Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.957
Cevap
125
Favori
983.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bende mühendisli vs. işlerinde gereken idealstlik, yenilğine açık, öğprenmeye meyil yok. hayatımı adamak da pek mümkün değil benim için . ek olarak mühendislik de biçok yer iletişime açık ve analitik hızlı düşünme pratik zeka diyor. sevgiliyi vs. bırak normal arkadaş bile edinemiyorum. sanal da tanıştığım insanlarla bile aram açılabiliyor. o kadar rezalet bir ilietişim sorunalrım var. bun da düzeltebileceğini sanmıyorum

ben bu işe uygun değilim. benim gibi tembel işe yaramaz vasıfsız insanların çalışacağı yerler belli iişte dayımın kahveden arkadaşı var onlar metro da otobüs içn host arıyorlardı, keza garson, petrol ofisin de marketin de çalışmak amelelik vs.

şevk ve istek yok. bu insanında içinden geln veya iradeyle kazanabileceği şeyler. ama kazanamıyorum. bende isterdim başarılı bi arge mühendisi olup projeler yapaym. ama hırs azim olmayınca. tembellik de var kısacası benim olacağım yol belli işte ne yapacaksın asgari ücrete tamahım zaten. bu kadar basit bi insan oldugum için hiçbi insan kız sevmiyor dolayısıyla sevgilim olmayacak dolayısıyla eşim çocuğunm vs. de olmayacak. yalnız başıma asgari ücretle bodrum katında git gel yapa yapa ölümü bekleyeceğim

ya da bilmiyorum. depresyon ilaçları kullanıyorum yazın ruh hastanesinde şok tedavisi yapılacak. belki ondan sonra şevk gelir ama bilemiyorum. intiharta da meyilli biriyim yani neler olacak göreceğiz. işte ancak böyle diyorum anlıyo musun. plan program yok. hadi şimdi oturup pşunu yapayım yok. gelecek gelsin görelim diye diye gidiyorum.

tavsiye versen de malesef. insanın kendisin de olacak gurur azim. çalışkanlık. zorla varedemiyorsun. daha çok üzücü olanı durumun farkında olmam ama buna rağmen bu durumda karşı hiçbi tepki vermemem yazık cidden bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 8 Mart 2015; 17:19:39 >

• Ins. Kardesim. Keske hep oyle olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her denilene 'o kesin doğrudur' demeyin

harita mühendisiyim.yani olacam son dönemim

mezun arkadaşlarımdan 1250 ye de çalışan var 2500 e de var.hatta eminim ki 1250 liğin işi daha yorucudur.

sırf rahat oluyor diye de bir mühendis bence kamuda çalışmayı düşünmemeli.önce bi git özelde iş öğren.askerliğini falan da aradan çıkar.

bu memlekette iş de var para da var.aksini iddia eden üzgünüm ama kafasını kullanamıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Mühendis maaşı tamamen kendisiyle alakalı.Ön lisans yeni mezunum 2500 alıyorum en fazla alabileceğim 5 bin felandir ama bir bilgisayar mühendisi için bence sınır yoktur.Aldığı her uzmanlık sertifakası,öğrendiği yabancı dil maaşına katkıda bulunur.

Hocam hangi okuldan mezunsunuz ve de çalışma koşullarınız nasıl?

• uzay ve ucak nuhendisligi okuyan var mi ?

• parası için mühendislik okumayın arkadaşlar
  • Hocam mimarlik hakkinda bilgi sahibi iseniz görüşünüzü almak isterim. Özel universite mezunu bi mimarın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ceoolacakbeyin

Aşırı Değişkenlik Gösterir. Mezun Olunan Okul İle Maaş Bandı Belirlenir, Mezun Olduktan Sonraki özveriye göre kat kat artabilir, ancak realist olmak gerekirki, yeniz nesil mühendisler için çok yüksek maaşlar zor. bildiklerim bunlar.
    -18 Yıllık İTÜ mezunu elektrik mühendisi medine havalimanı inşaatı [25binDolar]
    -11 Yıllık Enditrü Mühendisi Bayan Makedonya 6 Bin euro
    -5 Yıllık İnşaat Mühendisi Türkiyede 2.600Tl
    -8 Yıllık İnşaat Mühendisi TOKİ 4.500 Tl
    -26 Yıllık Elektronik Mühendisi 3.250TL
    -7 Yıllık İTÜ Makina Mezunu, Çok Donanımlı Tübitaklı Falan, 7.500 Tl
    -1 Yıllık İnşaat Mühendisi 1.800Tl
    -4 Yllık ODTÜ EE Aselsan 5bin Tl civarı

Odtü inşaat mezunu olmak üzereyim son senem, bu arkadaşın verdiği bilgiler oldukça doğru bana kalırsa. birçok kişi referans alabilir. medinede, mekkede arabistanda çalışanlar zaten 3000 euro ile başlıyor. ancak orda minumum 30 derece ile ve çalışma şartları hiç kolay değil.

• birde arkadaşlar bütün firmalar odtü, itü mezunu deniliyor ama bu biraz aselsan, tai için fln geçerli yada inşaat için yüksel proje, uluslararası şantiyeler gibi.. mesala benim aklımda çok soru işareti var bende odtü inşaat mezunu olucam ama okul 8 senede biticek.. bu firmalar kabul edermi çok merak ediyorum..
  • Makine , İnşaat ve Elektronik okuyanlar.
    İmkanınız yettiği kadar kendi işinizi kurun. Bu bölümün avantajı maaş değil. Maaş istiyorsan TIP okuyacaktın.

