Şimdi Ara

Doctor Who (2005- ) | 12. Sezon Bitti (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.009
Cevap
50
Favori
204.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes sezon kötü diye tutturmuş.Nesi kötü ki bence bu bölümlerin verdiği mesaj doktorun karanlık tarafı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Droogie

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

ben bu türk doctor who seyircisini anlamıyorum. sözüm hem meclisten içeri hem dışarı.

yahu herkes davies'i övüyordu. ana hikaye alttan alttan yedirilir, sezon finalinde son iki bölümde konu çözülürdü. herkes moffat'ın sürekli ana konu işlemesinden rahatsızdı, bunu amerikanlaşma olarak görüyordu. şimdi adam tutup davies döneminin aynısını yaptı, davies fanboyları "moffat batırdı." deyip duruyor. bence bölümler kalitesiz de değil hatta daha önce de dediğim gibi bana fazlasıyla 1. sezonu hatırlatıyor, doktorların karakterleri bile. yıllar önce izlediğimiz için birçok kişi hatırlamayacaktır, ben de çok hatırlamıyorum ama bir düşünün; 1. sezonda doktor'un parladığı bir an var mıydı? bütün "epic" veya "boss" sahneler diye tabir ettiklerimiz 10 ve 11'e aitti. aynı şey bu sezon için de geçerli, bence doktor'un parladığı veya dibi gördüğü sahneler olmaması bu doktor'un karakterine yakışan bir durum, tıpkı 9'a yakıştığı gibi. hem 9 veda ederken "fantastic" temalı konuşmasıyla şovunu yapmıştı, capaldi'den de aynısı gelebilir. 5-6-7'de yapılan sezon işleme tarzını tercih ederdim ama kısmet değilmiş, moffat sürekli bu tarzın sıkıcı olacağını düşünüp bir şeyleri değiştirmek istemiş olabilir.

Ben hem Moffat'ın bölümlerini hem Davies tarzı bölümleri seviyorum ama şöyle etkileyici bir bölüm göremedik henüz. İlla öyle ana konu olsun, onun etrafında ilerlesin demiyorum ama ara ara sağlam bölümler lazım.

Christopher'lı 1. sezondan harika bölümlere örnek mesela 1*06 Dalek bölümü. 1*09 Empty Child ve hemen sonraki Doctor Dances bölümleri(ki bence hala en iyi bölümlerdendir bu ikisi). Final zaten güzeldi.
    Bu sezonda 7. bölümü geride bıraktık ama şöyle etkileyici, hem heyecanlı hem duygusal hem gerilimli bir bölüm izleyemedik.
    2. sezondan The Girl in Fireplace, Impossible Planet, Satan Pit gibi yine ara bölümler vardı çok güzel.
    3. sezondan Human Nature, Blink gibi yine harika bölümler.
    4. sezondan Fires of Pompei, Planet of Ood, Sontaran Stratagem, Silence in Library gibi bölümler.
    vs vs vs
    Hangi bölümü kimin yazdığı mesele değil, önemli olan ara ara harika bölümler yerleştirmek bence. Tamam şu ana kadar izlediğimiz 8. sezon bölümleri kötü değil ama Doktor'un kendini göstereceği bi bölüm izleyemedik henüz.

İster Moffat gibi yapsınlar ister eski DW tarzı, 1 sezon içinde final dışında en az 2-3 tane çok iyi bölümü hakediyor bu dizi :)

demek istediğini anladım. sanırım ben türk izleyicisinin geneline göre daha kolay bölüm beğeniyorum. üstüne bir de bu doktor'a çok kolay alışınca. into the dalek ve listen harikaydı, deep breath ve time heist da üzerine biraz daha çalışılsa (özellikle time heist) harika sıfatına sokulabilirdi.

sezonla ilgili şimdilik iki hayal kırıklığım deep breath'in into the dalek ve listen kadar güzel olmaması ve clara. bu kızda olmamış bir şeyler var ve hala ne olduğunu çözemiyorum. benim companion sıralamam rory-donna-amy-rose-martha'dır, şimdilik martha'dan daha iyi ama ben en azından rose'dan da iyi bir karakter olmasını dilerdim. bu saatten sonra da gözümde düzeleceğini sanmıyorum çünkü hem sezon başlamadan önceki çıkan dedikodular hem de sezonun gidişatı clara'nın bu sezon sonunda gidici olduğunu gösteriyor.

Clara'yı seven bi DW izleyicisi görmedim zaten şu ana kadar, kendim de dahil. Bi soğukluk bi bi şey var kızda.

