Şimdi Ara

Kocaeli Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.266
Cevap
75
Favori
338.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

Orijinalden alıntı: d4ng3r

quote:

Beyler o yemekhane için olan kartı almadan okula giremezsiniz ki
    O kart okul kartınız olup girişlerde turnikeye okutup ya da görevliye gösterip okula giriyorsunuz.Ayrıca o kart banka kartı şeklinde de kullanılıyor.Kısacası o kart herşeyiniz.

İsterseniz maximum kartı almazsınız o kredi kartı.Gerek yok diyosanız söyleyin vermesinler

Nasıl şimdi ben formu doldurdum kartı üşendim beklemedim, giremiycez mi şimdi okula? 2-3 yıllık abilere soruyorum onların bile bu olaydan haberi yok.

mezun olmuş onlar da ondan :D

( Yeşil karttan bahsediyorum )

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Öğrencilere verilen kimlik kartı, akıllı kart sistemine dönüştürüldü. Kartlar, giriş-çıkış, alışveriş ve bir çok alanda kullanılacak.
    Türkiye'de örnek olan proje bu dönem hayata geçiriliyor. Üniversite, 60 bin civarındaki öğrencilerine akıllı kart adı verilen yeni kimlik kartı çıkarttı.

Öğrenciler bu kartı almak için önce İş Bankası'ndan hesap açtırıyor sonra kartını alıyor. Bu kartın aynı zamanda bir hesap numarası oluyor.

Öğrenci yanında para taşımadan parasını bu hesaba yatırarak kartla alışveriş yapma imkanı oluyor. Kartın bir sürü özelliği bulunuyor. Öğrenci bu kartla üniveristeye giriş-çıkış yapacak. Giriş kapılarına yerleştirilen turnikelerde kartı okutuktan sonra geçilecek.

Kartlar aynı şekilde yemekhanede de kullanılacak. Yemekhanedeki turnikeye kartı okutarak yemek alacak. Sıraya geçip fiş alınmadan yemek parası direk bu hesaptan düşürülecek.

Üniversite içindeki tüm alışverişler bu kartla yapılacak. Özellikle yurtlarda kalan öğrenciler, bu sistem sayesinde parasını çaldırmayacak ve kaybetmeyecek. Örnek olacak bu proje çerçevesinde verilen kimlik kartına, yeni projeler eklenebilecek.

Öğrenciler bu sistem için hiç para ödemeyecek. Üzün süredir bu proje üzerinde çalıştıklarını belirten KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, kartların aynı zamanda banka kartı özelliğini taşıyacağını söyledi.

Öğrencilerle birlikte tüm personele de kimlik kartları çıkartıklarını aktaran Çomak, kartların kullanma alanınını daha genişletmek için çalışmalara devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Hayır mezun değil 2-3.sınıfta okuyan abilere akıllı karttan bahsettiğimde bön bön suratıma baktılar.

Bu arada kart güzel düşünülmüş baya işimize yarıyacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luis Lopez

arkadaşlar sizce 1.öğretim veya 2. öğretim elektrik mühendisliğine 3.39 ortalama ile yatay geçiş yapma şansım nedir?

Hangi üniversiteden hangi bölümden yatay geçiş yapmak istiyorsun? Üniversitenin sitesinde kontenjanlar açıklanır sanırım 2 kişi felan alabiliyorlar..
  • Bugün kaydımı yaptırdım, resmi olarak Kocaeli Üniversitesi öğrencisiyim.

İzmit'i fazla gezme şansım olmadı. Üniversiteyi beğendim. Resmen dağa bambaşka bir şehir inşa etmişler. Şirin öğrenci yurdu 4 kişilik odaya 400 TL dedi, 350 olsa çok iyi olacaktı aslında. Yurdu görme şansım olmadı, Pazartesi bakacağım. Sonuç öğrenci yurdunun fiyatları iyi geldi ama onlarda da sadece 6 ve 8 kişilik odalar kalmış. İstediği kadar iyi olsun 6 kişilik sonuçta. Yurt işini de Pazartesi günü halletmeye çalışacağım, önerileri olan varsa dinliyorum.

Ek olarak; İzmit merkezle Umuttepe arasında sıcaklık varkı yoktu. Umuttepe biraz rüzgarlı tabii. Ama kışın orası nasıl olur çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 3 Eylül 2010; 20:05:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

Bugün kaydımı yaptırdım, resmi olarak Kocaeli Üniversitesi öğrencisiyim.

