası kardeşşşş???

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 12:56:59 

quote:

Orijinalinden alıntı: qr_bugra

Arabanın arka koltuğunda ayaklarımı koycak yer bulamıyorum.Ayakkabılarımı bagaja koyup bağdaş kurarak oturuorm.Haa bi de ne o öle önde farklı arkda farklı mazleme kullanmöışlar.Hayatta vermem o parayı o arabaya.Yazık!

kardeşim dizelin fiyatı bu. eğer benzinli alacaksan 30 a bulursun.arka koltuklardaki diz mesafesi de bana çok iyi geldi açıkçası. bu tip kaliteli dizel bir motora sahip başka bir araç bulursan tabi bu fiyata hemöen onu alayım

2054 Mesaj
10 Ağustos 2005; 12:59:07 

Nasıl bu dizel motora yaa! Sen bu motoru sadece Ford kullanıo falan mı sanıon. C4 alırım 4 kat daa ii.

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:02:20 

c4 ün fiyatına adam 38 milyar dedi.plastik jant kapagı felan var. 15" lik bide. ayrıca bagajı da ayrı bir durum. ha bide o fiyat opak rengti (c4ün yani). ben sana diyorum ki sedan focus 1.6 tdci metalik renk 35 milyar. ama sportif görünsün diyosan 205/55 lastik 16" alaşım jant ve sis farı içeren stil paketi alırsın 36 milyar olur

2054 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:10:05 

Stil paketi 1 milyar mı?

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:11:07 

quote:

Stil paketi 1 milyar mı?

evet

2054 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:13:10 

İyi sen git Focus al bin güle güle....Stil pkaetini de unutma haa.Hiç olmazsa birazcık havan olur.ARAÇ SPOR GÖRÜNÜR jant ve sis farıyla.

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:16:53 

quote:

İyi sen git Focus al bin güle güle....Stil pkaetini de unutma haa.Hiç olmazsa birazcık havan olur.ARAÇ SPOR GÖRÜNÜR jant ve sis farıyla.

iyi sen de git c4 al. jant felan takana kadar 4 milyara patlar elinde. ikinci elden de para etmez. citroen diye. sonuçta burası türkiye bir ömür boyu onunla dolaşırsın artık

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:22:35 

nerene basıyosan bas kardeşim. akıl var mantık var. arabaya sadece yok arkası farklı önü farklı diye bakmıcan. bunun 2. eli var servisi var cartı var curtu var. fiyatı da vart tabi. 1 de fordda 10 milyara kadar krediye faiz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalkerr -- 10 Ağustos 2005, 13:23:34 >

2054 Mesaj
10 Ağustos 2005; 13:30:23 

kredi dedğin her arabada öle artık

1005 Mesaj
10 Ağustos 2005; 16:22:26 

Daywalkerr arabada park sensörü varmı?

6 Mesaj
10 Ağustos 2005; 20:38:06 

slmlar

2 gün önce sedan ghia tdci aldım. aracta pek bi aksilik gözüme çarpmadı , ekstradan bir park sensörü taktırdım.
Aracın gidişi güsel yalnız birkaç nokta var canımı sıkan,

1. Arkalar disk olmadığı için frene biras sıkı basılırsa öne yığılma yapıyor.
2. İlk çalıştırma esnasında dizel ön ısıtma ışığı yanmıyor bende (acaba yokmu ama el kitabında var diyor, ya da bende mi yok?)
3. daha 230km de hep şehir içi gidiyorum genelde klima açık ama yakıt göstergesi yarıya yaklaştı benim aldığım yol 230 km ilk rodaj diyemidir değilse bence 800 km bile zor görücez demektir bi depo ile. Eurodizel alıyorum bu arada.

Benden evvel alıp kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Reality Is DrEaMiNg

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 21:08:36 

ben aracı daha alamadım. burada dizel focus kalmamış. izmirden bulduk bitane rezervasyon yaptırdık. haftasonu gidip alacaz.

