Şimdi Ara

VXT3D özel tasarımlı Radeon HD 4870 modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından PowerColor markasını da bünyesinde bulunduran Tul firmasının daha uygun fiyatlı modeller hazırlamak üzere oluşturduğu VERTEX3D (VTX3D) markası ürün gamını yeni modeller ile genişletmeye devam ediyor. Operasyonlarına sadece birkaç ay önce başlayan firma, özel tasarımlı Radeon HD 4870 modelini duyurdu.

Firma tarafından performans segmenti için hazırlanan yeni modelde soğutma çözümlerinde sektörün lider isimlerinden birisi olan Arctic Cooling'in Accelero Twin Turbo Pro isimli soğutucusu kullanılmıştı. Dört adet ısı borusuna ve iki adet 92mm'lik fana sahip olan yeni soğutucu ile birlikte yeni modelin referans tasarıma sahip Radeon HD 4870 modellerine kıyasla daha serin ve sessiz çalıştığı belirtiliyor.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770XT GPU'sundan güç alan ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Grafik işlem birimi 770MHz'de, bellekleri ise 3600MHz'de çalışan DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 destekli ekran kartı destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanıyor.

Unified Video Decoder 2.0 teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma yapabilen yeni modelde çift DVI ve HDTV bağlantılarına yer veriliyor Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen özel tasarımlı VERTEX3D (VTX3D) Radeon HD 4870 için henüz telaffuz edilmiş herhangi bir fiyat bilgisi ise bulunmuyor.

• Tamam soğutma sistemi güzel, hoş ama 3 slot yer işgal ediyor. Ben bu duruma diyerek tepki gösteriyorum. 3 slotluk kartların sayısı artmaya başladı. Sanırım gelecek yıla kadar standart olacaklar.
  • Bu ekran kartını taksak zaten CF yapacak yer kalmıyor. Tek başına taksak diğer bütün PCI slotlarını kaplıyor. Ekran kartı üreticileri çok bencil olmaya başladı :))
  • bu nasıl soğutma ya araba araba radyatörümü bu kartlar? kesinlikle cok fark olacagını sanmıyorum ekran kartlarında en iyi sogutma bence şu zalman tarzı cok bakır ve tek fan olanlar..
  • Herşey başladığı gibi olacak.Futbol sahası veya oda kadarlık bilgisayar...
  • 3 slot ne demek ya zaten anakart üreticileri pci yerleşimlerini birbirine yakınlaştırmaya çalışıyor bide 3 slot dedin mi bitti olay
  • Yakında Micro-ATX anakart kullananlar sadece ekran kartı takabilecek. :)
  • kart şekil ama kutusuda uyumlu olmış atiyle
  • onun yerine bakır soğutu kullansalar
  • cok garip 3 slot artık 20 derecede çalısır yaz kış :)
  • Soğutucuyu ekran kartı üreticisi değil Arctic Cooling firması geliştirmiş, bu firmada ekran kartı soğutma işinde 1 numara. Vardır mutlaka bir bildikleri.
  • Çok abartılı olmuş 2 slot olmalıydı kasası küçük olanların bu kartı alacağını sanmam.
  • 2.5 dan 3 slot yer kaplıyor:)) cf yaparsanız full atx de bile yer kalmaz ki başka bişe takasın
  • Şimdi PCnin arkasında bakdım 3 slotluk yerim yok ,Nedir tek PC kasada cift anakartmı kullanıcagız:D
  • bu ekrankartı dehşet verici ancak üzerindeki soğutucu çok büyük kasa kapanmaya bilir
  • 4890 a yapsınlar bunu
  • ben G31M-ES2L almayı düşünüyordum. Bunu(bu şeyi) gördükten sonra sanırım en iyisi WATX anakart almak :'(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.