Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.351
Cevap
75
Favori
431.630
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zeroDreams

Valla ben şunu anladım ki bu millete ne kadar geçirirsen o kadar iyisindir...

arkadaş dünyanın başka hiçbi yerinde verginin vergisi yok bu ülkeden başka..

yazın 1.88 olan lpg 3 liralara çıkmış millet hala evet evet diyor...

ee tabi girdikçe zevk alır hale geldi millette haklı..

İşsizlik desen çığ gibi beyfendilerinse umrunda değil nede olsa 23 bin lira vekil maaşı hele şimdi başkanlıkta vekil sayısı da 600 e çıkıyo oh mis gaymaklı...

Bu kadar şeye ek, 3-4 milyon suriyeli var bide ülkede..100 binde çocukları olmuş...adamlar aslan gibi çocuk bile yapıyor ama ne hikmetse vatanlarını savunamıyor...

ee nede olsa bizim gibi ensar bi ülke var yardımsever...ha bu arada illerde asayiş olaylarıda patlamış durumda suçlu mağdurdan önce çıkıyo karakoldan...

şimdi bunu okuyanlar bizide muhalefet sanarlar ama zerre düşünemezler ki, bu lpg nin ucundaki kazık onlara da giriyor

hepimize giriyor sonuçta...

Lakin baştada dediğim gibi bu millete ne kadar geçirirsen o kadar iyisin o kadar sever seni...O yüzden Evet geçir baba geçir

Padişahın biri, koyduğu yüksek vergilere halkın hiç tepki vermemesine kızar olmuş. Vezirlerine, "Filanca yerdeki şehre gidin. Oradaki köprünün başına bir adam koyun. Geçen herkesten 1 akçe alsın." demiş. Vezirler padişahın dediğini yapmış. Şehir halkından ses seda çıkmamış. Padişah bunun üzerine kızarak, "Köprüden çıkandan da 1 akçe alınsın" demiş. Vezirler emri yerine getirmişler. Yine bir tepki gelmemiş, buna çok kızan padişah hemen emir vermiş: "Köprünün ortasına bir adam dikilsin. Geçen herkese on sopa vursun" demiş.

Emir yerine getirilmiş. Halktan yine tık yok. İyice küplere binen Padişah, tüm şehir halkını meydana toplayıp hiddetle haykırmış: "Bre mendeburlar. Hiç mi şikâyetiniz yoktur benim devletimden. Niye böyle susup durursunuz?" Kalabalıktan çıt çıkmamış. Daha da kızan Padişah: "Eğer tek bir şikâyetiniz bile yoksa hepinizin kellesini uçuracağım ona göre" demiş. Bunun üzerine biri elini kaldırmış:

* Padişahım şu bizim şehrin tek köprüsü var ya...

* Evet biliyorum o köprüyü. Yoksa geçiş parası mı çok geldi?

* Yok padişahım o değil de şu köprünün ortasında duran adam var ya...

* O adamdan mı şikâyetiniz var. İstemiyor musunuz o adamı?

* Yok padişahım. Tek bir adam olduğu için kuyruk oluyor. Birkaç adam daha koysanız da çok beklemesek.
  • Padişahın biri, koyduğu yüksek vergilere halkın hiç tepki vermemesine kızar olmuş. Vezirlerine, "Filanca yerdeki şehre gidin. Oradaki köprünün başına bir adam koyun. Geçen herkesten 1 akçe alsın." demiş. Vezirler padişahın dediğini yapmış. Şehir halkından ses seda çıkmamış. Padişah bunun üzerine kızarak, "Köprüden çıkandan da 1 akçe alınsın" demiş. Vezirler emri yerine getirmişler. Yine bir tepki gelmemiş, buna çok kızan padişah hemen emir vermiş: "Köprünün ortasına bir adam dikilsin. Geçen herkese on sopa vursun" demiş.

Emir yerine getirilmiş. Halktan yine tık yok. İyice küplere binen Padişah, tüm şehir halkını meydana toplayıp hiddetle haykırmış: "Bre mendeburlar. Hiç mi şikâyetiniz yoktur benim devletimden. Niye böyle susup durursunuz?" Kalabalıktan çıt çıkmamış. Daha da kızan Padişah: "Eğer tek bir şikâyetiniz bile yoksa hepinizin kellesini uçuracağım ona göre" demiş. Bunun üzerine biri elini kaldırmış:

* Padişahım şu bizim şehrin tek köprüsü var ya...