@hakanzzz: dizel araçların yaklaşık ilk 1000 km resi çok önemli. ilk1000km de araç çok perrformanssız oluyor diye biliyorum ve daha sonradan açılıyor. bir süre aracı performanslı kullanmak gerek. büyük ihtimalle yakıt tüketimi de buna bağlı bişeydir. ilk 1000 i geçtikten sonra şüphe edebilirsin. yakıt olarak opet öneriliyor. yakıt garanti kartı gibi bişeyler veriyomuş. yakıttan kaynaklanan sorunları opet karşılıyomuş sanırım.

ayrıca araçla ilgili ilk izlenimim biraz ses alıyor içeri.özellikle lastik sesi. arkas süspansiyona eklenen çapraz çubuklar hızlı kalkışlarda aracın burnunun kalmasını engelliyor. kısmetse cuma-cumartesi günü alacaz arabayı

6 Mesaj
10 Ağustos 2005; 22:36:33 

daywalker İstanbul da eylüle kadar sıra veriyorlar şanslıymış iyi bulmuşsun.
Sana tavsiyem arabayı teslim aldın mı orda herbir tarafına bak tırda gelirken sağını solunu çizmiş olmasınlar. Bazen oluyor bende sol kapı çıtasında hafif vardı ama yaptılar ve park sensörü hediye ettiler

Bayağı bir dizel inceledikten sonra bu araca karar verdim focus dizel test arabası olmadığı için c-max denemiştim ama
sana şunu söyleyim performans açısından hiç sorun yok demin kısa bi tur attım yine 1500km kadar basmıycam dedim ama hafif bir gazlamaktan
alamıyo insan kendini 3 te 140 çoook rahat devir dibine yapışmadan yapıyor. .

Arabayı satın aldığında opet yakıt kartı veriyorlar onlan benzin alıyorsun ama aracı aldığım bayinin yakınında opet yoktu bende po dan eurodizel aldım.
Sonraki depoya inşallah.Bu sistemin geçerli olması için son 10 depoyu opetten almak lasımmış.

Tabi güvenceyi zaman gösterecek. sikayetvar.com da bu konuda pek olumlu şeyler yazılmamış onu da belirtmekte yarar görüyorum.

Sonuçta şu an 240km de ve performans konusunda gayet memnunum. Sanada şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada emremuslu arkadaşımız epey evelden almıştı, özellikle dizel ısıtma ışığı ve ilk depo ile kaç km gitmiş nasıl gitmiş? ben gazın ayarını fasla mı kaçırmışım acaba ? gibi sorulara cvp verebilirse sevinirim

Reality Is DrEaMiNg

95 Mesaj
10 Ağustos 2005; 22:43:40 

quote:

Orijinalinden alıntı: hakanzzz

slmlar

2 gün önce sedan ghia tdci aldım. aracta pek bi aksilik gözüme çarpmadı , ekstradan bir park sensörü taktırdım.

2. İlk çalıştırma esnasında dizel ön ısıtma ışığı yanmıyor bende (acaba yokmu ama el kitabında var diyor, ya da bende mi yok?)
3. daha 230km de hep şehir içi gidiyorum genelde klima açık ama yakıt göstergesi yarıya yaklaştı benim aldığım yol 230 km ilk rodaj diyemidir değilse bence 800 km bile zor görücez demektir bi depo ile. Eurodizel alıyorum bu arada.

3. rodaj diyedir... yoksa o kadar yakmaz. düzelir bence sorun yoksa...
2. e kitabında yazmıyo mu ışık yanar yanmaz filan diye, ışık yanar demiyolarsa yoktur ışığı olsa söylerdi kitabı...
1. yine kızacaklar bana ama getz dizelde arka disk standart, eksiklik valla o araba için :)

arkadaşların anlattıgı kadarıyla ben çok begendim arabayı, güle güle kullan...

2242 Mesaj
10 Ağustos 2005; 23:42:41 

quote:

daywalker İstanbul da eylüle kadar sıra veriyorlar şanslıymış iyi bulmuşsun.
Sana tavsiyem arabayı teslim aldın mı orda herbir tarafına bak tırda gelirken sağını solunu çizmiş olmasınlar. Bazen oluyor bende sol kapı çıtasında hafif vardı ama yaptılar ve park sensörü hediye ettiler

Bayağı bir dizel inceledikten sonra bu araca karar verdim focus dizel test arabası olmadığı için c-max denemiştim ama
sana şunu söyleyim performans açısından hiç sorun yok demin kısa bi tur attım yine 1500km kadar basmıycam dedim ama hafif bir gazlamaktan
alamıyo insan kendini 3 te 140 çoook rahat devir dibine yapışmadan yapıyor. .

Arabayı satın aldığında opet yakıt kartı veriyorlar onlan benzin alıyorsun ama aracı aldığım bayinin yakınında opet yoktu bende po dan eurodizel aldım.
Sonraki depoya inşallah.Bu sistemin geçerli olması için son 10 depoyu opetten almak lasımmış.

