- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
***ACİL YARDM*** 5800 kendi kendine internete baglanıyor.Sürekli kontor atıyor****!
31 Cevap31507 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

397 Mesaj
14 Ağustos 2009; 20:39:52 

Arkadaşlar en son tüm güncellemeleri yaptım telefonda 30version indirdim falan birkaç kendi programınıda güncelledi flash lite 3.1,nokia messaging falan.

Bunlar dışında bende Bu forumlardan bir iki uygulama indirdim.We dünden beri Telefon kendi kendine internete giriyor sürekli 2 şer 4 er kontorlerim atıyor..Baglantıyı kesiorum fakat 2 dakika sora kendiliğinden tekrar giriyor..

Ve bakınca hic bişey gorunmuyor ne bişey indiriyor nede bi uygulama açık.Kafayı yicem acaba bi çeşit Virüsmü ?

Telefona format atmak istesem nasıl yaparım ? Sadece teknik servislermi yapabiliyor? kendim nası yaparım bilgisi olan lütfen acele yardım etsin

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ağustos 2009; 20:53:54 

telefonunda virüs olabilir bence formatla.

ayrıca ayarlan bağlantı hedeflere gir ve bağlantıları sil.

397 Mesaj
14 Ağustos 2009; 23:14:08 

format attım evet hic urasmadım su anda sorun cozuldu..Basınıza böle bişey gelirse sürekli internete girerse direk format atın

AMA!!! benim yaptıgım salaklığı yapmayın,format atmadan önce Telfon rehberinizi yedekleyin

Nokia 55800 format atmak için: Telefonu kapatın, telefon kapalıyken Önce Yeşil tuşa, sora Kırmızıya sora Kamera tuşuna en sonundada Açma tuşuna basılı tutun..Bunların hepsine aynı anda basılı tutun,taaki telefon açılıp Nokia yazdıktan sora Eller tutuşana kadar ..Eller tutusunda ellerini tuşlardan çekin,formatı atıcaktık.Şifre sorarsa (ki bana sormadı) 12345.

Dilerim kimsenin basına gelmez,formata gerek kalmaz :)

2249 Mesaj
15 Ağustos 2009; 12:09:32 

olayın aslında formatlık bir durumu yok

nokia messaging internete bağlanmaya çalışır mail kontrolü için yada hava durumu programlarından birini yükleyip otomatik ayarda bıraktıysan bu da internete bağlanma sebebi olabilir.

https://www.facebook.com/groups/17apple/ iPhone ve iPad Grubu

337 Mesaj
15 Ağustos 2009; 12:46:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

olayın aslında formatlık bir durumu yok

nokia messaging internete bağlanmaya çalışır mail kontrolü için yada hava durumu programlarından birini yükleyip otomatik ayarda bıraktıysan bu da internete bağlanma sebebi olabilir.

Bende şimdi o konuyu yazıcaktım. Nokia Messaging'la ilgilidir muhtemelen. Uygulamayı çevrimdışı yapsaydın sorun kalmazdı. Bende Nokia Messaging yükledikten sonra sürekli wifi ağına bağlanıyordu. Senin ayarlardada önceliklli olarak turkcell internet seçilidir muhtemelen. Ondan sürekli internete bağlanıp kontör atıyodur. Virüsle alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeQuietDark -- 15 Ağustos 2009; 12:48:19 >

/Intel Core2Quad 8300 / Gigabyte P35-DS3R (Rev 2.1) / Kingston 2*2 GB DDR2-1066 / Samsung HD502HJ 4*500 GB Raid0 / Nec-Optiarc DWD-RW / /Sparkle 8800GT 512 MB @ (700/1700/2000) / BeQuiet Dark Power Pro 600W /SS2 TVCard /Tt Armor+/Samsung 2333SW/Maxtor OneTouch4 640GB/Sharkoon X-Tatic Digital V3 5.1 Kulaklık/

•••░║★★★ HTC Desire S Kullanıcılar Kulübü [ Destek | Bilgi ] ★★★║░•••

160 Mesaj
9 Mayıs 2010; 1:54:11 

Benim başıma Nokia Hardwriting Calculator programıyla da geldi aynısı. Sanırım Nokia'nın kendi ürettiği, şu Nokia Labs. mıdır nedir, onun ürettiği programlarla ilgili bir şey, bilgi topluyorlar heralde.

