Mercedes C 180 K Blue Efficiency LPG takılırmı ?
213 Cevap49836 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3281 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:11:58 

Selam,

Arkadaşlar Mercedes C 180 K Blue Efficiency 1.6 156 hp 70-72 bin TL civarı satılıyor diye biliyorum.

Şimdi bu arabanın yakıt tüketimi karma olarak 7.1 lt miş.

Bu aracı alıp LPG taksak ne yakar acaba ?

Birde LPG taktık diye etraftan tepki alırmıyız acep ?

6357 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:13:19 

İşte beklediğim topic

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

2662 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:20:04 

takarsın ferrariye bile takılır.

Artık Hyundai ix35 Siyah

6676 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:22:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Sonrada aracın elinden alınır

Not : Ferrari'de öyle olmuştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MackaLi6161 -- 12 Ağustos 2009; 21:23:33 >

1713 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Selam,

Arkadaşlar Mercedes C 180 K Blue Efficiency 1.6 156 hp 70-72 bin TL civarı satılıyor diye biliyorum.

Evet alırsınız,en azından benden

1.4 120 Hp 2009 Lancia Delta Beyaz

6676 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:27:17 

Araca o kadar para verdinizde benzin paranız mı yok diyenler olabilir .. Ben demem ama diyenler çıkacaktır günümüzde görüyoruz bunu çünkü

3281 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bureda

quote:

Selam,

Peki neden ?

3458 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:29:33 

takılır ama ne bileyim benzinciye ger gidişinizde orda çalışanlar dedikodunuzu yapabilir.bu sizi rahatsız edebilir.beni neden se bu tür şeyler oldukça rahatsız eder.

2662 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:30:23 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bureda

quote:

Selam,

Peki neden ?

arkadaşım aldığın araba 1.6 ya zaten.neyine takcan.bundan dolayı tepki alabilirsin.amma cimirymiş diye.araba da kesin piyangodan çıkmış derler.

Artık Hyundai ix35 Siyah

2032 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:32:55 

Taktir taktir aferin Mercedes cok prestij kaybetti bu motorla birlikte...

Dükkanı kapatıp Ayvalığa yerleşicem...

V8 POWER...

3281 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:35:40 

quote:

Orijinalden alıntı: K@lken

Beni takdir etmenize nasıl sevindim anlatamam çok sağolun ..

Takılabilir ise 50-60 milyar laguna 1.5 dci veya C5 e vereceğime 70 milyar verir sıfır Mercedes e biner onlardanda az yakarım diye düşünüyorum ..

12232 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:42:21 

quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

Araca o kadar para verdinizde benzin paranız mı yok diyenler olabilir .. Ben demem ama diyenler çıkacaktır günümüzde görüyoruz bunu çünkü

ben derim, o kadar pahalı arabanın motoruyla rus ruleti oynamaya lüzum var mı? yakıttan kar ettiğini tek bir arızada fazlasıyla amorti edebilirsin.

"Bize her yer Nişantaşı!"

1127 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:43:14 

3664 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:44:10 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

Sonrada aracın elinden alınır

Not : Ferrari'de öyle olmuştu

buna inanan var mı hala?

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

2032 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:44:44 

quote:

quote:

Takılabilir ise 50-60 milyar laguna 1.5 dci veya C5 e vereceğime 70 milyar verir sıfır Mercedes e biner onlardanda az yakarım diye düşünüyorum ..

Tamam sen oyle yap 0km mersoya tup tak

Dükkanı kapatıp Ayvalığa yerleşicem...

V8 POWER...

3562 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:45:07 

Direkt enjeksiyonlu değilse takılır. Direkt enjeksiyonlu ise de gelecekte takılır ama şimdilik sıkıntı yaşanır.

Ayrıca LPG neden bu kadar tepki çeker anlamak güç. Metal yığını bu. Bu kadar değer vermeyin. Çalışsa fosil yakıtı da koyarım depoya, tezek de... Zamanında DTI Opelim vardı, yanmış ayçiçek yağı da koyardım, binerdim.

Ayrıca şimdiki aracımda LPG sayesinde gönlümce devir çeviriyorum. Benzinde 3000 devir altında tin tin gezenlerin yanından gönül rahatlığıyla ve gözüm ibrede olmadan devir kesiciye kadar motoru zorlayabilmek de büyük bir zevk... Varsın pompacı laf etsin. Para benim keyif benim...