Tabi güvenceyi zaman gösterecek. sikayetvar.com da bu konuda pek olumlu şeyler yazılmamış onu da belirtmekte yarar görüyorum.

Sonuçta şu an 240km de ve performans konusunda gayet memnunum. Sanada şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada emremuslu arkadaşımız epey evelden almıştı, özellikle dizel ısıtma ışığı ve ilk depo ile kaç km gitmiş nasıl gitmiş? ben gazın ayarını fasla mı kaçırmışım acaba ? gibi sorulara cvp verebilirse sevinirim

aracı henüz göremedim. ben balıkesirdeyim ve izmirden ayırttım. ellerinde 2 tane varmış. biri aytozu diğeri tonik mavi.maviyi ayırttım.işte cuma günü gidip bakıcaz. gaz ayarı konusunda boşver gazla. ilk kmler dizeller için önemli.performanslı kullanki motor ölmesin. şöyle bikaç100km git sonra normal kullanmaya başla

284 Mesaj
11 Ağustos 2005; 11:19:43 

bu yeni focus 1,6 tdci 35 milyar ama içine aldığı yol gürültüsü 20 milyarlık küçük arabalar kadar (yeni astra ve meriva, ona göre oldukça sessiz). bence iyi yanları motorunun güçlü olması ve yol tutuşu, dizaynı güzel değil....

87 Mesaj
11 Ağustos 2005; 12:29:06 

ben aldım 1.6 trend sedan TDCI. metalik dahil 36. 1 depo bitirdim. ama yeni araba gaza bas frene bas gaza bas fren... bu arada 400 km filanda şehir dışı kullandım. yine zevkine hızlanıp yavaşladım. dün yakıt ışığı yandı. hesap ettim tam 136000 yakmış. klima hep açık.hatta sıcaktan bunaldığımda aracın içine girip klima için aracı çalıştırdığımda çok oldu. bence çook iyi. Zamanla daha akıllı sürersem bunun düşeceği kesin. zaten ilk birkaç depo çok yakacağını söylemişlerdi.
Araç kesinlikle yolsesi-motorsesi alıyor. kafayı takarsan rahatsız da ediyor. ama o kadar abartılıp aracı almaktan vazgeçirecek kadar da değil bence. 180'e kadar yol tutuşu mükemmel diyebilirim. sonrasını yapmadım bilmiyorum. Viraj alma performansı gayet tatmin edici. Frene basınca öyle öne doğru bir yığılmada farketmedim gayet güzel ve kontrollü yavaşlıyor. En çok hoşuma giden nokta ivmelenmesi. devir 22000lere gelince araç bir anda fırlıyor. 1. viteste aracı tam gaz zaptetmek te zorlanıyorum doğrusu. ama 2 ve 3. viteslerde o ivmelenme müthiş haz veriyor. araç broşürlerinde 0-100km 10küsür saniye denmiş. hakkaten 10 saniye bile sürmeden 100'ü buluyor. Bu fiyata,bu kadar yakıta böyle ivmelenen başka araç var mı? zannetmem. daha önce golf benzinli kullanmıştım. dizel focusun performansı daha iyi geldi bana.

Kısacası Araç çok hoşuma gitti. iyiki almışım diyorum. Hadi herkese kazasız belasız yolculuklar.

2242 Mesaj
11 Ağustos 2005; 12:39:35 

quote:

Orijinalinden alıntı: beg10ya

ben aldım 1.6 trend sedan TDCI. metalik dahil 36. 1 depo bitirdim. ama yeni araba gaza bas frene bas gaza bas fren... bu arada 400 km filanda şehir dışı kullandım. yine zevkine hızlanıp yavaşladım. dün yakıt ışığı yandı. hesap ettim tam 136000 yakmış. klima hep açık.hatta sıcaktan bunaldığımda aracın içine girip klima için aracı çalıştırdığımda çok oldu. bence çook iyi. Zamanla daha akıllı sürersem bunun düşeceği kesin. zaten ilk birkaç depo çok yakacağını söylemişlerdi.
Araç kesinlikle yolsesi-motorsesi alıyor. kafayı takarsan rahatsız da ediyor. ama o kadar abartılıp aracı almaktan vazgeçirecek kadar da değil bence. 180'e kadar yol tutuşu mükemmel diyebilirim. sonrasını yapmadım bilmiyorum. Viraj alma performansı gayet tatmin edici. Frene basınca öyle öne doğru bir yığılmada farketmedim gayet güzel ve kontrollü yavaşlıyor. En çok hoşuma giden nokta ivmelenmesi. devir 22000lere gelince araç bir anda fırlıyor. 1. viteste aracı tam gaz zaptetmek te zorlanıyorum doğrusu. ama 2 ve 3. viteslerde o ivmelenme müthiş haz veriyor. araç broşürlerinde 0-100km 10küsür saniye denmiş. hakkaten 10 saniye bile sürmeden 100'ü buluyor. Bu fiyata,bu kadar yakıta böyle ivmelenen başka araç var mı? zannetmem. daha önce golf benzinli kullanmıştım. dizel focusun performansı daha iyi geldi bana.

