Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.529
Cevap
14
Favori
303.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mesajda hafiften bir malzeme dersinden alıntılar gördüm gibi ama, yoksa zamanında Kılık hocadan malzeme dersi aldıktan sonra mı böyle şüpheci oldum

@KAPTANIL

gt240m li modelleri yok nerde okudun acaba var diye?
    ancak vatanda p7450 li model de indirim yapmışlar üstelik 1gb lık gt130m ve win7 li model. kaçmaz derim ben. ben de zamanında aynıfiyata almıştım, fiyatı çok iyi geldi bana almak isteyenler kaçırmasın derim kampanyalı artınız varsa

birşey sorayım, lenovodan yükseltme isteyip de eline ulaşan var mı? tam olarak kaç TL verdi acaba. birde o 60 küsür TL yazıyor sitesinde değer mi şimdi o parayı vermeye memnun musunuz w7 den performans olarak vistayla bi karşılaştırsanız y550 üzerinde. değmez diyorsanız hiç almayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S_wWw -- 22 Aralık 2009; 19:24:48 >

• p8700 işlemcili y550 de gt 240 1 gb ekran kartı var.vatanın siteden bakabilirsin.bu arada gt240 1gb ile gt130m 1gb nin arasında ne fark var.bide atinin hd4650 ekran kartı nasıl.nvıdıa mı ati mi?
  • Arkadaşlar bir haftadır windows 7 kullanıyorum.Lenovo sitesindeki tüm driver ve yazılımları kurdum sorunsuz bir şekilde tüm özellikler orjinal vista lı sistemdeki gibi

çalışıyor.Şu an performans olarak mükemmel diyebilirim.Vista lı sistemle karşılaştırılamaz bile Xp de kullandım belli bir süre ondada performansı çok iyiydi ama hem

görsellik hem yenilik olması sebebiyle 7 yi kesinlikle tavsiye ediyorum.Bu (pıt sesi) hoparlör sorunu vardı benim için pek sorun değildi

ama windows 7 kurup son yayınlanan driverı yükledikten sonra o problem tamamen ortadan kalktı Daha önce yazılmış olabilir ben tekrar bizzat

tarafımdan denenmiş olduğu için söyledim.Windows 7 ile ilgili driver,yazılımla ilgili y550 de sorunu olan varsa cevaplayabilirim.

(Bu arada benim Y550 T6600 işlemcili)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat_wWw

bi meslektaş da varmış burda
    mesajda hafiften bir malzeme dersinden alıntılar gördüm gibi ama, yoksa zamanında Kılık hocadan malzeme dersi aldıktan sonra mı böyle şüpheci oldum

@KAPTANIL

gt240m li modelleri yok nerde okudun acaba var diye?
    ancak vatanda p7450 li model de indirim yapmışlar üstelik 1gb lık gt130m ve win7 li model. kaçmaz derim ben. ben de zamanında aynıfiyata almıştım, fiyatı çok iyi geldi bana almak isteyenler kaçırmasın derim kampanyalı artınız varsa

birşey sorayım, lenovodan yükseltme isteyip de eline ulaşan var mı? tam olarak kaç TL verdi acaba. birde o 60 küsür TL yazıyor sitesinde değer mi şimdi o parayı vermeye memnun musunuz w7 den performans olarak vistayla bi karşılaştırsanız y550 üzerinde. değmez diyorsanız hiç almayalım

Mühendislik malzemeleri & Malzeme bilgisi dersinden altıntılar değil :)

Endüstriyel Malzemelerden alıntı yaptım :)

Recep Kilik , yok böyle bi adamı görmedim duymadım..

2 farklı prof dan farklı zamanlarda malzeme dersi aldım ;)

Windows 7 64 biti 3 ay oldu kullanmaya başlayalı..

Wista dan %100 daha performanslı ve görsellik olarak kullanıcıyı tatmin ediyor..

Oyun performansı ve destkop performansı olarak ta kıyaslanamaz..

Hatta ben pc min recovery kısmını da sildim HDD mi 2 parça haline getirdim..

