Kulak Yıkama Öncesi Gliserin Dökmek
39 Cevap75212 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 14 sa. 35 dk. kadarı kaldı.
11 Ağustos 2009; 14:47:07 

Bu sabah işitme kaybı şikayetiyle KBB ye gittim. Doktor yıkanması gerektiğini söyledi ve Gliserin verdi bunu günde 3 defa 10 damla kulağa dökmemi söyledi .Fakat Döktüğüm an (11.30)dan itibaren inanılmaz bir kulak ağrısı çekiyorum .Acaba bu ağrı normal mi ?
Daha önce hiç kulak yıkatanların gliserinden şikayetci olduğunu duymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .iLK. -- 11 Ağustos 2009; 14:47:25 >

5096 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:51:39 

Hocam işitme kaybı için şikayetleriniz nelerdi ?
yüksek sesle mp3 dinledeğimden dolayı ağır işitiyormuşum gibime geliyor bana.Kulaklıkla dinlemenin böyle bir sakıncası var mı ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

599 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:51:40 

Miktar biraz fazla gibi geldi, bana günde 2 defa 5 er damla damlatmamı söylemişlerdi. Bir hafta boyunca tabi..

4188 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:52:45 

fazla basınç yapıyodur kulağına..

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
11 Ağustos 2009; 14:54:57 

quote:

Orijinalden alıntı: FearFroMe

yüksek sesle mp3 dinledeğimden dolayı ağır işitiyormuşum gibime geliyor bana.Kulaklıkla dinlemenin böyle bir sakıncası var mı ?

Bende yüksek ses kulaklık sanıyordum ama bazı insanlarda kulak yolu dar olduğu için salgılar kirler v.s orda kalıyormuş.. Kulak çöpünün ulaşamadığı yerlerde ... dolayısı ile yıkanması gerekliymiş..

546 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:55:04 

quote:

kirdendir bu işitme kaybı, korkma sen. önce gliserinle yumuşatıyo sonra süpürge makinasına benzeyen aletle kulaüındaki pasağı-pisliği temizliycek, cam gibi duyucak

Fotoğraflarla Avrupa Turu
Electrical-Electronics Engineer

433 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:55:38 

O degilde japonyada kulak temizleme merkezleri varmis gidip ablalarin kucagina basini dayiyomussun onlar kulak pamuguyla hunerlerini gosteriyomus. Biyerde okuduydum

453 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:56:02 

Kulaklıla müzik binlemek kulaktaki bakteri sayısını %700 arttırıyormuş.

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

1833 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:56:32 

Aynı sorun bendede vardı gliserin aldım bu durumu bildiğim için usta olarak yaklaşıyorum günde 3 defa sadece 2 defa damlatıyorum

Guild Wars 2
FaLkenAuGe

South Park - Vampire diaries - Prison break - the walking dead - One piece - Oz - Two and half men - Teen wolf

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
11 Ağustos 2009; 14:57:27 

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

fazla basınç yapıyodur kulağına..

Etkisini nasıl azaltabiliriz hocam ? ve her döktüğümde böyle mi olacak bu ?

quote:

Orijinalden alıntı: bakidoruk

Miktar biraz fazla gibi geldi, bana günde 2 defa 5 er damla damlatmamı söylemişlerdi. Bir hafta boyunca tabi..

İlacın içindeki kağıtta da 10 damla yazıyor

quote:

Orijinalden alıntı: FaLkenAuGe

Aynı sorun bendede vardı gliserin aldım bu durumu bildiğim için usta olarak yaklaşıyorum günde 3 defa sadece 2 defa damlatıyorum

Etkisi nasıl oluyor hocam ?
Döktükden sonra ağrı yapıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .iLK. -- 11 Ağustos 2009; 14:58:00 >

5096 Mesaj
11 Ağustos 2009; 15:00:48 

quote:

Orijinalden alıntı: the_don

quote:

kirdendir bu işitme kaybı, korkma sen. önce gliserinle yumuşatıyo sonra süpürge makinasına benzeyen aletle kulaüındaki pasağı-pisliği temizliycek, cam gibi duyucak

Hocam ben tatile gitmeden önce kulak içini temizlettim.
3ay oldu sizce kir birikimi yine çok mu olmuştur ?
Yüksek sesle dinlemektense eğer kalıcı bi hasar bıraktığımdan korkuyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

546 Mesaj
11 Ağustos 2009; 15:11:50 

quote:

quote:

quote:

kulak çöpü kullanmazsan bişey olacağını zannetmiyorum. kulak çöpü kepçeyi temizlemek içindir, insanlar kulağın içine sokunca kirleri içeri doğru itiyolar farkında değiller. ayrıca bu kulak temizleme işlemi kulağı tembelliğe alıştırır, kulak görevi olan kirleri dışarı atma işinde aksaklık çıkarır, o yüzden mecbur kalmadıkça yaptırmamakta fayda var.

Fotoğraflarla Avrupa Turu
Electrical-Electronics Engineer

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
11 Ağustos 2009; 15:11:52 

quote:

quote:

quote:

kalıcı hasar söz konusu ama o kadar korkmana gerek yok.... Tıkanmıştır . Doktora git bi gliserin versin de gör :)

143 Mesaj
11 Ağustos 2009; 15:17:05 

Aynı sorun bendede vardı az duyodum gittim doktora baktı ilk önce ameliyat olcaksın dedi. Sonra elektirk süpürgesi gibi bi aletle temizledi iyice duyma kaybı gitti eski haline döndü. Sonra dedik neymiş bu birşey yok kulak üretiyomuş herkezınkı uretir dedi senınkı bıraz fazla üretiyo dedi.

Oksijenli su verdi tıkanınca bu dök temizle dedi. Tıkanınca oksijenli suyu damlatıyorum anına köpürüyo onunda peçeteyle alıyorum.

Seninkini yıkıcağı için gliserinle yumuşatmak istemiştir. Onu bende kullandım ama temizlemek için pek işe yaramıyor. Oksijenli suyu kullanmanı öneririm.Anında köpürtüyo.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

5096 Mesaj
11 Ağustos 2009; 15:18:08 

quote:

quote:

quote:

quote:

kulak çöpü kullanmazsan bişey olacağını zannetmiyorum. kulak çöpü kepçeyi temizlemek içindir, insanlar kulağın içine sokunca kirleri içeri doğru itiyolar farkında değiller. ayrıca bu kulak temizleme işlemi kulağı tembelliğe alıştırır, kulak görevi olan kirleri dışarı atma işinde aksaklık çıkarır, o yüzden mecbur kalmadıkça yaptırmamakta fayda var.

Bana doktorum her insanda farklı akar kulak akıntısı dedi.Benim ki çok akıyormuş ama normal birşeymiş.Kulağımın içine kırmızı bir ilaç koydu az bişey akıntıyı engellemek için.Şuan o kırmızı ilaç akmaya başladı.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
11 Ağustos 2009; 22:19:45 

Arkadaşlar bir browser oyununda ittifak arkadaşı olan bir doktor varmış, KBB alanında bilgisi iyi derecede . Bir iki bilgi aldım ve söylediğine göre Gliserin kulakta herhangi bir ağrı yapmaz ancak yapıyorsa zarda delik olma ihtimali çok yüksekmiş, dolayısı ile gliserin orta kulağa geçmiş diyor kendisi. Muayene eden doktorun buşon salgısından deliği göremeyebileceğini söyledi ve gliserini kesin olarak kullanmamam gerektiğini söyledi. Yarın ilk iş doktora geri gidiyorum. Sizinde gliserinde ağrı yaparsa mutlaka geri gidin doktora