81 Mesaj
9 Mayıs 2010; 15:24:13 

format atmana falan gerek yok. yazılım güncelledinmi maillerde geliyor. e-posta ayarlarını yaptıysan ve windowslıve messenger yüklediysen otomatik olarak e-postanı günceller, erişim noktasından bağlandığın modemi silicen, yada e-posta aayarlarından erişim noktasını sadece internet yapıcan, yada e- postayla falan uğraşma direk sil e-posta özelliğini, gereksiz bişe bence, aynı şey banada oldu. Fitil ediyo insanı. hatta bağlandığı internettende çıkmıyor, bağlantıyı kes diyorsun, 3 sn sonra tekrar bağlanıyor.

615 Mesaj
9 Mayıs 2010; 16:59:27 

1 Senelik konu hortlamış

HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR...

140 Mesaj
9 Mayıs 2010; 19:38:56 

Bende aynı problemi yaşıyordum. Çözümü; XpressMusic tuşuna basınca "Çevrimiçi Paylaşım" var. Ayarlarından 6 saatte bir güncellemesi var, onu kapat. AVEA'nın sitesinden farkettim 6 saat aralıklarla GPRS e girdiğini, araştırdım Güncelleme periyodu 6 saatti, kapattım, düzeldi.

HTC Desire HD !

11 Mesaj
10 Aralık 2010; 21:06:23 

aynı sorun benim nokia c5 telefonumda da var şimdiye kadar en az 20 tl'm gitti bu yüzden... ne yapmam lazım? telefona format atsam mesajlarım falan gider mi ?

1 Mesaj
3 Ocak 2011; 12:45:18 

Beyler ayarlar/bağlantı/yönetim ayarları/paket veri/paket veri bağlantısı kısmını gerektiğinoe olarak değiştirin olay tamamdır,

1103 Mesaj
26 Mart 2011; 2:35:51 

Bu sorun benim 5230da da var. telefonda sedece email programı var.senk aralığını her saat olarak ayarladım.1 er saat arayla senkronize olurken, 1 tane mail açtğımda devamlı baglantıya geçiyor.kırmıza tusa basıp baglantıyı koparıyorum, birkaç saniye içinde tekrar bağlanıyor.su an devamlı bağlı nete.format attım o kadar,sorunu çözemedim.Yardımcı olabilecek varmı?

398 Mesaj
26 Mart 2011; 12:35:50 

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Bu sorun benim 5230da da var. telefonda sedece email programı var.senk aralığını her saat olarak ayarladım.1 er saat arayla senkronize olurken, 1 tane mail açtğımda devamlı baglantıya geçiyor.kırmıza tusa basıp baglantıyı koparıyorum, birkaç saniye içinde tekrar bağlanıyor.su an devamlı bağlı nete.format attım o kadar,sorunu çözemedim.Yardımcı olabilecek varmı?

baglanti ayarlarina gir yeni bir hedef olustur ve hangi operatoru kullaniyorsan baglanti noktasini yeni olusturdugun alana tasi. tum interneti kullanan programlarda baglanti noktasi olarak internet yani wifi olani goster. kredi dusumu olmayacaktir.

8 Mesaj
29 Mart 2011; 8:01:40 

quote:

Orijinalden alıntı: endgagner

Beyler ayarlar/bağlantı/yönetim ayarları/paket veri/paket veri bağlantısı kısmını gerektiğinoe olarak değiştirin olay tamamdır,

kardeş aynısı bende de vardı yukarıdaki yorumlarda okudum e-posta ile ilgili sanırım.sürekli internete bağlanıyodu e-postayı kaldırdım sorun bitti...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2011; 9:20:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Bilhoslu007

kardeş aynısı bende de vardı yukarıdaki yorumlarda okudum e-posta ile ilgili sanırım.sürekli internete bağlanıyodu e-postayı kaldırdım sorun bitti...

E-Posta Sürekli Check Halinde Olduğu İçin Bağlantıyı Kullanıp Kontürü Çekecektir

11616 Mesaj
30 Mart 2011; 0:48:19 

Ayarlar, bağlantı kısmından internet ayarlarını , mms ayarlarını wap ve benzeri ayarları silin. İnternete istese de bağlanamayacaktır.

1206 Mesaj
30 Mart 2011; 1:16:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Arquitecto

Ayarlar, bağlantı kısmından internet ayarlarını , mms ayarlarını wap ve benzeri ayarları silin. İnternete istese de bağlanamayacaktır.