Kısacası Araç çok hoşuma gitti. iyiki almışım diyorum. Hadi herkese kazasız belasız yolculuklar.

aslında araca ziebart tan ses yalıtımı yaptırmak lazım 200 dolar gibi bişey. fiyatı uygun ama bence daha uygunu da vardır. ben sadece ziebarttan başka biyer bilmiyorum

916 Mesaj
12 Ağustos 2005; 22:47:32 

selamlar ya bende bu aracı bir kere surme sansı yakaladım ve tek kelıme ıle mukemmel buldum ama su dıreksıyonun spor konfor veya standart modunu nerden ayarlıoruz onu goremedım yardımcı olursanz sevınırım

eger set reset kısmında ıse satıs temsılcısı orayı pek kurcalamayın dedı turkce menuyu flaan sılebılırsınz dıe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swatcamgoz -- 13 Ağustos 2005, 0:18:49 >

916 Mesaj
13 Ağustos 2005; 0:12:24 

bır arkadas arka fren kampana bu bır - demıs ama sunu solım kampana durus mesafesını etkılemez

3715 Mesaj
13 Ağustos 2005; 9:08:08 

Arkadaşlar dün yeni focus trend 1.6 benzinli + Stilpaketli bir araba aldım. Arabanın yol tutuşu mükemmel. Ses Sistemi çok güzel. Malzeme kalitesi olarakta gayet güzel plastik olarak vs. Ben arabayı bu haliyle çok beğendim ama ses konusunda otobandaki denemelerimde beklediğim kadar iyi bulmadım. Motor gürültüsü değilde Asfalt sesi olması gerektiğinden biraz fazla gibi ama müzik dinlemeye başlarsanız bu ses ortadan kayboluyor gibi bişey fazla rahatsız etmiyor. Performans konusunda ise düşük viteslerde çekiş gücü harika yanlız ben herhalde 91 model kartala alışkın olduğumdan Vitesleri doğru zamanda değiştirmiyorum henüz. Yokuş çıkarken 5. vitesde pek hızlanamadım. Evet eksileri yok değil ama bu kasa bu aksesuar bu model araba bence fiyatına göre fena değil biraz fazla ağır eleştirmişsiniz gibi geldi, bu kadar yüklenilicek ne gördünüz anlamadım.

6357 Mesaj
13 Ağustos 2005; 20:21:07 

Hayırlı olsun...

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

753 Mesaj
14 Ağustos 2005; 1:22:57 

arkadaşlar yeni focus un 2005 modeliyle 2006 modeli arasında değişen özellikler var mı??? varsa nelerdir???2006 alanınız varsa aranızda.. tabiki 1,6 tdci...

245 Mesaj
20 Ağustos 2005; 0:27:54 

yeni focus 1.6 tdci trend hatcback 2006 aldım.
Ben ist. dayım ve eylüle kadar beklemedim, Ağustos başında aldım.
Araçta rahatsız edici bir ses yok. (daha önce benzinli araba kullandığım halde)
En belirgin yanları;1- ivmelenmesi harika(özellikle 2. viteste, kalkışlarda geçemeyeceğiniz araba nadir)
2-Müzik sistemi ve kliması
3-yol tutuşu , yerden yüksekliği (hafif bir jip havası veriyor, daha önce vw bora kullanıyordum altı yere çok yakındı, ist. un yollarında bayağı sıkıntı çektim.)
Bana göre dezavantajları; 1- servisi
2-yan aynalar ve dikiz aynası
3-alarm ve park sensörü olmayışı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Ağustos 2005; 15:19:24 

Focus ghia tdci da güvenlik paketini alırsanız esp + tcs + perde havayastıkları + 4 disk fren var.. gp paketinin fiyatı 1.949 ytl
quote:

Orijinalinden alıntı: ulasklu

quote:

slmlar

3. rodaj diyedir... yoksa o kadar yakmaz. düzelir bence sorun yoksa...
2. e kitabında yazmıyo mu ışık yanar yanmaz filan diye, ışık yanar demiyolarsa yoktur ışığı olsa söylerdi kitabı...
1. yine kızacaklar bana ama getz dizelde arka disk standart, eksiklik valla o araba için :)

arkadaşların anlattıgı kadarıyla ben çok begendim arabayı, güle güle kullan...

