Şimdi Ara

Turkcell 3G VINN İnternet Modem Alacakların Dikkatine...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
6.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell 3G Connect Modem, diğer adıyla VINN alacak arkadaşlar bazı uyarılar:

-Ücret aylık 39TL.(ilk üç ay 19TL)

-Usb Modem bedava.4Gb indirme limiti.

-24 ay sürelik (MECBUREN)

-En önemli sorun şu anda 3G yayını yapan baz istasyonları sadece il merkezlerinde var.

il merkezleri dışında internet hızı 236 kbps yani sinirden kanser olmaya yeter:)

Müthiş yavaş…

-Abonelik için TAAHHÜTAME imzalatıyorlar.Bence önce bi okuyun…Yoksa yanarınız..

Gerçi okuduktan sonra imza atacak cesaretiniz kaldıysa….

Birkaç önemli maddesini sizin için aşağıya yazdım…

Madde 7. Turkcell hizmetin hızını düşürebilme yetkisine sahip,itiraz hakkı yok

Madde 10.Kampanyadan çıkamazsınız 24 ay boyunca …

Madde 14.Cihazın kaybolması,bozulası durumunda bile 24 ay abonelik ücreti ödemeye devam edilir.

Madde 15. Kampanyada tarifenizde hiç bir değişiklik yapamazsınız(yani mesela bir yıl sonra yeni aboneler için fiyat 15TL'ye indirilirse eski abone olduğundan başvuramazsın)

Madde 17. Kampanyadan çıkarsanız 24 aylık faturayı bir defada ödemek zorundasınız….

Madde 18. Turkcell ücretlere zam yapma hakkı vardır.Vergilerde artış olursa Turkcell bu artışı faturalara yansıtabilir.Yani fiyat sabit değil..

• arkadaşlar her pc de vınn ı kullanabilir miyiz ben bunu çözebilmiş değilim.yardımcı olursanız sevinirim.turkcell in resmi sitesinde önerilen dizüstü modeller var da o yüzden kafam karıştı.
  • çok güzel

Madde 19. Turkcell Bir Liman Ben ise Bir Gemi ßir Daha Yanaşırsam Yesinler.. Beni
  • aklı olan asla bu sözleşmeyi imzalamaz.

alırım VINN modemi duruma göre haftalık aylık paketler alarak kullanırım. ihityacım olmadığında almam. indirimlerden yeni kampanyalardan faydalanırım.
  • en sakat 18.madde
  • USB girişi olan masaustu veya dizustu bilgisayarlarda calısır...Turkcell'in verdigi dizustu modellerde entegre WINN modem var. ekstra modem almanıza gerek yok..

quote:

Orijinalden alıntı: asyd

arkadaşlar her pc de vınn ı kullanabilir miyiz ben bunu çözebilmiş değilim.yardımcı olursanız sevinirim.turkcell in resmi sitesinde önerilen dizüstü modeller var da o yüzden kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibaba29

Madde 14.Cihazın kaybolması,bozulası durumunda bile 24 ay abonelik ücreti ödemeye devam edilir.

bu maddede önemli olan hatta bişey olmamak..hat giderse kötü...vın cihazı olmasada hattı trcell modem ve tele takarak kullaırız..hat kaybolursa kafayı tırlatırız herhalde
  • çok fena maddeler var yaaa, reklamlardaki gibi 3kız merak ne güzel şey demesini iyi biliyor.

yuhh yaaa resmen kıskaca alıyor bu maddeler kullanıcıyı
  • Cihaz kaybolursa 24 ay boyunca ödeme yapmaya devam edecekmişiz bari yeni bir cihaz ver.
    Fiyatları değiştirmeye sahipmiş şimdi 19 tl 4 ay sonra 100 tl olursa ne olacak 1.500+ vermek zorunda mı kalacağız. Bence yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibaba29

Madde 7. Turkcell hizmetin hızını düşürebilme yetkisine sahip,itiraz hakkı yok

Madde 15. Kampanyada tarifenizde hiç bir değişiklik yapamazsınız(yani mesela bir yıl sonra yeni aboneler için fiyat 15TL'ye indirilirse eski abone olduğundan başvuramazsın)

Madde 18. Turkcell ücretlere zam yapma hakkı vardır.Vergilerde artış olursa Turkcell bu artışı faturalara yansıtabilir.Yani fiyat sabit değil..

bu 7. 15. ve 18. maddeler çok tehlikeli.... aklı yerinde olan biri bu sözleşmeyi imzalamaz. İşin açıkcası konuyu açan alibaba29, eğer sözleşme maddelerini hiç onyanadan bize aktardıysa bildiğin 24 aylık kölelik anlaşması gibi birşey bu... turkcell ne yapsa yeridir ister yavaşlatır ister zam yapar imzayı atan anca susar...