Fantastic Light'ın mantığı bana uyuyor mesela. D segmenti arabayla 1.5 litre traktör gibi motorla dolaşıp arkadan kara duman atınca ayıp olmuyor da Mercedes 180 K'ya LPG taktırınca mı ayıp oluyor?

Bence D segmenti dizeller yerine tercih edilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 12 Ağustos 2009; 21:58:06 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1127 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:45:35 

2009 modele takanlar varmış demekki ...

6676 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:46:16 

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

quote:

ben derim, o kadar pahalı arabanın motoruyla rus ruleti oynamaya lüzum var mı? yakıttan kar ettiğini tek bir arızada fazlasıyla amorti edebilirsin.

Lüzum var yada yok , araç sahibi biz değiliz .. Bizi ne ilgilendirir ? Daha gecen hafta izmitteydim piknik yapıyorduk bir yerde Porsche cayenne vardı bitane adam bagajı açtı bir baktım LPG. Gayet doğal , seçim onlara ait , bize değil

12232 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:49:53 

quote:

Lüzum var yada yok , araç sahibi biz değiliz .. Bizi ne ilgilendirir ? Daha gecen hafta izmitteydim piknik yapıyorduk bir yerde Porsche cayenne vardı bitane adam bagajı açtı bir baktım LPG. Gayet doğal , seçim onlara ait , bize değil

iyi insansın sevindim, keşke memleketteki bazı caniler de evlenmeden ilişkiye giren kızını doğramak yerine "seçim ona ait, bize değil" diyebilse, süt liman olurduk.
şimdi bununla ilgili bir haber okuyordum da, oradan bağdaştırdım.
sen de haklısın ne diyeyim.

3159 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:50:21 

tamamen kişisel bir tercih.

ben olsam taktırmam neden 70bin tl. ye bir otomobil alıcam ve lpg takıcam niye kasayımki kendimi ekonomi yapayim diye

giderim skoda süperb 2.0tdi dsg eleng. alırım paşa paşa binerim yakıtta cimri performanslı kaliteli ve kullanışlı bir otomobil.

dediğin bence şöyle olur alırsın 30-35 bin tl. ye bir E serisi w210 kasa atarsın sıralıyı hem bastınmı gider hemde ekonomik olur gidip meganeye astraya focusa bineceğine (hepsi iyi ve güzel araçlar yanlış anlaşılmasın ) hem mercedese binersin hem ekonomik olur.

ama gerek motor teknolojisi gerek yeniliğiyle ve fiyatıyla deymez zaten lpg den kaynaklanan bir arızada bir dünya paran gider.

ben anlıyorum aslında durumu hem yeni ve performanslı şık prestijli bir otomobilim olsun istiyorsun hemde ekonomik olsun ama işte olmuyor kimi zaman

bende o bütceyle dizel bir D sınıfı bak bana sorarsan ve verdiğim örnekteki araçta cok kaliteli ve şık ..

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

1166 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:50:38 

Ne zevk alıyor o raçtan anlamadım.Ben lpg li sıralı sistem araç kullanıyorum arabayı köreltiyor resmen lpg.

3044 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:53:58 

Takılır, neden takımasın.Aklına yatıyorsa taktır gitsin.

6676 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:54:36 

quote:

quote:

iyi insansın sevindim, keşke memleketteki bazı caniler de evlenmeden ilişkiye giren kızını doğramak yerine "seçim ona ait, bize değil" diyebilse, süt liman olurduk.
şimdi bununla ilgili bir haber okuyordum da, oradan bağdaştırdım.
sen de haklısın ne diyeyim.

Hakkımda iyi şeyler düşünmenize sevindim Sizde haklısınız bir yerde ama tamamen zevk meselesi.
Adam Mercedes hastasıdır , alacak parayı bulmuştur etinden tırnağından kesip biriktirmiştir. Fakat aracın yakıtını ve günümüz fiyatlarında benzinin pahalı olmasından dolayı LPG taktırmayı düşünmesi bence gayet doğal. Adam cebini düşünüyor .. Benzin fiyatları normaldide bu abim fantezi olsun diyemi LPG taktırmak istedi

3140 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:55:53 

quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Direkt enjeksiyonlu değilse takılır. Direkt enjeksiyonlu ise de gelecekte takılır ama şimdilik sıkıntı yaşanır.

