Şimdi Ara

Mercedes C 180 K Blue Efficiency LPG takılırmı ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
0
Favori
91.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu hortlamış ama takip edenler ve ateşli olanlar da var, bazı arkadaşlar anlatmaya çalışmışlar. Bir de ben şansımı deneyim istedim. Kemikli eti elinle tutup yemek hem daha kolay hem daha doğal hem de daha hızlıdır. Peki insanlar neden çatal ve bıçak kullanıyor ? Neden peçete kullanıyorlar? Kullanmasınlar peçete masrafı olmasın, ağaçlar kesilmesin ekonomi olsun. Hatta çatal bıçak masrafı da olmaz. Herkes mutlu.

Para bende alırım yaparım ederim, değil. Kültür meselesi, ne yaparsan yap kültür meselesi...

saygılar
  • Lpg kullanıp ekonomi yapmak çevreye, atmosfere zarar vermek kültürsüzlük mü oldu şimdi? Yazık ya... Verdiğin örnekle bu konuyu nasıl kıyaslıyorsun o ayrı mesele. O zaman çıplak gez kumaştan ekonomi yap, bilgisayar kullanma elektrikten ekonomi yap... Lpg ve senin verdiğin örnek birbirleriyle asla benzer örnekler değil.

İsteyen kullanmasın ama kültür meselesi dersen o zaman yanlış yaparsın. Zaten lpg kullanmanın kültürsüzlükle alakasını kuran bir arkadaş olarak sizin ne kadar kültürlü ve bilgili birisi olduğunuzu anlayabiliyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Elrohir

Konu hortlamış ama takip edenler ve ateşli olanlar da var, bazı arkadaşlar anlatmaya çalışmışlar. Bir de ben şansımı deneyim istedim. Kemikli eti elinle tutup yemek hem daha kolay hem daha doğal hem de daha hızlıdır. Peki insanlar neden çatal ve bıçak kullanıyor ? Neden peçete kullanıyorlar? Kullanmasınlar peçete masrafı olmasın, ağaçlar kesilmesin ekonomi olsun. Hatta çatal bıçak masrafı da olmaz. Herkes mutlu.

Para bende alırım yaparım ederim, değil. Kültür meselesi, ne yaparsan yap kültür meselesi...

saygılar
  • Ekonomiyi ve çevreyi düşünmenin suç olduğu bir toplumda millet nasıl yanında Blue Efficiency yazan Merc kullanıyor peki? Kocaman bir ayıp orada "verimlilik" yazıyor... yakışmaz halbuki!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviator007 -- 30 Aralık 2009; 15:45:26 >
  • Eğer LPG takılabiliyor ve sorun çıkmıyorsa ben taktırırım. Pompacının, Ahmet'in, Mehmet'in ne düşündüğünü, ne dediğini hiç umursamam. Karizma çizilirmiş, yemişim karizmasını, "Abi çok karizmatiksin, benzinli arabaya biniyorsun" diyenler veya cebime benzin parası mı koyuyorlar .

O arabaya o kadar para verisyorsun da benzine mi para veremiyorsun? diye sorana da cevabım : "Evet, benzine para veremiyorum, 1 litre benzine 3.40 lira vermeye katlanamıyorum"
  • Ben C180K alsam,LPG taktırmam,taktıramam.

Ya bütçem varsa premium markalardan sıfır dizel bir model alırım,ya da ikinci el alırım.

Dünya para ver Mercedes al,kapalı otoparklardan geri dön.Bana uymaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Ben C180K alsam,LPG taktırmam,taktıramam.

Ya bütçem varsa premium markalardan sıfır dizel bir model alırım,ya da ikinci el alırım.

aynen hocam katılıyorum. sıfır mercedes alıp tüp taktırmak. eğer ekonomi yapmak istiyorsa ona göre araç alsın hocam. tamam zevk meselesi ama premium sınıf araç alıp ekonomik olsun diye tüp taktırmak. ayrıca tüp az yakıyor diye b
    irşey yok. benzinliden daha fazla yakıyor. sadece gazın fiyatı benzinden ucuz olduğu için km de yaktığı az gösteriyor yoksa az yaktığı filan hikaye
  • Katılıyorum. AVM'lere Mercedes ile gidip kapalı otoparka alınmamayı her insan hazmedemez.