• Bu maddeler aboneliği kötüye kullananlar içindir. Yani bu hatlar ile 4gb den fazla data indirmenizi istemiyor adamlar. Tarifelerini ona göre yapmişlar. Eger aşarsan hızın düşüyor. Ben normal abonenin zarar gördüğünü hiç görmedim. Bu rekabet ortamında fiyatları arttırması söz konusu olabilir mi? Ama vergiler konusunda birsey yapamaz tabii onları devlet belirliyor.
  • arkadaşlar gaza gelip hemen yorum yapmayın;

ne diyor turkcell fiyatları arttırabilir, devamında da neden arttırabileceğini açıklamış. vergilerde artış olursa fiyata yansıtılacaktır.

sadece vergiler değişirse fiyat değişecek ( bu düşebilir anlamınada gelmekte ötv nin azaltılması gündemde)

yoksa 39 ytl devlet kdv ve ötv yi değitirmedikçe 24 ay boyunca artmayacak.

turkcellin kendi aldığı para değişmeyecek devlet vergileri değiştirirse turkcell benim vergimi cebinden ödeyecek değil herhalde.

cihaz kaybolursa bu da mı turkcellin suçu? cihazın yenisi satılıyor turkcell bayilerinde 126 dolar verip ( yada başka bir 3g hspda modem alıp) kullanmaya devam edebilirsiniz.

hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

arkadaşlar gaza gelip hemen yorum yapmayın;

ne diyor turkcell fiyatları arttırabilir, devamında da neden arttırabileceğini açıklamış. vergilerde artış olursa fiyata yansıtılacaktır.

sadece vergiler değişirse fiyat değişecek ( bu düşebilir anlamınada gelmekte ötv nin azaltılması gündemde)

yoksa 39 ytl devlet kdv ve ötv yi değitirmedikçe 24 ay boyunca artmayacak.

turkcellin kendi aldığı para değişmeyecek devlet vergileri değiştirirse turkcell benim vergimi cebinden ödeyecek değil herhalde.

cihaz kaybolursa bu da mı turkcellin suçu? cihazın yenisi satılıyor turkcell bayilerinde 126 dolar verip ( yada başka bir 3g hspda modem alıp) kullanmaya devam edebilirsiniz.

hayırlı günler.

Dostum turkcell ücretlere zam yapabilir diyor... senin dediğin gibi olsa bu madde şu şekilde olmaz mıydı "Turkcell vergi vb kalemlerde meydana gelecek artışlar nedeniyle ücretlere zam yapabilir" diye.. bence burda yoruma açık bir durum var.... Turkcellden bu konuyu teyit ettirmek lazım...

• Aslında fiyatlar dünyaya göre pahalı da olsa, ttnet adsl ile karşılaştırınca normal bile sayılır. Nerdeyse aynı fiyat. Tabi kotayı aşmamak şartıyla.

2 haftadır vınn kullanıyorum, gittiğin yerde internet varmı yokmu diye düşünmeden, elalemden şifre dilenmeden bağlanmak güzel birşey. İlk 3 ay 19 ytl olanından kalmamış bulamadım, o yüzden 2gb hafıza kartlı modelinden aldım, şu yukarı doğru katlanabilen model.

Ha tabi vodafone tercih edilebilir. Genelde kullanıcılar vodafondan daha çok memnun. Ama o teknosa kampanyası denilen şark kurnazlığı nedir ya? 280 liralık hediye çekini 1000 liralıkmış gibi kakalamak?
  • dün turkcell extraya bir işlem yapmak için gittim sıra vardı millet patır patır kampanyaya başvuruyor ellerinde vınn kalmamış. başvuranları görseniz internetin i'sini bilmiyordur. yazık
    sonra fazla fatura geldi bilmemne diye yakınırlar. insanımız çok saf hiçbirşeyi araştırmadan etmeden gidip üye oluyor
  • BAŞLIK ALTINDAKİLER 56K MODEMLE hiç bağlanmadı sanırım

bir şekilde 3G ye geçildi ve ürünler / hizmetler piyasada yer alacak.. sizde seçer beğendiğinizi kullanırsınız. her operatörün milyonlarca CANLI kayıtlı üyesi var.

buradaki üyeler ÜST SEVİYE işlerler ve hizmetler için yazışıp / bilgi paylaşıyor ama inan fiyatlar öyle yada böyle İDARE EDER.

inşallah daha da hızlanır / yayılır ve fiyatlar düşer
  • Modem almaktan USB ile telefonu bağlayarak aylık paketlerden de satın alınabilir.
  • Teşekkürler...
  • modem seceneklerinde

wdcma tercihli
    edge tercihli
    sadece wdcma
    sadece edge

var. su an yazlikta 3g az cektigi icin edge seciyor bir sure sonra. sadece 3g secenegini sectim, biraz daha az ceksede bagli kaliyor ve en az 2mbit hiz sagliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.