4078 Mesaj
4 Eylül 2009; 2:33:00 

O kulak temizleme aleti ile temizletmek de çok kötü bir işlem açıkçası .Yani ben ilk kez temizlettim 1 dk lık süre bana asır gibi geldi..Ölüyorum sandım..Nasıl bir sesti o yahu....
Kulak çubuklarını kullanmayı bıraktım ancak haftada 1 kenarlarını alıyorum ama milletin içinde zaman zaman rahatsız oluyorum kulakları temizlemediğimden

1379 Mesaj
25 Aralık 2009; 20:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

O kulak temizleme aleti ile temizletmek de çok kötü bir işlem açıkçası .Yani ben ilk kez temizlettim 1 dk lık süre bana asır gibi geldi..Ölüyorum sandım..Nasıl bir sesti o yahu....
Kulak çubuklarını kullanmayı bıraktım ancak haftada 1 kenarlarını alıyorum ama milletin içinde zaman zaman rahatsız oluyorum kulakları temizlemediğimden

Sorma... doktor biraz daha içeri gitse sanki kulak mememi löp diye yutacakmış gibi geliyor

1601 Mesaj
25 Aralık 2009; 21:05:53 

saf zeytin yagi gliserinden daha iyidir.
hayret zeytin yagi ulkesiyiz,gliserin veriyor doktor!!!

modernlik yüksek bina dikmekle değil,herkesin ucuz ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olması ile belli olur

597 Mesaj
25 Aralık 2009; 21:53:13 

quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

Kulaklıla müzik binlemek kulaktaki bakteri sayısını %700 arttırıyormuş.

bunu bende duymuştum nası bişeyse

Yapacak hiçbir şey kalmadığında, hiçbir şey yapmamak en iyisidir. Sonra hayal etmeye devam etmek gerekir. Sırf hayatın bir anlamı kalsın diye.

1702 Mesaj
25 Aralık 2009; 22:42:34 

....................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raverss -- 25 Aralık 2009; 22:44:01 >

1392 Mesaj
27 Mayıs 2011; 14:16:02 

bende 2 saat önce kulağımı yıkattım
şu an hala beynimde bir sarsılma hissediyorum
diş çekiminden bile fazla acı verdi kulak yıkama

2227 Mesaj
27 Mayıs 2011; 14:24:55 

Ben de aynı şeyi yaptırdım.
Babam doktordur, eskiden tıkanınca, babam önce gliserin verip, bir süre sonra enjektörle su püskürtüp yıkardı(kendiniz denemeyin, zara zarar verebilirsiniz)
İkincisi, geçen yaz bir doktora aspiratör ile aldırdım. Gliserin falan vermeden direk aspiratörle daldı. Gliserine her durumda ihtiyaç olmuyor sanırım.

Kulakta bir sorun yokken kulak kirleri bazen pat diye kulağınızdan dışarı dökülür. Bu, sistemin sağlıklı çalıştığına bir işarettir. Kulağınızda kirler birikip dışarı çıkamaz hale gelince, kulağınızdan dışarı kir dökülmemeye başlar(içeride tıkandığı için)

Süre geçip kirler iyice birikince, duş aldığınızda, denize girdiğinizde vb. kirler şişeceği için 1-2 saat sonra işitmede kayıp meydana gelir. Yani kulağım tıkandı dediğiniz şey.
Çekinmeden doktora gidin, aspiratörle 15 dakika içerisinde alıyor, hiçbir rahatsızlığı yok, yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz

1392 Mesaj
27 Mayıs 2011; 23:06:43 

doktora sormayı unuttum ama
kimi doktorlar yıkama yı kimileri de aspiratörle le temizlemeyi tercih ediyorlar
bunu neye göre belirliyorlar acaba

774 Mesaj
27 Mayıs 2011; 23:10:04 

arkadaşlar bu kulak yıkama zararlıymış diye duymuştum

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

4054 Mesaj
27 Mayıs 2011; 23:19:07 

Benimde hatırladığım 1 kulak yıkatma muayenem olmuştu. (belki 2 kezde yıkatmış olabilirim) Gliserin damlattıktan sonra onun kulak zarının altına düştüğü an kafa biraz zonkluyordu.. Kafayı kaldırınca geri akıyordu.. İçeride 1-2 damla birşey varmışta sağa sola çarğıyormuş hissi veriyordu.. Garip hisler rahatsız edici ama ağrı rahatsız edecek şekilde yoktu..

