Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu]-GÜNCEL
1387 Cevap42776 Görüntüleme23 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1115 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:35:39 

Konuya yeni girenler ilk 5 sayfayı okumasın,ilk mesajımda özetledim zaten

http://tr.wikipedia.org...urova_%C3%9Cniversitesi

Burada ayrıntılı bilgi mevcut.Konu üniversiteye gidenlerin/gitmeyi düşünenlerin bilgi alması için hazırlanmıştır.

Ben tıp fakültesi 4. sınıftayım,3 yıldır Adana'da yaşıyorum.Üniversiteyi tercih etmeyi düşünenlerin sorularını cevaplayabilirim.

Üniversiteyi kısaca özetlersek:

Kampüs Seyhan Baraj Gölü'nün yanındadır.Baraj manzarası vardır.Kampüste mavi ile yeşil içiçedir.Şehir merkezine 10-15 km uzaklıktadır.

Adana'da öğrenciler için kira fiyatları yıllık 5.000-7.000 TL civarıdır.Ev tutmayı düşünüyorsanız Baraj yolu,Beyazevler bölgesini tercih etmeniz daha iyi olur.Sebebi kampüse yakındır,ulaşım imkanları çok iyidir.Her dakikada bir otobüs geçer.Alışveriş yeme-içme imkanları fazladır.

Merak ettiklerinizi konuya yazarsanız cevaplamaya çalışırım.

Kampüsten görüntüler:

quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

Sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplandırabilirim. Ben de bu yıl mezun oldum Çukurova Üniversitesinden. Kazanan arkadaşları da tebrik ederim, ve çok güzel bir yeri kazandıklarını belirtmek isterim. 5 yıl Fevzi Çakmak yurdunda kaldım. Yurtta kalacak arkadaşlar mutlaka burayı seçsin. Okula 3-4 dk. mesafede. Sümer yurdu ise okula oldukça uzaktır, her gün 40-45 dakikanız yolda geçer. Bir de tek bina, doğru düzgün bahçesi falan yok ve oldukça sıkıcı bir yer. Orda kalan bir arkadaşım vardı psikolojisi bozuldu çocuğun.

Fevzi Çakmak yurdu kız-erkek karşıktır (öğrencilerin kaldığı binalar ayrı tabii ) İnternet cafesinde bağlantı kötüdür ve her daim kalabalıktır. Öğrenciler 5 yaşindaki çocuklar gibi multiplayer oyunlar oynadıklarından bağlantının içine ederler. Ancak bu yıl için odalara wireless internet verileceği söyleniyordu, ne kadar doğru olur bilemem. Bir de yemekhanesinden de iyi bir performans beklemeyin ne yazık ki. (zaten çoğu öğrenci yurdunun yemekhanesi berbattır.) Çamaşırhanesi, kırtasiyesi, berberi, terzisi mevcuttur. Kantinleri fena değildir, patates kızartması, gözleme, kısır, yumurta, sucuklu yumurta, kahvaltılık çeşitler falan vs vs.. oldukça boldur. Odalar 6 kişiliktir (3 tane ranza var). Odalarda priz vardır, telefonunuzu rahat rahat şarj edersiniz. 15 günde bir çarşaf dağıtırlar, alıp değiştirirsiniz. Her sabah odalar ve tuvalet-banyo falan temizlenir. Türkiye'nin en temiz ve düzenli yurtlarından biri olduğunu duymuştum. Toplam 7 bloktur. (4kız/3erkek). Bloklarda çalışma odaları giriş katında ve kantinle aynı yerde olduğundan gürültü konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sıcak su probleminiz olmaz, son birkaç yıldır özellikle günün 15-17 saati falan sıcak su var. Isınma problemi de yoktur, kışın kaloriferleri iyi yakıyorlar. Tıp kazanan arkadaşlar muhtemelen E blokta kalacaklardır. Çünkü o bloğun büyük bir çoğunluğunu tıp okuyanlar oluşturuyor (hepsi bir yerde toplanıp daha sessiz ve uyumlu bir ortam oluştursun diye yapılıyor sanırım)

Yurtta kalan öğrenci profiline gelince; büyük çoğunluğu Adana civarındaki illerden (Mersin, Antakya, Osmaniye, Gaziantep Kahramanmaraş) ve doğu illerinden gelir. İyi bir odaya ve iyi insanlara denk düşerseniz (benim gibi) çok rahat edersiniz. Zaten problem yaşayacağınızı pek sanmıyorum, öğrenciler çoğunlukla kendi hallerindeler, kimse kimseye karışmaz öyle bir korkunuz olmasın. Çok geniş bir alana yayılmıştır, arkadaşlarınızla bol bol yürüyüş turları düzenleyebilirsiniz. Yemekhanenin tam karşısında güzel bir çardağı vardır, genelde gençler orda toplanıp gitar çalar, şarkı söylerler.

Ev konusuna gelince, öğrenciler genellikle Beyazevler ve Baraj Yolu'ndan ev kiralarlar (okula yakın olması sebebiyle). Adana'da kiralar yıllık peşin ödenir, ancak ev sahibiyle anlaşabilirseniz kirayı 3-4'e bölebilirsiniz. Nadiren de olsa aylık kiralık evler bulunabiliyor. Fiyatlar hakkında pek yorum yapamıyorum evin konumuna ve durumuna göre çok değişiyor ancak en azından senelik 4500 lirayı gözden çıkarın.

