- x
Yarın Köln'e gidiyorum ? Tavsiyeleriniz ? Teknoloji Fiyatları ? Gezilecek Yerler ?
35 Cevap10651 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 0:00:19 

Arkadaşlar yarın saat 00.45 te Pegasusla İzmirden Köln'e gidecegim..
1.Pegasus'u nasıl bilirsiniz uzun yolculuklarda ..?

2.Köln'de kesin gidin, Deneyin, Görün diyebileceğiniz yerler neresi.. Gezebileceğimiz yakın şehirler..? Güzel yerler ?

3.Teknoloji fiyatları nasıl.. İpod ya da Fotoğraf makinesi(DSLR) alacağım.. Bilgi edinebileceğim site veya başka bir şey var mı?
Önerebileceğiniz ürünler var mı? Nereden alınır? Fiyatlar nasıldır? Türkiyeye nazaran nasıldır ? Gümrükten Nasıl geçirilir ?

Arkadaşlar bu 3 sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacak arkadaşlarıma ..

carpe diem, quam minimum credula postero..

oldskool.

617 Mesaj
20 Ağustos 2009; 0:21:10 

Arkadaşım öncelikle hayırlı yolculuklar.
1)Temmuz-Ağustos ayları arasında dil eğitimi amacıyla İngiltere'de bulunmuştum.Orada tanıştığım bazı Türk arkadaşlar Pegasus'la gelmişler.Anlattıklarına göre içeride herşey ücretliymiş.(Yemek dahil)

3)iPod almayı düşünüyorum demişsin.Apple'ın Almanya sitesine girip fiyatlara bakabilirsin.iPod'u gümrükten geçirirken bir problem olmaz.Ben kendime İngiltere'den iPod Touch 16GB almıştım.Çantaya atıp getirdim.Ama telefon veya laptop almayı düşünürsen onları pasaportuna işlettirmen gerekiyor.Diğer cihazlarda bir işlem gerekmiyor.

Edit:Yanlışım varsa düzeltin.

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 0:21:50 

oldskool.

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 0:27:54 

Dostum bende bilet ayırtırken sordum. su dahil herşey ücretliymiş.. acaba uçağa bir şişe su sokmama izin verirler mi

birde fotoğraf makinesini gümrükte sorun çıkarlar mı acaba ?

oldskool.

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 0:58:58 

oldskool.

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 1:17:10 

kimsede bilmez mi

oldskool.

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 1:54:07 

oldskool.

6678 Mesaj
20 Ağustos 2009; 1:56:14 

Fotoğraf makinesini kutusunda açılmamış götürürsen gümrükte para alırlar
Öyle sadece yanında taşıyosan birşey olmaz ve para almazlar alamazlar ..

Benim bir taktik var.
Geçen yıl Bende Münih'e gittim ipod aldım kutusunda Türkiyeye getirseydim gümrükte para vercektim ama aldığım gibi açtım kutusundan aldım uçağa binerkende kulağıma taktım hiç para ödemedim

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 2:15:22 

hehe güzelmiş.. deneyecegim..

fiyatlar nasıl orlarda ya

oldskool.

6678 Mesaj
20 Ağustos 2009; 11:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: .nevermind

hehe güzelmiş.. deneyecegim..

fiyatlar nasıl orlarda ya

Buradan epey ucuz o kadar söyliyim.
Burada aşağı yukarı 1000 TL olan şeyi yurt dışından 350 €'ya aldım.

1689 Mesaj
20 Ağustos 2009; 12:44:25 

quote:

Dostum bende bilet ayırtırken sordum. su dahil herşey ücretliymiş.. acaba uçağa bir şişe su sokmama izin verirler mi

birde fotoğraf makinesini gümrükte sorun çıkarlar mı acaba ?

Uçaklara sıvı madde almana izin verilmiyor. Kremler falan bazılarında bir miktara kadar izin vardı. Sanırım güneş kremi bir miktara kadar izinliydi. İlaç sokman gerekiyorsa doktordan uçakta kullanması gerekiyor diye rapor alman gerekir. Hatta senden uçaa alınmadan önce ilacı denemeni isteme hakları bile var. Sivil havacılık kuralları

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 18:23:36 

oldskool.

