Şimdi Ara

Google Earth: Apartmanınız uzaydan nasıl görünüyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Google'ın yeni servisi, istediğiniz yerin uydu fotoğrafları ile 3 boyutlu görüntülenmesini sağlıyor. Her bölgeyi en ince ayrıntısına kadar görüntülemek şimdilik mümkün değil ve 3 boyutlu görüntüler Google'in Keyhole uydu fotoğraflama sistemi yardımıyla oluşturuluyor ve çok tutarlı olmasa da fikir verebiliyor.

Google Earth, merak ettiğiniz bir yeri araştırmak için birebir. Oldukça ayrıntılı görüntüler yakalamak mümkün. Türkiye için henüz geçerli olmamakla birlikte bölgedeki eczane, stadyum, restoranları da görüntülemek mümkün olabiliyor. Dediğimiz gibi bu, Türkiye için geçerli değil.

Google Earth, şu anda sadece Windows tabanlı işletim sistemleri ile kullanılabilen bir yazılım. Ücretsiz olan programı -buraya tıklayarak- indirebilirsiniz. Google'ın haritalama servisinin ücretli versiyonları da var ancak, bu servisler daha çok endüstriyel firmalar için.

Ücretsiz Google Earth yazılımını ve servisini kullanarak denemeler yaptık. Öncelikle, bu servisi çalıştırabilmeniz için Google, güncel bir sistem ve hızlı bir Internet bağlantısı öneriyor.

Biz de birkaç deneme yaptık. Sol taraftaki arama menüsünden ilk olarak ülkemizi arattık:

İstanbul'a bir bakalım:

Boğaziçi köprüsüne yakınlaşalım:

Biraz daha yalılara doğru inelim:

Kaynak : PCLabs

Download :http://desktop.google.com/download/earth/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thuglife -- 8 Temmuz 2005, 11:15:42 >

• aynı şeyihttp://maps.google.com adresindende satellite seçerek web tabanlı olarak yapabilirsiniz
  • öyle ama canlı görüntü değil.O gemiler sürekli boğazda gündüz gece anlayamıyoruz.Bizim evin önünde sürekli bir araba resmi...
  • Güncelleniyormuş sanırım belirli bir zaman içeriği içinde.
  • güzelmiş yaw ilginç
  • quote:

Orjinalden alıntı: HIYARAGASI

öyle ama canlı görüntü değil.O gemiler sürekli boğazda gündüz gece anlayamıyoruz.Bizim evin önünde sürekli bir araba resmi...

OLDU GOL...

GOOGLE AMCAMIN HİÇÇ İŞİ GUCU YOK. SENİN KORDİNATLARİNİ GÜNCELLEYECEK PASO... TÖBETÖBE... DAHA İYİSİNİ YAPTA SEN GOOGLE INC.'İN BULUNDUGU CADDEYİ GUNCELLERSİN..

ARKADAS UYDU RESMİNİN MALİYETİ NEDİR BİLİYORMUSUN? HEVESİN VARSA CEKTİR HAVADAN KUS BAKISI Bİ EV RESMİDE... ANLARSİN DEMEK İSTEDİGİMİ...

• güzel yapmışlar..
  • yaw ben samsunu göremedim
    nası arattırcaz amerikan şehirleri var sürekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur ERYILMAZ -- 8 Temmuz 2005, 12:48:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatalflex

yaw ben samsunu göremedim
    nası arattırcaz amerikan şehirleri var sürekli

bende samsunluyum bende görmek istiyorum yaw
  • yaww ben indirdim baktım İstanbulda evimi buldum...Ama ben Giresunuda görmek istiyorum köyüme hasretim yaklaşık 3 haftadır...O yüzden programı lıyorum...
  • istanbul içinmi yapilmiş acaba
  • beyler sanırım istanbul ve ankaradan başka şehir yok
  • eskişehirde var, ayrıca izmir falanda var diğerlerini bilmiyorum ama
  • En Sonunda Güzel Samsunumu Buldum

tam 100 de 100 lük zoom sanırım bağlantıyla alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur ERYILMAZ -- 8 Temmuz 2005, 13:46:15 >
  • sen yinede su verdigim link'i incele topic actim... belki o sirketin DEMO resmi vardir. siteye git bak. eger bulamsaasn soyle bakalim...
  • helal olsun be güzel olmuş. ankara için öyle ev resmini görebilecek kadar yakınlaşmıyo
  • gerçekten çok güzel...
  • ben indirioyorum ama kaç mb yazmio bi bilgisi olan var mı???
  • 10 mb gibi birşeydi dostum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.