Gliseni dökmek gerekiyor ki kirler yumuşasın, ben biraz az damlattırmıştım anneme zamanında acaba sorun yaşarmıyım diye korkmuştum.. Aman ihmal etme damlat gliserini.. Gerçi kulak yıkatınca alışkanlık yapar sürekli yıkatma hissi duyarsınız deniyor ama uzun zamandır tekrar yıkatmadım ben..

Ek:
Not: Benim kulak yıkamam kulağa sokulan ince uçlu delikli bir kamışla içerinin çekilmesi ile olmuştu.. mercimek kadar kir çekmişlerdi.. Gliserinde zaten bu kirlerin yumuşaması için..

Ek2:
Kulak yıkatma ağrı falan yapmıyor, sadece garip hisler yaşıyorsunuz, ayrıca konu bayağı eskiymiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 27 Mayıs 2011; 23:44:43 >

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

4188 Mesaj
27 Mayıs 2011; 23:22:12 

şuan onun aşamasındayım..kulaklarım hiç duymuyor gliserin yüzünden..kendi sesimi zor duyuyorum..evdekiler bağırıcak ki anca biraz duyayım..10 gün çekecez bu mereti..

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

1392 Mesaj
27 Mayıs 2011; 23:27:22 

quote:

Orijinalden alıntı: JeanCarlo

arkadaşlar bu kulak yıkama zararlıymış diye duymuştum

neye göre zararlı
bir kere yıkamaya karar veren doktor zararlı bir şeyse yıkatmazlardı diye düşünüyorum

906 Mesaj
28 Mayıs 2011; 0:24:55 

lanet olsun bu kulak içi kulaklıklara, mahfediyor kulakları

Seni hissetmem, görmem için bir an düşünmem yeterli..
Zannedersem ilk defa bir kızın kokusu yüreğimde fırtınalar estiriyor...
Kendi kendime kerem Aslıya aşkındaki gibi
O da mı bu tatlı ten kokusuyla avare olmuştu diyorum...

23441 Mesaj
26 Ekim 2011; 0:19:29 

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

şuan onun aşamasındayım..kulaklarım hiç duymuyor gliserin yüzünden..kendi sesimi zor duyuyorum..evdekiler bağırıcak ki anca biraz duyayım..10 gün çekecez bu mereti..

Hocam 10 gün değil, 3 ile 5 gün arası kullanıyorsun gliserin.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

44 Mesaj
26 Ekim 2011; 0:53:42 

bende 3 sene önce yıkatmıştım çok açıtmıştı ama sonrasında yan odadan konuşulanları falan duymaya başlamıştım cok acayipti.

3789 Mesaj
7 Ocak 2012; 18:41:07 

Arkadaşlar gribim, 1 haftadır onun etkisi sanırım; dün sol kulağımda tıkanma mevcut. Bekledim kendi kendine geçer diye ama geçmeyince bugün gliserin aldım ancak eczacı prostektüssüz satmış ilacı. Yani kaç gün kaç damla damlatacağımı bilmiyorum. Aynı tedaviyi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Bi de gliserin damlatınca düzeliyor mu bu melet, illa kulak mı yıkatmam gerek?

Acemi Birliği: Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı
2. Tabur
Usta Birliği: Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı
Kasım 2013 Celbi 353. Dönem 2. Grup
Allah izin verirse Haziran 2014'te dönüyorum...