* Evet biliyorum o köprüyü. Yoksa geçiş parası mı çok geldi?

* Yok padişahım o değil de şu köprünün ortasında duran adam var ya...

* O adamdan mı şikâyetiniz var. İstemiyor musunuz o adamı?

* Yok padişahım. Tek bir adam olduğu için kuyruk oluyor. Birkaç adam daha koysanız da çok beklemesek.

İşsizlik desen çığ gibi beyfendilerinse umrunda değil nede olsa 23 bin lira vekil maaşı hele şimdi başkanlıkta vekil sayısı da 600 e çıkıyo oh mis gaymaklı...

Bu kadar şeye ek, 3-4 milyon suriyeli var bide ülkede..100 binde çocukları olmuş...adamlar aslan gibi çocuk bile yapıyor ama ne hikmetse vatanlarını savunamıyor...

ee nede olsa bizim gibi ensar bi ülke var yardımsever...ha bu arada illerde asayiş olaylarıda patlamış durumda suçlu mağdurdan önce çıkıyo karakoldan...

şimdi bunu okuyanlar bizide muhalefet sanarlar ama zerre düşünemezler ki, bu lpg nin ucundaki kazık onlara da giriyor

Lakin baştada dediğim gibi bu millete ne kadar geçirirsen o kadar iyisin o kadar sever seni...O yüzden Evet geçir baba geçir
    Yılbaşından 2 gün önce kaza yaptım. Servis 12 13 bin tl istedi tamire. Şaşmaz da 3 bin tl ye topladık aracı.

İşe araba ile gidip geliyordum. İşe dolmuş + servisle gidip gelmeye başladım. Bu arada dolmuş 2,75 tl imiş. Aracımı Ocak 13 ünde teslim aldım evde otoparkta yatıyor. Ben hala dolmuş + servise devam. Rahat rahat gidip gelmemden feragat ettim ama şunu fark ettim ki araç kullanmayarak trafik çilesi çekmeyerek sinir stres yapmayarak 1 ayda 1 yaş gençleştim daha mutluyum enteresan ama hakikaten daha yorucu ama daha mutluyum. Artık gözümde LPG istasyonların fiyatlarında da değil. Herkesi en az 1 hafta toplu ulaşıma davet ediyorum.

İtiraf ediyorum aracımla giderken dolmuş ve otobüslere kızardım, dolmuşta da şahsi araçlara kızıyorum :)
    Bu aracın yakıt tüketimine bağlı. Ama ortalama olarak lpg'de yakıt tüketimi yüzde 20 daha fazla. Kendi aracım için konuşacak olursam benzinde 7.5 LT, gazda 9 LT yakıt tüketimi var.

Benzin fiyatı Lpg'nin 1.2 katı ise eğer, ikisinin kullanımı da maliyet bakımından aynı. Ama benzin fiyatı Lpg'nin fiyatından 1.2 katından daha düşükse benzin kullanmak daha az maliyetli ama bunun olması için de mevcut fiyatlar üzerinde bir hesap yaparsak

Lpg için Ankara ortalama fiyatı 2.5 TL. Benzinin de aynı maliyetle yakıt tüketimi için olması gerek fiyat 3 TL. Yani her durumda Lpgdaha avantajlı
    bunlar daha iyi günler, dolar kaldırmış koşuyor piyasa darma duman, ekonomi bitmiş, sektörün başına koymuşlar 1 tane ruh hastası ergen tabelayı yalama yaptı herifinoğlu , varil fiyatları düştüğü gün bizde zam oluyor, ne mantığı var ne izahati nede hesap soracak bir tane insan evladı. korona muhabbeti bitip normale döndüğümüzde 5 liraya gaz bulursak öpüp başımıza koyacağız.
  • CwLk kullanıcısına yanıt

• Yılbaşından 2 gün önce kaza yaptım. Servis 12 13 bin tl istedi tamire. Şaşmaz da 3 bin tl ye topladık aracı.

İşe araba ile gidip geliyordum. İşe dolmuş + servisle gidip gelmeye başladım. Bu arada dolmuş 2,75 tl imiş. Aracımı Ocak 13 ünde teslim aldım evde otoparkta yatıyor. Ben hala dolmuş + servise devam. Rahat rahat gidip gelmemden feragat ettim ama şunu fark ettim ki araç kullanmayarak trafik çilesi çekmeyerek sinir stres yapmayarak 1 ayda 1 yaş gençleştim daha mutluyum enteresan ama hakikaten daha yorucu ama daha mutluyum. Artık gözümde LPG istasyonların fiyatlarında da değil. Herkesi en az 1 hafta toplu ulaşıma davet ediyorum.

