Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.975
Cevap
31
Favori
83.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar burayı düşünüyorum hayırlısı ise,
    Kampüs anladığım kadarı ile gayet güzel fakat adana'da yaşam nasıl?
    Özellikle içki içebildiğimiz mekanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaiRaiverd

Arkadaşlar burayı düşünüyorum hayırlısı ise,

Hangi ilden geldiğine göre Adana'da yaşam kalitesi değişir. Bir İstanbul İzmir kadar değil ama fiyat olarak hepsinden ucuzdur. İçki de sorun değildir Adana'da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonuclar aciklandi.
    sanirim bilgisayar muhendisligine girebiliyorum.
    henuz erken ama burasi aklima cok yatti.
    ama yurt olanaklari kiralar vessyir hakkinda hep yuzeysel bilgiler var.

x yurdunun ucretleri nedir y yurdunun kampuse uzakligi ne kadardir yurtlar nerelerdedir ulasim sureleri nasildir bu konular hakkinda guncel bilgiye nasil ulasabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

quote:

Orijinalden alıntı: RaiRaiverd

Arkadaşlar burayı düşünüyorum hayırlısı ise,

Hangi ilden geldiğine göre Adana'da yaşam kalitesi değişir. Bir İstanbul İzmir kadar değil ama fiyat olarak hepsinden ucuzdur. İçki de sorun değildir Adana'da

Aydın'dan gelecem bir sorun olmazsa.
  • Diş için gelecem gibi
    Zaten adanadayim niye gelecem dediysem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi analitikduzlem -- 2 Temmuz 2015; 14:57:19 >
  • Aydından geleceksen Adana sana uygun olur. Öğrenci için çok uygun bir şehir, yeme içme eğlence mekanlari vs. konusunda sıkıntı çekmezsin, içki sorun değil nerdeyse her mekanda var desek pek yanilmayiz sanırım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Aydından geleceksen Adana sana uygun olur. Öğrenci için çok uygun bir şehir, yeme içme eğlence mekanlari vs. konusunda sıkıntı çekmezsin, içki sorun değil nerdeyse her mekanda var desek pek yanilmayiz sanırım :)

Hocam teşekkürler.
    Tercih sonucları netleşince kafanı daha ağrıtırım gibi duruyor.
  • Bildigim kadariyla yardim ederim.

Hangi bölümü düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 2 Temmuz 2015; 3:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüz kiloluk bir zenci

sonuclar aciklandi.
    sanirim bilgisayar muhendisligine girebiliyorum.
    henuz erken ama burasi aklima cok yatti.
    ama yurt olanaklari kiralar vessyir hakkinda hep yuzeysel bilgiler var.

x yurdunun ucretleri nedir y yurdunun kampuse uzakligi ne kadardir yurtlar nerelerdedir ulasim sureleri nasildir bu konular hakkinda guncel bilgiye nasil ulasabilirim.

Yurt fiyatlarını bilmiyorum ama devlet yurdu okul kampüsü içinde. Yürüme mesafesi olarak 20dk. Belirli aralıklarla servis de var. Özeller ise genellikle beyaz evler semtinde. Oradan tek araç ile okula geçiş sağlayabiliyorsun. Kiralar semtlere göre. Öğrencilerin bol olduğu yerlerde 3+1, 4+1 evler 750-800 civarı. Yine tek araç ile okula gidebileceğin ama biraz daha aşağıda 500-600e kadar düşüyor.

• Bilgisayar mühendisliğindeki çift diploma olayı hakkında bir bilginiz var mı acaba ? Bölüm tanıtım sayfasında, ilk 2 yılı Adana'da, son iki yılı Portland State Üniversitesi'nde okuma gibi bir imkanımız olduğundan söz ediliyor. İlk 2 yılı başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimiz Amerika'da eğitim görebilir diyor. Ancak bu bilgi beni tatmin etmedi açıkçası. Size zahmet olmazsa eğer, bilgisayarda okuyan arkadaşlarınız varsa sorabilir misiniz acaba ?
  • Penta Kill P kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk kez sizden duydum daha doğrusu hiç araştırmadım böyle bir şeyi, bizim ünide bilgisayar muhendisliginde tanidigim yok ama forumda vardir, bu mesaji gorurlerse cevaplarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Penta Kill

Bilgisayar mühendisliğindeki çift diploma olayı hakkında bir bilginiz var mı acaba ? Bölüm tanıtım sayfasında, ilk 2 yılı Adana'da, son iki yılı Portland State Üniversitesi'nde okuma gibi bir imkanımız olduğundan söz ediliyor. İlk 2 yılı başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimiz Amerika'da eğitim görebilir diyor. Ancak bu bilgi beni tatmin etmedi açıkçası. Size zahmet olmazsa eğer, bilgisayarda okuyan arkadaşlarınız varsa sorabilir misiniz acaba ?

