- x
Mitsubishi Lancer Hakkında!
205 Cevap82977 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3207 Mesaj
12 Ağustos 2009; 5:09:02 

Beyler Mitsubishi Lancer kullananlar araç hakkında yorum yapabilirler mi? Performansı, yakıt tüketimi, konforu nasıldır? (1.6 düz vites ve 2007 model için)

I started to watch myself with a mirror's eyes,
And I begin to slip away.
And no one's here to reach the other side with me.
Why don't you see me go this way?

630 Mesaj
14 Ağustos 2009; 2:54:40 

Evet bunu bende merak ediyorum

146 Mesaj
14 Ağustos 2009; 3:49:15 

lancer sahipleri lancerlarıyla tatildeler belli ki

3207 Mesaj
14 Ağustos 2009; 6:15:14 

2 araç arasında kaldım Mitsubishi Lancer ve Alfa Romeo 147 bu araçların + ve - lerini bilmem lazım ne kadar araştırsamda kullanıcı yorumu gibi olmuyor. Resimlerden çıkarttığım kadarıyla mitsubishilerin ön konsolu biraz kötü duruyor 2004 model arabanın içi 1995 model araba gibi

647 Mesaj
14 Ağustos 2009; 15:21:14 

Her Japon modelde olduğu gibi Lancer modelinin içi de sadedir, ama kalitesiz diyemeyiz. Hala 80 li yılların Lancer modellerinin bile muadillerine kıyasladığımızda gayet sağlıklı olduğunu görmekteyiz. Mitsubishi'de her zaman kaput altında ki mühendislik satılmaya çalışılmış, aracın görselliğine çok fazla önem verilmemiştir, taa ki günümüze kadar. Mitsubishi de dış kasanın şekillenmesinde rüzgar sürtünme katsayısının minimum olduğu şekilde çıkarılmaya çalışılmıştı ve tüm modellerinde araç şaseleri gayet sağlam ve genelde yarım boy kullanılan B segmenti araçlar da bile tam boy şase kullanılmaktadır. Mitsubishi yi tercih ederseniz aracınızın sadece bakımlarını yaptırmak şartıyla aracınızı uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz ve Mitsubishi araç kullanıcıları da araçlarından gayet memnun olarak kullanmaktadır. Birçok yakınımda Lancer eski ve yeni kasası olmakta ve ben de bizzat kullanıcısı olarak her iki kasayı da tereddütsüz tavsiye edebilirim.

27 Mesaj
14 Ağustos 2009; 17:55:09 

Araştırmalarına devam etmeni ve iki aracıda bir şekilde denemeni öneririm.. Lancer den gayet memnunum 7 aydır kullanıyorum. uzun yol deneyimimde oldu.. yolun nasıl bittiğini farketmedim bile.. eve geldiğimde hiç yol yorgunluğu yoktu. yol sesi alıyor fln diyorlar rahatsız edecek bişi diil bana sorarsan... Ön Konsola gelince bugune kadar arabama binen kimse "ne kadar güzelmişten" farklı bir yorum yapmadı.. arkası zaten yayla gibi...

kısaca uzun süre burada yorum okuyup aldığım arabamdan pek bir memnunum zaten hoşuma gidiyordu.

ayrıca sormak istedğin bişi varsa cevaplamaya çalışırım..

2009 MITSUBISHI LANCER INVITE MT SİYAH

51 Mesaj
15 Ağustos 2009; 1:11:47 

2 yıldır kullanıyorum.
Güzel bir motor sesi ile birlikte süper yumuşak pedallara sahip. Pedallardaki yumuşaklık sayesinde ondaki sürüş zevkini herhangi bir araçtan alamayacağınızı düşünüyorum. (f/p olarak düşündüğünüzde)
Motor canlı ve yeterli. (herkese yeter mi bilmiyorum)
Özellikle düşük motor devirlerinde (şehir içi) kesinlikle stop etme eğilimi göstermiyor gayet stabil.
Yakıt tüketimi 1.6 motor için çok çok iyi.
Sade ve geniş bir iç mekan mevcut.
Memnun musun? Memnunum.
Satsan ne alırsın? Aynısı veya yeni kasasını.
Şimdilik bunlar...

Ayrıca takıldığın yer olursa sor yazalım böyle anlattık mı tam olmuyor.

3207 Mesaj
15 Ağustos 2009; 6:39:30 

Ön konsola kötü derken kalitesiz demek istememiştim biraz kötü dizayn edilmiş, mitsubishiye kalitesiz demek yakışmaz zaten özelliklede kaputun altında yatanlar için. Araştırdığım 2 araba içinde çok güzel yorumlar var. Bir süre daha araştırayım aslında dediğiniz gibi 2 aracıda denemek mantıklı. Kafama takılan bir sorun olursa ilk danışacağım yer burası zaten. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim

1435 Mesaj
17 Ağustos 2009; 22:47:15 

alfa da çok güzel bir araba. alfada ön konsol ve göstergeler daha alımlı ve sportiftir. ama lancer de baya iyi ve o da sportif. alfa ise onadan biraz daha +diyebilirim. ama lancer ile 147 yi mukayese etmezdim, alfada muhadili bence 156 dır.
tabi bence bu tür kararlar tamamen bir zevktir. doğru olan senin seçimin ve kararın. sonuçta ne alırsan al, değerlendirmelerinde objektif olur duygusal bakmazsan, mutlaka sevdiğin ve eksik bulduğun yanları olacaktır araçların. mükemmel olan araçlar değil insandır. sonuçta, ikisi de güzel bir tercih olur bence. bu iki araçtaki fiyat durumları ve senin bütçen tercihinde daha belirleyici olabilir.

411 Mesaj
19 Ağustos 2009; 10:56:19 

denemeden karar verme derim.ikisinide yakından incele bir veya birkaç defa test sürüşü yap bence.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
LANCER 1.5 İNFORM

1435 Mesaj
19 Ağustos 2009; 22:00:26 

tabi deneme en iyisi olur. ama test sürüşlerinden ben bişey anlamıyorum açıkçası. zaten hız yaptırmazlar, düz kısa bir yol, en fazla 3 ile gidersiniz. 3 km yol yapıp gelirsiniz. ben bu şekilde yeni lanceri test ettim bişey anlamadım! aracı test ederek anlamak için bence,
1) virajlı köy yolu.
2) otoyol veya şehirlerarası yol.
3) yokuş rampa, tırmanma.
4 ) yağışlı yol koşulu olması lazım.

yoksa emniyet kemerini takıp kontak çevirip 3. vitesle gitmeyle bişey anlaşılmaz.

