Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.073
Cevap
29
Favori
1.972.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TrCapital çok teşekkürlür. Verdiğin adrese baktım sensör fiyatında değişiklik olmamış gibi. Ford servisindekinden iyi olduğu içn almayı düşünüyorum. Rica etsem sensurün kokittetiki görünümünün gündüz çekilen esimlerini koyarsın sevinirim.tşk.
    Birde test modunda araç kulanılırken yol bilgisayırından diğer bilgiler bakılarak bulunamıyor yanılmıyorsam. Mesala kapı açık bagaj açık su seviyesi düşük gibi. bunun için test menusündün kullanılması avantajmlı olmuyor sanırım.
  • ben berk 9 yaşındayım aramamız süper çok mazot yakmadığı için babam beni istediğim zaman gezmeye götürüyor.Trafiğe kapalı köy yolunda ben kullanıyorum.Koltukları evin koltuklarından çok rahat.Motoru çok güçlü uçuyoruz.Bakan bir daha bakıyor.Alamayanlar çok çalışsın onlarda alsınlar.Arabamızı çok seviyorum
  • Ben Berk arabamızı çok seviyorum.Aramamızın motoru çok güçlü ve çok hızlı herkes arabayı kıskanıyor ondan herkes arabaya bakıyor.Araba herkesin güzdesi araba yolda hep önde oluyor.
  • bu bizim
  • Benimde oğlum 20 aylık Berk otoparkta arabamızı tanıyor ve çok seviyor arka tarafta ayakta durmayı çok seviyor. Hatta arabayla işe giderken ağlıyor. Arabasız gittiğimizde ağlamıyor. Araba bahçede ise sorun yok sigorta niyetine ayrıca anartarı kendinde ise yine sorun yok evden çkmamız zor oluyor arabayı çok seviyor kerata
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÜMİTSEVDA

TrCapital çok teşekkürlür. Verdiğin adrese baktım sensör fiyatında değişiklik olmamış gibi. Ford servisindekinden iyi olduğu içn almayı düşünüyorum. Rica etsem sensurün kokittetiki görünümünün gündüz çekilen esimlerini koyarsın sevinirim.tşk.
    Birde test modunda araç kulanılırken yol bilgisayırından diğer bilgiler bakılarak bulunamıyor yanılmıyorsam. Mesala kapı açık bagaj açık su seviyesi düşük gibi. bunun için test menusündün kullanılması avantajmlı olmuyor sanırım.

Rica ederim, çarşambaya kadar resim çekme imkanım olmayacak o yüzden şimdilik arşivimde bulunan resimlerden ekliyorum. Daha sonra daha ayrıntılı resimler eklemeye çalışırım ama şunu bil ki bu park sensörü 10 numara. Yol bilgisayarı konusunda ise sanırım test menüsünden normal menüye, normal menüden de test menüsüne geçmek arabanın motoru kapatılmadan mümkün olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRCaPiTaL -- 17 Aralık 2006; 23:36:47 >

• Benim oğlum ise henüz 16 aylık.
    Arabayı tanıyor.Ama çok da umursadığını sanmıyorum.Onun için önemli olan gezmek :)
    Ön koltuğun yasak olduğunu biliyor ama araba hareket halinde değilse kucağıma alıyorum ve direksiyonu çevirmesine izin veriyorum.
    Bayılıyor kerata...
  • quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

Benim oğlum ise henüz 16 aylık.
    Arabayı tanıyor.Ama çok da umursadığını sanmıyorum.Onun için önemli olan gezmek :)
    Ön koltuğun yasak olduğunu biliyor ama araba hareket halinde değilse kucağıma alıyorum ve direksiyonu çevirmesine izin veriyorum.
    Bayılıyor kerata...
    Arkadaşlar bu araba hastalıgı sanki genlerle bulaşıyor gibime geliyor kızım 10 yaşında daha 2-3 yaşında focus diye sayıklıyordu ,oglum 13 aylık kucagıma aldıgımda direksiyona bir sarılması var hayretler içinde kalıyorum.
  • quote:

oglum 13 aylık kucagıma aldıgımda direksiyona bir sarılması var hayretler içinde kalıyorum.

Hem genlerde var hem de çok iyi gözlemciler.
    Arkada otururken bizleri gözlemliyorlar ve direksiyon ellerine geçince ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

quote:

Orjinalden alıntı: ÜMİTSEVDA

TrCapital çok teşekkürlür. Verdiğin adrese baktım sensör fiyatında değişiklik olmamış gibi. Ford servisindekinden iyi olduğu içn almayı düşünüyorum. Rica etsem sensurün kokittetiki görünümünün gündüz çekilen esimlerini koyarsın sevinirim.tşk.