• quote:

ben bu türk doctor who seyircisini anlamıyorum. sözüm hem meclisten içeri hem dışarı.

yahu herkes davies'i övüyordu. ana hikaye alttan alttan yedirilir, sezon finalinde son iki bölümde konu çözülürdü. herkes moffat'ın sürekli ana konu işlemesinden rahatsızdı, bunu amerikanlaşma olarak görüyordu. şimdi adam tutup davies döneminin aynısını yaptı, davies fanboyları "moffat batırdı." deyip duruyor. bence bölümler kalitesiz de değil hatta daha önce de dediğim gibi bana fazlasıyla 1. sezonu hatırlatıyor, doktorların karakterleri bile. yıllar önce izlediğimiz için birçok kişi hatırlamayacaktır, ben de çok hatırlamıyorum ama bir düşünün; 1. sezonda doktor'un parladığı bir an var mıydı? bütün "epic" veya "boss" sahneler diye tabir ettiklerimiz 10 ve 11'e aitti. aynı şey bu sezon için de geçerli, bence doktor'un parladığı veya dibi gördüğü sahneler olmaması bu doktor'un karakterine yakışan bir durum, tıpkı 9'a yakıştığı gibi. hem 9 veda ederken "fantastic" temalı konuşmasıyla şovunu yapmıştı, capaldi'den de aynısı gelebilir. 5-6-7'de yapılan sezon işleme tarzını tercih ederdim ama kısmet değilmiş, moffat sürekli bu tarzın sıkıcı olacağını düşünüp bir şeyleri değiştirmek istemiş olabilir.

hislerime tercuman olmussun, bu seri zaten boyle baslamisti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• dizi 1. sezona benzer gidiyor da sıkıntı konuların kalitesi ya da daha doğrusu diziye harcanan para.İlk zamanlara göre grafikler olsun, ortam olsun o kadar para harcanmıyor.Mesela 4. sezonun özel bölümleri .Açıkçası bu yeni dekor vs. çok dandik geliyor bana.Sezon içinde 2 bölüm hariç hepsi vasat geliyor bana. Yukarıda Satan pit,blink,empty child vs. yazılmış. Her bölüm efsane olmasın tamam da ortalaması yükselsin.Clara konusuna da katılıyorum dizi dizilikten çıktı iyice o yaşasın bu yaşasın diye diye tiksindirdi kendini. Nerede Rose, Donna, Amy.Capaldi önümüzdeki sezonda ya da sezonun devamında çok daha ''kötü'' olur da dizi izlenir.
  • peter capaldi'nin doktorunu çok beğeniyorum, fakat şöyle badass olduğu bir sahne göremedik kendini gösteremiyor adam :/ ayrıca ben clara'yı seviyorum ve sanırım tek seven de benim
  • Sonraki bölümün adı Orient Express'miş. Londra'dan kalkıp İstanbul'a kadar gelseydi Doctor keşke. Sirkeci'de Capaldi'yle tanışırdık
  • bölümün altyazısını bekleyenlere haber vereyim dedim:

https://twitter.com/soulianis_/status/521045790945710080

soulianis yıllardır dizinin çevirisini yapan arkadaşımız, pas attığı kişi de twitter'ını kapatmış. gün içinde altyazının geleceğini düşünmüyorum, bu yüzden şimdi ingilizce altyazıyla izlemeye başlayacağım.

edit: öbür çevirmenin günahını almışım ya. divxplanet'ten baktım, %99'daymış çeviri, birazdan düşer.

edit 2: çeviri geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 12 Ekim 2014; 10:33:21 >

• 8x8:

gerçekten güzel bir bölümdü. böyle dememin sebebiyse bölümün konusundan çok sonunda clara ve doktor'un birbirlerinin dediklerini anlamaları ve ikisinin de birbirlerine hak verip ortak bir payda da buluşmasıydı. bu saatten sonra doktor-clara ilişkisinde bir sorun kalmayacağına eminim. hatta bu bölümde ilişki o kadar güzel oturtuldu ki birkaç mesaj önce dediğim "clara'nın olmamışlığı" mevzusu bile yok olabilir.

bölümdeki trenin orkestrası queen'in don't stop me now şarkısının bir cover'ını yaptı, şarkıyı söyleyen foxes'tı ve bbc tam versiyonunu yayınladı:

https://www.facebook.com/video.php?v=830564583630628

görüntüler şimdiye kadar olan bölümlerden bir kolaj içerse de 2.30-37 arası spoiler'lık bir sahne var:

o heykel neyin nesi? ilk başta napoleon'a benzettim. ama aynı zamanda ilk bölümde doktor'un tardis'ten itip itmediği meçhul adama da benziyor.