Ayrıca LPG neden bu kadar tepki çeker anlamak güç. Metal yığını bu. Bu kadar değer vermeyin. Çalışsa fosil yakıtı da koyarım depoya, tezek de... Zamanında DTI Opelim vardı, yanmış ayçiçek yağı da koyardım, binerdim.

Ayrıca şimdiki aracımda LPG sayesinde gönlümce devir çeviriyorum. Benzinde 3000 devir altında tin tin gezenlerin yanından gönül rahatlığıyla ve gözüm ibrede olmadan devir kesiciye kadar motoru zorlayabilmek de büyük bir zevk... Varsın pompacı laf etsin. Para benim keyif benim...

Fantastic Light'ın mantığı bana uyuyor mesela. D segmenti arabayla 1.5 litre traktör gibi motorla dolaşınca ayıp olmuyor da Mercedes 180 K'ya LPG taktırınca mı ayıp oluyor?

Aynen traktör gibi gezerken bişey olmuyo da lpg takınca mı oluyo..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

3664 Mesaj
12 Ağustos 2009; 22:01:21 

quote:

hayır yakıt parası olabilir.ama belki ÇÖPE YA DA HAVAYA ATACAK parası yoktur.

günümüz lpg kitleriyle benzinle aynı, hatta directinjection lpg kitlerde benzinden daha fazla performans alabilirisinz.yahu aynı performansı hatta daha fazlasını yarı fiyatına alabiliyosam kalkıp bunun yerine 2 kat pahalı benzin almanın karı ne?bunu yapana APTAL gözüyle bakmak gerekmez mi?

cimriymiş! cimrilik gereken yerde elindeki imkanlardan yararlanmayana denir.mesela yokuşaşşağ inerken aman az yaksın diye kontağı kapatıp şarampole yuvarlanan cimiridir.aynı performansı yarı fiyatına alan değil.

öyleyse 100kmde 2-3 litre yakan ekonomik araba almak da cimrilik.OLUR MU YA ARABA DEDİĞİN ARKASINDA 2KM BENZİN KOKUSU BIRAKIR 100KMDE 20 LİTRE BENZİN YAKAR HATTA CİMRİ OLMADIĞINI GÖSTERMEK HAVASINI ATMAK İÇİN ALDIĞI BENZİNİN YARISNI DA YOLA DÖKER.

dikkat ederseniz bu forumda hiçbir mühendis özellikle hocalarım ve benden büyük mühendis abilerimden bahsediyorum lpgye laf atmaz.çoğu da arabasında lpg kullanır.çünkü LPGNİN İÇTEN YANMALI MOTORLAR İÇİN BENZİNDEN DAHA UYGUN Bİ YAKIT OLDUĞUNU BİLİRLER.yanma hızıyla,110u geçen oktanıyla ve oda koşullarında gaz fazında bulunmasıyla benzinden çok daha kaliteli bi yakıttır.tek eksikliği birim molünün benzinden %10 daha az kalori içermesidir.

daha hala babasının 40 yıllık teknolojiye sahip uçan karton tofaş arabası lpgyi verimli kullanamıyo diye lpgyi aşağılayan çoluk çocuk varsa açsın kendi hötüne gülsün.

7918 Mesaj
12 Ağustos 2009; 22:22:13 

Bildiğim kadarıyla C serisinin bagajı çokta büyük değil, birde üzerine tüp gelirse iyice ufalabilir diye düşünüyorum, ancak tüketim için kesinlikle değer.

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

5296 Mesaj
12 Ağustos 2009; 22:24:35 

quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Fantastic Light'ın mantığı bana uyuyor mesela. D segmenti arabayla 1.5 litre traktör gibi motorla dolaşıp arkadan kara duman atınca ayıp olmuyor da Mercedes 180 K'ya LPG taktırınca mı ayıp oluyor?

