Şimdi Ara

ATi RV870 için yüksek adetli satışların başlaması Ekim ayını bulabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarını duyuran ilk ismin AMD-ATi olacağı uzunca bir süredir bilinmekte. Firma Eylül ayında yapmaya hazırlandığı resmi tanıtım ile 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı, DirectX 11 destekli yeni RV870 GPU'sunu ve güç verdiği ekran kartlarını lanse edecek. Okula dönüş dönemi olarak ta bilinen ve sektörün yeniden hareketlenmeye başladığı Eylül ayında pazara yeni nesil modelleriyle giriş yaparak hem satışlarını arttırmak hem de Windows 7 öncesinde DirectX 11 destekli çözümlerini yaygınlaştırmak isteyen AMD-ATi cephesinde hacimli satışların Ekim ayına kalabileceği söyleniyor.

Gelen bilgilere göre yeni jenerasyon ekran kartalrı Eylül ayında lanse edilecek olsa bile kartların yüksek adetli satışının Ekim ayına kalabileceği ifade ediliyor. Hatırlanacağı üzere firma, Radeon HD 4800 serisini de Haziran ayının son haftası duyurmuş ancak hacimli satışları Temmuz ayının ilk haftası başlamıştı. Eylül ayı üretici firmalar için son derece stratejik zira üçüncü çeyrek dilimin zor dönemi olarak firmalar yol haritlarına sadık kalabilmek için Eylül ayı lansmanlarına büyük önem veriyorlar. İşte bu doğrultuda AMD-ATi'de lansmnı Eylül ayında yapacak olsa bile yüksek adetli satışların 4.çeyrek başlangıcı olan Ekim ayı ile birlikte gerçekleşeceği bildiriliyor. Nvidia cephesinde ise DirectX 11 destekli GT300 GPU'sunu baz alacak yeni modellerin en iyi ihtimalle Kasım ayı içerisinde lanse edilmesi bekleniyor.

• ekim kasım derken bu iş 2011 i bulacak galiba :) bulsunda bari bn askerdeyken çıkmasın tarihi olayı kaçırmayak :)
  • Ben bu ATI' yi neden seviyorum bir anlayabilsem?
  • gecikmez inşallah nvidia'yı mı bekliyor bilinmez ama nvidiadan önce çıkaracak gibi
  • artık bu kadar gürültüden sonra nvidia um arım hem performansda hemde fiyatta güçlü bir rakip çıkarır
  • quote:

Orijinalden alıntı: safe-e

ekim kasım derken bu iş 2011 i bulacak galiba :) bulsunda bari bn askerdeyken çıkmasın tarihi olayı kaçırmayak :)

seneye 2010'da olacaz 2011 değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonmezfikret

artık bu kadar gürültüden sonra nvidia um arım hem performansda hemde fiyatta güçlü bir rakip çıkarır

Performansı bilemem ama fiyatta çok çok güçlü bir rakip çıkaracağı aşikar.
  • @Tiestorn farkındayım dostum takip ediyorum tarihleri yakından günlük olarakdan:)
  • 5870 modelini bekliyorum, eylülde abd de filan çıksa süper olur, gelen birine getirtirdik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: safe-e

@Tiestorn farkındayım dostum takip ediyorum tarihleri yakından günlük olarakdan:)

gel tezkere geell...
  • donanım sevdalısı olmak ne kadar guzel bırsey ınsanlar askerden bıle takıp edıyorlar donanım dunyasını helal olsun valla :)
  • bu kadar sunum ,reklam,satış taktikleri vb derken kart fos çıkmaz umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

bu kadar sunum ,reklam,satış taktikleri vb derken kart fos çıkmaz umarım

2900xt faciası gibi olursa çok gülerim valla
  • Temcit pilavı gibi aynı şeyi söyleyip durmayın; 2900XT vakası ile bunun alakası yok. ATI'nin durumu o zamanlar çok kötüydü ve Nvidia'dan 6 ay sonra birşeyler yapmak için uğraşıyordu. Şimdi durum tam tersine dönmüş durumda.
  • Zaten ben fos çıkma ihtimalini bile vermiyorum. 4770 "BİLE" 40 nm ile neler yapabileceğini gösterdi. 5xxx serisi çok daha hayvanî olur bence.
  • ATi zaten alacağı dersi aldı. Bakınız HD 4xxx serisi ve HD 4770. Şu zamandan sonra hata yapma lüksü kalmadı çok fazla. Ki zaten kendileri de biliyorlar. DX10 gecikmesi kendilerine yeteri kadar zarar ettirdi. Artık elini çabuk tutanın kazandığını biliyorlar.

Kartların çalışan örneklerini geliştiricilere yollamışlar. Windows 7 ekimde çıkacak gecikme olmazsa (ki olmayacak gibi). Tam vaktinde yeni ATi kartlar raflardaki yerini alır. Şimdiden kartları yollamaya başladığı için de bu kez durum biraz da olsa ATi lehine. Yüksek shader miktarını artık kullansınlar da neymiş görelim biz de.
  • zaten eylülde duyuruldu die löp die aynı gün alacak diliz, bide windows 7 lansmanının satışları tetiklicek olmasından dolayı belkide stratejik plandır
  • şu kartların performansıyla ilgili bilgi sızdırmadılar gitti. meraktan öleceğim...
  • Yakında marka bağımlıları Ati'nin yeni kartları görünce "gurk" diye yutkunurlar artık...

Yav bir konuda da ters yorum görmesem şaşarım.

Bana göre en iyi firma f/p'yi en iyi yapan firmadır. Bugün ati, yarın nvidia öteki gün bir bakmışsın başka biri....kim beni düşünürse onu severim ben.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.