883 Mesaj
20 Ağustos 2009; 10:40:57 

quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

tabi deneme en iyisi olur. ama test sürüşlerinden ben bişey anlamıyorum açıkçası. zaten hız yaptırmazlar, düz kısa bir yol, en fazla 3 ile gidersiniz. 3 km yol yapıp gelirsiniz. ben bu şekilde yeni lanceri test ettim bişey anlamadım! aracı test ederek anlamak için bence,
1) virajlı köy yolu.
2) otoyol veya şehirlerarası yol.
3) yokuş rampa, tırmanma.
4 ) yağışlı yol koşulu olması lazım.

yoksa emniyet kemerini takıp kontak çevirip 3. vitesle gitmeyle bişey anlaşılmaz.

@respect
Bir günlüğüne kiralasana,hem bütün merakın gider hemde yanlış birşey yapmış olmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CiGa95 -- 20 Ağustos 2009; 10:42:42 >

38 Mesaj
20 Ağustos 2009; 12:37:59 

Merhabalar ben yaklaşık 3 aydır 2004 model 1.6 Manuel Lancer kullanıcısıyım. Acaba düşündüğünüz araçlar ikinci elmi onu anlayamadım ancak size Lancer hakkında izlenimlerimi aktarmaya çalışayim.Alfa hakkında hiç bir bilgim yok hiç binmedim onun için karşılaştırma yapamıyacağım.Arabamı 91000 de aldım.Motoru bu km de olmasına rağmen sanki sıfır gibi sessiz ve pürüzsüz bir çalışmada heleki yağını yeni değiştirdim motor biraz ısındığında ışıklarda durduğum zaman tüm camları kapatıyorum motorun sessizliğini dinleyerek her defasında Lancer almışım diyorum.Kokpit geniş ve ferah çok modern değil kabul ediyorum ancak dışarıdan verdiği oturaklı aile arabası hissini içeridede hissediriyor.Malzemeler bance kaliteli öncam boyunca uzanan konsol yumuşak deri benzeri bir madde (son model çoğu arabada sert plast era,palio ,symbol...) onun bitimi direksiyon hizasında itibaren olan kısım güzel bir mauna benzeyen bir kaplama ve onun dahada altı olan kısım torpido civarı sert plastik.Kapılar yine aynı kombinasyonda maun kaplama dağil ve güzel bir kumaş kaplamada ekstrası.Şimdi ben bu konsola açıkcası kalitesiz diyemem çokda kalite olarak beğeniyorum. Dört cam otomatik dikiz aynaları elektrikli bence düğmeleri kaliteli ve çok rahat ulaşılabilecek yerlere konulmuş.Direksiyon çok teknik olarak bilmiyorum ancak fonksiyonel galiba hem yukarı aşağı ayarı var hemde hızlandıkça sertleşiyor ve ele iyi oturan bir yapısı var 2007 - 2008 lerde galiba değişik yalnız bir problem yaşıyorum park sırasında avuç içi ile çok çevirirken plastiğinden sürtünme sesi geliyor çok önemli değil bence.Yol bilgisayarı yok .Yol sesi içeriye bence çok fazla almıyor.Koltukları rahat yalnız sırt dayama ile ilgili ileri gerinin dışında bir ayarı yok.Performansı bence yeterli kalkış kişiye göre değişir ancak hızlanıldığında gazdan ayağınızı çekip tekrar yüklendiğinizde kaldığı yerden hızlanmaya devam ediyor.Görünümünden dolayı EVO performansı bekleyenler hayal kırıklığına uğramasınlar.Vites geçişleri prüzsüz ve sürüş zevki veriyor.Pedalların hepsi çok yumuşak frenler eğer disk ve balataların durumu iyi ise çok güzel.Jant çelik jant ve 15' standarda olması güzel köpekbalığının informunda bile çelik jant yok.Dört frende disk.Ve biryerde okumuştum süspansiyon olarak da dört teker bağımsız süspansiyon yol tutuşunda büyük fark oluşturuyor.Belkide ilk arabam olması itibari ile ben hep iyi yanlarını yazdım açıkcası kötü bir yanını pek görmedim.Bir de araba gerçekten çok sağlam şasi ve kaporta olarak ailem ile güvenli bir şekilde gönlüm rahat bir şekilde kullanıyorum.Parçalarını Maslak sanayiden bulup ağır bakımını yaptırdım parçalar bir şekilde bulunuyor bilginize.Tüm Mitsubishi ailesine selamlar.

2004 Lancer

883 Mesaj
20 Ağustos 2009; 14:49:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim1981

Merhabalar ben yaklaşık 3 aydır 2004 model 1.6 Manuel Lancer kullanıcısıyım. Acaba düşündüğünüz araçlar ikinci elmi onu anlayamadım ancak size Lancer hakkında izlenimlerimi aktarmaya çalışayim.Alfa hakkında hiç bir bilgim yok hiç binmedim onun için karşılaştırma yapamıyacağım.Arabamı 91000 de aldım.Motoru bu km de olmasına rağmen sanki sıfır gibi sessiz ve pürüzsüz bir çalışmada heleki yağını yeni değiştirdim motor biraz ısındığında ışıklarda durduğum zaman tüm camları kapatıyorum motorun sessizliğini dinleyerek her defasında Lancer almışım diyorum.Kokpit geniş ve ferah çok modern değil kabul ediyorum ancak dışarıdan verdiği oturaklı aile arabası hissini içeridede hissediriyor.Malzemeler bance kaliteli öncam boyunca uzanan konsol yumuşak deri benzeri bir madde (son model çoğu arabada sert plast era,palio ,symbol...) onun bitimi direksiyon hizasında itibaren olan kısım güzel bir mauna benzeyen bir kaplama ve onun dahada altı olan kısım torpido civarı sert plastik.Kapılar yine aynı kombinasyonda maun kaplama dağil ve güzel bir kumaş kaplamada ekstrası.Şimdi ben bu konsola açıkcası kalitesiz diyemem çokda kalite olarak beğeniyorum. Dört cam otomatik dikiz aynaları elektrikli bence düğmeleri kaliteli ve çok rahat ulaşılabilecek yerlere konulmuş.Direksiyon çok teknik olarak bilmiyorum ancak fonksiyonel galiba hem yukarı aşağı ayarı var hemde hızlandıkça sertleşiyor ve ele iyi oturan bir yapısı var 2007 - 2008 lerde galiba değişik yalnız bir problem yaşıyorum park sırasında avuç içi ile çok çevirirken plastiğinden sürtünme sesi geliyor çok önemli değil bence.Yol bilgisayarı yok .Yol sesi içeriye bence çok fazla almıyor.Koltukları rahat yalnız sırt dayama ile ilgili ileri gerinin dışında bir ayarı yok.Performansı bence yeterli kalkış kişiye göre değişir ancak hızlanıldığında gazdan ayağınızı çekip tekrar yüklendiğinizde kaldığı yerden hızlanmaya devam ediyor.Görünümünden dolayı EVO performansı bekleyenler hayal kırıklığına uğramasınlar.Vites geçişleri prüzsüz ve sürüş zevki veriyor.Pedalların hepsi çok yumuşak frenler eğer disk ve balataların durumu iyi ise çok güzel.Jant çelik jant ve 15' standarda olması güzel köpekbalığının informunda bile çelik jant yok.Dört frende disk.Ve biryerde okumuştum süspansiyon olarak da dört teker bağımsız süspansiyon yol tutuşunda büyük fark oluşturuyor.Belkide ilk arabam olması itibari ile ben hep iyi yanlarını yazdım açıkcası kötü bir yanını pek görmedim.Bir de araba gerçekten çok sağlam şasi ve kaporta olarak ailem ile güvenli bir şekilde gönlüm rahat bir şekilde kullanıyorum.Parçalarını Maslak sanayiden bulup ağır bakımını yaptırdım parçalar bir şekilde bulunuyor bilginize.Tüm Mitsubishi ailesine selamlar.

