Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.350
Cevap
75
Favori
431.750
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: #002#

Adıyaman opet 2.35
    Bizde niye bu kadar pahalı.
    aynı şirket değil mi
    arkadaşlar merhabalar,

bayram tatilinde eskişehir ve uşakta bulunacağım. bu illerde kaliteli ve ucuz gaz alabileceğim yerleri söyleyebilirseniz çok sevinirim.
  • Benzin indirim geldi 12 krs. LPG de birsey var mı ?
  • Şimdilik yok
  • Arkadaşlar ankara-istanbul otobanda ucuz lpg nerden alabiliriz?
  • Gülveren milangazdan 1.94'e 30 tl'lik aldım bakalım kaç km gidecek.
    Bir dahakine de Po'dan alacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ned_Starkk

Gülveren milangazdan 1.94'e 30 tl'lik aldım bakalım kaç km gidecek.
    Operadan Ankamall yönüne giderken sırayla lukoil, shell ve total var. Hepsini denedim en iyisi shell otogaz gidiyor. 1 depo(40lt) ile sehirler arası,klima kapalı ve ortalama 110 km hız ile 536km yol gittim. Diğerleri 480-500 arası bitiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 27 Temmuz 2015; 18:43:49 >
  • quote:

Gulveren PO berbat. Ben baya az gittim 35 lt alan tankim var 30-40 km az gitti. Objektif olmasa da oradan bir daha almayacagim 5-10 kurus icin. Pursaklardan gelirken sehre giris yolunda pepsi yi az geçince PO vardi 1.99 oradan aldim sonraki seferde km menzilim artti tekrar :). Not: Pm yanlislikla gitmis
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Operadan Ankamall yönüne giderken sırayla lukoil, shell ve total var. Hepsini denedim en iyisi shell otogaz gidiyor. 1 depo(40lt) ile sehirler arası ortalama klima kapalı 110 km hız ile 536km yol gittim. Diğerleri 480-500 arası bitiyordu.

Aynen. Shell pompalari ayari duzgun, uzun gittigine ben de inanıyorum. Hem tıka basa basıp arabaya zarar vermiyor hem de uzun gidiyor. Simdiye kadar hem tuvaletleriyle hem de firma disiplini ve ürün kalitesi olarak en iyisi Shell bence.

En ucuz shell gaz nerede yazalım beraber.
    Benden : samsun atakum shell en son 2.09 idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkien

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: CiweLek

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

İskitler Oto Sanayi'nin K.Karabekir çıkışının hemen ordaki Milangaz'dan denemek için 1 depo gaz aldım. Ben böyle rezil bir gaz görmedim.

Aynen hocam bi kac sefer fulledim ordan arabanin cekisi falan degisti ucuz gaz almayin bence en fazla 5 lira fazla tutar arabayi yormaya degmez.

Kesinlikle katılıyorum. Eskiden bunun psikolojik olduğunu düşünürdüm ama kesinlikle öyle değil. Arabayı sanki bir şey tutuyor da gitmiyor gibiydi. Bu kadar bariz belli oldu.
    Shell'den alıyorum her zaman.

yaklaşık 5 sene honda civic kullandım, bahsedilen milangazdan gaz aldığımda araç hızlı kalkıyor, pedalı bırakınca hızlı yavaşlıyor. benzinde ise daha yumuşak (sizin dediğiniz gibi performanslı değil yani) kalkıyor, pedalı bırakınca daha yumuşak duruyor. shell'den gaz alınca da benzine yakın yumuşaklık gösteriyor. bence bu bahsedilen şey LPG sisteminden kaynaklı. LPG daha yüksek ısı verip daha az akışkan bir yapıya sahip diye biliyorum. bu yüzden eğer LPG sistemi çok püskürtmeye ayarlıysa bir anda bolca LPG yakılmak üzere hazneye girer, bolca yakılır -performans dediğiniz sorun olmadan- bu şekilde yığılma olmadan iyi gider. pedaldan ayağınızı çektiğinizde ise yanıcılığı fazla olan gazlarda hızlıca yanar ve devamı gelmez araba yığılır. benzin ve benzine benzeyen derecede yanıcılığa sahip gazlarda (mesela shell gaz) çok yakıt püskürtmesi olsa hemen yanmaz dolayısıyla hemen hızlanmaz, pedaldan ayağınızı çekince de hemen yığılma olmaz.

benim başıma gelen durum bu. bana da shell daha kaliteli olduğu hissiyatı oluyor ama yığılma dediğiniz şey yakıt püskürtme ve bobin ateşlemesiyle de alakalı olabilir. arabanın komple sistemini düşündüğünüzde bu yığılma ya da hızlanma değerleri LPG'nin kalitesinden değil arabanın sistemiyle uyum ve sürücünün beklentisiyle ilgili bence.