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 15:21:45 

yan aynalarının çift açılı olmadığını biliorum ama dikiz aynasında nasıl bir problem var ???? servisten ne gibi sıkıntı duyuyorsun. alarm var sanırım ama pasif bir alarm. Park sensörü taktırma şansımız varmı orjinalinden ford. yani garantiyi bozmayacak ve garantili bi sensör... Bu konular hakkında bilgi verirsen url sevinirim. konu hakkında fikri olan arkadaş varsa cevaplarını bekliorum
quote:

Orijinalinden alıntı: url

yeni focus 1.6 tdci trend hatcback 2006 aldım.
Ben ist. dayım ve eylüle kadar beklemedim, Ağustos başında aldım.
Araçta rahatsız edici bir ses yok. (daha önce benzinli araba kullandığım halde)
En belirgin yanları;1- ivmelenmesi harika(özellikle 2. viteste, kalkışlarda geçemeyeceğiniz araba nadir)
2-Müzik sistemi ve kliması
3-yol tutuşu , yerden yüksekliği (hafif bir jip havası veriyor, daha önce vw bora kullanıyordum altı yere çok yakındı, ist. un yollarında bayağı sıkıntı çektim.)
Bana göre dezavantajları; 1- servisi
2-yan aynalar ve dikiz aynası
3-alarm ve park sensörü olmayışı.

2054 Mesaj
20 Ağustos 2005; 15:26:01 

Ben onu kullandım aynalar küçük olmasına rağmen çift açılı deil, beni sollayan arabayı göremiorum...Gerçi benim için gerek yok beni sollayanı görmeme

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 15:29:45 

aahahahahahah
quote:

Ben onu kullandım aynalar küçük olmasına rağmen çift açılı deil, beni sollayan arabayı göremiorum...Gerçi benim için gerek yok beni sollayanı görmeme

753 Mesaj
20 Ağustos 2005; 15:32:49 

407 ye falan bakıyorum ama gözüm hala focus ta... bu araba yüksek hızlarda yere yapışması nasıl??? yol tutuşu yani????

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 16:21:28 

yüksek hızda yol tutuşu ii,, bunlar s40 la filan aynı konseptin araçları. zati focus yol tutuşunda kompak segmentte liderdir. yol tutuşunda kuşkun olmasın. ama 407de deli yol tutuyor onuda söylemek gerek.

753 Mesaj
20 Ağustos 2005; 18:40:47 

407 nin altı yere daha yakın olduğu için daha iyi bir yol tutuşu vardır eminim.. 407 daha hoş duruyor focustan.. daha bi ağırlığı ve sporluğu var....

2054 Mesaj
20 Ağustos 2005; 18:48:42 

quote:

Orijinalinden alıntı: cinuba

407 nin altı yere daha yakın olduğu için daha iyi bir yol tutuşu vardır eminim.. 407 daha hoş duruyor focustan.. daha bi ağırlığı ve sporluğu var....

Harbiden çok hoş da zaten biz o kadar parayı zor çıkarbilcez.
150 park sensör
150 cruise control
Bi de o döşeme nedir Ya! Rabbim iğrenç bişey,insan açık renk koyar...

Başka eksiği yok yawru gibi ......

753 Mesaj
20 Ağustos 2005; 18:52:29 

walla öyle bi focus a bakıyorum bi 407 ye gözüm 407 de kalıyorr... cruise control ve park sensörü bide krem döşeme falan yapıcaz ama bu iş bizi aşıcak gibi... excutive mi alsak napsak.. ????