2004 model,91000 km'de bir araba için bu yorum yapılırsa daha söylenecek ne kalıyorki,Kardeşim güle güle kullan nice 91000 km'elere.

1435 Mesaj
20 Ağustos 2009; 15:52:32 

Allah aşkına 10 dk lık bayideki test sürüşleirnden bişey anlayan varsa ne diyeyim. lunaparkta oyuncak arabaya binmek gibidir bence o km test bayi sürüşleri. gerçek test sürüşleirne bakın tv ve oto dergilerindeki ne demek istediğimi anlarsın giga. araba almak şaka değilki, merak giderilsin, hayatında harcıyacağın en büyük paralardan biri, öyle körü körüne alınmaz, 1 günlük kiralamak da imkansız ama gerçek böyle, arabayı gerçeğe yakın test etmen lazım. benim yazdığım maddeler az bile

411 Mesaj
20 Ağustos 2009; 16:30:41 

ben şanslıyım demek ki.iki defa test sürüşüne çıktım.hemde otoban bağlantı yolunda.öyle 40-50 km hızla sürmedim.100-110 civarı.2 test sürüşü dışında 3 defa galeriye gidip.dakikalarca inceledim.hatta abartıp çay söyledim şöyle aracın karşısında oturup keyif bile yaptım.eee o kadar para vereceksin..hiç çekinmeyin 5 defa bile gidebilirsiniz.sonuçta siz müşterisiniz.aldığınız malı içinize sindirmeniz lazım..

LANCER 1.5 İNFORM

3207 Mesaj
21 Ağustos 2009; 2:30:24 

quote:

Orijinalden alıntı: CiGa95

@respect
Bir günlüğüne kiralasana,hem bütün merakın gider hemde yanlış birşey yapmış olmazsın.

Maddeler gayet mantıklı sonuçta arabayı alınca sürekli otobanda veya düz yolda kullanmıcaz ancak arabayı kiralayıp test etmek 2 araç içinde haksızlık olur. Kiralık otoların durumu ortada şu zamana kadar bir sürü araba kiraladım hatta galeriden çıkalı daha 1 ay olmuş bir Honda City kiraladım ki durumu içler acısı debriyaj bitik, frenler iyi değil, vitesten garip sesler geliyor bu durumdaki araçlar ile ne kadar sağlıklı test yapılbilir ki?

38 Mesaj
21 Ağustos 2009; 12:00:28 

Ciga95 kardeşim saolun sizde kazasız belasız yıllarca binersiniz inşAllah.

2004 Lancer

3207 Mesaj
21 Ağustos 2009; 18:47:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim1981

Ciga95 kardeşim saolun sizde kazasız belasız yıllarca binersiniz inşAllah.

Bu arada yazdıklarınızı okudum anladığım kadarıyla aracınızdan çok memnunsunuz inşallah kazasız belasız yıllarca binersiniz

539 Mesaj
21 Ağustos 2009; 20:26:19 

Yeni konu açmadan bir soru sormak isterim. "2005-2007 lancer" ın bazılarının arkasında "plus" yazıyor. Diğerleri ile plus ın ne farkı var? Ve bu yıllar arasındaki lancerların kaç çeşit donanımları mevcut?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

883 Mesaj
21 Ağustos 2009; 23:47:46 

quote:

Orijinalden alıntı: RespecT

Bu arada yazdıklarınızı okudum anladığım kadarıyla aracınızdan çok memnunsunuz inşallah kazasız belasız yıllarca binersiniz

Teşekkürler kardeş,Aracımızın tek kötü tarafı yeterli tanıtımının yapılmayışı,Fiatlar yukarı gittiği halde yine fiat/performans aracı olduğuna eminim.Mitsubishi demek,Sorunsuzluk demektir.Alın düzenli bakım yapın,yağını suyunu eksik etmeyin yıllarca size hizmet etsin.Yok bana bu yetmez diyorsanız,Paranız varsa aracı istediğiniz gibi hem teknik olarak hem görüntü olarak modlayabilirsiniz.

Basit bir japon marka çalışması

fiat /hp /tork /max.hız /ort.yakıt /esp-tcs /aleminyum.cant
MİTSUBİSHİ LANCER 1.5 İNFORM MT 36.530,00 109 143 191 6,4 yok yok
MİTSUBİSHİ LANCER 1.5 İNVİTE MT 40.434,00 109 143 191 6,4 var var
SUBARU IMPREZA SEDAN AWD 1.5 MT COMFORT 36.428,00 107 142 175 7,5 var yok
SUBARU IMPREZA SEDAN AWD 1.5 MT ELAGANCE 39.656,00 107 142 175 7,5 var var
TOYOTA COMFORT 1.6 MT 37.250,00 124 157 195 6,9 yok yok
TOYOTA ELEGANT 1.6 MT 41.650,00 124 157 195 6,9 yok var
MAZDA3 SEDAN TOURING 1.6 MT 38.268,00 105 145 181 6,5 var var
MAZDA3 SEDAN IMPRESSİVE 1.6 MT 41.235,00 105 145 181 6,5 var var
HONDA PREMİUM 1.6 MT 42.490,00 125 152 197 6,8 var var
HONDA ELEGANCE 1.6 MT 44.490,00 125 152 197 6,8 var var

şu halde bile ,Yine fiat/performans hakimi.

883 Mesaj
21 Ağustos 2009; 23:51:56 

quote:

Orijinalden alıntı: edebi

Yeni konu açmadan bir soru sormak isterim. "2005-2007 lancer" ın bazılarının arkasında "plus" yazıyor. Diğerleri ile plus ın ne farkı var? Ve bu yıllar arasındaki lancerların kaç çeşit donanımları mevcut?

