Şimdi Ara

MSI özel tasarımlı Radeon HD 4890 Cyclone modelini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
4.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları öncesinde üreticiler özel tasarımlı modeller ile artık son kozlarını oynarken, donanım dünyasının önde gelen oyuncularından MSI da Computex 2009 fuarında tanıttığı Radeon HD 4890 Cyclone modelini satışa sundu. Firmanın yüksek performans segmenti için hazırladığı özel tasarımlı yeni model, AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV790 GPU'sunu temel alıyor. Başta soğutucusu olmak üzere sahip olduğu pek çok detay ile AMD-ATi'nin referans tasarımlı Radeon HD 4890 modelinden ayrılan yeni ekran kartı, "Military Class" konsepti çerçevesinde kalite çıtası yüksek komponentleriyle de dikkat çekecek gibi görünüyor.

Grafik işlem birimi 880MHz'de, bellekleri ise 3900MHz'de görev yapan yeni model, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumuna olanak tanıyan ve Unified Video Decoder 2.0 teknlojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen yeni modelin ısı iletim teknolojisinin esas alındığı özel soğutucusu ile referans tasarım Radeon HD 4890 modelinden 15 dereceye varan oranda daha serin ve ayrıca daha sessiz çalıştığı belirtiliyor.

Yüksek kaliteli kapasitörler ile uzun ömürlü kullanıma olanak tanıdığı beeelirtilen Radeon HD 4890 Cyclone modelinde DVI ve VGA bağlantılarına ek olarak HDMI konnektörüne de yer veriliyor. MSI Radeon HD 4890 Cyclone, Avrupa fiyat listelerine 162 Avro seviyesinden giriş yapmı durumda.

• soğutucular ilgi çekici.
  • 3 çeşit çıkışı olması güzel bir attı,
    tabi crt monitör kullanan kalmadı ama olsun
  • kasası tozlu olanlar sakın bulaşmayın derim soğutucunun göbeği acayip toz tutabilir bir yapıda p4 fanından tecrübe :)
  • Kart oldukça kısa gibi göründü bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT

Kart oldukça kısa gibi göründü bana.

Fan büyüklüğünden olabilir.
  • gürültü durumu nasıl ki
  • kart kısa değil suğutucu çok geniş. gürültüsü azdır eminim çok kaliteli bir soğutucuya benziyor. msi çok iyi ya son 2 senedir sürekli yükselişte yakında en başa çıkmasını umuyorum..
  • soğutucu gayet güzel çok iyi iş göreceğine eminim yalnız belleklerin üstünede birer pasif soğutucu koysalarmış daha güzel olurmuş...

haber için teşekkürler " Fx " ...
  • ulen bi 4890 aldık üzerine 50 tane degisk model cıktı... xD
  • bıktım artık iki tarfında aynı akrtları çıkartıp durmasından
  • doğan görünümlü şahin işte :P
  • crt monitor kullanan kalmadı ama ülkemizde malesef lcd lerin yüzde 90 ı vga girişli malum vergi yüzünden
  • Klas bir kart
  • kart guzel de MSI birseyi dikkat etmemis cross yapmak isteyen ne yapicak baglati noktalari tam sogutucuya denk geliyor galiba...
  • aynen CF de kopru sogutucuden dolacasak, fanı kısık unutan kopruyu yakar sonra zıncırleme bır havaı fısek, viciiv :p
  • crt montir kullanan olmasada abzı lcd lerde o küçük mavi çıkışlı ateri kolununkine benzer
  • bence dx11 öncesi gereksiz akllı olup beklemeli...yem bunlar yem...
  • harbi özel tasarımmış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.