131 Mesaj
20 Ağustos 2009; 18:37:08 

kardes ben 2 hafta koln de bulundum orda elektronik esya ucuzdur arkadas 90 euroya psp aldı bide 200 euroya nokia 5800 o zmnlar turkıyede 800mdi 5800 gezilecek yerler ise Bohn var eski başkent S-bahn la yarım saatte gidiliyo cok güzel yerdir Dom kilisesi vardır Kolnun en ünlü tarihi eseri rehn nehri felan büsürü tarihi eser bulabilirsin nerde kalıcagını bilmedigim icin yazamıyorum nası gitcegini biz Deutzda Lanxess arenanın orada kalmıstık.Müllheim var türk mahallesi giysi felan alıcaksan oraya ugra zaten her sokaktan metro geciyo ilk basta biraz karısık gelir ama sonra alısırsın.Dom kilisesinin az arkalarında 67 diye mekan vardır giris 30 eurodur kapıları calarsın kızlar acar begendigine girersin bide Koln merkeze 10 dk uzaklıkta Pascha var Avrupanın en büyük genelevidir ztn metroya binersen görürsün 10 katlı biseydir oraya giris 5 eurodur kadınlar 50 eurodan baslar tavsiye etmem orayı sana

2748 Mesaj
20 Ağustos 2009; 18:42:46 

thy varken bır kısı neden baska bır hava yolunu secer kı? pegasus çok yanlış bır tercıh?kucuk hava yollarının her seyı marazadır

2209 Mesaj
20 Ağustos 2009; 18:59:44 

Öncelikle pegasus 'u iyi biliriz... içeride yemek BEDAVA.... kim o paralı diyen bilmiyorum,
sabah gidiyorsan kahvaltı var, öğlen gidiyosan öğle yemeği veriyorlar....
ancak bunun harici herşey paralı... mesela DUTY-FREE ürünleri alabilirsin,
parfümler var kaliteli 29 -39 € arası değişir fiyatları....
ama uçak CHARTER olacağı için B747 tipi BOEING old. için şimdiden söyliyim o yolculuk ZEHİR OLUYOR...
DİZ mesafesi sıfır, arada tuvaletim gelmese bile sıfr gelmiş gibi yapıp WC nin önünde tuvalet sırası bekliyorum, tabi oraya ulaşana kadar yan sıradaki 6 kişiyi de koltuğundan kaldırmakta CABASI, düşün o kadar laf yiyosun milletten...

Nese gelek KÖLN e..
çok güzel bir yer, ben her köln e gidişimde direkt Hanzaring-SATÜRN 'e uğrar şöyle bir teknolojiye bakarım....
köln de gezmeye çok yer bulursun sorun yok, kafana göre takıl, özellikle şurası diye bir yer yok..

haaa teknoloji fiyatları TR ile kafa kafaya, ama 90 günden az kalıp TR ye geri gelecek isen TAX FREE ile alış-veriş yap derim %16 KDV alınmıyor...
biz arkadaşa laptop mp3 çalar vs.. almıştık, paranı almanyadan çıkarken çatırt eline sayıyorlar.

Tavsiyem yok, takıl kafana göre....

152 Mesaj
20 Ağustos 2009; 19:06:41 

quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

biz arkadaşa laptop mp3 çalar vs.. almıştık, paranı almanyadan çıkarken çatırt eline sayıyorlar.

nasıl yani ?

Zippo'yu seviyorum !

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 20:39:50 

@Per4mance*
dediğin yerlere uğrıyım bi
yeni bir psp.. biraz kıyafet ve parfüm alırım herhalde..
Asıl istediğim DSLR foto makinesi.. umarım iyi fiyat bulurum

@metinardicli
Gece yolculuğu olcak. Çişimi falan tutarım artık. Müzik dinler penguen okur geçirtirim vakti.. Artık kafaya takmıcaz. Umarım cam kenarı falan olur.Foto makinesi alacak gibiyim . Bakalım..