Okul tek kelimeyle muhteşem. Göl manzarasıyla, olanaklarıyla Türkiye'de ender rastlayabileceğiniz türden bir okul. Öğrenci işleri ile sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, 5 yıllık okul zamanımda hiçbir problemim olmadı. Yüzme havuzu, futbol, basketbol tenis sahaları mevcut. İş, Akbank, Ziraat bankaları mevcuttur. Ayrıca şu an hatırlayamadığım birkaç bankanın ATM'leri de var. Kafeleri, kantinleri oldukça güzeldir, birçoğunda wireless internet vardır. Öğrenci ortamı da fakültesine göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla iyidir. Çimlerde grupça yayılıp arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz yerleri çoktur. Yemekhanesi ucuz ve temiz ancak hep aynı yemekleri yapıyorlar. Her çarşamba fix soslu fırın tavuk+pilav+cacık Kütüphanesi de olduça büyük, zemin katında süreli yayınları alıp okuyabilirsiniz (gazete ve dergiler). Kampus içi ulaşım ücretsizdir. Otobüslere binip istediğiniz durakta inebilirsiniz. (Güzel sanatlar durağından yadim durağına kadar). Ulaşım problemi yoktur, tek araç ile Adana'nın istediğiniz yerine gidebilirsiniz.

Adana ise çok güzel bir şehir. Kalabalık, hareketli ve insanları çok sıcakkanlı. Ulaşım yeme içme falan oldukça ucuz. Çok güzel parkları kafeleri falan var. Öğrenciler çoğunlukla baraj yolunda takılırlar. bunun yanısıra Gazipaşa, Ziyapaşa gibi yerlere de gidebilirsiniz. M1 alışveriş merkezi de güzel bir yerdir. Özellikle sinema salonları çok iyidir. Havası çok sıcaktır, kışlar ılık geçer.

Şimdilik benden bu kadar, başka sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım. Kazanan arkadaşları da tekrartebrik ederim

quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Giden arkadaşlara tavsiyem, şakirpaşa, yüreğir, denizli gibi yerlere gitmemenizdir büyük ihtimalle işiniz düşmez ama yinede dikkat edin..
Kendi içinde yaşayanlar için bir sorun yoktur ama yabancıysanız ve az da olsa cekingenseniz oralarda yazık olur size.
Menderes ve merkez parkta sevgilinizle gitmemeye ozen gosteriniz cok guzel yerlerdir ama mutlaka grup olarak gidin.
Cono tabirini çok duyacaksınız, adana'nın psikopat manyaklarına verilen isimdir aman ha bulaşmayın..
Üniversite çok güzeldir okudugunuz zaman boyu tadını cıkartın, gol kenarı ve agaclık oldugu için sakin oturmalık güzel yerleri boldur, zmanla keşfedersiniz.
Yukarda arkadaşın dediği gibi genellikle baraj yolu takılır öğrenciler, ev konusunda falan ama turgut özal bulvarıda cok güzeldir, 15dak bir üniye otobüs gecer göle 5 dakikaydı bizim ev ve genellikle belli bi düzeyin ustundeki insanlar oturur orda, rahat edersiniz.
Gazipaşa da çok güzel kafeler vardır, uğrak mekanlarınız olacak kendileri biraz tuzludurlar ama dikkat edin
Türkiye'nin en buyuk teknosası carrfoursa nın ordadır. M1 zaten başlı başına bir yerdir.
Döner dürüm en önemli besin maddeniz olacak, başka yerlerde yediğinize benzetmeyin iskenderundan sonra en gzel doner burda yapılır.
Kebap zaten orda tapılası seviyeye ulaşacak nerdeyse
Sonra buna dikkat şırdan vardır bide adana'da, mumbar benzeri birşeydir ama bambaşkadır ilk başta kokusuyla goruntusuyle tadıyla iğrenç gelecek, 2. en fazla 3 yiyişinizde gecelerinizin vazgeçilmez yiyeceği olacak, yine dikkat o kadar iyi kilo aldırıyorki 2 ayda duba gibi olabilirsiniz..
Adana'nın takımlarından bahsetmektede fayda var, iki tane şehrin takımı var. Biri AdanaDemirspor(Şimşekler) diğeri Adanaspor. Gerçekten sağlam bir rekabet vardır. Bİrde Mersinİ.Y. Adana Demirspor macı gunu sularda fazla gezmeyin, ölebilirsiniz Demirspor taraftarı daha aktiftir bana göre maclarıda cok keyiflidir, oyle küfürler edilirki maçlarda nutkunuz tutulur..
Ev konusunda kiralar yıllıktır ve 4000 ila 6000 arasında değişir. En son kattan ev tutmayın çatı kavramı olmadığı için yanarsınız, tuttugunuz evde güneş emerjisi olmasına dikkat edin, 24 saat sıcak su demek kendileri. Baraj yolu, Özal, kenan evren, gazipaşa, mavi bulvar vs.. genelde tercih edile yerlerdir.

Yukarda arkadaş üniversite içini tanıtmıs genel olarak bende şehri tanıttım biraz. Adana'lı değilim bu arada.

İmza(delarux'a teşekkürler)

[center][image]http://img339.imageshack.us/img339/6163/drip10075.png[/image][/center]
[center][link=http://resim.donanimhaber.com/m_33705166/mpage_1/f_/key_//tm.htm#33705166][color=#336600][b][font="Courier New"]Çukurova Üniversitesi Topluluğu[/font][/b][/color][/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _deadmaster -- 30 Ağustos 2012; 22:14:52 >

1102 Mesaj
13 Ağustos 2009; 20:05:46 

Çü de 3.senem ingilizce öğretmenliğindeyim emin ol Türkiyedeki en iyi Tıp bölümlerinden birini kazandın...(feci reklam oldu )

quote:

Orijinalden alıntı: delarux

Arkadaşlar Çukurova Üniversitesi Topluluğu adına imza oluşturdum.İsteyenler imzalarına ekleyebilirler.
Yapmanız gereken tek şey aşağıda verdiğim kodu kopyalayıp imza bölümünüze yapıştırmak.
Kod
[center][image]http://img339.imageshack.us/img339/6163/drip10075.png[/image][/center]
[center][link=http://resim.donanimhaber.com/m_33705166/mpage_1/f_/key_//tm.htm#33705166][color=#336600][b][font="Courier New"]Çukurova Üniversitesi Topluluğu[/font][/b][/color][/link][/center]

İmza Görüntüsü
quote:

Çukurova Üniversitesi logosunun farklı tasarımlarını imzanızda sergilemek istiyorsanız BURADAN logo seçiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 21 Ağustos 2012; 21:10:37 >

crtl - w yap huzura er!!!

f4t1h89.wordpress.com (bilim kurgu film ve anime blogum) http://sorarlar.com/

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ağustos 2009; 20:21:20 

çü tıp iyidir güzeldir.üniversite hakkında kafanda bir soru işareti olmasın adana için de evler pahalı yemek ulaşım oldukca ucuz fiyatadır.şehrin merkezinde oldugun sürece bir sorun olmaz o bakımdan moderndir.özellikle kuzey adana turgut özal güzelyalı falan ugrarsan gercekten istanbul un nişantaşısını az da olsa andırır oldugunu görürsün.

4373 Mesaj
13 Ağustos 2009; 20:40:02 

Eşsiz manzarası olan bir kampüsü var.

Bu manzaralara sahip olmasının yanında inanılmaz büyük bir kampüsü var.
İmkan olarakta son derece iyidir. Kampüsün de ne ararsan var.(starbucks bile )

Hayırlı uğurlu olsun.

Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
Anne ve babaya üf bile deme.

1115 Mesaj
13 Ağustos 2009; 21:20:27 

Yorumlarınız için teşekkürler.
@Blitzkrieger ekledim

2458 Mesaj
13 Ağustos 2009; 21:22:37 

Ulan ben açacaktım başlığı sen açmışsın.Ben de Tıpı kazandım.Kayseri'den geleceğim.Üniversitenin yurdu nasıl arkadaşlar?

1720 Mesaj
13 Ağustos 2009; 21:28:21 

Sabancı spor tesisi iyidir , yazın iyi terletir bir tek bunu biliyorum .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2458 Mesaj
13 Ağustos 2009; 21:54:05 

2009 ÖSYS Sonucunda Üniversitemize Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine yüzsüz.gif

a) Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı yada yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz),
b) Aday 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır),
c) Nüfus cüzdanının onaylı örneği,
d) İkametgâh ile ilgili beyanı,
e) 1987ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi,
f) Son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5x6 cm boyutunda fotoğraf,
g) Bakanlar Kurulunca belirlenerek Resmi Gazete'de yayınlanacak Öğrenci Katkı Payının yatırıldığını gösterir makbuz (Öğrenciler, katkı paylarını Üniversitemiz kampusunda şubesi bulunan İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası'nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden yatırabilirler. Adı belirtilen bankaların her hangi bir şubesinde öğrencilerimiz T.C.kimlik numaralarının ilk on hanesini belirttiklerinde ödemeleri gereken harç miktarı banka görevlileri tarafından kendilerine bildirilir)

* Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
** Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
*** Üniversitemizi kazanan adaylara herhangi bir dosya gönderilmeyecek olup, dosyalar kayıt merkezlerinde adaylara verilerek çabuk kayıt yapmaları sağlanacaktır.

1115 Mesaj
13 Ağustos 2009; 21:56:42 

Baktım ona.
Nodex:Tıp mı kazandın.Tıp kayıtları heralde sadece 31 ağustos olması lazım.

4373 Mesaj
13 Ağustos 2009; 22:02:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Nodex

Ulan ben açacaktım başlığı sen açmışsın.Ben de Tıpı kazandım.Kayseri'den geleceğim.Üniversitenin yurdu nasıl arkadaşlar?

Hangi yurt?
Fevzi Çakmak mı? Sümer mi?

2458 Mesaj
13 Ağustos 2009; 22:04:56 

quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

Baktım ona.
Nodex:Tıp mı kazandın.Tıp kayıtları heralde sadece 31 ağustos olması lazım.

Evet tıp kazandım.Kayıt olayı da sadece 31 Ağustos imiş.Neden öyle bir dangalıklık yapmışlar anlamıyorum
@Cromartie hocam ikisi de.Sen hangisi ile alakadar isen hatta.Yani ben yurtta kalmayı düşünüyorum ilk yıl.O yüzden soruyorum.Başvurular nasıl, ücretler ne kadar, isteyene çıkıyor mu falan...

4373 Mesaj
13 Ağustos 2009; 22:18:16 

Ben vakt-i zamanında Sümer yurdunda kaldım bir sene. Olanakları kesinlikle Fevzi Çakmaktan daha iyi. İkisinin kıyaslamasını yapacak olursak.

*Fevziden okula varış 10-15 dakika. Sümerden ise heleki meşhur turuncularla 40-50 dakika. Sümer Kuruköprü'de çünkü.
*Fevzide yataklar ranza şeklinde 6 kişi küçücük oda kalıyor. Öte yandan Sümer'de yataklar ranza değil ve 4-5 kişi kalıyor. Oda daha büyük yani.
*Sıcak su bildiğim kadarı ile belli saatlerde veriliyordu Fevzi'de öte yandan Sümer'de 24 saat. Gece duş almak problem olabilir Fevzi'de
*Yemek konusunda 2005-2006 sezonu için söylüyorum Fevzi rezaletti.Sümerde iyi değildi ancak Fevzi gibi de değildi. Şimdi durumlar nasıl bilemiyorum
*Teknik resim ve PC için bile Sümer'de ayrı bir çalışma odası var ancak Fevzi'de hepsi aynı yerde.
*İnternet cafe için Fevzi'de sıraya giriliyordu ancak Sümer'de öyle bir durum yok hatta playstation bile var.
*Unutmadan, bilmiyorum sizin için ne anlam ifade eder ancak biri erkek yurdu diğeri karışık

Adana'da bir çok vakıf(abi ) yurdu da var özel olarak aklıma gelen genel bilgiler bunlar sorunuz varsa sorun elimden geldiğince cevaplarım.