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Ben C180K alsam,LPG taktırmam,taktıramam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osasuna -- 30 Aralık 2009; 20:45:56 >
  • bu tamamen tercih meselesi bende olsam taktırırdım nedenine gelince benzinalıyorsunuz mesela 50 liralık ver dediginizde verdigi litre atıyorum 15 litre yaptıgı km 200 gaz alıyorsun 35 lt yaptıgı km 300 hem daha fazla bineceksin hemde her zaman bineceksin ama benzinli arkadaşlar her zaman binemeyecek
    mercedesi var ama binmiyormu olmak istersin yoksa mercedesi var adam vızır vızır geziyor hakkını veriyor demelerinimi
  • arkadaşlar sizi hayatında ikinci kez görmeyecek insanların ne düşündüğüne bu kadar çok kafayı takıyorsanız, sizi boğaz köprüsüne davet ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 31 Aralık 2009; 10:19:48 >
  • Para prestij meselesi değil ki merak edilen takılıp takılamayacağı sistemin buna müsait olup olmadığı ? Hiç kimseden bu motora takılır veya takılmaz diye bir cevap yok ???
  • Şefim bence once arabayi al bin bakalm gercekten 7.4 mu yakiyor yoksa daha fazla mi? arabanin markasi fark etmez artk tum araclara tüp takilabiliyor ve takiliyor da eger yakisini fazla bulursan tup taktirirsin. rahatlik / ekonomi kiyaslamani kullanip kendin karar ver derim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Orijinalden alıntı: K@lken

Taktir taktir aferin Mercedes cok prestij kaybetti bu motorla birlikte...

Beni takdir etmenize nasıl sevindim anlatamam çok sağolun ..

Takılabilir ise 50-60 milyar laguna 1.5 dci veya C5 e vereceğime 70 milyar verir sıfır Mercedes e biner onlardanda az yakarım diye düşünüyorum ..

dogru yakarsın ama araba traktöre döner ve ışıklarda kokarca gibi bi koku yayar şimdi diyeceklerki araba çekişten düşmüyo nasıl traktöre döner üstelik bence 0 arabada heleki mersedes gibi bi araçta LPG çok büyük hata bi nevi tekerlekli bomba gibi oluyo araba

başka bi konu daha var BRC disbirübütörüne 1 yıl önce bi tv kanalında şu soruyu sordular LPG tehlikelimi ?

cevaba bakın dediki : LPG tehlikeli çünkü benzin borularını kurutuyor ve kuruyan borularda zamanla çatlaklar olşuyor ve araç benzine geçince bu çatlaklardan sızan benzin alev alabiliyor

yani işin özeti şu 70-80 milyarlık arabayı ben olsam riske atmam
  • Benzinin litresi nerdeyse 4 tl olmuş...

Benzincide pompanın takılmasıyla çıkarılması arasındaki çok kısa ..

Dizelciler bile lpg montajı haberleri avına düşmüş...

Bulunduğum şehirde lpg 1.76 (Shell)...

Opel servislerinde(Landi Renzo yetkilisi) Audilere lpg montajları yapıyor...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dolum ağzını görünmeyecek bir yere monte ettirdikten sonra hiç de sorun olmaz benim için ...

Pompacı ne demiş hiç de umrumda değil...Sen yolda odaklanan gözlere bak
  • yad bide şu performans olayını anlamıyorum sanki millet yollarda ralli yapıyor 0-100 10 sn olsa ne 15 sn olsa ne olacak dersiniz herkes 200 le gidiyo yollarda
  • İstanbul'da okurken 850 BMW ler yeni çıkmıştı.Deli paraydı. Şimdi yaşadığım şehirde var bi tane kesin LPG lidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackdreamss

yad bide şu performans olayını anlamıyorum sanki millet yollarda ralli yapıyor 0-100 10 sn olsa ne 15 sn olsa ne olacak dersiniz herkes 200 le gidiyo yollarda

