Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.351
Cevap
75
Favori
431.746
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsedilen yer nere bilmiyorum ancak ben 2 defadır oralgazdan alıyorum bariz daha uzun km gidiyor ve çekişte bir problem yok, sizin az gidiyor dediğiniz firma hangisi anlamadım geriye 2 firma kalıyor mogaz, kadoil
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncyoo

Bende öğrenebilirmiyim hangi firma olduğunu, ayrıca burayada yazın ki herkez görsün böyle bir durum varsa

Hocam yazsa ne olacak ki? Millet ucuz maldan vazgeçecek mi?
    Bence hayır.

Bakın size güzel bir örnek vereyim, bizzat yaşadığım hadisedir: Altta bir arkadaşın fotosunu çekip bu konunun ilk sayfalarında paylaştığı yer var ya... Gül Otogaz. Macunköy'de... Ben de oradan 2009 yazında ucuz gaz almıştım. Hatta burada da paylaştım. 1100cc motor-65hp mini sınıf bir araçta acaip derecede çekiş düşüşü yaşattı. Şehiriçi toplamda yaptığımız kilometre ise ciddi oranda düşmüştü.

Hadi onu geçtim. Kardeşim aynı yaz sonuna doğru tatilde Ankara'ya yanıma geldiğinde ger dönmeden önce sırf meraktan dolayı kuş serisi Tofaş Şahin aracına Gül Otogazdan 1 depo LPG aldı. Çekiş düşüşünü hissedemedi, çünkü aracı zaten yeterince güçsüzdü. Yanıma gelirken Afyon'dan Totalgaz'dan depoyu doldurup Ankara'ya kadar gelmişti ve Ankara şehiriçinde de bir kaç gün gezerek toplamda 330 kilometre kadar yol yapmıştı (Total/Aygaz ile şehir dışı genelde 320-335km arası yapabiliyordu). Geri dönüşte Gül Otogaz'dan depoyu doldurup direk Afyon yönüne doğru yola çıktı. Daha Afyon girişinde 270 kilometre sonunda gaz bitmiş.

Gül Otogaz'ın Milangazıyla 270 km yaptı.
    Totalgaz ile 330 km...

Gerisini siz hesap edin. Ben kendi sürdüğüm araçta performans+kilometre düşüşü yaşadığımda ve bunu burada paylaştığımda bir çok kişi "yanlış hesap etmişsindir" falan demişti. Hadi ben yanlış yaptım. Kardeşimde mi yanlış hesapladı? Aynı şekilde 2002 Ford FOCUS GHIA aracına buradan gaz alıp bir daha almayan arkadaşta mı yanlış yaptı?

D.Ö. Milangaz belki sonradan düzeltmiştir bilemiyorum. Fakat 2009 yaz sonuna doğru gerçektende berbattı... Tam bir faciaydı.

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇakırEfe -- 31 Mayıs 2011; 9:41:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: A380

istasyonların koordinatlarını ilk sayfaya ekledim fiyata zam gelmiş bugün oral ve kale 1,99 tl olmuş milangaz ise 2,08 tl olmuş

tesekkurler cok makbule gecti. gecen bizzat gittim yine oralgazi bulamadim.
  • Dün aksam milangazdan aldım 2,02 TL idi. oralgazda 1,98 TL, kalegazda da 1,99 TL idi fiyatlar, bunların ilerisinde yine plevne caddesinde samsun yoluna yakın bi milangaz daha var orda da 2,02 TL idi gaz.
  • Arkadaşlar ben şimdiye kadar çoğunlukla milangaz kullandım. Ostimde macunköyün orada ucuz gaz satan bir istasyon vardı. iki ay kadar önce bilmediğim bir sebepten kapandı. sonra aşağısındaki milangazdan aldım fiyat farkı çok olunca aktaştan almaya başladım. bunların bana eksta yol farklı 4-5 km civarı oluyor. bazen üşenirsem işim çoksada paraya kıyıp shellden alıyordum hepsinde gayet uzun masefeler gittim. ama 2 kuruş daha ucuz diye aldığım yer bana 100 km'lik yani yaklaşık 8 litrelik gaza maloldu. bu benim tespitim sizde deneyin paylaşın kötü örnek vermek biryerleri kötülemek yerine iyi olanı yazalım.
  • ANGARA PETROL ORALGAZ'ın Kalıtesini ve Hizmetini alan ve Memnuniyetlerini bildiren Tüm Kardeşlerimize ve tüm müşterilerimize Teşekkür ederiz...