4373 Mesaj
13 Ağustos 2009; 22:24:45 

Ekleme

Başvuru zaten yerleştirme işlemi yapılırken olmuyor muydu? Kayıda geldiğinizde görürsünüz isminiz yazılıdır yurt binalarında. Çoğunlukla zaten yedek oluyorsunuz ben mesela 600lerde falandım ancak bana da çıktı. Olmadı misafir oalrak kalıyorsunuz. Ücretlere kyk'dan bakabilirsin bir bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cromartie -- 13 Ağustos 2009; 22:47:46 >

0 Mesaj
13 Ağustos 2009; 22:55:30 

arkadaşlar bende varım. çukurova üniversitesi inşaat mühendisliği ..ya kardeşim benim üniversite nasıl gelecek vadediyormu.iş teklifleri fılan varmı.bu sene yeni gideceğim.hazırlık zorunlu değil hazırlık okuyayımmı.çukurova inşaatten arkadaşları olan ya bana onun msn sini yada facebooktaki ismini soyismini sölesin.sorayım.neyse yorumlarınızı bekliyorum

ben emrah kartal

2458 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:03:48 

@Cromartie hangi bölümde okudunuz? Yurtlarda internet bağlantısı nasıl? Yurt mu tavsiye edersiniz ev mi? Yurtların resimlerine ulaşabileceğim bir yer var mı?

@_deadmaster hangi şehirdensin? Kaçla girdin

4373 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:52:44 

Ben Endüstri Mühendisliğinde okudum, mezun oldum.

O kadar iyi bir net bağlantısı olduğunu söyleyemem ancak durum değişmiş de olabilir.

Bu arada yurt olarak kafa karıştırmak istemem ben Sümer'de kaldım memnundum. Sümer'den bir çok kişi de Fevzi Çakmak'a geçti haberin olsun. Yakın olması sebebi ile.

Bence herkes yurdu tatmalı. Bambaşka bir yer. Orada yaşanacak herşeyin size katkısı çok olur. Sonuçta binbir çeşit adam orada. İyi-kötü bir çok deneyiminiz olur. Ev ise çok rahat. O rahatlığa geçmeden bunu bir tadın. Adana'da evler şu aralar pek iyi durumda değil maddi açıdan. Genelde kiralar yıllıktır. Ev bakacaksanızda Beyaz Evler'e gidin bütün öğrenciler oradan ev tutarlar genelde.

1115 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:55:01 

quote:

@Cromartie hangi bölümde okudunuz? Yurtlarda internet bağlantısı nasıl? Yurt mu tavsiye edersiniz ev mi? Yurtların resimlerine ulaşabileceğim bir yer var mı?

@_deadmaster hangi şehirdensin? Kaçla girdin

357 puanla girdim.
Komşuyuz nevşehirden girdim bende

35 Mesaj
14 Ağustos 2009; 14:51:03 

Bende varım çukurova matematik yeni başlayacam :D

2458 Mesaj
14 Ağustos 2009; 15:27:42 

quote:

357 puanla girdim.

Nevşehir fen mi okul?Ben de 356 ile girdim.

Bu haftasonu gidip gezmeyi düşünüyorum orayı.
Aslında şöyle hangi şehirden kimlerin geldiğini görebileceğimiz bir liste olsa ne güzel olur.

1115 Mesaj
14 Ağustos 2009; 15:30:02 

quote:

quote:

357 puanla girdim.

Nevşehir fen mi okul?Ben de 356 ile girdim.

Bu haftasonu gidip gezmeyi düşünüyorum orayı.
Aslında şöyle hangi şehirden kimlerin geldiğini görebileceğimiz bir liste olsa ne güzel olur.

Hayır.Özel Altınyıldız Fen Lisesi.Senin okul ne

2458 Mesaj
14 Ağustos 2009; 19:25:01 

quote:

Hayır.Özel Altınyıldız Fen Lisesi.Senin okul ne

N.M. Küçükçalık And. Lisesi.Bilgi topladın mı hiç okul, bölüm ile ilgili

2458 Mesaj
15 Ağustos 2009; 0:19:23 

29 Eylülde açılıyor galiba

385 Mesaj
15 Ağustos 2009; 1:31:23 

ben de varıım :) ben de DİŞ HEKİMLİĞİni kazandım

yurtlarla ılgılı olarak ben http://ogrenci.cu.edu.tr/yurt.asp den baktımda sumer dıye bı yurt yok ozel falan mı acaba

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

*Unutmadan, bilmiyorum sizin için ne anlam ifade eder ancak biri erkek yurdu diğeri karışık

bınalar ayrı

bir de dişte tanıdıgı olan var mı acaba hazırlık okuma meselesını soracagım

alfa hidroksipropanoyik asit

1361 Mesaj
15 Ağustos 2009; 2:11:33 

beyler ben adanalıyım her nekadar kazanmasamda tanışmak isterim

385 Mesaj
15 Ağustos 2009; 2:30:53 

quote:

Orijinalden alıntı: titanyum22

beyler ben adanalıyım her nekadar kazanmasamda tanışmak isterim

merhaba alper ben gaziantepten

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 9:32:05 

bende dgs ile çu böte(i.ö) kazandım intibak okuyacağım bu sene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabiyik222 -- 15 Ağustos 2009; 11:30:05 >

..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..