Aynı fikirdeyim.
Yalnız CLS350'ye tüp taktırana ayıplarım orası ayrı

4643 Mesaj
12 Ağustos 2009; 22:44:38 

lpg konusunda sorguladığım tek şey güvenlik meselesi; depo bir şekilde sıkıştığında patlama ihtimali olup olmadığı.
bu güvenlik meselesi olmasa ve kapalı garajlar ile gemi vb. yerlerde problem olmasa kendi aracıma da takar, etrafımdaki tüm araçlara da taktırmak için ikna ederim.

isteyen aygaz tüpü ile dolaşsın isteyen ayçiçeği yaksın isteyen arabasının altına delik açsın ayaklarıyla itsin ne farkeder. beni enterese etmez, herkese karşı saygım vardır.

Do you remember the time when the air was clean and the sex dirty ?

1749 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:19:18 

bizim memlekette kimse kendi yaptığına bakmaz da hep suçu başkasına atar. interneti faydalı şeylere kullanmaz interneti suçlar. Adam gibi kit taktırmaz lpg'yi suçlar. 10 yıl önce uyduruk montajla aracında evdeki tüpü taşırken hala lpg'yi beğenmez. kendi yapamıyor ya milleti eleştirir. ben 2 litrelik motora lpg ile keyifle biniyorum. Canım istedimi 3000, canım istedimi 5000 devirde vites atıyorum. hiç bir sıkıntım yok. 100 km'de 9 litre lpg, 0,7 litre benzin yakıyorum. siz 1 litrelik benzinliyle gezin, ben halimden memnunum. sen takdır mersoya, sen de memnun olursun. mersoya lpg takmış diye gülen gülsün, ben de böyle gazlamak istiyorum diyen ağlasın. aşağıdaki yazanların hepsine de imzamı atarım

99 mondeo 2,0 lpg

quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

hayır yakıt parası olabilir.ama belki ÇÖPE YA DA HAVAYA ATACAK parası yoktur.

günümüz lpg kitleriyle benzinle aynı, hatta directinjection lpg kitlerde benzinden daha fazla performans alabilirisinz.yahu aynı performansı hatta daha fazlasını yarı fiyatına alabiliyosam kalkıp bunun yerine 2 kat pahalı benzin almanın karı ne?bunu yapana APTAL gözüyle bakmak gerekmez mi?

cimriymiş! cimrilik gereken yerde elindeki imkanlardan yararlanmayana denir.mesela yokuşaşşağ inerken aman az yaksın diye kontağı kapatıp şarampole yuvarlanan cimiridir.aynı performansı yarı fiyatına alan değil.

öyleyse 100kmde 2-3 litre yakan ekonomik araba almak da cimrilik.OLUR MU YA ARABA DEDİĞİN ARKASINDA 2KM BENZİN KOKUSU BIRAKIR 100KMDE 20 LİTRE BENZİN YAKAR HATTA CİMRİ OLMADIĞINI GÖSTERMEK HAVASINI ATMAK İÇİN ALDIĞI BENZİNİN YARISNI DA YOLA DÖKER.

dikkat ederseniz bu forumda hiçbir mühendis özellikle hocalarım ve benden büyük mühendis abilerimden bahsediyorum lpgye laf atmaz.çoğu da arabasında lpg kullanır.çünkü LPGNİN İÇTEN YANMALI MOTORLAR İÇİN BENZİNDEN DAHA UYGUN Bİ YAKIT OLDUĞUNU BİLİRLER.yanma hızıyla,110u geçen oktanıyla ve oda koşullarında gaz fazında bulunmasıyla benzinden çok daha kaliteli bi yakıttır.tek eksikliği birim molünün benzinden %10 daha az kalori içermesidir.

daha hala babasının 40 yıllık teknolojiye sahip uçan karton tofaş arabası lpgyi verimli kullanamıyo diye lpgyi aşağılayan çoluk çocuk varsa açsın kendi hötüne gülsün.

99 Mondeo Ghia 2.0 Hatcback Bordo

7918 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:28:15 

Ya 0 km Mercedes alıpta taktıran pek olmaz yani şöyleki

Mercedes'in 70-80.000 Tl'lik arabasıda var 500-600.000 Tl'likte...

Adam dizel seçer, seçmiyorsada zaten zengindir, örneğin 500 Hp arabaya lpg taktıran görmedim, varsada azdır zaten o arabayı alanda sağlam gelir vardır, süper zengindir vs.