Foruma girerse,Karamurat üstad size yeterli bilgiyi verecektir.

539 Mesaj
22 Ağustos 2009; 0:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: CiGa95

Foruma girerse,Karamurat üstad size yeterli bilgiyi verecektir.

Teşekkürler

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3207 Mesaj
22 Ağustos 2009; 22:07:41 

quote:

Orijinalden alıntı: edebi

Bildiğim kadarı ile

1.3 Comfort
1.6
1.6Comfort
Plus

Şeklinde 4 donanıma sahip

539 Mesaj
22 Ağustos 2009; 23:44:41 

quote:

Orijinalden alıntı: RespecT

Bildiğim kadarı ile

1.3 Comfort
1.6
1.6Comfort
Plus

Şeklinde 4 donanıma sahip

Hocam bir de doanım farkları neler onları öğrenebilirsem çok iyiy olacak.

883 Mesaj
24 Ağustos 2009; 11:46:09 

yukarı

22 Mesaj
4 Ekim 2009; 22:15:23 

BEN 2005 LANCER'I 4 YILDIR KULLANIYORUM. BİR DEFA BİLE TAMİRE GİTMEDİM. HER YIL SERVİSE GİTMEK YETERLİ. ÇOK RAHAT. SESSİZ. MOTOR SESİNİ DUYMUYORUM. BENCE DÖRT DÖRTLÜK BİR ARABA. SATARMIYIM. HİÇ SANMAM. ANCAK YENİ MODELİ OLURSA SATARIM..

712 Mesaj
14 Ekim 2009; 18:19:00 

2006 Lancer 1.6 AT sahibiyim 53.000 km de ön 2 balata değişti ve disklerim taşlandı.toplam maliyet 130 tl.yaklaşım 40.000 km de ise sileceklerim değişmişti onlara da 20 tl vermiştim.55.000 de ki aracımın bana bu 3.5 sene içindeki toplam maliyeti 150 tl yani.bu arada aracım lpg li.bakımlarını oto sanayide ustama yaptırıyorum.periyodik 10.000 bakımları 15.000 km de bir yaptırıyorum 150 tl veriyorum.4 buji 36 tl siz düşünün gerisini yağ çok para tutuyor sadece.80.000 de triger değişecek ağır bakım bekliyor beni şimdiden pazarlığımı yaptım 80.000 bkaımım triger + herşeyiyle 300 tl olacak.250 de anlaşmaya çalışıyorum hayırlısı artık.serviste 1000 tl gibi bir rakam çıkarırlardı herhalde aynı işlem için karşıma.yaşasın OTO sanayi:)

16 Mesaj
20 Ekim 2009; 23:45:50 

quote:

Orijinalden alıntı: MitsubishiLancer

2006 Lancer 1.6 AT sahibiyim 53.000 km de ön 2 balata değişti ve disklerim taşlandı.toplam maliyet 130 tl.yaklaşım 40.000 km de ise sileceklerim değişmişti onlara da 20 tl vermiştim.55.000 de ki aracımın bana bu 3.5 sene içindeki toplam maliyeti 150 tl yani.bu arada aracım lpg li.bakımlarını oto sanayide ustama yaptırıyorum.periyodik 10.000 bakımları 15.000 km de bir yaptırıyorum 150 tl veriyorum.4 buji 36 tl siz düşünün gerisini yağ çok para tutuyor sadece.80.000 de triger değişecek ağır bakım bekliyor beni şimdiden pazarlığımı yaptım 80.000 bkaımım triger + herşeyiyle 300 tl olacak.250 de anlaşmaya çalışıyorum hayırlısı artık.serviste 1000 tl gibi bir rakam çıkarırlardı herhalde aynı işlem için karşıma.yaşasın OTO sanayi:)

Serviste 80.000 KM bakım fiyatını sorduğumda 1500 ile 2000 TL arasında olur dediler. Seninki para değil...

94 Mesaj
21 Ekim 2009; 15:35:25 

quote:

Genelde taksiciler yaptırır oyle ucuza tamir falan..ama bravo ya hıc bır sey denılecek kadar az...yag olarak ne kullanıyorsun.hangı oto sanayıde yaptırıyorsun anadolu yakasında mı avrupa yakasınd amı

Mercedes-Benz 2013 E250 PREMIUM 208HP FACELİFT

647 Mesaj
22 Ekim 2009; 12:54:15 

Oto sanayilerde gerçekten işinin ehli çok iyi çalışan ustalar var fakat genellikle sanayide ki ustaların becerileri yüksek fakat özellikle elektronik cihazları eksik olmaktadır. Aracın yağını,suyu,filtrelerini hepimiz değiştirebilecek kapasitedeyiz fakat asıl eksik kalan nokta yetkili servislerde araçların cihazlarla kontrol edilebilmesi ve konuştuğumuz araçlar Japon araçları, sanayiyi çok sevmez ama illa ki sanayiye gidilecekse mutlaka emin olduğunuz, güvendiğiniz ellere teslim etmenizi tavsiye ederiz. Unutmayalım ki kullandığımız araçlar sadece bakımdan bakıma Mitsubishi servisinin yolunu görür, özellikle aracı garanti kapmsamında olanların kesinlikle yetkili servislere aracını götürmesini tavsiye ederim.

712 Mesaj
22 Ekim 2009; 17:24:36 

Aracımı Kartal Oto Sanayide Sunar LPG nin karşısında ki mitsubishi servisine götürüyorum Yılmaz Usta dedimi gösterir zaten herkes 35-40 yaşlarında bir abimiz hemen hemen kendi yaşlarındaki kardeşiyle çalışıyorlar.Her gittiğimde 5-10 tane off-road ve 4x4 mitsubishi araç görüyorum.yarışlara hazırlanan veya keyif için bu araçları kullanan insanların araçlarını emanet ettikleri biryer sonuçta.Ordan çıkıyorum lpg cime gidiyorum periyoduk lpg bakımını yaptırıyorum evimin yolunu tutuyorum.Bu arada geçen gün İstanbul Kurtköy de öyle bir çukura girdimki çok rahat 3-4 tane tabut sığar o çukura mezardan farkı yoktu inanın çok derindi hızlıydım 50 ile felan girdim sanırım çukura o kadar canım yandı ki lanet ettim bu tedaşa terbiyesiz herifler ne bir uyarı ne bir ikaz tabela hiçbirşey yok.kesin elime alıcam ön takımı dedim baya bi test yaptım zorlarım araçı ani fren 1.viteste gaz verdim zıplattım aracı yanladım herşeyi yaptım bişe göremedim şimdilik çok şükür.adım gibi eminim o çukura çok az araç dayanabilir.yürüyen aksamından ayrıca memnunum aracımın.