Onu ihtiyaç halinde anlarsın, tırı sollamaya çıkarsın altındaki araba hızlanmaz, karşıdan da gelen 2 farı gördüğün zaman biyerinden akan terle birlikte "arabada performans olması gerekiyormuş, ralli yapmaya gerek yokmuş" diye söylenirsin :) 0-100 hızlanması bir ölçüdür, altındaki arabanın 0-100 ü 10sn den daha uzunsa araba ara hızlanmalarda da kötüdür, hızlanmak gerektiğinde bağırır bağırır gitmez bilmem anlatabildim mi !
  • lpg mi?işin zevki orda...benzinlikte şahinlerin arasına o arabyla girdiğini düşünsenebence en zevkli kısım
    şaka bir yana kimseyi takmamak lazım para senin değil mi onlara ne ki
    lpg li arabadan korkanlar var hâlâ. bana gülünç geliyor. benzin yanmaz patlamaz ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecEngineer -- 31 Ocak 2010; 4:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Aldığın arabaya 70 miyar verip 7.1 yakıt tüketiminin fazla gelmesini açıkçası yadırgadım.

Nasib olursa araç şirket üzerine alınacak ve 60 bin TL civarı paraya bize gelecek.

Birde KM de 170-180 kuruş yakmak varken neden km de 230 kuruş ödeyeyimki ?

LPG taktır .. milletten sanane .. akıl veren çok olur para veren olmaz.

Bende 1.6 180 ps insignia almak istiyorum şehir içi 10-11 litre yakıyor 36-40 krş kmde lpg ile 12-13 litre yakıyor buda 21-23 krş oluyor . 30.000 km yapan 12.000 tl benzin harcar fiyatlar bugunki gibi kalsa (3.68-3.70 benzin) lpg (1.93-1.97) 6900 tl lpg harcarsın 5100 tl cebine kalır yılda 30.000 km yapan insan için birde sen 70-80.000 km yapacakmıssın düşün artık gerisini
  • Uygulamayla ilgili bir bilgisi olan varmı peki bu motora yapılan bir lpg uygulaması var mı ?
  • Belki çok uzun süredir bu başlık pek takip edilmemiş ancak ben C180 sahibi olarak LPG dönüşümü yapayım mı yoksa yapmayayım mı karar verebilmek için bulabildiğim tüm forum sitelerini takip ettim. bu başlık altında yazılan tüm görüşleri ilgili ilgisiz okudum. sonunda LPG dönüşümüne karar verdim. sonuç ve görüşlerimi de sizlerle paylaşabilmek için bu siteye üye oldum. umarım C180 sahibi arkadaşlara bir nebze yardımım dokunur.

2010 model C180 sahibiyim. yaklaşık 10 ay benzinli kulllandım. aslında kullanmaya çalıştım. elbette bu arabayı alan benzini de koyar düşüncesi saygı görebilir ancak ben kendimi öyle çok savurgan yada fazla zengin görmüyorum. en önemlisi benzin masrafını yarıya düşürmek varsa neden bu şansımı kullanmayayım.

4 gün önce LPG dönüşümü yaptırdım ve 4 gündür aracımı kullanıyorum. Artık kendimi daha iyi hissediyorum ve daha önce neden yaptırmadım diye düşünüyorum. sorunsuz çalışıyor umarım böyle devam eder. montaj edildiği belli bile değil ve 70 lira ile dünya kadar geziyorum. oysa benzin ile 220 liraya dolduruyordum 70 lira ile gezdiğim yol için.

ben çok memnunum. C180 sahiplerine de tavsiye ederim. reklam olamsın diye hangi marka ve hangi firma söylemiyorum. isteyen arkadaşlar olursa bu bilgileri de paylaşırım. oh be ne güzelmiş cebini yakmadan C180 tadını çıkarmak. umarım tüm C180 sahipleri benim gibi bir gün bu rahatlığı yaşarlar. performansdan da kayıp olmadan. harika bir şey çok mutluluk verici.

iyi günler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.