Rica ederim, çarşambaya kadar resim çekme imkanım olmayacak o yüzden şimdilik arşivimde bulunan resimlerden ekliyorum. Daha sonra daha ayrıntılı resimler eklemeye çalışırım ama şunu bil ki bu park sensörü 10 numara. Yol bilgisayarı konusunda ise sanırım test menüsünden normal menüye, normal menüden de test menüsüne geçmek arabanın motoru kapatılmadan mümkün olmuyor.

Tşk Tr Capital gördüğüm kadarıyla esteği bozmuyor ve orjinalgibi duruyor. Önünde bulunan bilye gibi sanırım sensör algılayıcısı olumsuz etkisi olmaz. Aydınlıkta çekilmiş resim olursa daha iyi anlaşılır.şimdiden teşekkürler

• Bugunlerde Kasko 2nci kere yenileten varmı arkadaslar nekadar tutuyor ?
  • Geçtiğimiz cumartesi gününe randevu alıp servise gittim. Arabanın 120'den itibaren çok rüzgar sesi aldığını söyledim. Sol arka sütun çıtasının yukarıdaki ucunun sabit değil boşta olduğunu farketmiştim. Sese bunun da katkısının olduğunu düşündüğümü söyledim.

Yanımda servis elemanı, yaklaşık 5 km.lik bir test sürüşü yaptık. Nereden ne durumda nasıl sesler geldiğini dinledi. Abi tüm yeni focuslarda ses problemi var, sen de zaten biliyorsun, dedi. Ama sanki sizin araçta biraz fazla gibi gerçekten de.

Arabanın kapı içi fitillerini söktü. Yumuşak bir plastikten, serum hortumuna benzeyen, serçe parmağım kalınlığında bir hortumu tüm fitillerin içine monte etti. İçine dışına ve tüm temas yüzeylerine bir sprey sıktı. Çıtayı sabitledi (nasıl yaptı görmedim ve hep unutuyorum, son haline henüz bakamadım).

Aynı yoldan bir test sürüşü daha yaptık. Eh dedim, seste bariz bir azalma olmuş. Ama bak hafiften yine var. Ama abi dedi eleman, demin 120'deki ses daha fazlaydı, şu an 170'le gidiyoruz. Haoaoa evet dedim.

Bundan bir gün sonra çok temiz asfaltlı bir yolda 150 yaptım, hiçbir ses yoktu. Bir sevindim sormayın

Bundan önceki arabam da sedan focustu. Test etmeden aldım bunu, eskisinden çok memnun olduğum için. İlk bindiğimde, amanın aynı eski arabam gibi gidiyor dedim. Yol tutuşu ve süspansiyonu çok çok farklı değil, sadece biraz daha iyileştirilmiş gibiydi. Eski focusu hiç yabana atmamak lazım. Ama dizel olmasının da katkısıyla motor gücü, frenlemesi, konforu ve bence en önemlisi çok daha modern olması beni ilk etkileyen şeyler oldular. Özellikle kırmızı denizaltı lambalarının konsolu ve vites kolunu aydınlatması çok hoşuma gidiyor. Tüm gösterge yazıları o loş ışıkta okunabiliyor, ki eski arabada gece yolculuklarında rahatsız ettiği olmuştu beni.

Serviste anlık yakıt tüketimini görmek istediğimi söyledim. Elektrik işlerinden sorumlu eleman bir dakika deyip bilgisayar işlerine bakan diğeriyle konuştu. Abi anlık yakıt tüketimi gaza basınca 20-30 gibi çok yüksek değerler gösterebildiği için kimi kullanıcılar panik yapıp sarfiyattan şikayetçi olmuşlar. Onun için wds'den bu özellik silinmiş, geri açılmıyor dedi. Hareket edince kapıların kilitlenmesini istiyorum dedim. Abi onu da wds'den çıkardılar, çünkü eski sistem kapıları çift kilitliyordu. Kazalarda büyük sorunlara neden olduğu için kaldırıldı ve geri koymuyoruz dedi. Peki öyle olsun dedim ben de.