Türkiye'nin en güvenilir otogazını İZMİT TÜPRAŞ (Türkiye Petrol Rafineri A.Ş) Kalitesini

Türkiye'nin en uygun fiyatlarına Gülveren'de sizlere sunmaktan ve tercihiniz olmaktan gurur duyarız...

%100 Tüpraş Otogaz Kalitemizi denemeye ve Çay içmeye bekleriz...

ANKARA HASTANESİ - SİTELER ARASI PLEVNE CADDESİ NO 266 GÜLVEREN LİSESİ KARSISI GÜLVEREN MAMAK
    TEL 0312 363 9729 FAX 0312 363 97 36
    www.promgaz.com.tr

• Bu çok haklı bir tespit, aynı yerde bende birkaç kez sorun yaşadım. Bunu daha önce forum dada paylaşmıştım. Araç en fazla 27-28 litre arasında gaz alırken Adı geçen gaz bayiinde 32 litrelik depoya 33 litre gaz bastılar. Fizik kanunlarına aykırı bir durum, şamandıra nedeniyle güvenlik gerekçeleriyle hiç bir depo tam dolmaz. Ama arkadaşların pompası yaklaşık 6 litre gaz fazladan gaz bastığını gösteriyordu. Durumun nasıl olduğunu sorunca işi tehdite kadar götürdüler. Araya patronları girip yalvar yakar edince şikayetten vazgeçtim Ama bir daha ordan gaz almaz oldum. Gülverendeki ucuz milangaz çok sorunlu gelmesede bana, Genel düşüncem milangazın en pahalısndan bile pek memnun kalmadığımdır, aygazın performansı çok iyi ama genelde kışın propandan dolayı km değeri düşüktür. Güvenal ise fiyat performans ve km de beni en tatmin edendir.

quote:

Orijinalden alıntı: ÇakırEfe

quote:

Bende öğrenebilirmiyim hangi firma olduğunu, ayrıca burayada yazın ki herkez görsün böyle bir durum varsa

Hocam yazsa ne olacak ki? Millet ucuz maldan vazgeçecek mi?
    Bence hayır.

Bakın size güzel bir örnek vereyim, bizzat yaşadığım hadisedir: Altta bir arkadaşın fotosunu çekip bu konunun ilk sayfalarında paylaştığı yer var ya... Gül Otogaz. Macunköy'de... Ben de oradan 2009 yazında ucuz gaz almıştım. Hatta burada da paylaştım. 1100cc motor-65hp mini sınıf bir araçta acaip derecede çekiş düşüşü yaşattı. Şehiriçi toplamda yaptığımız kilometre ise ciddi oranda düşmüştü.

Hadi onu geçtim. Kardeşim aynı yaz sonuna doğru tatilde Ankara'ya yanıma geldiğinde ger dönmeden önce sırf meraktan dolayı kuş serisi Tofaş Şahin aracına Gül Otogazdan 1 depo LPG aldı. Çekiş düşüşünü hissedemedi, çünkü aracı zaten yeterince güçsüzdü. Yanıma gelirken Afyon'dan Totalgaz'dan depoyu doldurup Ankara'ya kadar gelmişti ve Ankara şehiriçinde de bir kaç gün gezerek toplamda 330 kilometre kadar yol yapmıştı (Total/Aygaz ile şehir dışı genelde 320-335km arası yapabiliyordu). Geri dönüşte Gül Otogaz'dan depoyu doldurup direk Afyon yönüne doğru yola çıktı. Daha Afyon girişinde 270 kilometre sonunda gaz bitmiş.

Gül Otogaz'ın Milangazıyla 270 km yaptı.
    Totalgaz ile 330 km...

Gerisini siz hesap edin. Ben kendi sürdüğüm araçta performans+kilometre düşüşü yaşadığımda ve bunu burada paylaştığımda bir çok kişi "yanlış hesap etmişsindir" falan demişti. Hadi ben yanlış yaptım. Kardeşimde mi yanlış hesapladı? Aynı şekilde 2002 Ford FOCUS GHIA aracına buradan gaz alıp bir daha almayan arkadaşta mı yanlış yaptı?