İzmit'i fazla gezme şansım olmadı. Üniversiteyi beğendim. Resmen dağa bambaşka bir şehir inşa etmişler. Şirin öğrenci yurdu 4 kişilik odaya 400 TL dedi, 350 olsa çok iyi olacaktı aslında. Yurdu görme şansım olmadı, Pazartesi bakacağım. Sonuç öğrenci yurdunun fiyatları iyi geldi ama onlarda da sadece 6 ve 8 kişilik odalar kalmış. İstediği kadar iyi olsun 6 kişilik sonuçta. Yurt işini de Pazartesi günü halletmeye çalışacağım, önerileri olan varsa dinliyorum.

Ek olarak; İzmit merkezle Umuttepe arasında sıcaklık varkı yoktu. Umuttepe biraz rüzgarlı tabii. Ama kışın orası nasıl olur çok merak ediyorum.

ben kaydımı çarşamba günü yaptırdım,ummuttepe çook soğuktu ve yağmur yağıyodu montla gitmediğime pişman oldum..
    merkezi soğuk değildi ama..

• quote:

sonucun fıyatları nasışldı paylasırsırsan ıyı olur ortamdan vs de bahsedersen makbule gecer

• quote:

Orijinalden alıntı: burak4burak4

quote:

sonucun fıyatları nasışldı paylasırsırsan ıyı olur ortamdan vs de bahsedersen makbule gecer

sonuçta 4kişilik oda 380 dedi kadın.bence sonuç yurdu kesinlikle en iyiler arasında.sizinle en iyi iletişim kuran yurtlardan biri.bir de kocaeli üniversitesi vakfı yurduna bakın derim.sadece kalma 270 ya da 250 olması lazım tam emin değilim.biz de perşembe günü gittik ve inanılmaz soğuk vardı bulutsuz bir hava olmasına rağmen.şehir ise daha sıcak kesinlikle çok fazla sıcaklık farkı var aman diyeyim üzerinize birşey almadan gitmeyin.

• quote:

quote:

250-450 TL arası fiyat verdiler. Ama dediğim gibi sadece 6 ve 8 kişilik odalar kalmış. 4 kişilik odalardan kalmış olsaydı kaçırmazdım.

• Merkezle-Umuttepe arası 600 metreden fazla gibi..En kötü 3-4 derece oynuyor..
    İlk kar önce kartepeye,sonra umuttepeye düşer..
    Geçen sene,montunda karla gelen vardı merkeze,merkezi istanbuldanda sıcak izmit'in..
    Mont falan tabiki almalısınız..
  • quote:

quote:

quote:

250-450 TL arası fiyat verdiler. Ama dediğim gibi sadece 6 ve 8 kişilik odalar kalmış. 4 kişilik odalardan kalmış olsaydı kaçırmazdım.

hmm sonuc ııdır ama merkezde olması korkutuyor bırazda ınsanı depremden dolayı merkez curuk dıye cok soylentı var ne derce dogru bılınmez.bolum ne hocam

• Ben bu muafiyet sınavına girmek istemiyorum, girmesem ne gibi bir sorunla karşılaşırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hmm sonuc ııdır ama merkezde olması korkutuyor bırazda ınsanı depremden dolayı merkez curuk dıye cok soylentı var ne derce dogru bılınmez.bolum ne hocam

Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İÖ)

• quote:

Orijinalden alıntı: unrealhead

Ben bu muafiyet sınavına girmek istemiyorum, girmesem ne gibi bir sorunla karşılaşırım.

Direk en alt kurdan başlatırlar sanırım.
  • Merhaba arkadaşalar tüm sorularınıza cevap olabilecek bi metin hazırlamaya çalıştım.Başlamadan önce üniversite okumayı es-es ,kampüsistan dizileri ve en önemlisi amerikan pastası filmi gibi bi ortamda gerçekleşeceğini düşünmeniz büyük hata ve hayal kırıklığı olur :) .En azından kou için böyle.

Şimdi efenim hazırlıkla başlayalım,

Bizim hazırlıkta sınıfın %90 gibi neredeyse tamamı finalden 60 altı almıştı.Bütlerde bu sayı %80 e düştü.Muafiyette hepsini geçiriler size yer açılsın diye :D

Ama çalışırsanızda kendinize çalışmasanızda kendinize.İngilizce artık yabancı dil değil.Ana dilimiz türkçeyse evrensel dilimiz ingilizce.yabancı dil diğerleri.