Ucuz gazlarda kdv'siz parfüm gazı eklendiği, dolayısıyla normalden daha fazla yanmayan (işe yaramayan) gazı bastıkları bu sayede ucuza mal ettikleri söylentisi de hesaba katılınca, bence her şey olabilir. Kesin net bir ölçüm çok zor, her arabaya, her sürücüye ve her yakıt istasyonuna göre değişen durumlar var...

Güzel tespit. O lpg diye satılan düşük vergili aersol olması lazım. Her ne ise. Lpg den geri kalır yanı yoktur belki ama sonuçta sistem lpg ye gôre. Sistemi bozuyor/yoruyor olabilir(kaldı ki lpg zaten fakirliğin çözümü benzinin yerini asla tutmuyor motoru kurutuyor) . Artı bence hep aynı marka almak lazım ki bir usta avans vb ayarlar arac kendi yapar markayi devamli degistirme demisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: knight_offline

quote:

Gulveren PO berbat. Ben baya az gittim 35 lt alan tankim var 30-40 km az gitti. Objektif olmasa da oradan bir daha almayacagim 5-10 kurus icin. Pursaklardan gelirken sehre giris yolunda pepsi yi az geçince PO vardi 1.99 oradan aldim sonraki seferde km menzilim artti tekrar :). Not: Pm yanlislikla gitmis

Tüp taktıralı 1 hafta oldu, nerden gaz alacağımı pek bilemedim açıkçası. 2015 model araca zarar vermeyecek bir yer olsun da 3-5 krş fazla olsun. Bundan sonra ben de shellden alırm büyük ihtimal

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: knight_offline

quote:

Tüp taktıralı 1 hafta oldu, nerden gaz alacağımı pek bilemedim açıkçası. 2015 model araca zarar vermeyecek bir yer olsun da 3-5 krş fazla olsun. Bundan sonra ben de shellden alırm büyük ihtimal

Alıntıları Göster
    ankara'da istanbul yolunda Atatürk orman çiftliği kavşağını geçince po istasyonu var, 1.96'idi dün. otobana çıkacaklar için en uygunu o, ordan alabildiğiniz kadar alın otobanda 2.67'den falan kitleyen kansızlar var. otobanda da bolu dağı tüneline girmeden higway outletin karşısındaki (sanırım bp idi veya opet) istasyon en uygunu.

• Istanbul caddesinden ankamalla a giden yolda shell 1,99
  • Kocaeli için yazayım izmit sahil yolu koçtaşın yanındaki opet aygaz 2.01 şuan için fiyat/performans en iyisi burda gölcük izmit yolunda 1.99 ları fln görüyorum ama markalar iyi değil bence
  • Dolar uçtu bu fiyatlar artık hayal...
  • Herkes ucuz fiyattan fullesin lpg ye buyuk bir zam kapida
  • ankara en iyisi hangisidir po mu shell mi..fiyat açısından?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 29 Temmuz 2015; 15:28:16 >
  • LPG 6 kuruş indirim geldi. Fiyatları guncelleyim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayteorix

ankara en iyisi hangisidir po mu shell mi..fiyat açısından?

Ankara da gulveren Po var, 6 kurusluk son indirim oncesi 1.85 tl idi. Plevne caddesi boyunca 1-2 yer daha var 1.85 ( kalegaz, milangaz). En ucuzu bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exar__Kun

LPG 6 kuruş indirim geldi. Fiyatları guncelleyim ;)
    aynen dahada indirim gelecek, millet zam bekliyor ama piyasa farklı rusya saglam indirime girdi usd bahane...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Dolar uçtu bu fiyatlar artık hayal...

6 kuruş indirim geldi bro
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.