@b_sevki
Pegasus ile 3 saatlik yolculuk yapacağım. Ve 600 liraya gidip geleceğim. Aynısı THY'de 1200'ü bulmuştu sanırım. aradaki 300€ ile neler yapılır sen söyle

oldskool.

6840 Mesaj
20 Ağustos 2009; 20:47:51 

1200-600 = 300 mü yapıyor?

+600 TL yapar, bu da o çileyi çekmeye değer.

İyi yolculuklar.. Resim bekliyoruz senden.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

675 Mesaj
20 Ağustos 2009; 20:54:34 

quote:

Orijinalden alıntı: JANT!

1200-600 = 300 mü yapıyor?

+600 TL yapar, bu da o çileyi çekmeye değer.

İyi yolculuklar.. Resim bekliyoruz senden.

300€ yazmıştım kardeşim. 600 lira yapıyor düz hesap

güzel bir makine alırsam güzel çekimler yapıcam. olmadı n95 8gb var..

saolasın

oldskool.

924 Mesaj
20 Ağustos 2009; 20:59:13 

quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

Buradan epey ucuz o kadar söyliyim.
Burada aşağı yukarı 1000 TL olan şeyi yurt dışından 350 €'ya aldım.

350 € de 700 tl gibi bir şey

337 Mesaj
20 Ağustos 2009; 21:12:26 

Duty Free de 75 cl lik şişelerle 3 litre,1 ltlik şişelerle 2 litre sınırın var Votka alacaksan Russky Standart al 1 lt 19 €,bir tane de Jack Daniel's 75 cl al 18,5 €

Satılık 2.el Line 6 Pocket Pod,ilgilenenler pm atsın...

3742 Mesaj
20 Ağustos 2009; 21:26:57 

www.guenstiger.de buradan almanya daki fiyatlara bakabilirsin. Akakçe hesabı

17263 Mesaj
20 Ağustos 2009; 21:55:58 

Gamescom fuarina gir pes,fifa,nfs oyna

6678 Mesaj
20 Ağustos 2009; 22:05:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Luzifer

350 � de 700 tl gibi bir şey

Arada 300 lira fark yok yani.

1134 Mesaj
8 Ağustos 2010; 0:29:55 

quote:

Arkadaşlar yarın saat 00.45 te Pegasusla İzmirden Köln'e gidecegim..
1.Pegasus'u nasıl bilirsiniz uzun yolculuklarda ..?

2.Köln'de kesin gidin, Deneyin, Görün diyebileceğiniz yerler neresi.. Gezebileceğimiz yakın şehirler..? Güzel yerler ?

3.Teknoloji fiyatları nasıl.. İpod ya da Fotoğraf makinesi(DSLR) alacağım.. Bilgi edinebileceğim site veya başka bir şey var mı?
Önerebileceğiniz ürünler var mı? Nereden alınır? Fiyatlar nasıldır? Türkiyeye nazaran nasıldır ? Gümrükten Nasıl geçirilir ?

Arkadaşlar bu 3 sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacak arkadaşlarıma ..

Hocam uzun zaman olmuş msj yazalı ama mrk ettim bende haftaiçi gidecem köln'e. Tavsiye alsam biraz senden:) Ucuz elektrnk felan mümkün mü ?

968 Mesaj
8 Ağustos 2010; 1:11:09 

Yaklasik 12 senedir Köln´de yasiyorum. Anlatacak cok sey var tabi. Gidilecek baslica yerler:

- Hava alanindan sehir merkezine otobüs kalkiyor. 2,50€ civari olsa gerek. Ayrica taksicilerin hepsi türktür. Pazarlik yapip 15€´ya Dom´a kadar gidersiniz.

- Ucuz ve temiz pansiyon Mülheim´da ve Deutz´ta bulabilirsiniz. Taksici de yardimci olur.

- Dom Meydani ve yanindan Neumarkt´a dogru uyazip giden Schillergasse (Köln´ün en pahali magazalarinin bulundugu cadde) Media Markt da var.

- Hemen arkasinda, Rhein (Ren) Nehrinde tekne turlari yapabileceginiz (Düsseldorf´a kadar gidilebilir) iskeleler. Cok pahali degildir (en fazla 10€)

- Iskelelere giderken müzelerin arasindan gecilebilir. Cikolata müzesini israrla tavsiye ederim.

