Şimdi Ara

iPhone Flickr’ın en popüler dijital fotoğraf makinesi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steve Jobs'un telefon-internet cihazı-iPod diye lansmanını yaptığı iPhone,sınırlarının dışında da lider olmaya devam ediyor. Kullanıcıyla buluştuğu Haziran 2007'den bu yana kamera performansı dolayısıyla sürekli eleştirilen Apple'ın devrimsel mobil telefonu,dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım sitesi Flickr'ın en popüler kameralı telefonu ardından şimdi de en popüler dijital fotoğraf makinesi oldu.

Yahoo'nun sahibi olduğu Flickr'ın Camera Finder adlı istatistik bölümündeki grafiklere göre Canon EOS Xti kullanım oranının düşüşe geçtiği her dönemde iPhone, Canon EOS Digital Rebel XSi, Nikon D80, Canon EOS 40D gibi dijital fotoğraf makinelerinden daha çok kullanılarak Canon EOS Xti geride bıraktı ve Flickr kullanıcılarının en çok tercih ettiği fotoğraf makinesi oldu.

iPhone uzun süre öncede N95'i geride bırakarak Flickr'daki en popüler kameralı telefon olmuştu.Son verilerde iPhone'un bu ünvanını hala elinde tuttuğunu gösteriyor.

Kaynak:Flickr

• Haber'de yanlışlık var. İphone dijital fotoğraf makinesi değil ki?

Bunun yerine; "Flickr'in en popüler fotoğraf çekilen cihazı" vb. bir ifade kullanılması gerekirdi.
  • millet iphone dan ne nlıyor anlamıyorum.. abd nin rekalmı gecekten cok güçlü..
    adamlar en iyiyiy üretmeseler dahi muhtesem reklamları sayesinde ürünlerini efsane haline getirebiliyolar..

yani ben öyle düşünüyorum en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

millet iphone dan ne nlıyor anlamıyorum.. abd nin rekalmı gecekten cok güçlü..
    adamlar en iyiyiy üretmeseler dahi muhtesem reklamları sayesinde ürünlerini efsane haline getirebiliyolar..

yani ben öyle düşünüyorum en azından

Anafikir olarak dediklerine %100 katılıyorum ama bu iphone için geçerli değil.Kullanmak gerekir bunu anlamak için....
  • ne gibi mesela.. ben bir kac arkadaşta gördüm.. ck etklemedi acıkcası..hatta foto kalitesi kötü bile.. sarjı değişmiyor sanırmsa.. pilin ömrü bitince nolcak?
    ne var söyle.. aklıma yaratsa birde ben alırım :)
  • Benzerlerinden daha büyük, yine benzerlerinden tamamen farklı multi touch özellikli ekran, piyasadaki tartışmasız internetin en rahat kullanılabildiği telefon, benzerlerinden çok daha hızlı ve kullanışlı bir işletim sistemi, psp,ps2 grafikleriyle yarışır oyun performansı, değişik, yararlı binlerce uygulama, App. Store, muhteşem mp3 ses kalitesi (kulaklıkla).

Yazmakla olmaz, kullanmanız gerekli Iphone'u, eksikliklerine rağmen bu kadar popülerse, bu kadar çok satıyorsa vardır bir hikmeti.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • (özellikle amerika için konuşuyorum) zebil gibi iPhone kullanan var, ellerinin altında sudan ucuz 3G var çektikleri her fotoyu flicker'a göndermeleri sn'ler alıyor.

nerdeyse yeni tüm n serisi nokia'larda çekilen foto tek tuşla flickr'a aktarılabiliyor. ama TR'de bunu yapan kişi 100ü geçmez