2-3 tane daha görmediğimiz bölümlerden sahneler var ama anlık sahnelerdi, önemli olduklarını sanmıyorum.

edit: bölümle ilgili birkaç güzel ayrıntı vardı, izlerken siz de fark edersiniz zaten:

orient express aslında şark ekspresi. en batıdaki durağı londra'da, en doğudaki durağı istanbul'da. idi. 1977 mi 1978 de mi ne kapatılmıştı maalesef. bayağı da popüler bir hattır. 2. dünya savaşı'nda fransızlarla hitler anlaşmayı bu trende yaptı, agatha christie şark ekspresi'nde cinayet diye bir kitap yazdı. ayrıca agatha christie'nin de bir dönem konakladığı pera palas oteli'nin çok popüler olmasının sebeplerinden birisi şark ekspresi'dir, istanbul'a gelen zenginler indikten sonra burada konaklardı. benim hayallerimden birisi acayip zengin olup parası neyse bastırıp bu tren hattını bir kereye mahsus açtırmaktır.

bilimadamlarından biri marx'a öbürü einstein'a benziyordu, çok güldüm o ikisine. marx ne alaka onu anlamadım ama, foretold-insan ilişkisini ekonomik düzlemde mi incelemek istedi acaba?

doktor jelibon ikram etti, bu sezon yanlış saymadıysam 3. kere 4. doktor'a gönderme yaptılar.

bir kez daha "are you my mummy" lafı geçti.

bir de bunu ben fark etmemiştim ama bu orient express mevzusu 5. sezon'un finalinde geçmiş. amy ve rory düğünden sonra tardis'te doktor'la konuşurken telefon çalıyor ve doktor telefonu açıp "selam. özür dilerim hatlar biraz kötü. hayır ama bu mümkün değil. o ("she" diye bahsediyor) yedinci obelisk'te mühürlü. dua toplantısında oradaydım. hayır, bunu anlıyorum, önemli. bir mısır tanrıçası, doğu ekspresi'nde serbest kaldı. uzayda." diyor. karşıdaki kişiye de "majesteleri" diye hitap ediyor. yani daha önceden binmiş bu hata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 12 Ekim 2014; 11:45:42 >

• İlk 7 sezonu bir nefeste izledim ama bu sezon çok itici geliyor. ikinci bölümü bugün izledim ve hiç tatmin edici değil. Başrol oyuncusunda mi sorun var yoksa kurgular mi kötü anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Are you my mummy?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyBatty

o değilde clara'da ne göt varmış be bölümün başlarında gecelik ile yattığı sahnede farkettim yalan yok birden clara'ya olan ilgim arttı

onu ben de fark ettim ya, hem kısa boylu hem de bacakları kısa olunca kolay fark edemiyor insan.

bir de clara genel olarak bu bölümde çok güzeldi. kıyafeti bayağı göz alıcıydı, üstüne kısa saçlı kadın fetişim de olunca...

• Are you my mummy. kimin yaptığını niye söylemedi orasını anlamadım? Fena bölüm değildi de kesmedi yine. Clara'da tövbe tövbe
  • quote:

8x8:

gerçekten güzel bir bölümdü. böyle dememin sebebiyse bölümün konusundan çok sonunda clara ve doktor'un birbirlerinin dediklerini anlamaları ve ikisinin de birbirlerine hak verip ortak bir payda da buluşmasıydı. bu saatten sonra doktor-clara ilişkisinde bir sorun kalmayacağına eminim. hatta bu bölümde ilişki o kadar güzel oturtuldu ki birkaç mesaj önce dediğim "clara'nın olmamışlığı" mevzusu bile yok olabilir.

bölümdeki trenin orkestrası queen'in don't stop me now şarkısının bir cover'ını yaptı, şarkıyı söyleyen foxes'tı ve bbc tam versiyonunu yayınladı:

https://www.facebook.com/video.php?v=830564583630628

görüntüler şimdiye kadar olan bölümlerden bir kolaj içerse de 2.30-37 arası spoiler'lık bir sahne var:

o heykel neyin nesi? ilk başta napoleon'a benzettim. ama aynı zamanda ilk bölümde doktor'un tardis'ten itip itmediği meçhul adama da benziyor.