- Dom´un altindan bircok yöne Metro gidiyor. Saturn icin Hansaring iki duraktir mesela. Bu arada Türk Bankalari (Is, Garanti, Vakifbank) buradadir.

- Hansaring´te metrodan inerseniz bulundugunuz cadde Hohenstaufenring´tir. Bu cadde yaz aksamlari igne atsan yere düsmez sekildedir. Köln´ün kaymak tabakasi buralarda bulunur. Bir sandalyenin 10.000€ oldugu mobilya magazalari bulabilirsiniz. Cafe, Sinema, Restaurantlarin cogu buradadir.

- Hansaring´in arkasi MediaPark´ta Cinedom adinda Köln´ün en büyük sinemasi bulunur. 16 tane Salonu vardir. Büyük filmlerin Galalari burada yapilir.

- Hansaring´ten 2 Durak ötede ZOO (Hayvanat Bahcesi) var. Hemen önünden 3€´ya teleferiklere (Seilbahn) binmek mümkün. Tüm Köln ayaklarinizin altinda.

- Mülheim Semtine gidip, Keup Caddesini mutlaka görün. Almanya´da bir esi daha yoktur bu caddenin. Kendinizi Istanbul´da hissedeceksiniz.

- Sehrin biraz disinda (20km) Phantasialand adinda Disney Land´i aratmayacak bir eglence merkezi var. Günlügü 30€ civari. Ama aradiginiz hersey var. (Linke tiklayin, Videodakilerin hepsi ve daha fazlasi var.)

- Rhein kenarinda gezerken Microsoft´un yeni binasini görmenizi tavsiye ederim.

- (Bazi semtler..) Deutz´ta Köln-Arena, Kalk´ta Arcaden Alis-veris Merkezi ve Kalker Hauptstr., Nippes´te Neusser Str., Ehrenfeld´te Venloer Str., Mülheim´da Wiener Platz ve Frankfurter Str...

Soracaginiz seyler varsa, cevaplayabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganza -- 8 Ağustos 2010; 0:27:56 >

Behey yunus sana söyleme derler. Ya ben öleyim mi söylemeyince.

1134 Mesaj
8 Ağustos 2010; 2:55:48 

quote:

Orijinalden alıntı: doganza

Yaklasik 12 senedir Köln´de yasiyorum. Anlatacak cok sey var tabi. Gidilecek baslica yerler:

- Hava alanindan sehir merkezine otobüs kalkiyor. 2,50€ civari olsa gerek. Ayrica taksicilerin hepsi türktür. Pazarlik yapip 15€´ya Dom´a kadar gidersiniz.

- Ucuz ve temiz pansiyon Mülheim´da ve Deutz´ta bulabilirsiniz. Taksici de yardimci olur.

- Dom Meydani ve yanindan Neumarkt´a dogru uyazip giden Schillergasse (Köln´ün en pahali magazalarinin bulundugu cadde) Media Markt da var.

- Hemen arkasinda, Rhein (Ren) Nehrinde tekne turlari yapabileceginiz (Düsseldorf´a kadar gidilebilir) iskeleler. Cok pahali degildir (en fazla 10€)

- Iskelelere giderken müzelerin arasindan gecilebilir. Cikolata müzesini israrla tavsiye ederim.

- Dom´un altindan bircok yöne Metro gidiyor. Saturn icin Hansaring iki duraktir mesela. Bu arada Türk Bankalari (Is, Garanti, Vakifbank) buradadir.

- Hansaring´te metrodan inerseniz bulundugunuz cadde Hohenstaufenring´tir. Bu cadde yaz aksamlari igne atsan yere düsmez sekildedir. Köln´ün kaymak tabakasi buralarda bulunur. Bir sandalyenin 10.000€ oldugu mobilya magazalari bulabilirsiniz. Cafe, Sinema, Restaurantlarin cogu buradadir.

- Hansaring´in arkasi MediaPark´ta Cinedom adinda Köln´ün en büyük sinemasi bulunur. 16 tane Salonu vardir. Büyük filmlerin Galalari burada yapilir.