..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..

1102 Mesaj
15 Ağustos 2009; 10:23:28 

sizi çömezler sizi

neyse baya çü den adam oldu yav. güzel güzel..

bu arada bende 1 dönem fevzi çakmakta kaldım..o zaman çok iyi değildi ama yeni arkadaşlara şu haberleri vereyim..

fevzi çakma yurdu genişletiliyormuş ve her odaya internet gelmiş galiba orda kalan arkadaşlar diyordu..yeni şeyler yapılıyor..ayrıca kız erkek karışık yurttur orası...

tabi evin verdiği rahatlık hiçbirşeyde yok o ayrı...bu arada okul açılınca bi buluşalım..sezon bitmesse sizi bici bici ile tanıştırrız

isteyen diğer arkadaşlarda msn yi ekleyebilir ..bu arada bi arkadaş daha var ama o görmedi galiba konuyu mimarlıkta okuyor oda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 15 Ağustos 2009; 10:42:08 >

2458 Mesaj
15 Ağustos 2009; 11:10:20 

@_deadmaster tıpta hazırlık yok diye biliyorum.Doğru mu?

DH ÜNİDER kayıtlarında Çukurovalı varmış baya.

quote:

ÇUKUROVA ÜNİ.
stinger01----Bilgisayar Müh
kajmer88----Türkçe Öğretmenliği
bacardi_mojito----
hett----İşletme
ENIGMA----Bilgisayar Tekn. ve Programlama
DiMarzio----Fen Fakültesi Kimya Bölümü
apo_ng----İnşaat Müh.
moonlord----Maden Müh.
extreme_mac----İktisat
ilkerring----İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
afacan!----Eğitim Fakültesi
TheKid89ster----İngilizce Öğretmenliği
intelset----Bilgisayar Programcılığı ve Teknikleri
MoRtaL36EaGLe----Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
kocabiyik222----Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
ommadawn----Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü

Hepsine "ses" diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nodex -- 15 Ağustos 2009; 11:13:31 >

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 11:31:48 

quote:

@_deadmaster tıpta hazırlık yok diye biliyorum.Doğru mu?

DH ÜNİDER kayıtlarında Çukurovalı varmış baya.

quote:

ÇUKUROVA ÜNİ.
stinger01----Bilgisayar Müh
kajmer88----Türkçe Öğretmenliği
bacardi_mojito----
hett----İşletme
ENIGMA----Bilgisayar Tekn. ve Programlama
DiMarzio----Fen Fakültesi Kimya Bölümü
apo_ng----İnşaat Müh.
moonlord----Maden Müh.
extreme_mac----İktisat
ilkerring----İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
afacan!----Eğitim Fakültesi
TheKid89ster----İngilizce Öğretmenliği
intelset----Bilgisayar Programcılığı ve Teknikleri
MoRtaL36EaGLe----Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
kocabiyik222----Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
ommadawn----Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü

Hepsine "ses" diyorum.

ben burdayım :)üye olduğum zaman programlamacıydım bu sene bilgisayar ve öğretim teknolojilier öğretmenliğini kazandım dgs ile

..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..

1115 Mesaj
15 Ağustos 2009; 11:32:24 

Çukurova tıpta hazırlık yok 6 yıl okuyacağız.

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 11:35:51 

Arkadaşlar kayıt olurken muhakakk cemaatçi tayfa yanınıza sokulacaktır.Sizi kandırmaya fln çalışabilirler.Siz siz olun uzak durun.Çünkü sizi kendileri gibi yapmak için elinden geleni yaparlar.Bide o evlerde kendinizi hep diken üstünde yaşıyomuş gibi hissedersiniz.Adana hakkında sorularınız olursada yanıtlamaya hazırım..

35 Mesaj
15 Ağustos 2009; 11:59:18 

Arkadaşlar. üniversiteye kayıt yaptırırken harç parasının da verecekmiyiz yada kayıt için bir ücret falan alınıyormu tam olarak nasıl olacak

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 12:50:56 

quote:

Orijinalden alıntı: woldemort12

Arkadaşlar. üniversiteye kayıt yaptırırken harç parasının da verecekmiyiz yada kayıt için bir ücret falan alınıyormu tam olarak nasıl olacak

kayıttan önce bi tarihi oluyo ama şuan belli değil bankaya harç ücretini yatırıp kayıt olacağın gün dekontu götürüyosun parayı yatırdığına dair.

35 Mesaj
15 Ağustos 2009; 13:01:43 

Kayıttan önce bir tarih mi verecekler onun için. vede harç ücreti dönemlik mi oluyor ne kadar olduğunu nsl öğrenebilirm

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 13:10:30 

evet harç ücreti dönemlik oluyor ve kayıtlardan önce yatırılıyor ama daha belli bi tarih yok resmi gazetede harç ücretleri yayınlanıyor ondan sonra üni belli bi tarih belirliyo 1 hafta yada üni ne kadar belirlerse o kadar süren oluyo o zaman aralığında yatırabiliyosun...