amerika'da da nokia kullanan az. zaten NAM versiyonları normal modellerden daha sonra geliyor oraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 18 Ağustos 2009; 14:47:20 >
  • Ayrıca benzer her konuda ısrarla tekrar tekrar söylüyorum:
    Iphone fotoğraf kalitesi bir telefon için çok iyi...Yok 2MP 'ymiş de filanca bilmemkaç MP'ymiş...Megapixelin iyi fotoğraf anlamına gelmediğini biliyorsanız (yani fotoğrafla uzaktan,yakından azıcık alakanız varsa) ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
  • popularıte - takıp edenler ?
  • İyi de burada diğer cihazlara hakıszlık yapılmıyor mu? Çünki iPhone dediğimiz zaman sanıyorum yukarıdaki istatistiğie iPhone, iPhone 3G ve iPhone 3GS dahil. E hal böyle olunca iPhone'un önde olması gayet normal. Çünki N95 artık neredeyse ömrünün sonuna gelmiş durumda ve eskidikçe sayısı da giderek azalıyor. Sağlıklı bir karşılaştırma yapılacaksa o tabloda N95+N96+N97 tek bir cihazmış gibi istatistiki verilere girmeliydi. Ancak böyle adaletli bir karşılaştırma yapılmış olur. Hatta N82+N85+N86 da bir cihaz olarak seçilebilir. Ancak bu şekilde iPhone karşısında adaletli bir karşılaştırma yapılmış olur.
  • adamlarda para var. Adamlarda kullanım amacı var. Adamlarda hızlı altyapı var. Herşeyi alabiliyorlar ve kullanıyorlar. Bizde de bu şartlar iyi olsa bizde alırız. Bu şartlar iyi olmadıktan sonra gereksiz alet iphone.
  • Aylar önce de aynı konudan açılmıştı hala sonuç değişmemiş böyle giderse de değişeceğe benzemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Ayrıca benzer her konuda ısrarla tekrar tekrar söylüyorum:
    Iphone fotoğraf kalitesi bir telefon için çok iyi...Yok 2MP 'ymiş de filanca bilmemkaç MP'ymiş...Megapixelin iyi fotoğraf anlamına gelmediğini biliyorsanız (yani fotoğrafla uzaktan,yakından azıcık alakanız varsa) ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Emin misin?
    Sınıfının lideri olabilecek özellikleri, kullanım kolaylığı var hakkaten ama fotoğraf kalitesi vasat bana göre..
  • Ne "fotoğraf makinası"ymış bea !!!

Gazeteciler salak ya, binlerce doları boş yere sayıyılar makinaalara, gitsinler iPhone alsınlar.
  • Bende sprite of nature ve Reis-i Eagles'a katılıyorum.

Ev arkadaşımın iphone'u ile kaç kez çekşm yaptım benim eski telefonum se w810i'ye yaklaşabildiğini bile görmedim. Bariz w810i çok daha iyi.

Bu kadar popüler olması tamamen 3g ile alakalı. Adam kankasının fotosunu çekiyor hemen facebook veya flickra upload ediyor.

Bana göre parasını hiç hak etmeyen bir cihaz.

Özelliklerini Türkiye'de kim kullanabiliyorki?

Hatta bir aralar bir marketing sitesinde iphone aynası satılıyordu O kadar para ver önğnde kamerası olmasın. Olacak iş mi bu? Bu arada ses şiddeti de gerek hoparlör gerekse kulaklık bazında son derece düşük. Ayrıyeten o kadar da kaliteli gelmiyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

Bende sprite of nature ve Reis-i Eagles'a katılıyorum.

Ev arkadaşımın iphone'u ile kaç kez çekşm yaptım benim eski telefonum se w810i'ye yaklaşabildiğini bile görmedim. Bariz w810i çok daha iyi.

Bu kadar popüler olması tamamen 3g ile alakalı. Adam kankasının fotosunu çekiyor hemen facebook veya flickra upload ediyor.

Bana göre parasını hiç hak etmeyen bir cihaz.

Özelliklerini Türkiye'de kim kullanabiliyorki?

Hatta bir aralar bir marketing sitesinde iphone aynası satılıyordu O kadar para ver önğnde kamerası olmasın. Olacak iş mi bu? Bu arada ses şiddeti de gerek hoparlör gerekse kulaklık bazında son derece düşük. Ayrıyeten o kadar da kaliteli gelmiyor bana.

Şimdi vereceğim cevap çok daha inandırıcı olacaktır, çünkü önceki telefonum W810i idi ve ben zırt pırt değiştirmem, 2 yıl kullandım.Dolayısıyla karşılaştırma yapabilirim.
    @spirit of nature, eğer telefona hesaplama için 2 saniye verirsen algoritmaları birçok VASAT fotoğraf makinasından daha iyi oluşturduğunu göreceksin.Ayrıca böyle mikro düzeydeki görüntü çipleri ve grupsuz mercekler göz önüne alındığında kumlaması çok az ve "ışıksız bir makina için" akşam çekimleri başarılı.Hadi kendimi geçtim, profesyonel fotoğrafçı olan bir arkadaşım bile (ki arkadaşım diye söylemiyorum,kendisi çok iyi bir fotoğrafçıdır) insanlar bundan çok daha kötü fotoğraf makinalarını getirip,bu nasıldır diye bana sormuşlardı dedi.Elbette kasdettiği Canon,Fujifilm v.b. değil,dandik markalardan bahsediyordu.
    SE kullanırken onun da fotoğraflarını fena bulmazdım ama sonuçta ben telefondan çekildim diye bağırıyorlardı.