D.Ö. Milangaz belki sonradan düzeltmiştir bilemiyorum. Fakat 2009 yaz sonuna doğru gerçektende berbattı... Tam bir faciaydı.

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz

• güvenal mı en tatmin edeni, arabamı bozuyordu masraf çıkayordu bana ya

ben tavsiye etmiyorum güvenalı 1 kere aldım motorun çalışma ritmi değişti, motor arıza lambası yaktı,(ostimdekinden almıtım milangazın yanı) pejo 307ler yakıt seçiyor. neyse tartışmayalım ben burda lpg şirketi sahibi değilim bir kullanıcı olarak başıma geleni yazdım. Daha sonra tekrar milangaza döndüm. Ucuz gaz harici memnun kaldığınız gaz hangisi var? ben aygaz aldığımda da kmde baya bir düşüş olmuştu baya şaşırmıştım sonra tekrar milangaza dönmüştüm. Fiyatı normal olan fazla km götürdüğünü ölçtüğünüz hangi gazı öneriyorsunuz?
  • Ben ve arkadaşlarım gimatın ordaki güvenalgaz'dan sürekli alıyoruz bizde hiçbir problem yaşamadık gayet iyi satılan gaz, km olarakta normal götürüyor yaşadığınız sorun ya aldığınız yerde yada aracınızda olma ihtimali yüksek.

quote:

Orijinalden alıntı: terbiyesüzcanavar

güvenal mı en tatmin edeni, arabamı bozuyordu masraf çıkayordu bana ya

ben tavsiye etmiyorum güvenalı 1 kere aldım motorun çalışma ritmi değişti, motor arıza lambası yaktı,(ostimdekinden almıtım milangazın yanı) pejo 307ler yakıt seçiyor. neyse tartışmayalım ben burda lpg şirketi sahibi değilim bir kullanıcı olarak başıma geleni yazdım. Daha sonra tekrar milangaza döndüm. Ucuz gaz harici memnun kaldığınız gaz hangisi var? ben aygaz aldığımda da kmde baya bir düşüş olmuştu baya şaşırmıştım sonra tekrar milangaza dönmüştüm. Fiyatı normal olan fazla km götürdüğünü ölçtüğünüz hangi gazı öneriyorsunuz?

• İyi ne güzel, inşallah da sorun çıkmaz ben yaşadığımı söylüyorum. O gün oradan aldıktan sonra lpgcime de gittim bir sorun yok dedi. Yani o zamandan sonra birdaha da olmadı. Herkes deneyimini paylaşsın seninki yakıt seçmez onunki seçmez benimki başkasının ki seçer. Ucuz gaz harici memnun kaldığınız varmı ve fiyatı nedir sormuştum arada kaynamış
  • Ben şahsen nerde ucuzsa ordan alıyorum Ankarada 3 yerden alıyorum gimat-güvenalgaz, konya yolu-mogaz, gülveren-oralgaz bunların dışında ankara içinde almıyorum yada 10-20 gibi idare edecek kadar alıyorum şehir dışında ise nere denk gelirse. 2 depodur oralgazdan alıyorum ve oldukça memnunum km diğerlerinden fazla gitti 2 defadır.
  • sadece gaz mı alıyorsunuz yoksa mazot da aldınız mı??
    imzanındaki araca bakarak soruyorum?
    Saygılar
    quote:

Ben şahsen nerde ucuzsa ordan alıyorum Ankarada 3 yerden alıyorum gimat-güvenalgaz, konya yolu-mogaz, gülveren-oralgaz bunların dışında ankara içinde almıyorum yada 10-20 gibi idare edecek kadar alıyorum şehir dışında ise nere denk gelirse. 2 depodur oralgazdan alıyorum ve oldukça memnunum km diğerlerinden fazla gitti 2 defadır.
  • PO'DA LPG DE OLAYYYYYYYYYYYYYY LPG 1,95 'E DÜŞTÜ YIKILIYOR PO MOTORİN :3,19 KURŞUNSUZ :4,09 EURO:3,39 BU KALİTE BU FİYATA HALA BEKLİYORMUSUNUZ ARKADAŞLAR:))
  • ŞUANDA PLEVNE CADDESİNDE EN UCUZ EN KALİTE PO DUYMAYAN KALMASIN
  • Mazot işi riskinin fazla olmasından benzinli araçtan çok daha fazla sorun çıkaracağını düşündüğüm için mazotu shell ve opet'in her zaman aldığım istasyonları harici almıyorum diyebilirim.
  • oradaki PO yu çok övüyorlar o yüzden aklım karıştı işin açıkçası.
    siz hangi Shell i tercih ediyorsunuz??
    quote:

Mazot işi riskinin fazla olmasından benzinli araçtan çok daha fazla sorun çıkaracağını düşündüğüm için mazotu shell ve opet'in her zaman aldığım istasyonları harici almıyorum diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 3 Haziran 2011; 16:13:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tba34
    PO'DA LPG DE OLAYYYYYYYYYYYYYY LPG 1,95 'E DÜŞTÜ YIKILIYOR PO MOTORİN :3,19 KURŞUNSUZ :4,09 EURO:3,39 BU KALİTE BU FİYATA HALA BEKLİYORMUSUNUZ ARKADAŞLAR:))

Walla dostum ben ne zaman plevne caddesi üstündeki PO 'dan lpg alsam arabada GAZ KOKUSU GELİYOR...

Bu sırf bende olmuyormuş bi kaç arkadaşta birbirimizden habersiz bu konuyu acmistik...

Sonra tartişıldı konu,bende mühendisim ama uzmanlığım kimya değil kimyacı arkadaşlar cevapladı ... CVP:sanayi tipi LPG 'nin KOKULU OLACAĞI GAZ SIZINTISININ SANAYİİ BÖLGESİNDE FARKEDİLMESİ İÇİN İÇİNE KESKİN KOKU BASILDIĞINI SÖYLEDİLER...

Ama plevne caddesi bentderesi caddesindeki aktaş MİLANGAZ ve plevne caddesi üstünden sitelere 300-400 m. Kala olan ORALGAZ VE KALEGAZ'dan hiçbir zaman öyle bir koku duymadim o yüzden evimin çok yakininda olmasina ragmen PLEVNE CADDESİ ÜZERİNDEKİ PETROL OFİSİNDEN LPG ALMIYORUM,gazı koku yapıyor ...

2,02 ile diğer gazları tercih ediyom kokusuz olsun, arabaya binenler hemen farkediyor sonra rahatsız oldular hatta lpg kokusundan bende almiyorum artik...

• o zaman istanbul yolu Lukoil e devam. ya da Fatih Petrol BP..
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngaraPetrol

ANGARA PETROL ORALGAZ'ın Kalıtesini ve Hizmetini alan ve Memnuniyetlerini bildiren Tüm Kardeşlerimize ve tüm müşterilerimize Teşekkür ederiz...

Türkiye'nin en güvenilir otogazını İZMİT TÜPRAŞ (Türkiye Petrol Rafineri A.Ş) Kalitesini

Türkiye'nin en uygun fiyatlarına Gülveren'de sizlere sunmaktan ve tercihiniz olmaktan gurur duyarız...

%100 Tüpraş Otogaz Kalitemizi denemeye ve Çay içmeye bekleriz...

ANKARA HASTANESİ - SİTELER ARASI PLEVNE CADDESİ NO 266 GÜLVEREN LİSESİ KARSISI GÜLVEREN MAMAK
    TEL 0312 363 9729 FAX 0312 363 97 36
    www.promgaz.com.tr

Bende ayda 2 kere depoyu dolduruyorum. daha önce milangazdan alıyordum 40 litre depo ankara şehir içi 280 km de bitiyordu. Oralgaz 310-315 arası yapıyorum. 2 aydır oralgazdan alıyorum

• bende her oralgaz ve milangazdan almama rağmen milangaz ile daha uzun yol yapma imkanı buldum . ama ciddi farklar değil belki 10-15 km fazladır.
    araç ve gaz ayarlarına göre sanırım farklılasıyor bu değerler. milangaz önceleri çok kotu performans veriyordu aracım da. şimdi ise memnunum. konya yolu po ve shell de diğer tercihlerim.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.