• Abi anlık yakıt tüketimi gaza basınca 20-30 gibi çok yüksek değerler gösterebildiği için kimi kullanıcılar panik yapıp sarfiyattan şikayetçi olmuşlar. Onun için wds'den bu özellik silinmiş, geri açılmıyor dedi. Hareket edince kapıların kilitlenmesini istiyorum dedim. Abi onu da wds'den çıkardılar, çünkü eski sistem kapıları çift kilitliyordu. Kazalarda büyük sorunlara neden olduğu için kaldırıldı ve geri koymuyoruz dedi. Peki öyle olsun dedim ben de.

Sorsana o ustaya nezaman hangi yeni focusta varmışta kaldırmışlar ,bunlar adamı hasta ederler ,ilk üretilende yoktuki ,son üretilende olsun.

• arkadaşlar otokoç şu altı ayda bir yağ değişimi şartını kaldırmış, mayıs 2005 ten itibaren alınan arabalarda yılda bir veya 15000 kmde bir değişim olacakmış, trcapital , vezir sizlerde ilk çıktığında alanlarsınız özellikle ilk alanlar için ( 2005 ilk yarısında ) 6 ay şartı vardı, çok şükür bu anlamsız uygulama kalkmış.
  • arkadaşlar focus tdci 2 nin yağını kontrol eden varmı, şunun için soruyorum ,yağ seviyesi çubuktaki 3 adet çizginin 1. bölümü yani alttaki birinci çizgide gösteriyor, sizlerde nasıl?
  • quote:

Bugunlerde Kasko 2nci kere yenileten varmı arkadaslar nekadar tutuyor ?

Ben Şubat'ta aracı aldığımda 206'mın kaskosunu C-max'e kaydırdığım için poliçe yenilemem bugün.
    20-Aralık-2006/20-Aralık-2007 arası 44.000 YTL üzerinden sigortalandı araba.
    İndirimler:%35 hasarsızlık indirimi(sene içinde ayna hasarı aldığım için %50'den %35'e düştü)+%20 personel indirimi+%5 immobilizer indirimi
    Ekprimler:%10 terör ekprimi+%10 sel-deprem ekprimi.
    Sonuç:%60-%20=%40 indirim ile 1.124 YTL tuttu prim.(Yapı Kredi Sigorta)

Ucuz ve kaliteli kasko arıyorsan Axa-Oyak hakim piyasaya.

www.sigortam.net'ten 5 dk.içinde 6 şirketten fiyat alabilirsin.

Koç-ailem indirim varsa Yapı Kredi Sigorta veya Koç-Allianz fiyatı da ucuz tutabilir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

quote:

Bugunlerde Kasko 2nci kere yenileten varmı arkadaslar nekadar tutuyor ?

Ben Şubat'ta aracı aldığımda 206'mın kaskosunu C-max'e kaydırdığım için poliçe yenilemem bugün.
    20-Aralık-2006/20-Aralık-2007 arası 44.000 YTL üzerinden sigortalandı araba.
    İndirimler:%35 hasarsızlık indirimi(sene içinde ayna hasarı aldığım için %50'den %35'e düştü)+%20 personel indirimi+%5 immobilizer indirimi
    Ekprimler:%10 terör ekprimi+%10 sel-deprem ekprimi.
    Sonuç:%60-%20=%40 indirim ile 1.124 YTL tuttu prim.(Yapı Kredi Sigorta)

Ucuz ve kaliteli kasko arıyorsan Axa-Oyak hakim piyasaya.

www.sigortam.net'ten 5 dk.içinde 6 şirketten fiyat alabilirsin.

Koç-ailem indirim varsa Yapı Kredi Sigorta veya Koç-Allianz fiyatı da ucuz tutabilir.

Kolay gelsin.

Geçen sene ne kadar odemistin?

• 10 aylık poliçe için 740 YTL ödemiştim.(206'dan aktarma)
    Ama araç 39.000 YTL'den sigortalı idi.
    Geçen yenilemede %50 hasarsızlık+%20 personel indirimi vardı ve %20 ekprim yine vardı.

Seni zorlayan ne?Ne fiyatlar verdiler sana?
  • Geçen sene millet 1000 lira civarı oderken 1300 ytl civarı bişey odemistim ilk defa
    kasko sitemine girdigimi belirteyim.
    Bu sene de uçuk bir fiyata yaptırmayım diye öğrenmek istemiştim paylaşımın için teşekkürler.
  • Sigorta şirketleri 'sıfır' araçları daha uygun fiyata sigortalar he zaman.
    2.yıl poliçeye hiç zam gelmese bile daha yüksektir.
    Hele ki 5 yaşına ulaşmış ise araç sıfır araç priminden çok daha fazla prim alırlar.
  • 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.