T6600 işlemci ile açamıyacağım oyun ve yazılım yok şu anda :)

Gerçi CAD& CAM proğramları biraz yavaşta olsa nede olsa üst seviye grafiker kart değil gt130m

• quote:

Orijinalden alıntı: realyum

Arkadaşlar bir haftadır windows 7 kullanıyorum.Lenovo sitesindeki tüm driver ve yazılımları kurdum sorunsuz bir şekilde tüm özellikler orjinal vista lı sistemdeki gibi

çalışıyor.Şu an performans olarak mükemmel diyebilirim.Vista lı sistemle karşılaştırılamaz bile Xp de kullandım belli bir süre ondada performansı çok iyiydi ama hem

görsellik hem yenilik olması sebebiyle 7 yi kesinlikle tavsiye ediyorum.Bu (pıt sesi) hoparlör sorunu vardı benim için pek sorun değildi

ama windows 7 kurup son yayınlanan driverı yükledikten sonra o problem tamamen ortadan kalktı Daha önce yazılmış olabilir ben tekrar bizzat

tarafımdan denenmiş olduğu için söyledim.Windows 7 ile ilgili driver,yazılımla ilgili y550 de sorunu olan varsa cevaplayabilirim.

(Bu arada benim Y550 T6600 işlemcili)

Arkadaşım Lenovo'nun sitesine son eklenen EasyCapture ve Veriface in Driver'larını indirip kurdunmu?Ben kuramadım bir türlü hata verip duruyor,teşekkürler

• SERKAN BEY Lenovo sitesine eklenen son EasyCapture ve Veriface yazılımlarını indirdim ve sorunsuz bir şekilde kurdum ikiside şuan çalışıyor.Herhangi bir problemle

karşılaşmadım.Nasıl hata veriyor biraz daha açarsan yardımcı olabilirim.Ama öncelikle istersen tekrardan indir ve yeniden kurmayı dene bi bakalım.
  • Aynı sorun bendede var..No match driver , eşleşme yapılamadı diyor..

çok garip..
  • Selam. Bende Bugün vatandan Y550 CORE2 DUO P7450 2.13GHZ-4GB-320GB-GF 1024MB GT 240M aldım. world kartla 1450 tl 8 taksit. gerçi ben 450 tl peşin verip kalana 8 taksit yaptım. Alacağım dizüstü için arama yaparken derneğinizi buldum. Yorumlardan etkilenip aldım. Şu an için çok memnunum.
  • Ben de pazar buradaki yorumları okuduktan sonra Y550 P8700 islemcili modelini aldım Vatan'dan. Yasadıgım her turlu sorun,cozum ve puf noktaları buradan yazacagım. Su ana kadar bir problemle karsılasmadım, takır takır calısıyor alet ve cok şık.
  • benim slide bar çalışmıyor ya. geçenlerde kurcalarken kapatmış olmalıyım. nasıl aktif edilceğini bilen varmıdır?
  • Lenovo Y550 (59-028164) bimekste indirim var sanırım yada bu makinanın norma fiyatımıdır acaba .. bu makinayı tavsiye edermisiniz. oyunda oynarım filimde izlerim. onun harici nette gezerim başka bişe de yapmam :))
    http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/109114/lenovo-y550-59-028164-.aspx

Açıklama : Piano Black dış gövde, beyaz iç kaplama, Standart Touchpad
    Ağ Kartı : 100/1000 Ethernet
    Batarya : 6 cell
    Bellek Kart Yuvası : 6-in-1 card reader
    Boyutlar : 385x255x26 mm, ağırlık 2,75 kg
    Ekran : 15.6" LED TFT 1366x768 HD WXGA, Webcam 1.3 MP
    Ekran Kartı : NVIDIA Geforce GT240M DDR3 1GB ayrışık ekran kartı
    Geliştirilmiş Portlar : 3 USB 2.0, 1 Expresscard slot, 1 mini PCI E-slot, VGA, RJ45, HDMI, Mic In, Headphone, RJ11, E-sata
    İşlemci : Intel® Core?2 Duo Processor P7550 (3M Cache, 2.26 GHz, 1066 MHz FSB)
    İşletim Sistemi : Orijinal Windows® 7 Home Premium TR/ING seçmeli 64Bit
    Kablosuz Haberleşme : Wireless LAN, 802.11a/b/g/n-Draft, Bluetooth 2.1
    Klavye : Q Türkçe
    Optik Sürücü : DVD/RW Combo Blue-Ray
    Sabit Disk Kapasitesi : 500GB 5400 rpm
    Sistem Belleği : 4GB DDR3 1066 Mhz
    Yongaseti : GM45-ICH9M