272 Mesaj
7 Ocak 2012; 18:45:25 

Benim de sol kulağım çok tıkanmıştı neredeyse hiç duyamıyordum doktor gliserin verdi bir hafta - 10 gün boyunca damlattım sonra temizletmeye gittim doktor süpürge gibi bir cihazla çekti neredeyse bir parmağa yakın kir çıktı ama o anki rahatlama gibisi yok yeniden doğmuş gibi olduydum

969 Mesaj
7 Ocak 2012; 19:03:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Sky_

lanet olsun bu kulak içi kulaklıklara, mahfediyor kulakları

aynen valla geçen hafta ep630 umu bırakıp dulak dışı kulaklıklara geçtim bende.

2217 Mesaj
7 Ocak 2012; 19:04:33 

Keşke çınlamayada çözüm olsa...

Band of Brothers / Breaking Bad / Game of Thrones / The Wire / The Sopranos / Entourage / Battlestar Galactica / Six Feet Under / Sherlock / True Detective / Dexter / Rome / Suits / The Walking Dead / Generation Kill / Boardwalk Empire / Spartacus / Mad Men / How I Met Your Mother / Prison Break / Lost / Chuck / Fringe / House of Cards / Homeland / The Mentalist / 24 / Blue Mountain State / Luther / Vikings / Da Vinci's Demons / Arrow / Person of Interest / New Girl

6457 Mesaj
13 Şubat 2012; 23:35:26 

Kulak yıkatma ücreti ortalama ne kadar tutuyor..

2430 Mesaj
6 Mart 2012; 17:49:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

Kulak yıkatma ücreti ortalama ne kadar tutuyor..

?

benim de kulağıma su kaçtı, 2 gündür ses gidip geliyor kulağımda,
gliserin aldım az önce, eczacı bunu kullan dedi, olmazsa özele gidip yıkattıracam

2291 Mesaj
18 Nisan 2012; 19:41:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Arkadaşlar gribim, 1 haftadır onun etkisi sanırım; dün sol kulağımda tıkanma mevcut. Bekledim kendi kendine geçer diye ama geçmeyince bugün gliserin aldım ancak eczacı prostektüssüz satmış ilacı. Yani kaç gün kaç damla damlatacağımı bilmiyorum. Aynı tedaviyi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Dostum bende hem gribim hemde sol kulağımda tıkanma mevcut. Dün hastaneye gittim ve iki hastalığı bir arada yaşadığımı söyledi. Çok ağır geçiriyorum süreci. Geceleri ateşim 39 dereceyi geçiyor. Sen kaç günde atlattın hastalığı? Grip mi önce geçti yoksa kulağın mı? Grip olduğum için sanırım doktor antibiyotikte vermedi. Kulak tıkalı olunca ayrı bir çekilmez oluyor gece ateşi. Kabus üstüne kabus görüyorsun.

Bu arada arkadaşlar, benim doktorum bana gliserini günde 3 defa 30 - 40 damla vermişti.

715 Mesaj
13 Ekim 2012; 13:35:17 

quote:

Orijinalden alıntı: samplus

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Dostum bende hem gribim hemde sol kulağımda tıkanma mevcut. Dün hastaneye gittim ve iki hastalığı bir arada yaşadığımı söyledi. Çok ağır geçiriyorum süreci. Geceleri ateşim 39 dereceyi geçiyor. Sen kaç günde atlattın hastalığı? Grip mi önce geçti yoksa kulağın mı? Grip olduğum için sanırım doktor antibiyotikte vermedi. Kulak tıkalı olunca ayrı bir çekilmez oluyor gece ateşi. Kabus üstüne kabus görüyorsun.

Bu arada arkadaşlar, benim doktorum bana gliserini günde 3 defa 30 - 40 damla vermişti.

Aynı sorun bendede var şuan doktor 1 hafta gliserin kullan dedi gliserini damlattıktan sonra kulağın tıkanmasına gıcık oluyorum ya 1 saate anca açılıyor

Fk Maths..

402 Mesaj
10 Kasım 2013; 16:38:05 

Bende tam tersi dökmedikce ağrıyor
galiba gliserin bağımlısı oldum

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kulak Yıkama Öncesi Gliserin Dökmek
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.227