İtiraf ediyorum aracımla giderken dolmuş ve otobüslere kızardım, dolmuşta da şahsi araçlara kızıyorum :)
  • Ankara gülveren de milangaz-kadoil-oralgaz 1,25 tl ye satılıyor herkes sıraya giriyor almak için gazda üçkağıt yok taksiiciler filanda alıyor bende depoyu sabah 5 te çok sıra yoktu doldurdum gayette iyi değer bence.

İstasyonların koordinatları

Oralgaz: 39.947946,32.895958

Kalegaz: 39.948742,32.89698

Milangaz: 39.951816,32.900952

PO:39.939903,32.879256

fiyat güncellemesi yapıldı 1,25 tl den 1,51 tl ye çıktı zam geldi

yine zam geldi 1,77 tl oldu

bi daha zam geldi 1,97 tl oldu

indirim oldu 1,90 tl

yeni son indirimle 1,82 tl oldu 19 mart 2011

1,78 tl--->>> 24.03.2011

1,82 tl----28.03.3011

1,98 tl 08.04.2011

1,69 TL 15-05-2011

1,99 TL 19.05.2011

fiyatlar sürekli değiştiği için başlıkta fiyat yazmadım çünkü artık takip etmek imkansız hale geldi saatlik fiyat değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A380 -- 9 Ocak 2012; 10:09:35 >

• Dün 3.19 tl olan shell lpg , bugün 3.53 tl idi . arabayı durdurdum baktım . Arkamdakiler de anladı sanırım bu adam şok oldu diye.

Bu nedir kardeşim . korona nın ilk günlerini arar olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanerenn -- 2 Temmuz 2020; 9:53:14 >
  • Forza kullanıcısına yanıt
    Bu aracın yakıt tüketimine bağlı. Ama ortalama olarak lpg'de yakıt tüketimi yüzde 20 daha fazla. Kendi aracım için konuşacak olursam benzinde 7.5 LT, gazda 9 LT yakıt tüketimi var.

Benzin fiyatı Lpg'nin 1.2 katı ise eğer, ikisinin kullanımı da maliyet bakımından aynı. Ama benzin fiyatı Lpg'nin fiyatından 1.2 katından daha düşükse benzin kullanmak daha az maliyetli ama bunun olması için de mevcut fiyatlar üzerinde bir hesap yaparsak

Lpg için Ankara ortalama fiyatı 2.5 TL. Benzinin de aynı maliyetle yakıt tüketimi için olması gerek fiyat 3 TL. Yani her durumda Lpgdaha avantajlı
  • bunlar daha iyi günler, dolar kaldırmış koşuyor piyasa darma duman, ekonomi bitmiş, sektörün başına koymuşlar 1 tane ruh hastası ergen tabelayı yalama yaptı herifinoğlu , varil fiyatları düştüğü gün bizde zam oluyor, ne mantığı var ne izahati nede hesap soracak bir tane insan evladı. korona muhabbeti bitip normale döndüğümüzde 5 liraya gaz bulursak öpüp başımıza koyacağız.
  • 32 kuruş zam nedir ya..
  • Sabah shell de 6.18 tl gördüm .

Tekrar tekrar baktım uyanamadım mı diye ?

Ne olacak bu işin sonu ...

Bu nasıl ekonomidir . Ülkece battık da hiç birimizin haberi mi yok ?

• Döviz artıyor madem döviz düşünce fiyatlar neden düşmüyor hocam? Ayrıca maliyeti kaç lira olduğunu hepimiz biliyoruz az çok. Bacanağım öğretmen, Gürcistan'a gitti geçen telefon açıyor benzin 2 lira diyor. Allah aşkına Gürcü ekonomisi bizden çok mu iyi? Süper güç biz miyiz şimdi? Ekmeği 1 liradan, benzini 5 liradan, kiraya 750 lira verdikten sonra zaten süper güç olsak ne olur olmasak ne olur. Varsın süper güç olmasın dünyanın en büyük bilmem kaçıncı ekonomisi olmasında biz rahat rahat geçinebilelim. Benim sırtımdan belimizi kıran vergiler alındıktan sonra yemişim böyle ekonomiyi. Ekonomiyi halk yapıyor, halk ekonomi uzmanı oldu. On yıllardır böyle bu düzen. İmkan verseler Norveç'e yerleşeceğim Oraya da almazlar gerçi bizi.
  • Geçen yaz Ankara'da 1.88'den opetten gaz alırken aradan geçen 6-7 ayda 2.70den gaz alıyoruz.Lpg'ye şu süreçte yaklaşık %50 zam gelmiş ve bu zamcıklar artarak devam da edecek.Ne denir ki bu zamına koduğumun memleketinde.Tabi ki padişahım çok yaşa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