- Hansaring´ten 2 Durak ötede ZOO (Hayvanat Bahcesi) var. Hemen önünden 3€´ya teleferiklere (Seilbahn) binmek mümkün. Tüm Köln ayaklarinizin altinda.

- Mülheim Semtine gidip, Keup Caddesini mutlaka görün. Almanya´da bir esi daha yoktur bu caddenin. Kendinizi Istanbul´da hissedeceksiniz.

- Sehrin biraz disinda (20km) Phantasialand adinda Disney Land´i aratmayacak bir eglence merkezi var. Günlügü 30€ civari. Ama aradiginiz hersey var. (Linke tiklayin, Videodakilerin hepsi ve daha fazlasi var.)

- Rhein kenarinda gezerken Microsoft´un yeni binasini görmenizi tavsiye ederim.

- (Bazi semtler..) Deutz´ta Köln-Arena, Kalk´ta Arcaden Alis-veris Merkezi ve Kalker Hauptstr., Nippes´te Neusser Str., Ehrenfeld´te Venloer Str., Mülheim´da Wiener Platz ve Frankfurter Str...

Soracaginiz seyler varsa, cevaplayabilirim...

Hocam çok teşkler verdiğin biligler için hepsini not aldım :D

Phantasialand mutlaka gidecem, yemek için tavsiye edebileceğin bir yer var mı peki ?

1134 Mesaj
8 Ağustos 2010; 2:57:57 

Teleferiği öğrendiğimizde çok iyi oldu kardeş...

968 Mesaj
8 Ağustos 2010; 12:53:56 

Rica ederim.

Yemek icin Mülheim´daki Keup Strasse bir cok Alman´in bile müdavimi oldugu vazgecemedikleri bir yerdir. Kebap icin Büyük Harran Doy Doy tavsiye edilebilir. Sandvic seklinde satilan dönerler, sehir genelinde 3€ civarinda satiliyor, icecekler 1€. Bir kisiyi rahatlikla doyuyur. Tabakta kebaplar ise 6-9 € arasi degisir.

Bunun disinda, Hansaring´te (Saturn´ün oldugu cadde) Weidengasse adinda bir cadde var, orada da Türk Restaurantlari coktur.

Mülheim´a gidince, Frankfurter Strasse´yi de görün (Wiener Platz). Orada da birkac Türk Restauranti var.

--------------
Bu arada yukarida bir yer yanlis anlasilmasin. Bankalar Hansaring´te degil, Dom Kilisesinin oradadir.

968 Mesaj
8 Ağustos 2010; 13:08:15 

Elektronik icin Magaza olarak, Saturn ve Media Markt´in disinda "Promarkt"´i da tavsiye ederim. Bazen cok iyi kampanyalar oluyor. Güncel kampanya fiyatlarini bu linkte görebilirsiniz: http://www.promarkt.de/index.php?id=2

Bulundugun yerin Posta kodunu girince en yakin subeyi suradan bulabilirsiniz: http://www.promarkt.de/index.php?id=3

---------------------

Aslinda elektronik icin en iyi yöntem, Köln´deki Ebay Firmalari olurdu.

968 Mesaj
8 Ağustos 2010; 13:22:46 

@Baldas, Phantasialand sahane bir yerdir.

Su linkten biraz incelemek mümkün: http://www.phantasialand.de/ger/Park/Attraktionen

-----

Ayrica, Zoo´da (Hayvanat Bahcesi) Cok güzel bir Botanik Bahcesi (Flora) ve Akvaryum Park var. Görülebilir..

968 Mesaj
8 Ağustos 2010; 13:41:12 

Unutmadan..

Forumda cok görüyorum:), tasarruflu arkadaslar BIM tarzi yerlerden alis-veris yapiyor. BIM´in model aldigi firma ALDI Almanya´dadir. Aldi´ler ya da benzerleri olan LIDL Magazalari sehrin hemen her yerinde mevcuttur. Girip rahatlikla bir cok seyi yari fiyatina alabilirsiniz.