buda bimekste yazan
    İşlemci Üreticisi : Intel®
    Ekran Boyutu : 15,6"
    Ağırlık : 2,90 kg
    Bellek : 4 GB
    Disk Kapasitesi : 500 GB
    İşlemci Modeli : Core™2 Duo
    İşlemci Numarası : P7550
    İşlemci Hızı : 2,00 GHz
    Ekran Kartı Türü : Harici
    Ekran Kartı : NVGM+N10P
    Ekran Kartı Belleği : 1 GB
    İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium
    Kablosuz Ağ : 802.11n,802.11a,802

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pusat1915 -- 25 Aralık 2009; 10:08:51 >

• ben de p8700 işlemcili gt240m ekran kartlı modelle aranıza katıldım. vatan bilgisayarda cihaza muthiş bir talep var. p8700 işlemcili model sadece antalya'da ve konya'da vardı antalya'dakini ben aldım diğeri de satılmıştır muhtemelen.http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-028163-y550-core2-duo-p8700-2.53ghz-4gb-500gb-gf-1024mb--gt240-bt-15.6-dvdrw-w7p64/productdetails.aspx?I_ID=41014

edit: şimdi baktım hemen girmiş stoklara.

cihaz süper. yalnız bu modelde ddr3 ram'li ekran kartı kullanılmış. diğer modellerdeki gt130m gddr3 ram'li. dolayısıyla gt240m muthiş bir fark atamıyor gt130m'e üstündeki ddr3 nedeniyle aklınızda bulunsun.

ayrıca hp pavilion dv6000 gazisi olduğumu söylemeliyim. paviliondan sonra bilgisayarın altı buz gibi geldi direk diz üstünde gayet rahat kullanabiliyorsunuz. tabi ileride durum nasıl olacak bilemiyorum. yalnız ses sistemi çok övülmüş ama bana göre altec lansing'lerden daha az ve biraz daha mekanik bir ses çıkarıyor hoparlörler.(seste doğallık sevdiğim için bütün efektler kapalı) ekran kalitesi ve tasarımı ise pavilionların çok önünde bence. bilgisayar genel olarak oldukça sessiz. fan çalıştığı zaman da rahatsız etmiyor. webcam'i oldukça kaliteli. gördüğüm en iyi webcamlarden. mikrofonları da aynı şekilde. zaman geçtikçe başka bilgiler de paylaşırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feelindivine -- 25 Aralık 2009; 17:35:36 >

• iyide feelindivine arkadaşım senin dediğin makina ile bizim tavsiye istediğimiz arasında bir netbook alacak kadar fiyat farkı var ...
    bimekste şuan 1488 biz fiyat peformans açısından değerlendirme ve tavsiye istedik... dikkatini çekerim..
    DVD/RW Combo Blue-Ray var o da ayıran bi özellik ......
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1915

iyide feelindivine arkadaşım senin dediğin makina ile bizim tavsiye istediğimiz arasında bir netbook alacak kadar fiyat farkı var ...
    bimekste şuan 1488 biz fiyat peformans açısından değerlendirme ve tavsiye istedik... dikkatini çekerim..
    DVD/RW Combo Blue-Ray var o da ayıran bi özellik ......

pusat ben sana cevaben yazmadım zaten. baktığın cihaz harika kaçırma derim. yalnız blu-ray-rom fiyatı epey yükselten bir özellik. nasıl o fiyatı vermiş bimeks anlamadım. zaten bimeksin verdiği özelliklerde ekran kartının bile ne olduğu anlaşılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feelindivine -- 25 Aralık 2009; 17:52:33 >
  • alan bütün arkadaşlara hayırlı olsun

y550 lerdeki yeni modeller gt240m ile geliyor öylemi? anlamadıpım ddr3 mü 2 mi ?
    neyse performansından memnunsanız sorun yok. bu fiyatlara kesinlikle yeni laptop alacakaların bi bakmasını öneririm y550 lere. kaçmaz

birde 1gb gt130m ve gt240m modeli sahibi arkadaşlar bir 3dmark puanlaması koyarlarsa yeni alacaklara yardımcı olmuş olurlar.