9087 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:29:02 

quote:

ne alaka
ekmek paranı etrafındakiler mi veriyor?
70000tl verdin diye tasarruflu olmaya hakkın yok mu?
keyif senin araba senin daha ne?

az yakan araç al derlerse de tipini beğeniyorum C180k nın dersin

7918 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:38:16 

Zaten bu "Millet ne der" "Elalem ne der"

Olayından kurtulamadık ki milletçe.

Öss'yi kazanamadım mesela, bunu duyuyo işte akrabalar yavaş yavaş.

Babannemin ilk tepkisi "E ne dicez millete biz şimdi" olmuş.

Kazanamadığıma üzülmüyorda, hede teyzenin hödö kızının hede damadının hödö çocuğu ile sidik yarıştıramadı diye üzülüyor.

Varmı böyle bir şey ya...

Ayrıca bizdeki lüks suvlar bile hep dizel alınıyor, Lpg kullanıyorsun diye laf eden olursa açık açık sende bunu söyle...Gidin bir Escalade sayısına bakın, birde Q7...

Hep varsa yoksa millet...

Hayır yani nedir bu millet, kraliyet sarayımı?

Lpg takıyorsun diye dalga geçen adam 5.0 V8 arabayamı biniyor yoksa başka bir şeyemi onu bilmek lazım önce. Zenginler bile har vurup har savunmuyor, işte 3.0 Tdi Q7 örneği buna çok büyük bir kanıt.

Ayrıca ne yapsan yaranamazsın. Mesela bizde 4.7 V8 araç vardı, şimdi galeride akıbetini bilmiyorum binmiyoruz. Onada "Oooo çok yakar " "Ooo bunun vergisi ne böyle" diyorlardı. Dizel araba alsan ayrı bir kulp, ufak motorlu araba alsan "Abi bu çekermi" vs. Milletin lafına ne bakıyorsunuz siz...Kendi bildiğinizi okuyun.

5296 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:39:18 

quote:

Orijinalden alıntı: individual

quote:

ne alaka
ekmek paranı etrafındakiler mi veriyor?
70000tl verdin diye tasarruflu olmaya hakkın yok mu?
keyif senin araba senin daha ne?

az yakan araç al derlerse de tipini beğeniyorum C180k nın dersin

Ya da tüple uçarsam havaya ben uçaram elaleme ne
Şaka bi yana Kişisel tercihler ayıplanırmış felan hiç aklıma bile gelmez benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 12 Ağustos 2009; 23:39:24 >

2573 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:47:30 

taktır gez dostum buraya konu açman bile gereksiz para senin zevk senin bize bişey söylemek düşmez yabancı ülkelerde takdir edilen bir durum malesef bizim ülkemizde statü meselesi olmuş durumda.gönlünden geleni yap bence takma kimsenin yorumunu kafana
diğer soruna gelince ne yakacağını bilmem ama benzinden daha az yakacağı kesin

Ya Sabır..

12232 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:48:51 

quote:

bu söylediğin spor araçlar için geçerli değil herhalde, piste çıkan direkt enjeksiyonlu araçların performans arttırmak için tüp taktıklarını hiç duymadım ben.

3281 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:52:01 

Arkadaşlar bu araç karma 7.1 lt benzin tüketiyormuş.

LPG ile ne yakar sizce ?

1480 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:52:28 

quote:

quote:

yılda 20bin km den 10 yıl bineceğimizi varsayalım
200bin km
8lt/100km den 16bin litre 98 oktan benzin
oda ettimi 54 bin tl bugünün parasıyla
lpg olsa 30bin lira

24 bin liralık arıza çıkaracağını tahmin edebiliyo musunuz aracın lpg yüzünden?

uzay mekiği deil bu altı üstü içten yanmalı motor
100yıldır aynı prensip, 1 kam mili 1de ecu koydular üzerine onca zaman
onuda sanayideki usta biliyo zaten,at önüne 4bin lira sana motoru baştan yaratır,
kalan 20bin lirayla da tatile gidin, eşinize araba alın, yatırım yapın, aklınızı kullanın

Barton 2500+ | Abit AN-7 | 1.5gb DDR400 | ASUS X800XT Platinum Edition + AC Silencer | 120gb WD JB 7200rpm + 250gb Samsung Sata2 NCQ | Philips 109P4 | Jazz JB9901 150watt RMS | Ferrari Force Feedback Wheel | Thermaltake 420watt pfc | ASUS TA 210 | AC Fan Pro TC
2nd:
ThorougBred 1700+dlt3c | MSI KT4AV | 512mb DDR400 | Sapphire 9800pro | 15gb Quantum lct 7200rpm + 4gb WD 4200rpm:(| Samsung 763mb | Philips a2.610 5+1 55watts RMS | ASUS 300watt

6676 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:56:12 

quote:

LPG ile ne yakar sizce ?