Bilgi almak için Çukurova Üniversitesi Öğrenci İşleri Tel : 0 (322) 338 64 58

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabiyik222 -- 15 Ağustos 2009; 13:11:27 >

1102 Mesaj
15 Ağustos 2009; 14:58:19 

harç parası olayı kayıt günü üniversite içindeki bankaların şubeleriden yatırabilirsiniz...büyük ihtimal sizede harç parası yatar ve farkını ödersiniz tabi normal öğretim iseniz..oda bulunduğunuz bölüme göre 25-30 tl bişe olur galiba..

cemaatci tayfa konusunda arkadaş uyarmış evet onlara dikkatli olun size devlet yurtlarını kötüleyecekler ve kendi yurtlarını evlerini önerecekler...kayıt zamanı adanada olursam yardımcı olmak için orda olabilirim ama büyük ihtimal ihtiyacınız olmayacak çünkü yardımcı olacak görevliler var onlar sizi yönlendirir...bu arada kampüs cidden çok iyidir...serilip yatmak ve içmek için bol bol yeşil alan ve göl manzarası...alkol kullanıyorsanız kampüs içinde bulmakta sıkıntı çekmessiniz her türlüsü mevcud :D:D

ayrıca okul zamanı ilk zamanlar bazı gösteriler olabilir..biz genelde güler geçeriz sizde alışırsıız zamanla..

inşaat mühendisliği bölümüde iyidir iş konusunda bilmiyorum ama adana yeni yeni yapılaşan bir şehir bol bol apartman vs yapılıyor..iş imkanı olabilir...güzel bir binası var inşaatın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 15 Ağustos 2009; 15:09:58 >

2458 Mesaj
15 Ağustos 2009; 16:19:21 

Bu yurt başvurularını üniversiteye mi belirtiyoruz yoksa kyk ya mı?

879 Mesaj
15 Ağustos 2009; 16:20:56 

kulaklarım çınladı biri beni anmış sanki
çukurova mimarlık 2ye geçtim. yeni arkadaşlara(çömezlere) hayırlı olsun diyorum.türkiyenin en güzel kampüslerinden birinde okuycaksınız.şanslısınız
tanışmak isteyen,soru sormak isteyen buyursun ,açığız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KayTheRock -- 15 Ağustos 2009; 16:20:50 >

2458 Mesaj
15 Ağustos 2009; 17:10:01 

• Şu yurtların son halinden bilgisi olan var ise çok makbule geçer.
  • Okuldaki internet ağı, kullanım durumu nasıl? Hız nedir, ücret istiyorlar mı?
  • Okulun ne zaman başladığını nereden öğrenebiliriz?
  • Öğrenci işleri nasıldır? Süründürür mü?
  • Yabancı dil olarak hangilerinin imkanları var?
Başlangıç için bunlar var

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 19:51:25 

quote:

* Şu yurtların son halinden bilgisi olan var ise çok makbule geçer.
* Okuldaki internet ağı, kullanım durumu nasıl? Hız nedir, ücret istiyorlar mı?
* Okulun ne zaman başladığını nereden öğrenebiliriz?
* Öğrenci işleri nasıldır? Süründürür mü?
* Yabancı dil olarak hangilerinin imkanları var?

Başlangıç için bunlar var

şu anda http://www.kyk.gov.tr/Y...asvuruGirisParametre.do adresinden yurt başvurusu yapılıyo.Son günü 25 ağustos

okuldaki internet gayet hızlı haftasonları arada sırada giderdim saniyede 3 mb ile dosya çektiğimi bilirim :) ücret flnda yok laptopun varsa kütüphanenin olduğu bölgeden sorunsuzca girersin nete :)tamamen beleş :)

okul sanırım 28 eylülde başlıyo zaten kayıt yapacağın gün öğrenirsin tam olarak

öğrenci işleri arkadaşlardan duyduğum kadarıyla evet biraz süründürüyo diyolar..

Yabancı dil konusunda bilgim olmadığı için bişe diyemicem arkadaşım.Şimdilik bildiklerim bunlar umarım yardımcı olmuştur..

4373 Mesaj
15 Ağustos 2009; 20:59:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

cemaatci tayfa konusunda arkadaş uyarmış evet onlara dikkatli olun size devlet yurtlarını kötüleyecekler ve kendi yurtlarını evlerini önerecekler...kayıt zamanı adanada olursam yardımcı olmak için orda olabilirim ama büyük ihtimal ihtiyacınız olmayacak çünkü yardımcı olacak görevliler var onlar sizi yönlendirir...bu arada kampüs cidden çok iyidir...serilip yatmak ve içmek için bol bol yeşil alan ve göl manzarası...alkol kullanıyorsanız kampüs içinde bulmakta sıkıntı çekmessiniz her türlüsü mevcud :D:D

Artık ne yazikki satmıyorlar alkol arkadaşlarım öyle dedi. Yasaklanmış
Yani Yonca'da satmıyorlar artık ama ziraat fak. şarapları satılır kanımca.

2458 Mesaj
15 Ağustos 2009; 21:32:32 

Arkadaşlar bu yurt olayı ile ilgili olarak ben mesela yurda girdim.Sonra canım istediğinde çıkabiliyor muyum? Sözleşme falan mı imzalıyoruz? Var mı bilgisi olan? İlk yıl yurda girmeyi düşünüyorum ancak çalışma ortamı nasıl? Tıp okuyacağım için tahminim ağır dersler olacak ve çalışmak gerekecek.Yurt bu imkanı verir mi?

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 21:55:27 

Yurttan canın istediğinde çıkarsın sözleşme fln imzalamıyosun.Yalnız mesela diyelimki ekim ayının 1 inde çıktın yurttan ekim ayı için ödediğin paranın yarısı kesiliyo.Eğer çıkmayı düşünürsen ay sonlarında fln çık.Gelecek ayın tam parasını almış olursun böylece.Hem çıkarken ödediğin depozitoyuda geri veriyolar sana...Yurtta çok sakin ve sessiz ortamlar olur rahatça dersini çalışabilirsin o konuda sıkıntı çekeceğini sanmam

2458 Mesaj
15 Ağustos 2009; 23:56:43 

Arkadaşlar peki yurt ücreti en son ne kadardı bilgisi olan var mı? Fevzi çakmakta kalmayı düşünüyorum açıkçası.Okula yakın oluşu ve de iyileştirme çalışmalarının olması sebebi ile.Ancak @Cromartie de sümer'i övmüştü.Son hallerini kıyaslayabilecek birileri var mı?