Sese gelince, hoparlör konusuna girmeyeceğim, o kadarcık hoparlörden ne kalitede ses gelebilir zaten...Ama kulaklıktan dinlediğin sesi beğenmeme nedenin cihaz değil bu cihaza yakışmayan kulaklık.İyi bir kulaklık takarsan (özellikle tek tercihim Senheisser'dir ve en ucuz modelleri bile muhteşemdir) farkı anlarsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 18 Ağustos 2009; 23:16:55 >

• Hocam bende yazılım yüklü se w810 vardı. biliyorsun otomatik odaklama var bu 810da ve de aydınlatma. iphone da foto öncelik değil zaten exif bilgisi bile yok. vasat bir alet.

imzamda gördüğün kulaklık ve cx500 ile saatlerce mp3 dinledim. belki iriver kullanıyor olmamdan dolayıdır ancak hoşuma gitmedi. özellikle şiddeti çok düşüktü.

iphone beğenmediğim(net deneyimini saymazsam) ve parasını hak etmediğini düşündüğüm bir cihaz sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 18 Ağustos 2009; 23:48:59 >
  • bobita: şurda anlaşalım; iPhone'nun orada olması iyi çekiyor(!) olduğundan değil çok ama çok popüler olması ve gerekli altyapının bulunmasındandır. eleman ne olsa direkt upload ediyor. etmice varsa da ayıp olmasın diye ediyor. (hususi olarak flicker foto sayısı artırma adına çeşitli girişimlerde bulunmuş apple fan'ları bile vardır, iddaa ediyorum. )

İlerde DFM & DSLR'lere de sim kart girişi (ya da wi-fi, ne bilim cihazı nete bağlayacak 1 sistem) koyacaklar o zaman görücez biz o rakamları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

bobita: şurda anlaşalım; iPhone'nun orada olması iyi çekiyor(!) olduğundan değil çok ama çok popüler olması ve gerekli altyapının bulunmasındandır. eleman ne olsa direkt upload ediyor. etmice varsa da ayıp olmasın diye ediyor. (hususi olarak flicker foto sayısı artırma adına çeşitli girişimlerde bulunmuş apple fan'ları bile vardır, iddaa ediyorum. )

İlerde DFM & DSLR'lere de sim kart girişi (ya da wi-fi, ne bilim cihazı nete bağlayacak 1 sistem) koyacaklar o zaman görücez biz o rakamları.

Elbette vardır,ben çevremden bile biliyorum,her fırsatta en görünür şekilde "Ayfonum var" şeklinde kullananlar dolu,hatta en sevdikleri şey e-posta göndermek,çünkü altında varsayılan ayar olarak "iphone'umdan gönderildi" yazıyor....Bu hava fırsatı kaçırılır mı...
    Bu arada fotoğraf konusunda bir telefon bilgisayarına rakip olarak DSLR'leri gösterdin ya,bravo...

• Iphone hakkini vererek kullananlar icin super bir telefon ancak yurdumuzdaki telefonla gösteris yapma ahlaksizliginin oyuncagi olmaktan kurtulmadi.
    Flickrda 1. Secilmesi cok dogal cunku cekilen resmi aninda upload etmesi ozellikle uretim sektorunde calisanlar icin cok kullanilan bir ozellik (cekilen resimleri hemen musteriye gostermek icin) ve cok kullanilmakta. 2 mp kamerasi gunduz guzel cekiyor ama tabi ki bir telefona gore guzel cekiyor.
    Iphone telefondan sonra ev muzik sistemlerine, bilgisayarlara, uzaktan kumanda cihazlarina ve navigasyon aletlerine rakip olabilir ama fotograf makinalarina olamaz, kamerasi yok denilmesin diye kamerasi vardir zaten bu yuzden sadece 2 mp ve flashsiz zoomsuz vs..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.