- x
Kısa dönemlere poşet muamelesi nedir?
27 Cevap3782 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2266 Mesaj
19 Ağustos 2009; 13:54:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Kısa dönemlere poşet muamelesi nedir? var mı böyle birşey

LG HB966TRW Blu-Ray Ev Sinema Sistemi |Samsung 40F8000 Led TV |

2724 Mesaj
19 Ağustos 2009; 14:01:21 

gır gır şamata olsun diye 15 aylık erlerin taktıkları isimdir
dikkate alınacak birşey yok,kısa dönemler hiçbir iş yapmadıkları için ve 15 aylıklardan farklı muamele gördükleri için çekemediklerinden dolayı taktıkları isimdir

2266 Mesaj
19 Ağustos 2009; 14:05:09 

gerçekten uzun dönem ile k.d arasında çok aşırı bir fark var mı ?

LG HB966TRW Blu-Ray Ev Sinema Sistemi |Samsung 40F8000 Led TV |

1210 Mesaj
19 Ağustos 2009; 14:07:40 

kısa ile uzun arasındaki fark gittiğin yere göre değişir.

Poşet lafına ise pek takma, bana biri sen poşetsin galiba demişti, bende ona o zaman sen de çuval oluyosun dedim apışıp kaldı bir daha da bana kimse poşet demedi, biz kısa dönemler kendimize poşet diyoduk işin garibi

2724 Mesaj
19 Ağustos 2009; 14:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyouz

gerçekten uzun dönem ile k.d arasında çok aşırı bir fark var mı ?

var tabisen üniversite mezunusun ilk başta
apılan muamele ile onlara yapılan muamele her zaman farklıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 19 Ağustos 2009; 14:11:32 >

5616 Mesaj
19 Ağustos 2009; 17:22:57 

Kısa dönem yapanlara Poşet Uzun dönem yapanlara Çöp denir Yani kısaca Çöpün olduğu yerde Poşette bulunur

1480 Mesaj
19 Ağustos 2009; 20:37:20 

quote:

Orijinalden al©¥nt©¥: yenerbalc©¥

K©¥sa dönem yapanlara Poşet Uzun dönem yapanlara Çöp denir Yani k©¥saca Çöpün olduğu yerde Poşette bulunur

Sanırım bu forum bana aşık.
Ben giriyorum, böyle bir kasılmalar, bir eli ayağına dolaşmalar, yavaşlamalar falan haydi hayırlısı.

179 Mesaj
20 Ağustos 2009; 19:28:00 

poşet diyene gömersin kafayı bi daha kimse sana bişey diyemez . 1 hafta 10 gun uzar belki askerliğin ama rahat edersin. ben oyle yapmıstım sansıma uzamadı askerlik ama kral oldum birlikte. yani bi cinnet herşeyi halleder mantıgı.

Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.
Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.

2241 Mesaj
23 Ağustos 2009; 16:54:30 

5 ay boyunca kimsenin bana poşet diye hitap ettiğini duymadım..
Uzunlarla fazla yüzgöz olmamaktan geçiyor olay birazda..

102 Mesaj
31 Ağustos 2009; 22:59:54 

Poset olayı zamanında kısa donnem askerlık yapan bır grup botları camur olmasın dıye botlarına poset takıp egıtıme cıktıkları ıcın adları poset olarak kalmıs. Sonrada tum kısa donemlere poset denılmeye baslanmıs.

5 Mesaj
9 Eylül 2009; 16:37:54 

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Kısa dönem yapanlara Poşet Uzun dönem yapanlara Çöp denir Yani kısaca Çöpün olduğu yerde Poşette bulunur

terrible_dream

8409 Mesaj
9 Eylül 2009; 17:01:40 

Bir er tam 5 farklı Kısa dönem görüyor artı KD askere başlıyor şafak 150 , buda onların zoruna gidiyor durum bundan ibaret...

276 Mesaj
10 Eylül 2009; 13:43:08 

Hayır bir er 4 Kısa dönem görüyor 3ü kendilerine askeri jargonda "takarken" 4.gördükleri Kısa dönemlere kendileri "takıyorlar"
zoruna gitmeleri konusunda ilk başlarda "evet zorlarına gidiyor" desemde biraz konuştuğunuzda kısa dönemler için 155 gününde aslında çok uzun olduğunu kavrayabiliyorlar.

Kısa dönemler kısa dönem değil özünde uzun dönemler çok uzun askerlik yapıyor mesele bundan ibaret.

quote:

Orijinalden alıntı: paşa 76

Bir er tam 5 farklı Kısa dönem görüyor artı KD askere başlıyor şafak 150 , buda onların zoruna gidiyor durum bundan ibaret...