hayırlı olsun tekrardan herkse.
    byu bimeksdeki alet ile ilgilide bir mağazayı aramanızı veya gidip görmenizi tavsiye ederrim. türkiyede genellikle nvidia chipsetli modelleri var y550 nin fakat üretim olarak anakart ile bütünleşik intel ekran kartları kullanan modellerde var, dikkatli olun aldıktan sonra üzülmeyin.
    şayet ekran kartı 130m veya 240m ise kaçırmayın derim bluray ide varsa.

bu arada ben b,r yıl içinde hp pavilion dv5-1140et ve acer aspire 5930g modellerini de kullanmış biri olarak y550 nin ses siteminin acer dan çok daha iyi ve en az hp nin altec lansing leri kadar kaliteli ses verdiğini düşünüyorum. sonuçta kendi üretimleri hoparlörler ynai altec gibi profesyönel olmamalarına karşın ben çok iyi buldum özelllikle one key player ile sinema modu ile çok başarılı.
    ekran kalitesi gerçekten çok iyi, tasarım olarakda katılıyorum oldukça başarılı fakat ilk görüntü olarak hp nin herzaman önde olduğunu düşünüyorum. detaylarda ise y550 gerçekten başarılı.
    belkide en başarılı kısmı klavyesi, fn ve ctrl tuşlarının yer değişimi hatasını saymazsak lenovo belkide lenovo piyasadaki en iyi notebook klavyelerini tasarlayıp üretiyor.

ısınma konusunda da çok iyi alet, oyun oynamadığınız sürece normal kullanımda 60 dereceyi geçmiyor ne işlemci nede gpu. 9600gt ekran kartlı acer ve hp de sadece nette gezerken 80 in üzerinde olurdu sıcaklık.

• bu özelliklerini detaylı verdiğiin üstteki modeli acaba hangi siteden aldın?
    ürünün kodunu öğrenebilirsek yardımcı olabiliriz belki
    bu verdiğin bimeks linkindeki aletin kodu "59-028164".
    eğer o özellikleri bu fiyata veriyorlarsa kaçırma derim ama emin olmak gerek önce
  • Arkadaşlar Lenovo Y550 (59-028164) yazısını linkte verdiğim bimeksin sayfasından kopyalayım googleye yapıştırdım ve arattım. Lenovo Y550 (59-028164) kodu altında çıkıpta tamamen bu özelliklere karşı gelen sitelerden bakıp yazdım bu özellikleri.. bunlardan bir kaçını aynen veriyorum...
    http://www.alvesi.com/index.php?do=catalog/product&pid=7708
    http://www.hepsibilgisayar.com/lnv-y550-59028164-c2d-p7550-4g-500g-156-w7pre,pid22860
    http://www.kuresellojistik.com/pinfo.asp?pid=13229
    http://www.ucuz-fiyat.com/LNV-Y550-59028164-C2D-P7550-4G-500G-156-W7PRE-pid-51273.html
    http://www.teknosepet.com/pinfo.asp?pid=157981&diger=tumu

ama ne yazıkki bimeksin sayfasında özellikler çok yüzeysel geçilmiş... aradım ama pek ilgilenmediler lenovonun sitesinden bakacakmışım öyle diyorlar....

benim merak ettiğim noktada bu zaten bu özellikler ait laptop diğer sitelerde daha pahalı ...neden burada bu kaar ucuz anlayabilmiş değilim. ya gerçek indirim yada makina bu değil...

• @pusat1915

bence sen bu bimeksdeki fiyat değişmeden hemen bi gidip bak aletin özelliklerine gözelerinle gör
    eğer 1gb gt240m ddr3 gpu varsa bluray li (yazıcı mı bilmiyorum ama yinede iş görür..) win7 li 1488 e alınır bu alet kaçmaz
    ilgilenenlere de duyrulur bu vasıta ile bu arkadaşımızın verdiği linkteki y550 modeline bir bakın eğer özellikleri gerçekten yukarıda yazıldığı gibi ise kaçırılmaz bence fiyatına göre performansı çok başarılı oalcağını düşünüyorum bu özelliklerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S_wWw -- 25 Aralık 2009; 21:05:52 >
  • bimeks sitesinde verdiği abuk özellikler nedeniyle daha baştan bir çok müşteri tarafından pas geçiliyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feelindivine -- 25 Aralık 2009; 23:55:27 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.