Aldiginiz ürünleri iceriginde "GELATINE, Speisegelatine, Lecitin, E471 Mono- und Diglyceride von Speisefettsäuren" varsa bunlar domuz katkisi iceriyor.

"Mono- und Diglyceride..." bulunan ürünlerde "Soja yada Sojalecitin" yaziyorsa sorun yok. ROM ve WEIN (Sarap) iceren cikolatalar da var.

Havalar sicak malum. Dondurma olarak "Langnese" ve "Landliebe" en kaliteli ve güzel olanlaridir. Langnese, Türkiye´deki Algida ile ayni firmadir. Cesitleri de aynidir. "Langnese" (Algida)´nin ürünleri en ucuz LIDL´larda ve Kaufland´larda bulunur. Aldi´de yok. (Lidl´da Kaufland´daki kadar cesit olmuyor.)

Bu iki firmanin ("Langnese" ve "Landliebe") hemen her ürününde "E471 Mono- und Diglyceride von Speisefettsäuren" vardir. Direk firmalarla yazisma yaptim ve bu katkilarin Soja menseili oldugunu yazili olarak bana gönderdiler. Rahatlikla yenilebilir yani. Gelatin, Lecitin varsa onlar domuz katkisi oluyor ama, onu da belirtmislerdi.

Bu konularda hassasiyetiniz olabilir diye yazdim. Bilmeyince kötü oluyor. Yoksa siz bilirsiniz tabi...

Ayrica LIDL´larda satilan Enerji Icecekleri, RED BULL ile ayni tada sahiptir. Fiyati ise sadece 0,25€.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganza -- 8 Ağustos 2010; 12:50:12 >

968 Mesaj
8 Ağustos 2010; 13:59:55 

Cikolata, icecek ve atistirmalik seyler icin kesinlikle KIOSK denilen büfe tarzi yerlerden ve benzinliklerden birsey almayin. Hersey iki-üc katina satilir. Sadece Sigara ve gazeteler normal fiyatadir.

Bu tür seyler icin en iyi secenek, sehrin her yerinde bulabileceginiz büyük magazalardir. Aldi, Lidl, Kaufland, Rewe, Real, Edeka, Netto, Plus, Kaisers, bunlardan bazilari...

------

Biraz daha yazarsam, rehberlik ücreti isteyecegim ona göre.. :)

4234 Mesaj
8 Ağustos 2010; 19:45:35 

bende gecen sene gitmistim. ipod alacaksaniz koln'de retail apple store yok ama premium reseller'lar var. mesela ben ipod'umu compustore isimli bi apple premium reseller'dan apple store fiyatina aldim. ayrica saturn'den de dijital foto mak. almistim. tr'ye gore cok avantajliydi fiyati.

MacBook Pro 15" 2010 - iPhone 5S 16GB

303 Mesaj
28 Ağustos 2011; 15:58:10 

quote:

Orijinalden alıntı: doganza

Cikolata, icecek ve atistirmalik seyler icin kesinlikle KIOSK denilen büfe tarzi yerlerden ve benzinliklerden birsey almayin. Hersey iki-üc katina satilir. Sadece Sigara ve gazeteler normal fiyatadir.

Bu tür seyler icin en iyi secenek, sehrin her yerinde bulabileceginiz büyük magazalardir. Aldi, Lidl, Kaufland, Rewe, Real, Edeka, Netto, Plus, Kaisers, bunlardan bazilari...

------

Biraz daha yazarsam, rehberlik ücreti isteyecegim ona göre.. :)

valla kardeş süpersin 8-9 eylülde kölndeyim.9-11 arası düsseldorf tayım.köln için süper kaynak olmuşun dediklerinin hepsini yapcam

Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i7-2670QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB HDD + 64GB SSD || GPU: 2GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

68 Mesaj
4 Haziran 2013; 14:08:51 

Baya eski bir başlık ama çok işime yaradı :)
işte bu nedenle bu forumu seviyorum bilgi deposu mübarek :)))))

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Yarın Köln'e gidiyorum ? Tavsiyeleriniz ? Teknoloji Fiyatları ? Gezilecek Yerler ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.688