2016'nın 8. ayından kalma fiş buldum, 1.89'a almışım, daha düm 2.99'a aldım. Bir senede %50'den fazla zam, maaşa gelince %3. Böyle iş olmaz olsun.

sanada vekillik teklifi gelsen degil %3 ustune para bile istersin memurlardan onlarin sendika baskani olarak.kaldiki oylede oluyor ztn...
  • Konuda ANKARA fiyatlarını göremez olduk.
  • ay başı geldi geçiriyorlar yine. 32 kuruş geliyor gece yarısı. depoları doldurun arkadaşlar
  • berkay956 B kullanıcısına yanıt
    50 mt yakinindaki Tp ile rekabetleri var.
  • 60 kuruş zam nedir arkadaş ayıptır ya

• Eyy gidi bee gerçekten çok duygulandım yılar yıllar önce eniştem söylemişti o gülveren deki milangazın yerini epey de almışımdır ordan şimdi ki fiyatlara bakıyorum çok korkunç durumdayız Allah Yardımcımız Olsun Nasıl Olacak bu işler böyle nereye varacak Arabaya binmeye korkar olduk

• Şu fiyatları görünce tsi gdi vs turbo araç kullananlara acıyorum.
  • Ben hepsini denedim en cok kmyi aygaz yaptırıyor. En ucuz satanlar Ankarada Büyük sanayinin orda mevlana bulvarında etliğe dönen kavşağa yaklaşınca 1,99.
    Bir de oraya 100m mesafede içerdeki sokağa dönünce mevlana bulvarı ile kazım karabekir caddesi arasında mogaz aygaz var orası da 1,99. Küçük işletme kazansın diye ara sokaktakıne giriyorum üşenmeden ayrıca bulvardaki çok kalabalık oluyor. Daha ucuza belki milangaz fln vardır ama milangaz falnda dandik yanı hepsini denedim aygaz iyi hem çekiş hemde tuketımde on numara. Opetin benzin ve mazotu da cok dandık yanı onu da belirteyim Allahtan gazı iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

Yok hcm bence tamamiyle ücretsiz olsun, bu ücretsiz olayları hep suistimal edilen bir uygulama olmuş başlarda çok iyi niyetli ve mahmur olarak düşünülüp çıkarılan bir uygulama olmasına rağmen. Şimdilerde tamamen fırsatçılık haline gelmiş durumda. Dünyanın en büyük ülkelerinde bile devletin sağlamış olduğu ulaşım hizmetlerinin hiç biri ücretsiz değildir, anayasalar değiştirilegeliyor bu günlerde altı üstü bir belediye uygulamasını mı değiştiremiyorlar yani.Bırakın değiştirmeyi tam tersine hele ki büyükşehir belediyeleri bu uygulamanın altına sığınırak yan unsurlar bile ulaştırıp milletin vergilerinden topladığı bütçeleri keyfi halde dağıtıyorlar Refaketçiydi, Serbestçisiydi diyerek kategorilendirmişler hatta, ayıptır yahu..! Vatandaşa verilen maaş 1400-1500TL, günlük ulaşım bedeli ortalama 2,5 ilk biniş, 1TLde aktarma yapsan git-gel 3,5dan 7TL, 25gün işe git-gelden 175TL, aile olarak 4 kişi olsa, 700TL; ee gitti ya maaşın yarısı ulaşımı, varmı bunu bu açıdan düşünen peki?YOKKK..! Niye çünkü herkes bulmuş bir yolunu sistemin açığını dadanıyor da dadanıyor bakalım haliyle, ufacık bir delik oluyor koskoca bir çukur. Valla dikkat ettim bir tek ben bastım bugün ücretli diye otobüse, millet bana ters ters baktı, bu ne ayaktır diye..!? Şaşırdılar bana.

Otobüse bir tek sen kart basarak ayıp etmişsin ama suriyeliyim diyip geçebilirdin halbu ki
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.