Şimdi Ara

Yaklaşık bir aydır geçmeyen boğaz ağrısı.. :@

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
111.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk olarak KBB uzmanına gittim.Bir antibiyotik (Prefix) , bir sprey verdi.(Kloroben) Bunları kullandım antibiyotiği bitirdim bir hafta sonra geçmediği için bu sefer bir sağlık ocağına gittim. Ordanda bir antibiyotik verdiler onuda bitirdim yaklaşık 4-5 gün önce. Fakat hala boğaz ağrım geçmiyor. Kendimi ada çayı ve ıhlamur a verdim. Yinede etkisi yok. Sizce neden olabilir ? Tekrar bi doktora görünmeli miyim ? Tavsiyeleriniz ?

• Sıcak çay için asla soğuk su içmeyin hatta imkan varsa biraz ılıştırın. Bepanthene pastil etkili olabilir beim faranjitime iyi geliyordu en azından. Birde yanınızda sürekli su olsun yudum yudum için. Burnunuz tıkalıysa en kısa sürede halledin ağızdan nefes almadan da kaynaklanıyor olabilir.
  • Boğaz kültürü yapıldı mı arkadaşım?
  • benim her zaman ağrıları azaltan bi karışım söylücem uygulamak sana kalmış
    sabah akşam bir bardak

suyu kaynat kaynadıktan sonra altını kapat. ıhlamur at azda adaçayı at. sonra içine yarım limonun birazını sık kalanıda içine at. 10-15 dk arası demlensin ama ocağın altı kapalı olsun.bittikten sonra tatlandırmak amaçlı 2 tatlı kaşığı bal koy. balı kesinlikle koy 1-2 gün sonra gitttikçe ağrılarını alıcaktır diye düşünüyorum bizzat benimde boğazdaki ağrılar geçerdi ama bu sayede kızarujkığı giderdim bunların yanında kola sigara alkol nescafe gibi şeylerden kesinlikle uzak dur sıcaktan soğuğa hemen geçme bunlara
    dikkat et geçmesi lazım tavsiye ettiğim arkadaşların çoğunada iyi gelmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparov22 -- 18 Ağustos 2009; 18:30:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: casparov22

benim her zaman ağrıları azaltan bi karışım söylücem uygulamak sana kalmış
    sabah akşam bir bardak

suyu kaynat kaynadıktan sonra altını kapat. ıhlamur at azda adaçayı at. sonra içine yarım limonun birazını sık kalanıda içine at. 10-15 dk arası demlensin ama ocağın altı kapalı olsun.bittikten sonra tatlandırmak amaçlı 2 tatlı kaşığı bal koy. balı kesinlikle koy 1-2 gün sonra gitttikçe indiricektir diye düşünüyorum bizzat benimde geç ağrılar geçerdi ama bu sayede indirdim bunların yanında kola sigara alkol nescafe gibi şeylerden kesinlikle uzak dur sıcaktan soğuğa hemen geçme bunlara
    dikkat et geçmesi lazım tavsiye ettiğim arkadaşların çoğunada iyi gelmiştir.

Buna kekik eklemni tavsiye ederim,kekiğin tahriş etmeyen antiseptik özelliği ağız-boğaz bölgesi için çok etkilidir.Ayrıca içine konulacak balın gerçekten "bal" olmasına dikkat ediniz,piyasakiler çoğu maalesef ya da şurup katkılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Boğaz kültürü yapıldı mı arkadaşım?

Hayır yaptırmadım , keşke yaptırsaydım. :(
    Dün tekrar KBB uzmanına gittim , anlattım geçmiyor 1 aydır diye kan tahlili istedi gittim yaptırdım sonuçlara bakınca bişeyin yok senin dedi Niye ağrı çekiyorum o zaman dedim burda bişeyinin olmadığı gözüküyor dedi.
    İnanın boğazım çok kötü ağrıyor şu anda.

@casparov22
    Teşekkür ederim deneyeceğim hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lu£

quote:

Dün tekrar KBB uzmanına gittim , anlattım geçmiyor 1 aydır diye kan tahlili istedi gittim yaptırdım sonuçlara bakınca bişeyin yok senin dedi Niye ağrı çekiyorum o zaman dedim burda bişeyinin olmadığı gözüküyor dedi.

