Şimdi Ara

Sony Ericsson'un şık tasarımlı telefonu Jalou, resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Yaklaşık beş gün önce Sony Ericsson'un ''Jalou'' isimli yeni bir cep telefonu üzerinde çalıştığına dair çeşitli söylentiler Çin merkezli bir internet sitesinde ortaya çıkmış; telefonda Symbian işletim sistemi, A-GPS, WI-FI ve 3.0 inç boyutunda dokunmatik ekran gibi özelliklerin yer alabileceğine dikkat çekilmişti. Firma bugün, Jalou ve Jalou:

Dolce&Gabbana Edition'ın resmi olarak tanıtımını gerçekleştirdi. Ancak sürpriz şekilde karşımıza tamamen farklı bir model çıktı.

Elması andıran görünümüyle bayan kullanıcıların hedef alındığı Jalou, 73 x 45 x 18.2 mm boyutlarında ve sadece 84 gram ağırlığında tasarlanmış. ''Kapalı haliyle favori rujunuzdan daha kısa'' sloganıyla tanıtılan Jalou, dört band GSM ve üç band HSDPA şebekesini destekliyor. Telefonda 1.3 inç ve 2.0 inç boyutlarında olmak üzere iki farklı ekrana yer verilmiş. Telefonun dış kapağındaki ekran 128x36 piksel çözünürlüğünde ve monocrome teknolojisini kullanıyor. İç kısımdaki ekran ise 240x320 piksel çözünürlüğünde ve TFT.

Jalou'da anın yakalanması için 3.2 megapiksel çözünürlüğünde kamera yeterli görülmüş. Kamerada ne yazık ki otomatik odaklama özelliği bulunmuyor. USB veya Bluetooth üzerinden veri aktarımı gerçekleştirebilen telefonun bataryası 250 saate varan bekleme, 4.5 saate varan konuşma süresi vaadediyor. Telefonun 100 MB'lık dahili belleğini ise yetersiz kaldığı durumlarda microSD kartlarla yükseltebiliyoruz. Standart Jalou ile D&G Edition arasında teknik açıdan herhangi bir farklılık söz konusu değil. D&G Edition'da telefonun bazı kısımlarında 24 ayar altın kaplamaya yer verilmiş. Ayrıca telefon önceden yüklenmiş bazı resim, tema ve video gibi zengin içeriklerle birlikte geliyor. Telefonların 2009'un son çeyreğinde satışa sunulması planlanırken fiyat hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Tahmin edersiniz ki D&G Edition'ın fiyatı bütçeleri biraz daha zorlayacaktır.

Teknik özellikler:

Şebeke:
    Quadband GSM / Triband HSDPA

İşletim sistemi:
    Java platformu

Boyut ve ağırlık:
    73 x 45 x 18.2 mm / 84 gram

Ekran:
    2.0 inç, 240x320 piksel, 262.144 renk TFT

2. ekran:
    1.3 inç, 128x36 piksel monocrome

Bellek:
    100 MB dahili + microSD desteği

Kamera:
    3.2 Megapiksel

Video kaydı: 320x240@15 FPS

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.0 + A2DP

WI-FI:
    Yok

A-GPS:
    Yok

Batarya:
    250 saate kadar bekleme; 4.5 saate kadar konuşma süresi (3G)

• bunun neresi şık analamadımki xS
  • Bayan telefonu olarak düşünürseniz, evet şık.
  • siyahı hiç fena değil
  • sakız kutusu gibi. dövseler kullanmam...
  • bu telefon mu daha şık nokia 3310 mu, bence 3310
  • SE da kesinlikle nokia casusu çalışıyo.Bir telefonu bu kadar berbat yapamak için uğraşıyorlarya pes...
  • Olmadi SE bi daha istemiyorum böyle tasarim
  • İlk izlenimler olumsuz çıktı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Özellikle pembe rengi daha çok bayanlara hitap edebilecek bir model ve renk çizgisi oluşturmuş gibi
  • bu telefonu kim kullanır?
    yanıt: Kimse
  • Sıradışı bir tasarımı var. Fena değil aslında. Bende ilk bakışta pek beğenmemiştim ama bir kaç bakışta alışıyor insan. Dış ekran tam yerini bulmuş bence. Harika bir yere uygulamışlar. Herkesin bir zevki var. Sizler beğenmediniz ama bu telefonuda beğenip alanlar olacaktır..
  • Hani biraz güzel olsaydı.
  • bu olsa olsa bayanlar için ruj tazeleme aynası olur hehehehe
  • Bence çok hoş bir tasarım olmuş. Farklı. Şık bi duruşu var. Herkesin zevkleri farklı tabi. Tek nefret ettiğim olay kapak olayıdır. Hiç sevmem kapaklı telefonları. Pembe modeli bayanlar için çok şık olabilir. Siyah modelde hiç fena değil aslında.
    Daha çok bayan telefonu gibi duruyor ama güzel bir tasarım olmuş.
    Yanlız sanki fotoğraflar gerçek değil gibi. Sanki çizim gibi duruyor :)
  • Telefonun fotoğrafları;

http://semcblog.com/2009/08/12/live-pictures-of-the-new-sony-ericsson-jalou/

Telefonla ilgili iki video:

• çok pahalı gelmezse

tam hatuna hediyelik olmuş ya

• dediği gibi Dolce&Gabanna Edition yani şıklık ön planda çok şey beklememek lazım bence...
  • ben bi sony ericsson hastasiyim ama bu telefonun seklini bende begenmedim hakkaten :)
  • Tasarımına güzel veya çirkin diyemem ama orjinal olduğunu kesinlikle söyleyebilirim...Hele de çok beğendiğim Dolce&Gabbana gibi bi markanın desteğini alması bayanları heyecanlandıracaktır.Ancak sonyericsson un yeni modellerini beklemek artık gına getirdiğinden tanıttığı modellerle de ilgilenmiyorum şu an
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.