94 Mesaj
22 Ekim 2009; 18:52:44 

quote:

Aracımı Kartal Oto Sanayide Sunar LPG nin karşısında ki mitsubishi servisine götürüyorum Yılmaz Usta dedimi gösterir zaten herkes 35-40 yaşlarında bir abimiz hemen hemen kendi yaşlarındaki kardeşiyle çalışıyorlar.Her gittiğimde 5-10 tane off-road ve 4x4 mitsubishi araç görüyorum.yarışlara hazırlanan veya keyif için bu araçları kullanan insanların araçlarını emanet ettikleri biryer sonuçta.Ordan çıkıyorum lpg cime gidiyorum periyoduk lpg bakımını yaptırıyorum evimin yolunu tutuyorum.Bu arada geçen gün İstanbul Kurtköy de öyle bir çukura girdimki çok rahat 3-4 tane tabut sığar o çukura mezardan farkı yoktu inanın çok derindi hızlıydım 50 ile felan girdim sanırım çukura o kadar canım yandı ki lanet ettim bu tedaşa terbiyesiz herifler ne bir uyarı ne bir ikaz tabela hiçbirşey yok.kesin elime alıcam ön takımı dedim baya bi test yaptım zorlarım araçı ani fren 1.viteste gaz verdim zıplattım aracı yanladım herşeyi yaptım bişe göremedim şimdilik çok şükür.adım gibi eminim o çukura çok az araç dayanabilir.yürüyen aksamından ayrıca memnunum aracımın.

Bende 2005 model lancer vardı ama perte cıkmıs bır aractı yaptırdım babam.Benzinlıydı ama yanı pek keyıflı gelmemıstı cunku araba hakıkaten cok darbe almıstı.epeyde pahalıya patlamıstı bıze o yuzden sımdı lancer hakkında bu kadar ucuza bakım yaptırdıgını duyunca sasırdım....

Mercedes-Benz 2013 E250 PREMIUM 208HP FACELİFT

65 Mesaj
22 Ekim 2009; 21:19:55 

2006 Lancer 1.6 Otomatik kullanıyorum, 92000'de aldım ve 100.000'e yaklaştı.

Çok araştırıp beğenerek aldım ve çooook menunum. Benden görüp iki yakınım daha aldı bu araçtan. Hani borsada ucuza giden kağıtlar vardır, ya bu şirket daha değerli ama hissesi ucuza gidiyor derler, Lancer'de böyle bir araç, donanım, konfor, sağlamlık ve fiyatına bakınca çok avantajlı duruyor.

Kısaca yazarsam, öncelikle otomatik vites ve çok rahat, artık İstanbul'da otomatik olmayan araca kolay kolay binmem. Ayrıca bu araçta gerçek bir otomatik-tiptronik vites var, tek başına bu bile değer. Yani yeni araçlardaki gibi yokuşta kaydıran, otomatik debriyajlı denilen (easytronic vs vs markaya göre ismi değişiyor) bir ucuz otomatik vites almıyorsunuz, harbi harbi otomatik vites bu ve üstüne, vites kolunu lak diye yana çekince tiptronik oluyor, kolu ileri itince vites artıyor, çekince azalıyor, kendi keyfinize göre gazlayabiliyorsunuz. Vites geçişlerini hissetmek için iyice konsantre olmanız lazım, çok yumuşak. Kısacası vitesi bir harika.

Motor derseniz, çalışırken yanında duran birisi çok dikkatli dinlemezse ses duyamaz.

Eski aracım Siena :) olduğu için bu araç bana çok seri geldi, hem kalkışlar hemde son hızı tatmin ediyor. 200km'ye çıkabiliyor. Beygir gücü biraz düşük olduğu için (98 beygir) yüklü olduğunda (özellikle turbo dizel araçlara göre) biraz bayılır gibi oluyor, daha doğrusu gaza normalden fazla abanmak gerekebiliyor yokuşlarda vs..

Aracın içini lütfen gerçekten görüp, direksiyona oturarak değerlendirin, internetten fotolara bakıp değerlendirmeyin. Sade ama güzel bir kokpit var, sürüş pozisyonu, görüşü vs çok iyi. Direksiyon ve vites topuzu deri kaplama. Direksiyonu biraz büyük ve dört kollu, bu benim hoşuma gidiyor, biraz da ağır diyebilirim. Örneğin bir Corolla direksiyonuna göre ağır gelebilir ama yine de tek elle çevirirken sorun yok. Bence bu ağırlık güven hissi veriyor.

Araç içi geniş, arka koltuklar dahil geniş ve rahat. Bagaj biraz ufak.

Yakıt olarak benim aracım otomatik olduğunuda göz önünde bulundurarak azıcık fazla yakıyor diyebilirim. Gerçi LPG olduğu için üzmüyor ama LPG'de 12 litre şehir içi yakıyorum ortalama.

Sonuç itibariyle piyasası 17 bin liradan başlayan bir araç, bu özelliklerde kelepir diyebilirim.

Ayrıca şöyle bir durum var, far vs parçaların fiyatları yüksek ancak bakım maliyetleri sanayide yaptırmak şartıyla çok makul. Zaten yukarda yazmış arkadaşlar. Ve sorunsuz bir araç olduğunu söyleyebilirim.

Sonuç, ucuza alınıp, LPG, kasko ve sanayide iyi bir ustaya gitmek şartıyla ucuza binilebilecek, fiyat performasn oranı çok iyi bir araç.

Umarım faydalı olur.

34 Mesaj
23 Ekim 2009; 12:25:03 

8 ay önce 17.250 tl ye 2007 lancer aldım( fiyat olarak cok ii denk geldi) . boya ve degiseni yok siyah olmasından dolayı cizikler belli oluyor ama oda sorun degil. km si şimdi 48.000 de. araca binen ler arabanın genisligine cok şaşırıyor. ici sade ve kaliteli. bulundugum ilde sehir ici yol kare taşlardan yapılı ve arkadaşlarımın araçlarının hepsinin plastik aksamından ses geliyor( 2006 corolla- 2007 407).

benzinli ş.ici 270 ş.dışı klima acık 190 kuruş yaktı. daha yeni lpg taktırdım ş. ici 52 tl gaz ile ( gaz=1770 tl) 296 km gitti. uzun yolu daha deneyemedim.

aracına lpg kit takdırmak isteyenlere atiker i tavsiye ederim cok arastırdım . ii ki atiker taktırmısım. ne motor arıza ışıgı nede arabada tekleme hic bir sorun yok.
nasılsa arabayı ucuza aldım diyerek sonradan
eibach yay= 400 tl
bagaj üstü abartı olmayan spoiler =200 tl
tüp= 999
navitech double din teyp =800 tl
bagaj krom cıta = 60 tl
yaptırdım.
bide sırada deri kolduk var oda 1000 tl sonuc olarak 20.000 tl ye 2007 model kaliteli ve konforlu lancer a biniyorum. o fiyata 2007 clio alırsın anca

local://upfiles/320169/9CE72607D9BA4AE9BF4643F52A4CEC48.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 156sm -- 23 Ekim 2009; 12:42:05 >

ALFA ROMEO 156 1.6 16V TWIN SPARK DİSTİNCTİVE 2006

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ekim 2009; 12:36:18 

gayet güzel olmuş.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ekim 2009; 20:44:01 

harika

26 Mesaj
26 Ekim 2009; 22:23:28 

2009 invite informlara, evo veya intensedekiler gibi sonradan double 7'' dvd teyp montajı oluyor mu?