+1 ne konturlerimi yemişti ovi map

1 Mesaj
21 Nisan 2011; 20:19:28 

yazdığınız crvaplara baktım benim ne nokia messagibg im var nede internet ayalarını silmek istiyorum..
lütfen yardım edin şu anda 100mb paketim var bitmek üzere..
tel.de ovi, haritalar ve webi çok kullanıyorum..
YARDIMINIZA MUHTACIMM

2843 Mesaj
21 Nisan 2011; 23:00:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ozanemretas
yazdığınız crvaplara baktım benim ne nokia messagibg im var nede internet ayalarını silmek istiyorum..
lütfen yardım edin şu anda 100mb paketim var bitmek üzere..
tel.de ovi, haritalar ve webi çok kullanıyorum..
YARDIMINIZA MUHTACIMM

güncellemeleri sil
Nokia messagin zımbırtısınıda sil
Bunları yaptıktan sonra birde format at sürekli internet ayarını gerektiğinde yap bunların hepsini yapmışdım düzelmişdi

72 Mesaj
14 Ağustos 2011; 3:04:00 

Aynı Sorun bende de vardı uygulamalar/eposta/seçenekler/kaldır :) valla en kökünden böyle çözülüyo :)

Pokémon'un Kaldırılmasını Kınıyoruz...
Sen Hep Kalbimizde Kalacaksın...

31 Mesaj
4 Eylül 2011; 1:33:28 

Arkadaşlar meseleyi kökten çözüyoruz, tüm yorumları okudum, özet olarak söyleyeceğim şudur: Bu olay sadece e-posta ile alakalı değil, internet bağlantısı gerektiren ve yakın zamanda, hatta problemin başladığı gün kurduğunuz bir uygulama ile alakalı. Bende e-posta yüklüydü ama bugüne kadar sürekli bağlanma gibi bir problem olmuyordu, ben de bugün yüklemiş olduğum "What's App?" isimli uygulamayı sildim ve anında bağlantı kesildi, artık istediğim zaman bağlanabiliyorum. Uzun bir özet oldu sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentagram_31 -- 4 Eylül 2011; 1:34:05 >

4 Mesaj
10 Ekim 2011; 17:06:41 

(Bknz:
Kesin Çözüm)

237 Mesaj
13 Ekim 2011; 18:42:19 

O kadar uygulama felan yükledim demiş arkadaşımız. Ben de yüklemiştim internetten gidiyordu. N-desk programındanmış. N-deski kapatınca bi problem olmuyordu.
Bi program arka plandan internete girebilir dikkatli olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xml- -- 13 Ekim 2011; 18:42:43 >

"Şiddet, beceriksizlerin son sığınağıdır."
"Ne Mutlu Türküm Diyene"

73 Mesaj
17 Ocak 2012; 21:06:10 

BENDE E-POSTA AYARLARI YÜZÜNDEN 2 GÜNDÜR KAN AĞLIYORMUŞUM BOŞA...BURDA FORUMDA BULUNCA KURTULDUM..KAFAYI YEDİRTMİŞTİ..TEŞEKKÜRLER ARKADŞALAR.

Merdivenlerden çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım.Bugünde orada değildi.Keşke dedim,keşke gitse...

50 Mesaj
18 Ocak 2012; 16:21:40 

OLAY WHAT'S UP KESİNLİKLE... kaldırdım anında durdu...

peki whats up yüklü olarak kullanamazmıyız bunun bi yolu yokmudur???

36 Mesaj
22 Temmuz 2012; 23:25:54 

telefonun uygulama ayarlarından nokia e-mail i sildim . düzeldi.

7 Mesaj
5 Ağustos 2012; 21:05:51 

arkadaşımızın dediği gibi uygulamalardan nokia email i kaldırdım.Daha kaldırılırken bağlı simgesi kayboluverdi.Nokia niye böyle gizli saklı işler yapar onu anlamıyorum. yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Sağolun

8 Mesaj
23 Ağustos 2012; 22:06:57 

beyler whatsappi silin ama silmeden oluyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
23 Ocak 2013; 20:54:49 

arkadaşlar sorun traveler programı. onun güncellemelerini kapatın

1458 Mesaj
16 Şubat 2014; 1:38:14 

1 yıl sonrada olsa işime yaradı teşekkürler

Bu mesajda bahsedilenler: krilin

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

2 Mesaj
21 Şubat 2014; 18:23:36 

Ben de aynı soruyu sormak istiyorum whatsapp ı silmeden bi çözümü yok mu??

4 Mesaj
26 Şubat 2014; 19:08:34 

whatsApp silmeden düzeltilebilir.bunun için whatsapp/seçenekler/ayarlar/bağlantı bölümüne gir. bağlantı önceliğini wi-fi,hücresel olarak değiştir.dolaşımda hücresel kullanım kısmını da devre dışı yap..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » ***ACİL YARDM*** 5800 kendi kendine internete baglanıyor.Sürekli kontor atıyor****!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328