Şimdi Ara

Microsoft, Internet Explorer 6'yı 2014'e kadar destekleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera ve Apple Safari ile rekabetin arttığı ve tansiyonun iyice yükseldiği tarayıcı pazarındaki hakim pozisyonunu Internet Explorer 8 ile korumayı hedefleyen Microsoft cephesinden eski versiyonlara yönelik önemli bir açıklama geldi ve kullanım yaygınlığı açısından en popüler sürümlerinden birisi olan Internet Explorer 6.0'ın uzunca bir süre daha kullanımda olacağı açıklandı.

Microsoft tarayıcı grubu genel yöneticisi Dean Hachamovitch yaptığı açıklamasında Internet Explorer 6.0 için desteğin devam edeceğini ve tarayıcı için desteğin kısmen de olsa 8 Nisan 2014 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. 27 Ağustos'ta 8. yaşını kutlayacak olan Internet Explorer, 2014 yılına kadar devam edecek olan destek ile en uzun ömürlü gezginlerden birisi unvanını da alacak.

Internet Explorer için yaşam destek programının uzatılması yapılan kullanıcı anketlerinin etkisi de büyük. Zira Digg üzerinde yapılan bir oylamada Internet Explorer 6 kullanıcılarının %76'lık kısmı sistemlerinde yönetici erişimine sahip olmadıkları için güncelleyemedikleri, %17'lik kısmı güncellemeye ihtiyaç duymadıklarını, %7'lik bir diğer kesim ise IE 6.0'ı diğer tarayıcılara tercih ettikleri yönünde oy kullandılar.

• Artık çok az bir kitle explorer kullanıyor genelde herkes firefox ve opera'ya geçti.
  • Bence desteklemeleri saçma
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraDeluq

Artık çok az bir kitle explorer kullanıyor genelde herkes firefox ve opera'ya geçti.
    Yanlış düşünüyorsun hala opera firefox ve chrome gibi tarayıcıların ne olduğunu bilmiyen insanlar var
  • %17 lik kısımdayım
  • ie8'i çıkardılar hala 6'yı destekliyoruz diyolar ne gerici firma

bu arada Google Chrome öneririm
  • Tüm tarayıcıları kullandım. Artık operaya alışmışım diğerlerinde kendimi kısıtlı hissediyorum.
  • Google Chrome

Az yer kaplar, sistemi kastırmaz, testlerde safariden sonra en iyi tarayıcıdır kendileri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraDeluq

Artık çok az bir kitle explorer kullanıyor genelde herkes firefox ve opera'ya geçti.

Dediklerinizin en ufak bir doğruluk payı yok. Şuan İnternet Explorer , rakiplerinin toplamını katlayacak durumda kullanılıyor.
  • Tilki yedi bitirdi IE'yi

Microsoft, Internet Explorer 6'yı 2014'e kadar destekleyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chorme86 -- 12 Ağustos 2009; 19:03:07 >
  • benim çevremdeki insanların %90'ı browser ya da gezgin ne demek bilmiyor, internet demek internet explorer demek onlara göre
  • IE6 XP ile birlikte geldi. XP'nin extended support donemi 2014'e kadar surecegi icin IE6 da ayni tarihe kadar desteklenmek zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husNUKE

benim çevremdeki insanların %90'ı browser ya da gezgin ne demek bilmiyor, internet demek internet explorer demek onlara göre

Aynen genelde ie kullanıyorlar mozilla dediğimde bi arkadaşa oha oney godzilla mı dediğini bile hatırlıyorum.
  • chip tede 2011 e kadar destekleyecek diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

%17 lik kısımdayım
    Ben de.
    Gerçi Firefox'u IE6'dan daha fazla kullanıyorum ama olsun.
  • Opera.
  • Biraz bilgisayardan anlayıp DH'de hala IE 6 kullanan yoktur sanırım? Eğer varsa da hemen Firefox kurması şiddetle tavsiye edilir.
  • bi ara bilgisayara bayağı bir tarayıcı indirmiştim ne bulduysam

ozamandan beri opera
  • Arkadaşlar abim bir şirkette çalışıyor evdende sisteme girip çalışabiliyor. Bunu sadece ie6 ve ie7 destekliyor.Ben hep opera kullanıyorum ama bazı sistemler hala bunlarla çalışıyor desteklemeleri güzel olmuş şahsen.
  • ie6'nın css&html geliştiricilerde bıraktığı çok güzel anılar vardır. sayesinde yeni küfürler türettik sağolsun.

ie, 8. versiyonuyla bile adam olmamıştır. kamuoyuna duyrulur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.