245 Mesaj
20 Ağustos 2005; 19:01:53 

düttürüleyla;
Aynalarda problem var derken, senin dediğin gibi yan aynalar çift açılı değil, dikiz aynası bence küçük(daha önce kullandığım arabalarda dikiz aynası daha büyüktü ve baktığım zaman arkaya daha hakimdim.)
Servise işim düşerse problemler yaşayacağımı hissediyorum. En basitinden alarm ve park sensörü için cumartesi gününe randevu alamıyorum. Tarih önemli değil bir cumartesiye randevu verin diyorum olmuyor.
Bende başka bir yetkili servisi aradım, onlar randevu veriyor ama 150 lira daha fazla istiyorlar, hemde aynı marka alarm ve park sensörü olmasına rağmen...
Garantisi bozulmuyor. (yetkili serviste alarm ve park sensörü takılırsa)

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 19:06:53 

teşekkür ederim url , sağol bilgiler için
quote:

Orijinalinden alıntı: url

düttürüleyla;
Aynalarda problem var derken, senin dediğin gibi yan aynalar çift açılı değil, dikiz aynası bence küçük(daha önce kullandığım arabalarda dikiz aynası daha büyüktü ve baktığım zaman arkaya daha hakimdim.)
Servise işim düşerse problemler yaşayacağımı hissediyorum. En basitinden alarm ve park sensörü için cumartesi gününe randevu alamıyorum. Tarih önemli değil bir cumartesiye randevu verin diyorum olmuyor.
Bende başka bir yetkili servisi aradım, onlar randevu veriyor ama 150 lira daha fazla istiyorlar, hemde aynı marka alarm ve park sensörü olmasına rağmen...
Garantisi bozulmuyor. (yetkili serviste alarm ve park sensörü takılırsa)

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 20:31:25 

ben de perşembe günü aldım trend modelini

daha önce 2004 focus vardı

aralarında kıyaslanamayacak derecede güç ve performans farkı var ...

34.850 YTL ye aldım 10 milyar da beleş kredi verdiler ...

yokuş tırmanışı süper, hatta yokuşta performans kaybı yok desem yeridir ...

tek kelime ile harika
fiyat - performans açısından ideal ...

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 20:41:14 

Bilgiler için sağol,, focus iidir yavzzz. topici açan arkadaş trcapitalde gelsede izlenimlerini paylaşmaya devam etse sürüyle sorulacak soru var TRRRRRCAPİTALLL NİRDESİN :)

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 20:43:29 

Firari sende kullandıkça izlenimlerini paylaşırsan sevinirim. çünkü almayı düşünüorum focus tdci.. bilgilerinden mahrum bırakma ,,,
yakıt tüketimi , yol tutuş , ses problemi var mı yok mu , işçilik , servis vs..
bekliyoruz

753 Mesaj
20 Ağustos 2005; 23:35:34 

düttürüüüüü ....
birde passatlarsa 1,9 dizelin ikinci elini alsak 70-80 bin km civarı ne gibi sorunlarla karşılaşılır??? masraf olurmu sizce???? çünkü o modeller çok seri ve çok hoş performansı var. 130 hp oldukları için hala tutuluyor..
bu araçlar nasıl????

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2005; 23:42:09 

ya ben ikinci el düşünmüyorum usta , o kadar para verip ikinci el almak baya riskli... ama passat ii araç. 1.9 unda vergisi çok...
en iyisi pejo , yada focus dizel .. aklımda volvoda var ama mağlum 2.el bozuo işi
quote:

Orijinalinden alıntı: cinuba

düttürüüüüü ....
birde passatlarsa 1,9 dizelin ikinci elini alsak 70-80 bin km civarı ne gibi sorunlarla karşılaşılır??? masraf olurmu sizce???? çünkü o modeller çok seri ve çok hoş performansı var. 130 hp oldukları için hala tutuluyor..
bu araçlar nasıl????

753 Mesaj
21 Ağustos 2005; 0:07:22 

245 Mesaj
21 Ağustos 2005; 0:33:14 

firari;
Arkadaşım 34.850 ye nasıl aldın..
normal fiyatı 36.300

753 Mesaj
21 Ağustos 2005; 19:56:01 

[font="Trebuchet MS"]evet izlenimleri alalım... yeni focus alanlar.....

2242 Mesaj
21 Ağustos 2005; 20:13:23 

işte fotolarını çektim. araba budur. daha önce bahsettiğim lastik sesi bu araçta yok. sanırım benim test ettiğim araçta hata vardı. araba süper. inanılmaz hızlanıyor. 3200 devir 5. vites 160 da gidiyo. gaza biraz daha dokunduğunda 180 oluyor hiç hissettirmiyor kerata. . ses sistemi çok kaliteli ayrıca. hem hoparlörler hem de 6000cd cd çalar süperr. dizel olmasına ramen oldukça sessiz. ayrıca araç resmen yola yapışıyor. otoyolda 160 ile giderken bile kıvrak hareketler yapabiliyorduk.

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (5)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalkerr -- 14 Şubat 2006 22:01:04 >

Sayfa:   <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Modellere Özel Forumlar » Focus » Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa)
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>