2-3 tane daha görmediğimiz bölümlerden sahneler var ama anlık sahnelerdi, önemli olduklarını sanmıyorum.

edit: bölümle ilgili birkaç güzel ayrıntı vardı, izlerken siz de fark edersiniz zaten:

orient express aslında şark ekspresi. en batıdaki durağı londra'da, en doğudaki durağı istanbul'da. idi. 1977 mi 1978 de mi ne kapatılmıştı maalesef. bayağı da popüler bir hattır. 2. dünya savaşı'nda fransızlarla hitler anlaşmayı bu trende yaptı, agatha christie şark ekspresi'nde cinayet diye bir kitap yazdı. ayrıca agatha christie'nin de bir dönem konakladığı pera palas oteli'nin çok popüler olmasının sebeplerinden birisi şark ekspresi'dir, istanbul'a gelen zenginler indikten sonra burada konaklardı. benim hayallerimden birisi acayip zengin olup parası neyse bastırıp bu tren hattını bir kereye mahsus açtırmaktır.

bilimadamlarından biri marx'a öbürü einstein'a benziyordu, çok güldüm o ikisine. marx ne alaka onu anlamadım ama, foretold-insan ilişkisini ekonomik düzlemde mi incelemek istedi acaba?

doktor jelibon ikram etti, bu sezon yanlış saymadıysam 3. kere 4. doktor'a gönderme yaptılar.

bir kez daha "are you my mummy" lafı geçti.

bir de bunu ben fark etmemiştim ama bu orient express mevzusu 5. sezon'un finalinde geçmiş. amy ve rory düğünden sonra tardis'te doktor'la konuşurken telefon çalıyor ve doktor telefonu açıp "selam. özür dilerim hatlar biraz kötü. hayır ama bu mümkün değil. o ("she" diye bahsediyor) yedinci obelisk'te mühürlü. dua toplantısında oradaydım. hayır, bunu anlıyorum, önemli. bir mısır tanrıçası, doğu ekspresi'nde serbest kaldı. uzayda." diyor. karşıdaki kişiye de "majesteleri" diye hitap ediyor. yani daha önceden binmiş bu hata.

Marx değil de Darwin gibi geldi bana. Ekşi Sözlük'te de Marx yazmış biri ama saçma olurdu. Darwin daha mantıklı bence

Koca bölümde takıldığım tek şey bu oldu evet.

• quote:

bölümün altyazısını bekleyenlere haber vereyim dedim:

https://twitter.com/soulianis_/status/521045790945710080

soulianis yıllardır dizinin çevirisini yapan arkadaşımız, pas attığı kişi de twitter'ını kapatmış. gün içinde altyazının geleceğini düşünmüyorum, bu yüzden şimdi ingilizce altyazıyla izlemeye başlayacağım.

edit: öbür çevirmenin günahını almışım ya. divxplanet'ten baktım, %99'daymış çeviri, birazdan düşer.

edit 2: çeviri geldi.

Soulianis neden bırakmış ya? Sonraki bölümler için devam edecek mi acaba? Çeviren arkadaş bir sürü hatalı çevirmiş, hem çeviri hem imla hatası vardı bolca.

Bölüm güzeldi, beğendim. Bazı küçük detaylar vardı hoş olmuş.

"Are you my mummy?" de güzeldi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stephie

Marx değil de Darwin gibi geldi bana. Ekşi Sözlük'te de Marx yazmış biri ama saçma olurdu. Darwin daha mantıklı bence

Koca bölümde takıldığım tek şey bu oldu evet.

aslında haklısın ya darwin'dir o.

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Soulianis neden bırakmış ya? Sonraki bölümler için devam edecek mi acaba? Çeviren arkadaş bir sürü hatalı çevirmiş, hem çeviri hem imla hatası vardı bolca.

Bölüm güzeldi, beğendim. Bazı küçük detaylar vardı hoş olmuş.

"Are you my mummy?" de güzeldi.

soulianis bu haftalık bırakmıştır, temelli bırakamayacak kadar çok seviyor diziyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 13 Ekim 2014; 11:11:40 >

• 8x7

çok yaratıcı bir bölümdü. doktorun ne kadar değiştiğini gördük. insanlar ölürken kılını kıpırdatmadı.küçük kız çok itici. clara tam kezbana bağladı. sonunda gidiyor galiba kurtuluyoruz. bir de gidip pinke doktoru şikayet ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu diziye tek ısınamayan benmiyim
  • 8 izlediğim en güzel sezonlardan biri.Bir de bu kadar çok seveni olduğunu düşünmemiştim dh de
  • 9. bölüm düşmüş arkadaşlar
  • harikaydı.

yorumlamaya üşeniyorum, hem zaten bölümle ilgili her şey ortadaydı. ben sadece şunu söyleyeceğim:

clara fisting'e gönderme yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 19 Ekim 2014; 10:31:01 >
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.