Hazırlığı çoğu kişi boş iş olarak gören yorumlar yapmış.Herkesin kapasitesi ya da işi ciddiye alışı farklıdır.Ona göre boş iş olarak gözüken şey belki sana göre öyle değildir.O yüzden sallamadan ne biliyosanız yapın sınavda.

Yoksa hasbelkader geçersiniz kötü ingilizcenizle sonra okul bitince kursa gitmek durumunda kalırsınız yine 1 seneniz gider.Erasus olayıda yatar ki ben buna çok önem verdiğimden çalıştım baya geçen sene.

Bana çok faydası oldu hazırlığın.Zaten finalde 60 üstü alan 4 öğrencinin arasına da girdim.Lise modunda geçiyor dersler.Hocaların bilgi seviyesi tatmin edici.Çok nadir olsada bazen kendi aralarında çelişebilecek mevzularda oluyor :) Mesela biz 20xx li yıllar nasıl okunur diye bi soru sormuştuk biri two thousand eleven dedi öteki twenty eleven dedi :D . Ama sonra çelişen hocalarla sınıfın müstakbel çalışkanları olan bizler araştırdık ve twenty eleven ın doğru olduğuna karar verdik.200x li yıllar two thousandla başlıyormuş bu da bilginize.

Kitaplara gelince, kitapları pahalı hazırlığın.250 tl civarıydı en son.Çok kaliteli kitaplar.Durumu el vermeyen arkadaşlar ise okulun civarında bulunan fotokopiciden max 30 - 40 tl ye temin edebilir kitapları ama online sınavlara giremezsiniz o zamanda. Fazla bi kayıp olacağınıda düşünmüyorum açıkçası.

---------------------------
    Bir diğer konuda yurtlar.Tek tek gezdik sonuç (sç), şirin (şn) yurtlarını ve birkaç adını hatırlamadığım yurdu.
    sç ve şn gayet güzel yurtlardı ama 2 kişilik odaları kalmıştı biz gittiğimizde o yüzden elinizi biraz çabuk tutun.Yatak sayısı düştükçe fiyatlar yükseliyor.Geçen senede normal odalar 450 civarıydı.Bu senede aynıymış formda okuduklarıma göre.sç nin ehliyeti %50 indirimli verme gibi ilginç kampayalarıda vardı.
    Genel olarak bu 2 yurt iyi.Diğer yurtlarda dikkat etmenizi öneririm.Geçen sene vaat ettiklerinin çoğunu yerine getirmeyen yurtlar olduğunu söylüyordu kalan arkadaşlar.

Istanbul Anadolu dan gelen varsa tren de gayet iyi bir seçenek. 7 treni (pendik) rahatlıkla yetişiyor okula.Akşam 10 a kadar var tren.Yorucu olduğu kadar bi o kadar da zevkli.Sabah gebze ile dilovası arasında güneşin doğuşunu izlemek ve denizin o mükemmel görüntüsünü görmek insana bambaşka bir enerji yüklüyor.Abonman fiyatları 70 - 80 arası değişiyor.Bu yolu tercih edecek arkadşlar her ayın 18 inde alsınlar abonmanlarını. 20 si almak için son gün oluyor.İneceğiniz istasyon ise 42 evler. 5 dk yürüdükten sonra hazırlık kampüsüne veya umuttepe otobüs durağına varıyosunuz.İstasyon yakınsa ev ortalama 100 tl - uzaksa 130 tl (öğrenci akbiliyle) tutuyor.Süre olarak 2 saati alıyor umuttepeye varış.Ama Istanbul Anadolu da oturup İstanbul Üniye gitmeye kalksanız rahat 3 saati buluyor.Yani değer kanımca.Yeni hızlı trenlerde gelecek o zaman tadından yenmez :D

Servislerde mevcut.Onlarda 300 civarı olmalı.