34 Mesaj
27 Ekim 2009; 23:45:20 

quote:

Orijinalden alıntı: sarıkırmızıpanter

2009 invite informlara, evo veya intensedekiler gibi sonradan double 7'' dvd teyp montajı oluyor mu?

evet oluyor resmi ekte

0

Ekteki dosya (1)

712 Mesaj
28 Ekim 2009; 1:02:53 

Evet bir şikayetim var sonunda aracımdan.Klime sıcakta kaldı soğuğa alıyorum hala sıcak hava veriyor.daha önce de böyle olmuştu kendi kendine düzelmişti.DÜn bozuldu bugun düzeldi neden böyle yapıyor?dikkat ettim dış hava sürkilasyon düğmesine basınca yapıyor bunu bazen.çok basit birşey kafayı takmıyorum ama alıştırdı merek sorunsuzluğa kızdım böyle olunca:)

4 Mesaj
30 Ekim 2009; 22:20:00 

Merhaba, 2005 otomatik 65000 km de lancer plus sahibiyim, arac bana bi alacagima mahsuben geldi. Cok buyuk bir problemi yok, kullanmasi rahat, sessiz bir arac, bir ay kadar once katalitik konvektor arizasi verdi, servise goturdum, ondeki katalitik konvektorde ariza varmis, degismesi gerekiyormus, servis parxa icin 2100, iscilik icin 65 tl fiyat cikardi, sanayide yan sanayi konvektor icin 750 tl fitat verdiler, yerli konvektor taktirsam yine de ariza isigi yanar mi? Konvektoru cikartip boru takmak veya spor susturucu takmak da istemiyorum, bu problemle karsilasan var mi? Varsa bana ne onerirsiniz, yan sanayi konvektoru istanbulda nerede ve ne marka taktirabilirim, tavsiyesi olan arkadas var mi? Yada orijinale parayi bayilmak mi daha uygun olur? Bilgisi veya yorumu olan varsa bekliyorum, saygilar,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

34 Mesaj
30 Ekim 2009; 23:11:51 

quote:

Orijinalden alıntı: wwwwindman

Merhaba, 2005 otomatik 65000 km de lancer plus sahibiyim, arac bana bi alacagima mahsuben geldi. Cok buyuk bir problemi yok, kullanmasi rahat, sessiz bir arac, bir ay kadar once katalitik konvektor arizasi verdi, servise goturdum, ondeki katalitik konvektorde ariza varmis, degismesi gerekiyormus, servis parxa icin 2100, iscilik icin 65 tl fiyat cikardi, sanayide yan sanayi konvektor icin 750 tl fitat verdiler, yerli konvektor taktirsam yine de ariza isigi yanar mi? Konvektoru cikartip boru takmak veya spor susturucu takmak da istemiyorum, bu problemle karsilasan var mi? Varsa bana ne onerirsiniz, yan sanayi konvektoru istanbulda nerede ve ne marka taktirabilirim, tavsiyesi olan arkadas var mi? Yada orijinale parayi bayilmak mi daha uygun olur? Bilgisi veya yorumu olan varsa bekliyorum, saygilar,

ankara yıldız sanayide enes oto var tlf numarası 0312 386 26 56 --- 0532 254 06 85--- 0544 901 91 04
yıldız sanayide bu verdigim adres gibi bir kaç tane daha mitsubishi çıkma parcacı var( orjinal kazalı araçlardan sökülen) onlarada sorman gerek fiyat farkı oluyor aralarında.

benim aracımı aldıgım kisi arkayı ii görebilmek icin kolduk kafalıklarını sökmüs nasıl yaptıysa kaybetmis. servis cok ucuk bir para istedi bu verdigim adrese gittim dükkanda parcalanmayı bekleyen 3 tane kazalı lancer vardı. abi bak hangi arabadakini istersen sök al dedi 75 tl para verdim. aradıktan sonra konvektör icin ne kadar para istediklerini yazarsan sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 156sm -- 30 Ekim 2009; 23:14:15 >

6356 Mesaj
30 Ekim 2009; 23:27:27 

bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:53:34 >

İmzasız...

712 Mesaj
31 Ekim 2009; 17:19:31 

Geçen gün aracımı arkadaşım kullandı.117 km yol yaptı ortalaması 14.5.sürekli tam gaz halinde araç 60 lara düşünce bile maximum hızına en kısa sürede çıktı.ya bundan daha fazla yakması mümkün değil kasıt olmadıkça.bu arada aracım lpgli otomatik vites.normal kullanımla ortalama tüketimim 9-10 litre/100km

84 Mesaj
1 Kasım 2009; 14:19:51 

Arkadaşlar. 2004 Es Civic sahibiyim. Arabamdan çok memnunum fakat benim triptonik merakım ve eşimin düz vitesli araç kullanamaması beni 2006-2007 trip Lancer almaya itiyor. Forumdan baya bilgi edindim. Fakat lancer kullanıcıları şunları belirtmemişler.
1- Otomatik vites 4 ilerimi 5 ilerimi ?
2- triptonik kullanımda son viteste 30.000 devirde aracın hızı nedir ?
3- triptonik kullanırken hangi vitestede olduğunu gösteren ekran veya gösterge varmı?

ayrıca chevrolet Cruze trip test ettim ve hayallerim yıkıldı. Vites artırıyorum 2-3 saniye sonra vites yükseliyor, resmen yıkıldım.. :(
Lancerı kullanma fırsatı bulamadım ama araca güveniyorum. Bana beyaz göstergeleri çok itici geldi, hondadan sonra biraz zor alışacağım fakat yinede güzel araba. Bu arada sahibinden com 18351668 numaralı aracın sahibiyim takas yapabilirim. Sorularımı cvp layanlara şimdiden tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musartar -- 6 Kasım 2009; 16:45:04 >

2009 Mitsubishi Colt İnvite AMT Koyu Gri (Yeni Kasa)

712 Mesaj
5 Kasım 2009; 15:17:35 

Sayın artık bir mitsubishi lancer master ı olarak sorularınızı hemen yanıtlıyorum:)

1-Tiptronik şanzuman 4 iler.
2-4.viteste 3.000 devir 110km/s civarı hız yapıyor.
3-Tabiki hangi viteste olduğunuzu gösteren gösterge mevcut.