Bir tıpçı ilaç keşfedecek , cerrah yeni bir yöntem kuracak vs derken ömür biter..
    Bir mühendis de yıllarını bir makineye adar ya da işin basiti..

Hiç bir şey yapamıyorsanız tavsiyem plastik enjeksiyon makinesi şırınga yapın. Hayli hayli satılır.. İlaç firmasında çalıştım ölüsü para ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

Var tabi ki olmaz mı. Bilgisayarını, dilini geliştir her kapı açıktır senin için Ben dereceyle Ankara Ünv. Jeofizik Mühendisliğini bitirdim. GRE ve TOEFL sınavlarını kendi çabamla vereceğim ve seneye araştırma görevlisi olarak inşallah University of Texas, Austin'de petrol üzerine mastera gidiyorum

O hiç olmadı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın Amerika'da master bursları var ona başvurmayı düşünüyorum. Kazanmak için ALES 75+ ve ortalama 2.75+ istiyorlar. Sen başarılı olduktan sonra dediğim gibi her kapı açık

Ayrıca şu an Enerson Mühendislikte arazide çalışıyorum 1000TL maaşla. Daha çok yeni başladım, maaşım artacaktır. Ancak bu yukarda bahsettiklerimden birini yaparsam en az 3500 TL maaşla iş bulabileceğim Shell, BP, Exxon, Petrobrass gibi petrol şirketlerinde işe girersem 5000+ dolar maaş veriyorlar

Durum ne paşam,yapabildin mi dediklerini?

• quote:

Orijinalden alıntı: CLloyd is real

quote:

Orijinalden alıntı: Entropi Canavarı

quote:

Orijinalden alıntı: chuck billy

quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

quote:

Orijinalden alıntı: OrijinalAdam

quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

mühendisin maaşı sabit olmaz ki?

Bende enerji sistemleri mühendisliği okuyorum. Hayırlısı artık.

max 1000 alırsın o da iş bulursan

eyvallah hacı da okuduğum bölümü bildiğine emin misin?

sakın yanlış anlama bolumun çok iyi yani en azından amaç olarak çok iyi enerji sarfiyatını kontrol altında tutmak ve sürekli olarak iyileştirmek bi organizasyon için olmazsa olmazlardandır ama yanılmıyorsam çok yeni bir bolum ve ne yazıkki türkiyede büyük firmalar haricinden enerjiye yatırım yapan yok ornek vereyim geçen gün türkiyenin en büyük yay ve denge cubuğu üreten fabrikalarından birine geziye gittik adamlar koca makineleri soğutabilmek için hala selenoidli soğutucular kullanıyorlar dedim bunla nasıl idare ediyorsunuz ne kadar demode bir yontem ihtiyacınızı karşılamazki verdiği cevap su: evet karşılamıyor zaten ama yonetimin buna yatırım yapacağını sanmam :s düşün yani makinenin kullanılmaz hale gelmesinden hiç endişe duymuyolar cahillik anlayacağın ama tekrar diyorum bolumun çok iyi ve işallah arkadaşın dediği gibi 1000tl'ye iş bulmazsın bol şanslar

Sağol, dh dururda bende banlanmazsam 5 yıl sonra yazarım

Olmadı bi rüzgar gülü dikerim ya sorun mu?

Ailenizin enerjicisi olurum.

işler nasıl hocam

Enerji bakanlığındayım uzman yard olarak, maaş 3.300.
    Günümüzde akademisyenler de böyle alıyorlar devletteki mühendislerde özellerde yeni başlayanlar ise 1500 alırlar sonra sonra yükselir.

@CLloyd is real @OrijinalAdam @chuck billy

• Mühendis olmayın beyler

• met ve malzeme müh---5 yıllık tecrübe 11000tl MAAŞ [ IWE, Rt, Pt, Mt, Ut sertifikalarıyla beraber]
  • okul bitti, ailede sağlam tanıdık veya para yoksa mühendsilik falan yapılmaz.... mezun adam çok sektör acımasız, ücretler hamallık gibi........
    minimum 3-5 çocuğa devam her ilçe kasaba mühendsilik fakültesi isteyrüzzz hedef 2023

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 1 Mayıs 2015; 15:09:46 >
  • Burda mühendis olmayın diyenler üniversitede sadece kızlarla oynamış veya hakkari de okumuş kişilerdir. Çok iyi örneklr olduğunu da biliyoruz bu forumda

• ziraat muhendisi isi bilene 8000 10000 bilmeyene belgesini kiralar 1200

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk calistigin yere gore de degismekle birlikte alacagin ilk maas 800 ile 1300 arasidir.

Daha sonra girecegin yer asil maasini belirlemeye baslar. Referanslar vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: II.Mehmed

ziraat muhendisi isi bilene 8000 10000 bilmeyene belgesini kiralar 1200

Tamam ziraat okuyorsun da biraz gerçekçi olmakta fayda var, ziraat en yüzüne bakılmayan bölüm

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    aynen okulların hele marmara bölgesindekiler ve diğer okullar artık aynı itü odtü boğaz içi dışında tabiki... artık insan kendini nekadar geliştirirse iş imkanı ona göre şekilleniyor okul etiketi etkisi bayağı azaldı ve okul etiketi sadece ilk iş bulmayı garantiler şanlıurfada okuyup iyi yere gelende var yıldızda okuyup gelemeyende
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.