Çift diploma olayına cevap vereyim. O olay birazcık reklamdan ibaret bir durum. İlk 2 yıl sonunda min 2.50 ortalama, en az CC notun olacak sonrasında kalan 2 yılını Portland State Üniversitesinde okumaya hak kazanabiliyorsun fakat tüm masrafların sana ait oluyor. Herhangi bir burs vermeleri gibi bir durum söz konusu değil ne yazık ki.

Buna ek olarak 3. sınıflarda 2 yıl gidip 4. sınıfı ve Y.Lisans 1. sınıfı ortak okuyup, toplam 5 yılda (3 ÇÜ 2 PSU) Yüksek Lisans mezunu olabiliyorlar. Fakat şu an bunu uygulamaya almadılar. Sadece 2+2 olayı mevcut. Ama kimsenin şartları uymadığından henüz başvurabilen olmadı.

• kdrsrsln kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Hocaların sınavlarda çok alakasız şeyler sorduğuna dair serzenişler okudum internette. Kimsenin şartlarının uymamasının nedeni bu mu ?
  • Penta Kill P kullanıcısına yanıt
    Eğer hocaları iyi dinlersen hiç biri alakasız şeyler sormuyor. Ders anlatırken arada bahsettiği şeyler çıkabiliyor ki bu dersi iyi takip edip etmediğinizi görmek için, veya temel bilgi verip size biraz daha ileri seviye soruyorlar bunun sebebi de sadece dinlediğiniz ders ile mi yetiniyorsunuz bunu görmek için. Evet bir çok kişi ne dersi dinliyor ne de derste öğrendiğinden daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla da serzenişler oluyor.

Bu dönem uygulanan yeni not değerlendirme yönergesi yüzünden de notlar düştü. Bu da bir gerçek.
  • bilgisayar muhendisligi son 3 yil siralamasi

58k 68k 69k ile kapanmis. o ikinci yildaki sicrama neden bir bilginiz var mi.

ayrica ben 66 k dayim. sizce olur mu.

• yüz kiloluk bir zenci Y kullanıcısına yanıt
    Onun sebebi 2 yıl önce çok sayıda kaliteli özel üniversitenin açılması. Yeni açılan bir çok özel üniversite istanbuldakilerin ilgisini çektiğinden dolayı alt sıralamalarda kaymalara sebep oldular. 66k ile %99 gelir.
  • Kürtler ve PKK partizanları çok diyolar birisi aydınlatırsa sevinirim

• beyler burda makina veya bilgisayar düşünüyorum nasıl önerir misiniz makina konusunda sanayi şehirlerine gidin diyorlar kocaeli de gelir büyük ihtimalle hangisini tercih edersiniz siz olsanız? bilgisayar mühendisliği okuyan var mı burada önerir misiniz? biyomedikal mühendisliği de var onun hakkında bilginiz var mı? taramalı gibi sordum kusura bakmayın
  • bergov kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan biri olarak bir kaç arkadaşa yazdıklarımı buraya da kopyalıyorum.

"Bölüme gelince, bölüm olarak iyi ama eski kalitesi ne yazık ki kalmadı. Bölüm geçiş döneminde ve hoca sayısı az. Şimdilerde onu düzeltmeye çalışıyorlar. Yeni dönemde nasıl olur bilmiyorum. Ben son yılımda Erasmusla yurtdışında olacağımdan takip etmiyorum. Şu da bir gerçek, bilgisayar mühendisliğinde sana kimse herşeyi veremez. Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki bölümünden beklentin şu şekilde olmalı:

Temel bilgileri öğrenme
    Dillerin ve bilgisayar mühendisliğinin mantığını kavrama
    Sonrasında da kendi kendini geliştirme

Mevcut hocalar sana temeli öğretmede yeterlidir.

Fakat güncel teknolojiye adaptasyon her zaman senin elindedir. 1. ve 2. öğretimlere verilen eğitimde kalite farkı yok. Staj vs hepsi sana kalmış. Kendin ayarlıyorsun. Gerçekten çok iyiysen tabi ki microsoft'a gidebilirsin. Giden bir kaç kişi var. Ama bu okuldan çok senin kendini geliştirmenle alakalı. Okuldan aldığın eğitimle beklersen imkansız."

• Tıp hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar pm yollarsa sevinirim,Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında bir kaç sorum var.
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.