@casparov22

lue dediğim bitkisel çayı iç. 2 gün boyunca 1 bardak.

ve doktor kan tahlilinde aso crp sedimantasyon mu istedi yoksa sadece hemoglobine mi baktı.
    bende diğer arkadaş gibi boğaz kültürünede baktırmanı tavsiye ediyorum.

ama bunlar için ilk önce iyi bi doktora gitmelisin eğer o doktor ağrın olduğu halde böyle diyorsa başından savıyordur seni.
    iyi bi doktora gitmeni öneririm büyük ihtimal o da boğaz kültürü aso crp rf ve sedimantasyona bakar.
    ama aso'nun pozitifif çıkacağını düşünmüyorum eğer poazitif çıkarsa eklem romatizma belirtisidir ve genelde eklemlerde ağrı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparov22 -- 20 Ağustos 2009; 17:37:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: casparov22

quote:

quote:

@casparov22

lue dediğim bitkisel çayı iç. 2 gün boyunca 1 bardak.

ve doktor kan tahlilinde aso crp sedimantasyon mu istedi yoksa sadece hemoglobine mi baktı.
    bende diğer arkadaş gibi boğaz kültürünede baktırmanı tavsiye ediyorum.

ama bunlar için ilk önce iyi bi doktora gitmelisin eğer o doktor ağrın olduğu halde böyle diyorsa başından savıyordur seni.
    iyi bi doktora gitmeni öneririm büyük ihtimal o da boğaz kültürü aso crp rf ve sedimantasyona bakar.
    ama aso'nun pozitifif çıkacağını düşünmüyorum eğer poazitif çıkarsa eklem romatizma belirtisidir ve genelde eklemlerde ağrı olur.

Dediğiniz çayı yaptım yarım litrelik bir bardak içtim. Gerçekten biraz yumuşadı gibi boğazım.
    Kan tahlilinde sadece hemoglobine bakıldı , dediğiniz gibi iyi bir doktora tekrar gözükeceğim sanırım.
  • Dostum aynı sorun bende de var. Ben de kullandım antibiyotik sorun psikolojik de olabilir hiç düşündün mü bu yönü bilmiyorum. Çalışıyorsan ve klimalı bir ortamdaysa çalıştığın mekan farkında olmadan klima da çok büyük sorun yaratabiliyor. Ben de senin çektiğin sıkıntıyı çekiyorum. Boğaz kültürü istedi doktor yaptırmadım. Boğazıma bakmasından bile tiksiniyorum kusasım geliyor çünkü çubuk falan görünce. Keşke yaptırsaydım da diyorum bazen ama huy işte midem bulanıyor psikolojik olarak. Benimki psikolojik diye umuyorum. Çünkü boğaz ağrısı bitiyor kalp ağrısı başlıyor, o bitiyor kol ağrısı başlıyor.

Psikiyatristliğim ben sanırım ama sende de belki bu tarz bir sorun vardır. Umarım düzelirsin acilen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sâlih

Dostum aynı sorun bende de var. Ben de kullandım antibiyotik sorun psikolojik de olabilir hiç düşündün mü bu yönü bilmiyorum. Çalışıyorsan ve klimalı bir ortamdaysa çalıştığın mekan farkında olmadan klima da çok büyük sorun yaratabiliyor. Ben de senin çektiğin sıkıntıyı çekiyorum. Boğaz kültürü istedi doktor yaptırmadım. Boğazıma bakmasından bile tiksiniyorum kusasım geliyor çünkü çubuk falan görünce. Keşke yaptırsaydım da diyorum bazen ama huy işte midem bulanıyor psikolojik olarak. Benimki psikolojik diye umuyorum. Çünkü boğaz ağrısı bitiyor kalp ağrısı başlıyor, o bitiyor kol ağrısı başlıyor.

Psikiyatristliğim ben sanırım ama sende de belki bu tarz bir sorun vardır. Umarım düzelirsin acilen.