192 Mesaj
16 Ağustos 2009; 9:20:42 

devlet yurdunda yurt ücretini 3 aylık olarak yatırırsın oda geçen sene 225 milyondu ama ilk seferde depozitoda yatırdığın için 400 küsür fln ödüyodun yada depozitoyla ilk 1 ayı ödeyebiliyosun oda 250 fln dı.Adanada yurtta kalmadığım için şu iyi yada bu kötü diyemicem ama fevzi çakmak güzeldir bence hem okulada çok yakın her 3-4 dakikaya bir araba geçer önünden...

1102 Mesaj
16 Ağustos 2009; 15:06:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

Artık ne yazikki satmıyorlar alkol arkadaşlarım öyle dedi. Yasaklanmış
Yani Yonca'da satmıyorlar artık ama ziraat fak. şarapları satılır kanımca.

yok usta ya kim diyor ? sadece şenlik zamanı millet azmasın diye kaldırıyorlar...

ayrıca yonca diye bişe kalmadı migros oldu onları hepsi satışada devam ediyorlar...yadim in kenarında temizlikçiler boş şişe topluyor ha bire kaldırma falan yok..geçen dönem yoktu en azından yazında bi düzenleme getirceklerini sanmıyorum...

ziraatta satış devam ediyor..portakal şarabı kırmızı - beyaz şarap ve şampanya...üniversitenin kendi üretimi

ayrıca yurtta sakin ortam olmaz...yani öle diyeyim birden fazla blok var zaten..2 öğretimlerin arasına düşerseniz ki ben öle olmuştu...yurt süper rahat geçer karışan eden olmaz geceleri çiğköfte partileri bile olur ehh hali ile oralar sessiz sakin olmaz...millet genelde sabaha kadar batak falan oynar..ama diğer bloklar daha kontrollu ya tamamen şansınıza kalmış bişe...

4373 Mesaj
16 Ağustos 2009; 15:31:28 

Pardon akılda hep yonca diye kalmış

Ben Adana'da değilim ancak arkadaşım yaz okulunda o söyledi.
Şenlik zamanı zaten yasak ancak karaborsadan alabiliyorsunuz

385 Mesaj
17 Ağustos 2009; 3:10:11 

_deadmaster şu 5 kısıyı bı duzeltsek sana zahmet yaa =)

bu arada hala dişte okuyan veya orda tanıdıgı olan yok mu soru gunceldır

1688 Mesaj
17 Ağustos 2009; 3:18:36 

Sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplandırabilirim. Ben de bu yıl mezun oldum Çukurova Üniversitesinden. Kazanan arkadaşları da tebrik ederim, ve çok güzel bir yeri kazandıklarını belirtmek isterim. 5 yıl Fevzi Çakmak yurdunda kaldım. Yurtta kalacak arkadaşlar mutlaka burayı seçsin. Okula 3-4 dk. mesafede. Sümer yurdu ise okula oldukça uzaktır, her gün 40-45 dakikanız yolda geçer. Bir de tek bina, doğru düzgün bahçesi falan yok ve oldukça sıkıcı bir yer. Orda kalan bir arkadaşım vardı psikolojisi bozuldu çocuğun.

Fevzi Çakmak yurdu kız-erkek karşıktır (öğrencilerin kaldığı binalar ayrı tabii ) İnternet cafesinde bağlantı kötüdür ve her daim kalabalıktır. Öğrenciler 5 yaşindaki çocuklar gibi multiplayer oyunlar oynadıklarından bağlantının içine ederler. Ancak bu yıl için odalara wireless internet verileceği söyleniyordu, ne kadar doğru olur bilemem. Bir de yemekhanesinden de iyi bir performans beklemeyin ne yazık ki. (zaten çoğu öğrenci yurdunun yemekhanesi berbattır.) Çamaşırhanesi, kırtasiyesi, berberi, terzisi mevcuttur. Kantinleri fena değildir, patates kızartması, gözleme, kısır, yumurta, sucuklu yumurta, kahvaltılık çeşitler falan vs vs.. oldukça boldur. Odalar 6 kişiliktir (3 tane ranza var). Odalarda priz vardır, telefonunuzu rahat rahat şarj edersiniz. 15 günde bir çarşaf dağıtırlar, alıp değiştirirsiniz. Her sabah odalar ve tuvalet-banyo falan temizlenir. Türkiye'nin en temiz ve düzenli yurtlarından biri olduğunu duymuştum. Toplam 7 bloktur. (4kız/3erkek). Bloklarda çalışma odaları giriş katında ve kantinle aynı yerde olduğundan gürültü konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sıcak su probleminiz olmaz, son birkaç yıldır özellikle günün 15-17 saati falan sıcak su var. Isınma problemi de yoktur, kışın kaloriferleri iyi yakıyorlar. Tıp kazanan arkadaşlar muhtemelen E blokta kalacaklardır. Çünkü o bloğun büyük bir çoğunluğunu tıp okuyanlar oluşturuyor (hepsi bir yerde toplanıp daha sessiz ve uyumlu bir ortam oluştursun diye yapılıyor sanırım)

Yurtta kalan öğrenci profiline gelince; büyük çoğunluğu Adana civarındaki illerden (Mersin, Antakya, Osmaniye, Gaziantep Kahramanmaraş) ve doğu illerinden gelir. İyi bir odaya ve iyi insanlara denk düşerseniz (benim gibi) çok rahat edersiniz. Zaten problem yaşayacağınızı pek sanmıyorum, öğrenciler çoğunlukla kendi hallerindeler, kimse kimseye karışmaz öyle bir korkunuz olmasın. Çok geniş bir alana yayılmıştır, arkadaşlarınızla bol bol yürüyüş turları düzenleyebilirsiniz. Yemekhanenin tam karşısında güzel bir çardağı vardır, genelde gençler orda toplanıp gitar çalar, şarkı söylerler.