Montaj ve Uygulama hakkında bilgi almak için,
TGS OTOGAZ
Atatürk Oto Sanayi Sitesi
2.Kısım 25 Sk. No 925 Maslak- İSTANBUL
Tel: 0212 2859899

İnternette Yeni kasa C200'lere LPG taktıklarını gördüm. C180'ede takarlar herhalde Bu numarayı arayarak yada yakınsanız giderseniz bilgi verirler sanırım.

1090 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:05:06 

quote:

quote:

çok doğru bir düşünce

14032 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:06:27 

quote:

LPG ile ne yakar sizce ?

lpg genelde 1.2 katı fazla yakar yani 8.5 litre lpg yakar karma olarak ortalam

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12232 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: SUBARU

quote:

quote:

200bin km
lpg olsa 30bin lira

onuda sanayideki usta biliyo zaten,at önüne 4bin lira sana motoru baştan yaratır,
kalan 20bin lirayla da tatile gidin, eşinize araba alın, yatırım yapın, aklınızı kullanın

10 senede 24 bin liralık kar için beklemek aklını kullanmak mı oluyor? o kadar zamanda simit satıp araba yıkasan çok daha fazlasını çıkarırsın. tamam 10 sene sonra gökten 24 bin lira düşse fena olmaz ama 10 sene sonra 24 bin lira kazanmanın hesabını yapıyorsan mercedes'le işin ne? 30 bin liralık araba sana otomatik klimasından tut cruise control'üne kadar her türlü konforu sunar, kalan 50 bin lirayı 10 sene faize yatır bakalım ne oluyor.
o zaman da diyeceksin 30 bin liraya mercedes'e binilmez, hem canım cennette hem şeyim sefaatte olmaz. ben 2. el bir d segmenti orta sınıf aracı 0 70 bin liralık ve "tüplü" mercedes'e her zaman tercih ederim. 0 onu alacağına 30 bin liraya orta direk bir araba al, kalanı faize yatır 10 sene sonra e sınıfına bin. daha mantıklı....
ayrıca 24 bin liralık arıza çıkarmaz diye düşünme, bir benzin pompası ve beyin arızası adamı mercedes'ten en az 7-8 bin liraya çıkartır. 929 royal classic ile yaşadığım bir şey oradan biliyorum

14032 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:11:32 

quote:

Orijinalden alıntı: feanorringeril

lpg konusunda sorguladığım tek şey güvenlik meselesi; depo bir şekilde sıkıştığında patlama ihtimali olup olmadığı.
bu güvenlik meselesi olmasa ve kapalı garajlar ile gemi vb. yerlerde problem olmasa kendi aracıma da takar, etrafımdaki tüm araçlara da taktırmak için ikna ederim.

isteyen aygaz tüpü ile dolaşsın isteyen ayçiçeği yaksın isteyen arabasının altına delik açsın ayaklarıyla itsin ne farkeder. beni enterese etmez, herkese karşı saygım vardır.

çok uzun süredir sizin gibi düşünüyordum ancak olayı iyice araştırıp taktırdıktan sonra daha önce neden taktırmadım diye üzülüyorum
Avrupa devletlerinin lpg için verdiği teşvik (fransa dönüşüm ücretini karşılıyor)
hatta bazı devletler kamu araçlarında kullanıyorlar... bunlar bile yeterli aslında kafanızdaki soru işaretlerini silmek için..

avrupa güvenlik konusunda oldukça katıdır ancak lpg için teşvik söz konusu...

lpg konusunda duyduğunuz kötü haberler merdivenaltı diye tabir edilen kitlerden dönüşümlerdendir...

simit depoyla kapalı garajlara rahtlıkla giriyorsunuz (yüzü geçmiştir heralde hiç sorun yaşamaıdm)
kapalı gemiye binemiyorsunuz tabi aslında sorun gene ruhsata işletmeden yapılan dandik kit ve dönüşümlerden kaynaklanıyor...