En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir. [Montaigne]

8409 Mesaj
10 Eylül 2009; 13:52:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Met5n1k

Hayır bir er 4 Kısa dönem görüyor 3ü kendilerine askeri jargonda "takarken" 4.gördükleri Kısa dönemlere kendileri "takıyorlar"
zoruna gitmeleri konusunda ilk başlarda "evet zorlarına gidiyor" desemde biraz konuştuğunuzda kısa dönemler için 155 gününde aslında çok uzun olduğunu kavrayabiliyorlar.

Kısa dönemler kısa dönem değil özünde uzun dönemler çok uzun askerlik yapıyor mesele bundan ibaret.

Bak canım arkadaşım benim arkadaşımın kardeşi daha yeni asker, onun gördüğü ve göreceği KD askerler ;

1.327.dönem
2.329.dönem
3.333.dönem
4.335.dönem
5.337.dönem... Bunlar onun göreceği KD dönem askerler... artı 153 gün nerdeeee 15 ay askerlik nerde... 153 günün her tarafı uzun olsa ne olur...

276 Mesaj
10 Eylül 2009; 17:23:13 

Matematiksel olarak 5 celbin ihtimali vardır ama uygulamada hiç bir uzun dönem asker 5 Kısa dönem asker sıfatı göremez.

Ne uzun dönemler nede kısa dönemler acemiliklerinde birbirleriyle çakışmazlar. Sonuçta bir uzun dönem asker 4 KD ile çakışır, uzun dönemlerin klasik söylemleri "3 KD gönderirim 4.ye takar giderim"dir.

**Bu arada şafak "19" fakat askerlik bitmeyecek gibi geliyor. Valla uzun, kısa algılamaların değişiyor esaret altındayken. Ben 158 dolduruyorum, süre çok uzun.
20 yaşında olsaydım belki 460 koymazdı orasıda ayrı bi olay.

276 Mesaj
10 Eylül 2009; 17:25:16 

@pasa76 şimdi farkettim 331mişsin. Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın (uzun/kısa) ha buraya yazıyorum askerdeyken okursun ben sıramı savıyorum ufak ufak..

8409 Mesaj
10 Eylül 2009; 17:33:17 

quote:

Matematiksel olarak 5 celbin ihtimali vardır ama uygulamada hiç bir uzun dönem asker 5 Kısa dönem asker sıfatı göremez.

Ne uzun dönemler nede kısa dönemler acemiliklerinde birbirleriyle çakışmazlar. Sonuçta bir uzun dönem asker 4 KD ile çakışır, uzun dönemlerin klasik söylemleri "3 KD gönderirim 4.ye takar giderim"dir.

**Bu arada şafak "19" fakat askerlik bitmeyecek gibi geliyor. Valla uzun, kısa algılamaların değişiyor esaret altındayken. Ben 158 dolduruyorum, süre çok uzun.
20 yaşında olsaydım belki 460 koymazdı orasıda ayrı bi olay.

biter biter yemişsin askerliği 19 gün göz açıp kapatıncaya kadar geçer fazla düşünme diyecem ama insan ister istemez düşünüyor, sayılı gün daha zor geçiyordur, Allah kolaylık versin kardeşim, sen 327. KD sin o zaman... bende 33 yaşındayım o yüzden KD en mantılısı şu anda...

276 Mesaj
10 Eylül 2009; 17:39:47 

valla sayılı gün geçer diyorlar ya, illa ki ölmezsek geçecek ama düşünsene hergünü sayıyorsun.. işte bu sebepten çok hatta çok uzun oluyor o günler.

8409 Mesaj
10 Eylül 2009; 17:42:39 

quote:

valla sayılı gün geçer diyorlar ya, illa ki ölmezsek geçecek ama düşünsene hergünü sayıyorsun.. işte bu sebepten çok hatta çok uzun oluyor o günler.

Şimdi sana sayma diğeceğim ama sen saymasan çevrendekiler sayacak onlar saymasa bekleyenlerin sayacak...

11581 Mesaj
10 Eylül 2009; 21:58:43 

Ben yedek subay öğretmenim :) bize ayşecik diyorlarmış yani takma kafana salla gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

276 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:15:25 

yok yok hele son zamanlar artık saymaktan başka iş kalmıyor. hergün aynı işi yapan arkadaşlarını görüyorsun, nasılsın nasıl gidiyor tipi muhabbet olmaz zaten her gün bi öncekinin aynısı yarında aynı olacak ta ki şafak doğan güneş olana kadar.. o sebepten oflayıp puflayıp gün sayacaksın. Ha bu arada bi gün daha geçmiş şafak 18 :) çarşı pazar geziyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: paşa 76

Şimdi sana sayma diğeceğim ama sen saymasan çevrendekiler sayacak onlar saymasa bekleyenlerin sayacak...