Boğazına çubuk girecek olmasından huylanmanı yorumlayarak hissettiğin boğaz ağrısının da psikolojik olduğunu düşünüyorsun sanırım ama bence yanılıyorsun.Çubuk huylanması sadece biraz abartılmış ama özünde beklenebilecek bir tepki,oysa psikolojik boğaz ağrısı patalojik sayılabilecek bir sanrı,dolayısıyla boğaz ağrının büyük bir ihtimalle fizyolojik nedenleri var.Kendini o kadar normal dışı görme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 21 Ağustos 2009; 23:44:23 >
  • Normal dışı gördüğümden değil. Normal dışı görsem fizyolojik olmadığını düşünsem zaten gidip de kontrol ettirmem. Kan tahlili istediler sonra bir şeyin yok dediler. Zaten boğazında bir enfeksiyon var denmişti, antibiyotik kullanmam söylendi. Şu an iyiyim.

Ama başka ağrılar türüyor. Kol ağrısı gibi. Kalp göğüs ağrısı gibi. Gibi gibi...
  • quote:

İlk olarak KBB uzmanına gittim.Bir antibiyotik (Prefix) , bir sprey verdi.(Kloroben) Bunları kullandım antibiyotiği bitirdim bir hafta sonra geçmediği için bu sefer bir sağlık ocağına gittim. Ordanda bir antibiyotik verdiler onuda bitirdim yaklaşık 4-5 gün önce. Fakat hala boğaz ağrım geçmiyor. Kendimi ada çayı ve ıhlamur a verdim. Yinede etkisi yok. Sizce neden olabilir ? Tekrar bi doktora görünmeli miyim ? Tavsiyeleriniz ?

Konu bayağı bir eski ama bende de 1 haftadır geçmeyen bademcik ağrısı var şu an ne durumda boğazınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antijen -- 28 Şubat 2015; 8:36:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antijen

quote:

İlk olarak KBB uzmanına gittim.Bir antibiyotik (Prefix) , bir sprey verdi.(Kloroben) Bunları kullandım antibiyotiği bitirdim bir hafta sonra geçmediği için bu sefer bir sağlık ocağına gittim. Ordanda bir antibiyotik verdiler onuda bitirdim yaklaşık 4-5 gün önce. Fakat hala boğaz ağrım geçmiyor. Kendimi ada çayı ve ıhlamur a verdim. Yinede etkisi yok. Sizce neden olabilir ? Tekrar bi doktora görünmeli miyim ? Tavsiyeleriniz ?

Konu bayağı bir eski ama bende de 1 haftadır geçmeyen bademcik ağrısı var şu an ne durumda boğazınız?

Hocam arkadaşlar sizlere ömür. Başımız sağolsun.
  • Ben iyiyim. Merak edenler varsa eğer.
  • quote:

Son durum nedir? Bu sıkıntıyı nasıl atlattınız? Aynı durum bizde de mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Atlattım hocam.Boğaz kültürü gibi bir test yaptırmışlardı sanırım.Üzerinden 7 yıl geçmiş pek hatırlamıyorum.
  • quote:

Atlattım hocam.Boğaz kültürü gibi bir test yaptırmışlardı sanırım.Üzerinden 7 yıl geçmiş pek hatırlamıyorum.

Geçmiş olsun.

Peki tanısı konan bir hastalık mı vardı yoksa psikolojik bir şey miydi? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benmde bogazim agriyor bicak batmasi gibi batma oluyor. Ilac kullandim gecer gibi oldu dondurma yedim tekrar geldi ve gecmiyor. Ha bu aeada sadece sol kisim sagda bisey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnFlamess -- 20 Mayıs 2021; 21:56:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Geçmedi ise ürün tavsiyem var etkisini kısa sürede hissedersiniz yaklaşık 3ila 4 ayda biter umarım. İlaç değil,

532 1610279

• Sağlıklı Mutlu Nice Günlere! İlaçsız Yaşam!

Önce ürünü inceleyin,içinde neler var, hangi insanlar kullanmış ve şuan nasıllar?Para değil sağlık önemli.

telegram
    Sağlıklı Mutlu Nice Günlere! İlaçsız Yaşam!
    https://t.me/saglikdolugunler06
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.