Ev konusuna gelince, öğrenciler genellikle Beyazevler ve Baraj Yolu'ndan ev kiralarlar (okula yakın olması sebebiyle). Adana'da kiralar yıllık peşin ödenir, ancak ev sahibiyle anlaşabilirseniz kirayı 3-4'e bölebilirsiniz. Nadiren de olsa aylık kiralık evler bulunabiliyor. Fiyatlar hakkında pek yorum yapamıyorum evin konumuna ve durumuna göre çok değişiyor ancak en azından senelik 4500 lirayı gözden çıkarın.

Okul tek kelimeyle muhteşem. Göl manzarasıyla, olanaklarıyla Türkiye'de ender rastlayabileceğiniz türden bir okul. Öğrenci işleri ile sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, 5 yıllık okul zamanımda hiçbir problemim olmadı. Yüzme havuzu, futbol, basketbol tenis sahaları mevcut. İş, Akbank, Ziraat bankaları mevcuttur. Ayrıca şu an hatırlayamadığım birkaç bankanın ATM'leri de var. Kafeleri, kantinleri oldukça güzeldir, birçoğunda wireless internet vardır. Öğrenci ortamı da fakültesine göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla iyidir. Çimlerde grupça yayılıp arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz yerleri çoktur. Yemekhanesi ucuz ve temiz ancak hep aynı yemekleri yapıyorlar. Her çarşamba fix soslu fırın tavuk+pilav+cacık Kütüphanesi de olduça büyük, zemin katında süreli yayınları alıp okuyabilirsiniz (gazete ve dergiler). Kampus içi ulaşım ücretsizdir. Otobüslere binip istediğiniz durakta inebilirsiniz. (Güzel sanatlar durağından yadim durağına kadar). Ulaşım problemi yoktur, tek araç ile Adana'nın istediğiniz yerine gidebilirsiniz.

Adana ise çok güzel bir şehir. Kalabalık, hareketli ve insanları çok sıcakkanlı. Ulaşım yeme içme falan oldukça ucuz. Çok güzel parkları kafeleri falan var. Öğrenciler çoğunlukla baraj yolunda takılırlar. bunun yanısıra Gazipaşa, Ziyapaşa gibi yerlere de gidebilirsiniz. M1 alışveriş merkezi de güzel bir yerdir. Özellikle sinema salonları çok iyidir. Havası çok sıcaktır, kışlar ılık geçer.

Şimdilik benden bu kadar, başka sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım. Kazanan arkadaşları da tekrartebrik ederim

385 Mesaj
17 Ağustos 2009; 3:25:17 

afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı

1688 Mesaj
17 Ağustos 2009; 3:33:00 

quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı

Hayır, yürüyerek. F ve G bloklar girişe biraz uzak kalıyor, o yüzden öyle görünmesi normaldir.

385 Mesaj
17 Ağustos 2009; 3:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

Hayır, yürüyerek. F ve G bloklar girişe biraz uzak kalıyor, o yüzden öyle görünmesi normaldir.

bi bakar mısınız benım kafam karıstı bıraz :)

burda 5 blok var

mesafe pek yakın gıbı gozukmedi

1688 Mesaj
17 Ağustos 2009; 4:08:01 

Pardon, ben blokları soruyorsunuz sandım. Okul-yurt arası otobüsle 3-4 dakika. ücreti ise en son 50 kuruştu.
İlk resimde gözüken 5 blok büyük olanlar. (öndeki ilk 3 A,B,C arkadaki ikiler D ve E) F ve G bloklar beyaz çatılı gözüken yer.

385 Mesaj
17 Ağustos 2009; 4:13:02 

quote:

Pardon, ben blokları soruyorsunuz sandım. Okul-yurt arası otobüsle 3-4 dakika. ücreti ise en son 50 kuruştu.
İlk resimde gözüken 5 blok büyük olanlar. (öndeki ilk 3 A,B,C arkadaki ikiler D ve E) F ve G bloklar beyaz çatılı gözüken yer.

hımmm anladım tesekkurler.

bıraz soru yagmuruna tutmus gıbı oluyorum ama kusura bakmayın :)

benım ıcın 2. onemlı bır husus daha var. bısıkletımı guvenerek koyabılecegım bır yer var mı acaba? bır resımde gordugum kadarıyla odalar baya kucuk kımsenın buna razı olacagı sanmıyorum. yarıscı tanıdıgınız falan var mıydı bısıkletını ne yapıyordu

1688 Mesaj
17 Ağustos 2009; 4:16:45 

Bisikletinizi odada koyacak yer bulamazsınız maalesef. Ancak blokların arka tarafına kilitleyebilirsiniz. Orada yer var diye hatırlıyorum.

385 Mesaj
17 Ağustos 2009; 4:20:14 

quote:

Bisikletinizi odada koyacak yer bulamazsınız maalesef. Ancak blokların arka tarafına kilitleyebilirsiniz. Orada yer var diye hatırlıyorum.

kilit pek guvendıgımız bı yontem degıl malesef :D gıdınce bı cozum buluruz artık inş. bulurum yanı tekrar tesekkurler iyi geceler

1688 Mesaj
17 Ağustos 2009; 4:24:54 

Bloktaki memurlarla bu konu hakkında görüşün isterseniz, yardımcı olacaklardır mutlaka. İyi geceler.

705 Mesaj
17 Ağustos 2009; 10:14:47 

ben de cukurova bilgisayar muhendisligi ikinci ogretimi kazandim, heralde ikinci ogretimde olan tek benim

126 Mesaj
17 Ağustos 2009; 13:53:01