Son tavsiyem size ilk haftadan itibaren gidin okula.Yeni arkadaşlarınızla ve hocalarınızla tanışın.İlk hafta fazla kişi olmadığından öğrenci olarak daha iyi samimiyet kuruluyor.Benim ilk hafta tanıdığım arkadaşlar yıl boyunca en samimi olduğum arkadaşlardı. Ama arkadaş seçimine de dikkat edin. İlaç bağımlısı v.s lüzümsuz kişilerden uzak durun.Genç olduğumuzdan hemen kayıyor beynimiz ama binbir çeşit insan olduğunu aklımızdan çıkarmadan, dikkat etmekte yarar var.Bu arada insanlar acayip 2 yüzlü. Çıkarlar uğruna feda edilebilirsiniz.Yani fazla samimiyet tez ayrılık getirir :D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 5 Eylül 2010; 13:04:38 >

• o soru örnekleri çok zor muafiyet sınavıdamı böyle zor olacak sınava nasıl çalışalım az kaldı bilemiyorum temel seviyem tam orta seviye yarım sınavı geçebilirmiyim ortanın grameri 1-2 konu kaldı ama çok zor galiba bize yöntem söyleyin teşekürler!
  • Bende kocaeli üniversitesi bilgisayar mühendisliğini kazandım henüz bir ev bulamadım bir arkadaşımla beraber ev arıyoruz aramıza bir 3. yada 4. kişiyi alabiliriz duruma göre ilgilinenler varsa mail yada özel mesaj yolu ile bana ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truvali89 -- 5 Eylül 2010; 18:39:17 >
  • quote:

Merhaba arkadaşalar tüm sorularınıza cevap olabilecek bi metin hazırlamaya çalıştım.Başlamadan önce üniversite okumayı es-es ,kampüsistan dizileri ve en önemlisi amerikan pastası filmi gibi bi ortamda gerçekleşeceğini düşünmeniz büyük hata ve hayal kırıklığı olur :) .En azından kou için böyle.

Şimdi efenim hazırlıkla başlayalım,

Bizim hazırlıkta sınıfın %90 gibi neredeyse tamamı finalden 60 altı almıştı.Bütlerde bu sayı %80 e düştü.Muafiyette hepsini geçiriler size yer açılsın diye :D

Ama çalışırsanızda kendinize çalışmasanızda kendinize.İngilizce artık yabancı dil değil.Ana dilimiz türkçeyse evrensel dilimiz ingilizce.yabancı dil diğerleri.

Hazırlığı çoğu kişi boş iş olarak gören yorumlar yapmış.Herkesin kapasitesi ya da işi ciddiye alışı farklıdır.Ona göre boş iş olarak gözüken şey belki sana göre öyle değildir.O yüzden sallamadan ne biliyosanız yapın sınavda.

Yoksa hasbelkader geçersiniz kötü ingilizcenizle sonra okul bitince kursa gitmek durumunda kalırsınız yine 1 seneniz gider.Erasus olayıda yatar ki ben buna çok önem verdiğimden çalıştım baya geçen sene.

Bana çok faydası oldu hazırlığın.Zaten finalde 60 üstü alan 4 öğrencinin arasına da girdim.Lise modunda geçiyor dersler.Hocaların bilgi seviyesi tatmin edici.Çok nadir olsada bazen kendi aralarında çelişebilecek mevzularda oluyor :) Mesela biz 20xx li yıllar nasıl okunur diye bi soru sormuştuk biri two thousand eleven dedi öteki twenty eleven dedi :D . Ama sonra çelişen hocalarla sınıfın müstakbel çalışkanları olan bizler araştırdık ve twenty eleven ın doğru olduğuna karar verdik.200x li yıllar two thousandla başlıyormuş bu da bilginize.

Kitaplara gelince, kitapları pahalı hazırlığın.250 tl civarıydı en son.Çok kaliteli kitaplar.Durumu el vermeyen arkadaşlar ise okulun civarında bulunan fotokopiciden max 30 - 40 tl ye temin edebilir kitapları ama online sınavlara giremezsiniz o zamanda. Fazla bi kayıp olacağınıda düşünmüyorum açıkçası.

---------------------------
    Bir diğer konuda yurtlar.Tek tek gezdik sonuç (sç), şirin (şn) yurtlarını ve birkaç adını hatırlamadığım yurdu.
    sç ve şn gayet güzel yurtlardı ama 2 kişilik odaları kalmıştı biz gittiğimizde o yüzden elinizi biraz çabuk tutun.Yatak sayısı düştükçe fiyatlar yükseliyor.Geçen senede normal odalar 450 civarıydı.Bu senede aynıymış formda okuduklarıma göre.sç nin ehliyeti %50 indirimli verme gibi ilginç kampayalarıda vardı.
    Genel olarak bu 2 yurt iyi.Diğer yurtlarda dikkat etmenizi öneririm.Geçen sene vaat ettiklerinin çoğunu yerine getirmeyen yurtlar olduğunu söylüyordu kalan arkadaşlar.