3281 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:12:39 

quote:

o zaman da diyeceksin 30 bin liraya mercedes'e binilmez, hem canım cennette hem şeyim sefaatte olmaz. ben 2. el bir d segmenti orta sınıf aracı 0 70 bin liralık ve "tüplü" mercedes'e her zaman tercih ederim. 0 onu alacağına 30 bin liraya orta direk bir araba al, kalanı faize yatır 10 sene sonra e sınıfına bin. daha mantıklı....

Oda bize uymuyor işte ..

3664 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:19:51 

quote:

quote:

bu söylediğin spor araçlar için geçerli değil herhalde, piste çıkan direkt enjeksiyonlu araçların performans arttırmak için tüp taktıklarını hiç duymadım ben.

pist arabaları ne lpg ne de bildiğimiz benzinden kullanır.genelde yarışlarda çok yüksek devir bandı kullanıldığı için kendi oksijenini içinde barındıran(gene yanmak için illaki havadaki O2 ye muhtaç) alkol türevleri kullanılır ya da belli oranlarda alkanlarla harmanlanır.propan ya da piyasa benzini bu yanma hızlarına ulaşamaz.yanma hızı düşük yakıtlarla backfiring olayından dolayı araba yoluna devam edemez.

alkol gibi bi sıvı yakıt seçeneği varken yarışlarda başka yakıtlara rabet olması sözkonusu değildir.

14810 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:20:14 

1.6 motor araba zaten 300bin yakıyor. Bunda kompressor var 400 bin yaksın. LPG takıp 250 binden aşağı yakamayacaksın. Ayrıca kompressor motorda yaptığı arızaları mbturkiye.com'da araştırara öğrenebilirsin.

80 milyarı arabaya verip 350-400 bin yaksan ne kaybedersin, 250-300 bin yaksan ne kazanırsın bana bunu anlatır mısın?

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

12232 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:20:35 

quote:

quote:

Oda bize uymuyor işte ..

ben arkadaşın düşüncesinin yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum, 24 bin lira kar ediyorsun diyorsun da 24 bin lira 10 sene sonra ne olacak,

ülkemiz enflasyonist bir ülke, 10 sene sonra o 24 bin lirayla bir paket sigara alırsın anca, böyle oturup düz mantıkla hesap yapınca çok karlı iş geliyor ama kazın ayağı öyle değil, olay arabanın beklenmedik masraf çıkarmaması...

12232 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:24:05 

quote:

quote:

quote:

pist arabaları ne lpg ne de bildiğimiz benzinden kullanır.genelde yarışlarda çok yüksek devir bandı kullanıldığı için kendi oksijenini içinde barındıran(gene yanmak için illaki havadaki O2 ye muhtaç) alkol türevleri kullanılır ya da belli oranlarda alkanlarla harmanlanır.propan ya da piyasa benzini bu yanma hızlarına ulaşamaz.yanma hızı düşük yakıtlarla backfiring olayından dolayı araba yoluna devam edemez.

alkol gibi bi sıvı yakıt seçeneği varken yarışlarda başka yakıtlara rabet olması sözkonusu değildir.

pist arabası değil de spor araba demek istedim, mesela yeni porsche'ler direkt enjeksiyon üretiliyor, 911 alıp ring'e çıkarsak, sonra bir de dediğin tüpten takıp çıkarsak tüp daha kısa sürede dönmesini sağlayacak mı o pisti?

190 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:24:41 

S65 AMG 'ye bile takarım.

Ama sıfır alıp takmak yerine 2. el alıp takmak daha mantıklı bence.

çünkü garanti zaten iptal olacak bu yüzden gerek yok.
2.el temiz bir araba alınıp takarsınız sonra 10 sene binersiniz.

Bugün de gördüm beyaz C kasa merso.
Valla arabaya bir bakan bir daha bakıyor.

Sonuçta bir araba bu kadar büyütmeye gerek yok.
alın takın kim ne derse desin.

|| Karadeniz Ereğlili ||

7918 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:26:24 

%6 felan arttırıyor diye biliyorum gücü, yani 911'miz 508 Hp olacak, kabaca 510 diyelim. Uzun bir pistte fark olabilir diye düşünüyorum ama tüpde eklenince ağırlığıda artacak bunuda göz önünde bulundurmamız lazım.