Mitsubishi lancer üzerinde ki tiptronik şanzuman porsche imzalıdır vites geçişleri inanılmaz hızlıdır hatta gaz pedalıyla oynamayı seviyorsanız vites değiştirdikten sonra aracın önde doğru atılmasını bile sağlayabilirsiniz.Vites düşürdüğünüz de hemen yavaşlıyor araç aynı düz vitesler gibi.Kullandığım en iyi otomatik şanzumanlı araçlardan biri.Beyaz göstergeler bence geceleri çok şık ayrıca spor görünüm katıyor araca.Lpg bağlatmanızı şiddetle tavsiye ederim inanılmaz sorunsuz çalışıyor.Hanımınızın kullanımıyla ortalama 8 litre lpg tüketeceğini düşünüyorum.Bunun dışında bu araçla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayabilirim.

4 Mesaj
5 Kasım 2009; 15:32:05 

Verdigin bilgi icin tesekkurler ER.
Ankaraya telefonla sordum, 400 TL
gibi bir fiyat aldum, istanbul'da da
ikitelli ataturk oto sanayide cikma
parcacilarda 400 TL'ye sattiklarini
duydum, sanirim oradan alacagim,
verdigin bilgiler icin tesekkurler ER,
Pwwwinman

280 Mesaj
5 Kasım 2009; 16:16:21 

Mitsubishi Colt veya Lancer almayı düşünüyorum. Ama kesinlikle otomatik vitesli olmalı. Ben Lancer, eşim ise Colt konusunda ısrarcı. Hangisinin temizi gelirse artık. Buradaki yorumlara göre özellikle caramurat,layzeboy, MitsubishiLancer gibi aradığım aracı halihazırda kullananların yorumlarıda çok etkili oldu tabiiki. Yalnız sormak istediğim başka sorularda var. Sizlerden cevap alırsam çok memnun olacağım. Merak ettiklerime gelince tabiiki Lancer hakkında bunlar. Sırasıyla şöyle
1- Ağır bakımı yapılmış 80.000 - 100.000 km'deki otomatik Lanceri almak sorun çıkartmaz sanırım yüksek kilometre itibariyle
2- Şimdi bu araçlar 2004-2009 aralığında üretilmiş ve 1.5, 1.3 ve 1.6 motor seçenekleri var. Ben 1.6 tercih ederim ama 1.5'de alınabilir mi? Çok güç farkı olur mu yakıt çok farkeder mi? Hangisi daha iyi ve uzun ömürlü ve otomatik şanzımana uyumlu motordur?
3- 2004 model 1.6 Lancer ile 2006 veya 2008 model 1.6 Lancer arasında ne farklar vardır, sadece yaş veya makyaj farkı mı yoksa yakıt tüketimi motor gücü ve torkuda farklı mıdır? Yani 2004 modelini alsak biraz daha ucuza olur mu?
4- Otomatik vitesin ömrü ne kadardır, revizyon veya yenileme gerekirse kaça patlar, bazı markalarda arabanın anahtarını verip çıksanız yeridir o kadar çok para isterler çünkü, ama örneğin bir W124 kasa Mercedesin otomatik şanzımanı bakımlı olursa 250-300 bin kilometreye kadar rahat götürür ondan sonra 1500-2500 TL arası paraya sıfır gibi olur ve tekrar bir 250 bin daha yapar misal...
merak ettiklerim şimdilik bunlar arkası gelirse tekrar sizi rahatsız ederim :)

280 Mesaj
6 Kasım 2009; 14:49:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Cekcak

Mitsubishi Colt veya Lancer almayı düşünüyorum. Ama kesinlikle otomatik vitesli olmalı. Ben Lancer, eşim ise Colt konusunda ısrarcı. Hangisinin temizi gelirse artık. Buradaki yorumlara göre özellikle caramurat,layzeboy, MitsubishiLancer gibi aradığım aracı halihazırda kullananların yorumlarıda çok etkili oldu tabiiki. Yalnız sormak istediğim başka sorularda var. Sizlerden cevap alırsam çok memnun olacağım. Merak ettiklerime gelince tabiiki Lancer hakkında bunlar. Sırasıyla şöyle
1- Ağır bakımı yapılmış 80.000 - 100.000 km'deki otomatik Lanceri almak sorun çıkartmaz sanırım yüksek kilometre itibariyle
2- Şimdi bu araçlar 2004-2009 aralığında üretilmiş ve 1.5, 1.3 ve 1.6 motor seçenekleri var. Ben 1.6 tercih ederim ama 1.5'de alınabilir mi? Çok güç farkı olur mu yakıt çok farkeder mi? Hangisi daha iyi ve uzun ömürlü ve otomatik şanzımana uyumlu motordur?
3- 2004 model 1.6 Lancer ile 2006 veya 2008 model 1.6 Lancer arasında ne farklar vardır, sadece yaş veya makyaj farkı mı yoksa yakıt tüketimi motor gücü ve torkuda farklı mıdır? Yani 2004 modelini alsak biraz daha ucuza olur mu?
4- Otomatik vitesin ömrü ne kadardır, revizyon veya yenileme gerekirse kaça patlar, bazı markalarda arabanın anahtarını verip çıksanız yeridir o kadar çok para isterler çünkü, ama örneğin bir W124 kasa Mercedesin otomatik şanzımanı bakımlı olursa 250-300 bin kilometreye kadar rahat götürür ondan sonra 1500-2500 TL arası paraya sıfır gibi olur ve tekrar bir 250 bin daha yapar misal...

Güncellll

84 Mesaj
6 Kasım 2009; 20:27:10 

quote:

Sayın artık bir mitsubishi lancer master ı olarak sorularınızı hemen yanıtlıyorum:)

1-Tiptronik şanzuman 4 iler.
2-4.viteste 3.000 devir 110km/s civarı hız yapıyor.
3-Tabiki hangi viteste olduğunuzu gösteren gösterge mevcut.

Mitsubishi lancer üzerinde ki tiptronik şanzuman porsche imzalıdır vites geçişleri inanılmaz hızlıdır hatta gaz pedalıyla oynamayı seviyorsanız vites değiştirdikten sonra aracın önde doğru atılmasını bile sağlayabilirsiniz.Vites düşürdüğünüz de hemen yavaşlıyor araç aynı düz vitesler gibi.Kullandığım en iyi otomatik şanzumanlı araçlardan biri.Beyaz göstergeler bence geceleri çok şık ayrıca spor görünüm katıyor araca.Lpg bağlatmanızı şiddetle tavsiye ederim inanılmaz sorunsuz çalışıyor.Hanımınızın kullanımıyla ortalama 8 litre lpg tüketeceğini düşünüyorum.Bunun dışında bu araçla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayabilirim.