8409 Mesaj
11 Eylül 2009; 11:25:02 

quote:

yok yok hele son zamanlar artık saymaktan başka iş kalmıyor. hergün aynı işi yapan arkadaşlarını görüyorsun, nasılsın nasıl gidiyor tipi muhabbet olmaz zaten her gün bi öncekinin aynısı yarında aynı olacak ta ki şafak doğan güneş olana kadar.. o sebepten oflayıp puflayıp gün sayacaksın. Ha bu arada bi gün daha geçmiş şafak 18 :) çarşı pazar geziyorum..

Gez bakalım gez... internettede rahat giriyorsun, keyfin yerinde, bir uğraş bulmaya çalış vakit geçir, sen şimdi tezkereci olunca iş de yapmıyorsundur... boş durunca hiç geçmez zaman...

1632 Mesaj
11 Eylül 2009; 23:00:46 

Kd ile 15 aylıklar arasında hiç fark olmaz mı? Hem de çok büyük. Ama şunu bir arkadas doğru sölemiş, düştüğün yere göre de değişir.Ben kendi takım komutanımızın(üstteğmen) verdği bir görevi yapmadım beni farklı bir yerde elimde çekirdek yanımda fanta otururken yakaladı, sonra ne yapıyosun dedi? Bir bahane uydurup hemen gidiyorum komutanım dedim.Tabi o gün bu olay hemen yayılmıs Uzunlar diyoki biz yapsak kesin en az 1 Hafta emre itahatsizlik Dısco yerdik ama Kısalar yırtyıorlar. İşde güzel bir örnek size :))) Tabi sonra da başımdan çok değişik olaylar geçti ama fazla zorlamadım :))
Mesela bir 325 arkadas ped şişeye işiyo (tabi ofiste oluyo bu olay) ve o sırada Nöbetçi Yüzbaşına rast geliyo diyoki yüzbaşı o ne bira mı? Hayır komutanım sidik diyo. Yzbaşı anında fotoğraf çektiriyo poşeti sonra takım komutanına veriyo.Sizce uzun dönem yapsa ne oılur ? askerliği teper belki 20 gün disco. Ama kısa yırtttı işde aynı tarihde terhis olduk :)) Biraz da gülelim ama di mi:)))

30 Mesaj
22 Eylül 2009; 22:21:01 

rivayete göre;

1- elinde poşetiyle gelip askerliğini 5 ay yapıp gidildiği için
2- biryerde eğitim esnasında çamurlu biryerden geçileceği sırada kısa dönem askerler botum kirlenmesin diye ayağına galoş şeklinde bir poşet geçirdiği için poşet kalmış kısa dönemlerin adı.

askerlik yapılan yer ve bölgeye göre bu şekilde duydum ben :)

VW Golf, Nikon D70s, Sigma 17-70, Iphone 3GS, Canon 5D, Canon EF 24-70, Canon EF 70-200, Canon SX220HS, Panasonic 42ST50,

2058 Mesaj
27 Eylül 2009; 11:39:31 

Şu an izmit edoktayım poşet ismini almasının sebebini burada öğrendim.Askerler botla çamura girerken bizim kısa dönemler ayaklarına poşet tkıp girmişler banada mantıklı geldi:)

[Gigabyte 965P Ds3][INTEL 6420@3200]+[Big Typhoon]+[Ocz Plantium ddr800]
[250GB SATA Seagate 16C]+[Skystar 2.6d]
[Sapphire 1950XT]+[Nec DVDRW]+[Nec DVD-RW 3540A]
[Silverstone 500 watt siyah]+[AOPEN H600 B13]+[Zoom X5V]
[Philips Dobly Surround]+[Logitech Wireless Mouse]+[SONY LCD]

11581 Mesaj
27 Eylül 2009; 13:49:41 

Ben öğrendiğim kadarıyla tertipler, bot toz olmasın diye kısa dönemler her gün boyamaktan sıkılmış ve botlarına poşet geçirip öyle yürümüşler oradan poşet muamelesi geliyormuş :)

149 Mesaj
29 Eylül 2009; 16:22:30 

quote:

Orijinalden alıntı: 1player

Poset olayı zamanında kısa donnem askerlık yapan bır grup botları camur olmasın dıye botlarına poset takıp egıtıme cıktıkları ıcın adları poset olarak kalmıs. Sonrada tum kısa donemlere poset denılmeye baslanmıs.

dogrudur bu bızzat yasanmıs bır olaydır yasayan kısıden duydum

630 Mesaj
4 Ekim 2009; 11:48:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Ege_Aşığı

Ben öğrendiğim kadarıyla tertipler, bot toz olmasın diye kısa dönemler her gün boyamaktan sıkılmış ve botlarına poşet geçirip öyle yürümüşler oradan poşet muamelesi geliyormuş :)

matrak

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375