14032 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:26:31 

quote:

quote:

quote:

Oda bize uymuyor işte ..

ben arkadaşın düşüncesinin yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum, 24 bin lira kar ediyorsun diyorsun da 24 bin lira 10 sene sonra ne olacak,

ülkemiz enflasyonist bir ülke, 10 sene sonra o 24 bin lirayla bir paket sigara alırsın anca, böyle oturup düz mantıkla hesap yapınca çok karlı iş geliyor ama kazın ayağı öyle değil, olay arabanın beklenmedik masraf çıkarmaması...

Sonucçta lpg ile benzin arasında her zaman bir oran oluyor bu 10 sene sonrada böyle olur Fakat
aracın garanti dışında kalması..
VE aracın lpg ile uyumu çok önemli... Böyle teknolojik aletlerin lpg ile uyumu iyi araştırılmalı ki baş ağrıtmasın...

3664 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:29:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SUBARU

quote:

quote:

200bin km
lpg olsa 30bin lira

kam mili hep vardı zaten

lpg yüzünden arıza çıkarırsa telafisi o kadar kolay olmayabilir.günümüz ecu kontrollü aluminyum kapaklı benzinli motorlarda lpgnin çıkaracağı belli başlı masraflar vardır.yani lpg yüzünden yağ pompası bozulan trigeri kopan ya da klima kompresörü yanan araba görmedim.

demirdöküm kapaklarda lpg kullanmanın en büyük riski kapağı çatlatması idi.ama bu sorun aluminyum kapaklarda görülmez.aluminyum kapaklarda ise yanlış AFR hava-yakıt karışımları nedeniyle silindir kapağı ve valfler eriyebilir.bildiğiniz gibi lpg ve benzinin AFR oranları aynı değildir ve lpg benzine göre daha yüksek sıcaklıkta yanar.eğer yoksul karışım oranı abartılırsa böyle sorunlarla karşılaşmak muhtemel.

gene yanmış AFR oranları nedeniyle bu sefer zengin karışımdan dolayı emme-egzoz manifold ve valfleri kurum bağlayabilir.

başka sorun çıkaracağını sanmıyorum.

3281 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:29:56 

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

1.6 motor araba zaten 300bin yakıyor. Bunda kompressor var 400 bin yaksın. LPG takıp 250 binden aşağı yakamayacaksın. Ayrıca kompressor motorda yaptığı arızaları mbturkiye.com'da araştırara öğrenebilirsin.

80 milyarı arabaya verip 350-400 bin yaksan ne kaybedersin, 250-300 bin yaksan ne kazanırsın bana bunu anlatır mısın?

Her tarafta karma yakıt tüketimi 7.1 lt diyor sen 350-400 den bahsediyorsun anlamadım bunu ben ..

İlaveten yılda 70-80 K dan aşağı KM yapmadığım için düşünüyorum LPG yi ..

12232 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:30:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Sonucçta lpg ile benzin arasında her zaman bir oran oluyor bu 10 sene sonrada böyle olur Fakat
aracın garanti dışında kalması..
VE aracın lpg ile uyumu çok önemli... Böyle teknolojik aletlerin lpg ile uyumu iyi araştırılmalı ki baş ağrıtmasın...

bu sorunun geleceğini biliyordum şunu da şöyle açıklayayım, aradaki oran %10 diyelim, 1 milyon lira ile 900 bin lira arası da %10 dur 100 bin ile 90 bin lira arası da %10 dur, bize de sürekli enflasyon bineceği için aradaki rakamsal fark sürekli değişecektir ve rakam büyüdüğü için paranın değersizleştiğini anlıyoruz. yani arada kar ettiğin farklılık gün geçtikçe değer kaybedecektir. yani arkadaşın dediği gibi 10 sene sonra cebinde 24 bin lira olmayacak. açıklayıcı olmadıysa bitirme tezimi açıp gerekli belgeleri arşivden çıkarıp açıklama yapacağım.

4036 Mesaj
13 Ağustos 2009; 0:34:32 

Yakında her yer beyaz, amg paketli, cam tavanlı ve LPG'li C180 1.6K ile dolacak desenize:)

2011 Focus II 109 Tşi