Teşekkürler yazdıkların benim için aydınlatıcı oldu. Ayrıca lancer kitapçığına baktım. Düz viteslerde dişli oranları birbirene yakın tutup, triptonikte dişli oranlarını açmışlar aradaki 1 vites kaybınıda böylece engellemişler. Triptoniğin son vites oranı düz vitesin son vitesinden daha küçük. Buda demek oluyorki triptonik 4. vites 3000 devirde 110 km ise manuel 5. vitesde 100 km civarı.
megane 5. vites 3000 devir 90 km
civic 2004 5. vites 3000 devir 100 km .....

2009 Mitsubishi Colt İnvite AMT Koyu Gri (Yeni Kasa)

280 Mesaj
7 Kasım 2009; 1:21:46 

quote:

Cevap için biraz daha bekleyelim bakalım...

6356 Mesaj
7 Kasım 2009; 3:14:14 

bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:53:59 >

İmzasız...

647 Mesaj
7 Kasım 2009; 9:29:55 

2004 yılında satılan Lancer modellerinin otomatik şanzımanı çok başarılı olmakla birlikte ilk kalkışlarda da atik. Aracı otomatik modunun dışında sola çekip artı ve eksi modunda da kullanıp çok fazla performans sağlanabiliyor. Otomatik şanzımanının da açıldığını görmedim.

43 Mesaj
7 Kasım 2009; 21:07:23 

quote:

Cekcak arkadaşım ben 2004 model 1.6 tiptronik Lancer arabamı 4.5 yıldır kullanıyorum aracım 80.000 km yi
geçti aracı 23.000 km de aldım ve şimdiye kadar fren balatalarını bir kez değişip diskleri tornalatmak dışıda
hiç masraf yapmadım. Aracımı bilerek ve araştırarak aldım 25 yıldır araç kullanırım yani acemi değilim yaşım 42 sorularının cevapları : Lancer ve birçok Japon araç sadece sahibini sever tamirci ve parçacıyla işi olmaz, çok sorunsuz araçtır asla yolda bırakmaz elektroniği az mekaniği çok iyidir. En son 2 yıl önce rot ayarı yaptırdım lastikleri değişirken muayeneden sorunsuz geçti. araçlarla ilgiliyim ve tamirci çevrem vardır
işim itibarı ile lancerin motorunun ve şanjmanının içini gören tamirci görmedim kaza sebebiyle kırılmalar sıkışmalar ile oluşan arızalar haricinde. 853.000 km de motoru açılmamış carizma(aynı motor) gördüm.
2004 ve 2008 arası 1.6 lancerler aynıdır sadece aksesuar farkı vardır ( ön tampon, göstegeler, koltuklar, direksiyon simidi cd player vs.) ama 2008 ve sonrası 1.5 lancer tamamen farklıdır.
motor ve şanjman uyumlu çalışır araç çok atak değildir (hantalda sayılmaz) biraz yakar tüp taktırırsın
ben yavaş gidemem uzun yolda en çok tam gaz giderek 13 lt , konvoy halinde yolda 9 lt yakar tüpte.
Ben bu şanjmanın çok yıpratılmadığı takdirde 500.000 km den yukarı km yapacağını tahmin ediyorum.
bunu otomatik tamircileri ve servisi söylüyor.

43 Mesaj
7 Kasım 2009; 21:09:37 

Caramurat bey in mesajını şimdi okudum
o da şanjmanın açıldığını görmemiş. Ben de görmedim

280 Mesaj
8 Kasım 2009; 15:59:09 

Ben 2004-2008 arasıda 1.5 motorlu Lancer var zannediyordum ondan 1.5 seçeneğide var sorumda. Soruyu düzeltirsek 1.5 değilde 1.3 veya 1.6 arasında seçim yapmak gerekiyor ve bu durumda cevap bariz 1.6 tabiiki. 1.5 olanlara paramız yetmez kesinlikle. Sanırım 2006-2008 arası sanki daha şık gösterge kısmı. Benim için çok önemli değil gerçi. Şimdi aynı motora, aynı otomatik şanzımana sahip olabiliyorsak 2004-2006 arasını daha düşük fiyata tercih edebilirim. Peki güvenlik açısından değişen bir şey var mıdır? Yani 2006 öncesi atıyorum 4 yıldız NCAP skoru varken 2006 sonrası 5 yıldızmıdır misal? 2004-2006 arası temiz bir otomatik lancera ne kadar verilir internetteki fiyatlar çok dengesiz, ne yazıkki bu araç pazarda da bulunmaz ki...

1876 Mesaj
9 Kasım 2009; 12:38:28 

quote:

Ben 2004-2008 arasıda 1.5 motorlu Lancer var zannediyordum ondan 1.5 seçeneğide var sorumda. Soruyu düzeltirsek 1.5 değilde 1.3 veya 1.6 arasında seçim yapmak gerekiyor ve bu durumda cevap bariz 1.6 tabiiki. 1.5 olanlara paramız yetmez kesinlikle. Sanırım 2006-2008 arası sanki daha şık gösterge kısmı. Benim için çok önemli değil gerçi. Şimdi aynı motora, aynı otomatik şanzımana sahip olabiliyorsak 2004-2006 arasını daha düşük fiyata tercih edebilirim. Peki güvenlik açısından değişen bir şey var mıdır? Yani 2006 öncesi atıyorum 4 yıldız NCAP skoru varken 2006 sonrası 5 yıldızmıdır misal? 2004-2006 arası temiz bir otomatik lancera ne kadar verilir internetteki fiyatlar çok dengesiz, ne yazıkki bu araç pazarda da bulunmaz ki...

şasi filan değişmediği için tekrar girmemiştir ncap testine. ve üzülerek söyleyeyim yıldızı çok düşüktü. ha ama sadee ona bakma tabi. 2004 senesinde bmw veya audi gibi araçların da yıldızları düşüktü. kendi devri içinde düşün derim ben.

2013 Honda Civic HB Dizel Sport MT Beyaz (İSTANBUL)]

280 Mesaj
9 Kasım 2009; 14:49:14 

Euro NCAP'ten 1.5 yıldız almış ama bu 1998 model Lancer, çarpışma testlerini izledim aracın görüntüsü 2004-08 arası Lancerdan farklı, Carismaya daha çok benziyor, sanki ufak carisma gibi. 2004 sonrası bence en az 4 yıldız almıştır gibime geliyor...