Istanbul Anadolu dan gelen varsa tren de gayet iyi bir seçenek. 7 treni (pendik) rahatlıkla yetişiyor okula.Akşam 10 a kadar var tren.Yorucu olduğu kadar bi o kadar da zevkli.Sabah gebze ile dilovası arasında güneşin doğuşunu izlemek ve denizin o mükemmel görüntüsünü görmek insana bambaşka bir enerji yüklüyor.Abonman fiyatları 70 - 80 arası değişiyor.Bu yolu tercih edecek arkadşlar her ayın 18 inde alsınlar abonmanlarını. 20 si almak için son gün oluyor.İneceğiniz istasyon ise 42 evler. 5 dk yürüdükten sonra hazırlık kampüsüne veya umuttepe otobüs durağına varıyosunuz.İstasyon yakınsa ev ortalama 100 tl - uzaksa 130 tl (öğrenci akbiliyle) tutuyor.Süre olarak 2 saati alıyor umuttepeye varış.Ama Istanbul Anadolu da oturup İstanbul Üniye gitmeye kalksanız rahat 3 saati buluyor.Yani değer kanımca.Yeni hızlı trenlerde gelecek o zaman tadından yenmez :D

Servislerde mevcut.Onlarda 300 civarı olmalı.

Son tavsiyem size ilk haftadan itibaren gidin okula.Yeni arkadaşlarınızla ve hocalarınızla tanışın.İlk hafta fazla kişi olmadığından öğrenci olarak daha iyi samimiyet kuruluyor.Benim ilk hafta tanıdığım arkadaşlar yıl boyunca en samimi olduğum arkadaşlardı. Ama arkadaş seçimine de dikkat edin. İlaç bağımlısı v.s lüzümsuz kişilerden uzak durun.Genç olduğumuzdan hemen kayıyor beynimiz ama binbir çeşit insan olduğunu aklımızdan çıkarmadan, dikkat etmekte yarar var.Bu arada insanlar acayip 2 yüzlü. Çıkarlar uğruna feda edilebilirsiniz.Yani fazla samimiyet tez ayrılık getirir :D.

Bilgiler için teşekkürler. Bu sene 1.sınıf mı oldun yoksa mezun musun? Hazırlık sorularına biraz baktım geçeceğimi sanmıyorum ama belli de olmaz. Sen tavsiye eder misin yani okumayı?

• Bilgiler için teşekkürler. Bu sene 1.sınıf mı oldun yoksa mezun musun? Hazırlık sorularına biraz baktım geçeceğimi sanmıyorum ama belli de olmaz. Sen tavsiye eder misin yani okumayı?

1. sınıfa geçtim. tavsiye ederim tabiki.Profesyonel kursa giden arkimden (3 bin tl) daha çok şey öğrendiğimi belirtmekte yarar görüyorum.

Sınavda yapabildiğini yap ki doğru kura yerleşesin.Kesinlikle sallamanı önermem. Doğru kura yerleşmezsen alt seviyeysen zorlanır üst seviyeysen sıkılırsın derslerden.
  • Teşekkürler.

Yarın yurtlara bakmaya gideceğim, birinde karar kılmam gerekiyor. Umuttepeye çıkıp direk broşür mü alsam acaba hepsinden?

Önerileri bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci_38_21

o soru örnekleri çok zor muafiyet sınavıdamı böyle zor olacak sınava nasıl çalışalım az kaldı bilemiyorum temel seviyem tam orta seviye yarım sınavı geçebilirmiyim ortanın grameri 1-2 konu kaldı ama çok zor galiba bize yöntem söyleyin teşekürler!

Arkadaşlar muafiyet sınavı sorularını nerden buldunuz bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi?
  • Evet beyler bu sene bende aranıza katılıyorum. Makina Mühendisliği (İ.Ö.) 2. sınıfına yatay geçiş ile geldim. Eğer ders sayma konusunda sıkıntı olmazsa 2. sınıftan aranıza katılacağım Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.