- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile)
120 Cevap196766 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

68 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:02:33 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

laptop u tv ye bağlamak istiyorum

hdmi kablosu aldım 2 ucunu da bağladım laptop ve tv'ye

laptop un ekran kartı ati radeon 4650 HD yalnız nasıl ayarlıcam bir türlü bulamadım

http://img13.imageshack.us/img13/8131/92628438.jpg resimde ekran görüntüsünü koydum ekranları algıla diyince birşey çıkmıyor malesef

sağdaki ekranlarda 1 yazan kısımda ATI mobility radeon 4650 HD[varsayılan LCD] 2 yazan ufak ekran kısmında ATI mobility radeon 4650 HD yazıyor

14603 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:17:31 

Bağlantıları;cihazları(Laptop+Panel)tamamen kapat;elektrikten de kes!!
Bir süre bekle;önce kablo bağlantısını yap(Laptop ile Panel arasında)

A-önce paneli aç ve kumandadan Laptoptan gelen HDMI kabloyu hangi porta taktıysan
onu seç ve OK+

B-sonra Laptopu aç ve Windows v.s başlayıp açılsın

C-büyük ihtimalle görüntü panele gelmeyecektir!
ATI/CCC den ilgili menüyü aç>>>Ekranları algılaya tıkla,sonra>>"Ekte etkin olmayan görüntüler" e sağ tıkla ve>>"Çoğaltılmış asıl;TV" yi seç
Böylece Monitör(Main);Panel ise Clone olacaktır OK+

Görüntü yine panele geçmezse>>Laptop>>Re-Start yap ve panele bu defa görüntü geçecektir

Not;normalde PC(Desktop)de böyle,ancak bazı Laptoplarda o/b GCard larda sorun çıkabiliyor ve görüntü her iki display de olamıyor!!
o zaman Laptop un görüntüsünü kapatıyorsun(sanırım F7 ile veya F8 ile bunu bilmiyorum,denersin duruma göre)

++

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

68 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:39:43 

dediğin herşeyi yaptım bu sefer algıladı oluşan son görüntüyü yollayım laptopta görüntü var tv de sinyal yok diyor

screen i de buraya koydum

http://img41.imageshack.us/img41/8182/16173912.jpg

14603 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:51:23 

OK+şimdi CCC den panel bağlantısı görülüyor yani paneli algıladı>>DTV (HDMI)4 senin panelin)

-Re-start yapınca görüntü panele yinede geçmiyormu peki??

-bir diğer olay ise sana yukarıda anlattığım durum(genelde Laptop+panel bağlantısında özellikle HDMI çıkışlı o/b GCard larda
böyle algılama sorunları çıkıyor!!onun için Laptop ekranını kapa demiştim,kendimde Laptop olmadığı için uygulamasını
bilmiyorum doğrusu,çünkü böyle sıkıntılar genelde tipik LTop+Panel bağlantısında oluşmaktadır,dolayısıyla bir Laptop kullanan
ve config.lere sahip birisi daha yardımcı olacaktır sana!

Ancak CCC bazı panellerde algılatma için çok uğraştırır bunuda unutma sakın,bende PC+Tosh bağlantısında saatlerce uğraştım
ve bazı paneller böyle durumda nazlı davranabiliyor(Tosh böyle sıkıntılıdır örneğin)

++
Kısaca CCC den biraz daha çalışacaksın mutlaka bağlantında doğru yapıldığına göre görüntü panele gelecektir!

+

68 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:57:31 

valla fn +f5 den bir ayar yaptım laptop ekranındaki görüntü kayboldu ama tv de hala sinyal yok durumundayım :)

68 Mesaj
10 Ağustos 2009; 21:16:36 

şu anda herşeyi halletmiş durumdayım :) ekran sırasını değiştir dedim herşey halloluyor fakat ses hala laptoptan geliyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

68 Mesaj
10 Ağustos 2009; 21:27:37 

hepsini hallettim

14603 Mesaj
10 Ağustos 2009; 21:55:41 

ATI biraz uğraştırır!
Demekki çalışınca oluyor

++

607 Mesaj
5 Eylül 2009; 10:52:52 

mavi ekran çıkışı yazılımsaldır, şimdi hdmi ın çalışma komutu senin bilgisayarında olmayan yada eksik olan bir şeyleri çağırmış ve windows da cevap verememiş. Sürücü güncellemesi yap, ekran kartının gerekli yazılımlarını indir.

68 Mesaj
30 Ekim 2009; 22:53:20 

kendi konumu tekrar hortlatmak durumundayım

durup dururken bir sorunla karşılaştım laptop -tv bağlantısını hdmi kablo ile yapıyorum laptop ekranındaki görüntü tv ye geçiyor fakat 4-5 dk sonra tv de sinyal yok yazmaya başlıyor kabloda falan mı arıza vardır durup dururken niye böyle birşey oldu

11485 Mesaj
30 Ekim 2009; 23:15:26 

quote:

Orijinalden alıntı: meneurcheff

kendi konumu tekrar hortlatmak durumundayım

durup dururken bir sorunla karşılaştım laptop -tv bağlantısını hdmi kablo ile yapıyorum laptop ekranındaki görüntü tv ye geçiyor fakat 4-5 dk sonra tv de sinyal yok yazmaya başlıyor kabloda falan mı arıza vardır durup dururken niye böyle birşey oldu

Laptoplarda bilirsin pili korumak için bir süre sonra bunu sen ayarlayabilirsin; önce ekranı kapatır, sonra hdd'i vs. Görüntünün ilk gittiği anda mouse'a veya klavyenin herhangi bir tuşuna bas bakalım ne olacak?

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

68 Mesaj
31 Ekim 2009; 3:04:53 

onu denemiştim inan ama hiç bir değişiklik olmuyor sinyal yok demeye devam ediyor

68 Mesaj
31 Ekim 2009; 16:24:14 

UP

bilen kmse yok mu

2164 Mesaj
3 Kasım 2009; 0:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: meneurcheff

UP

bilen kmse yok mu

Bende de acer ın 6930 a 664 modeli var ati 4650 ekran kartlı ve lcd de toshiba (imzamdakiler) Benim ilk bağlantılarda sorun olmadı ancak arada aynı şekilde notebook u lcd ye hdmi ile bağladığımda görüntüyü alamıyorum, ati başka ekranı göremiyor. Hatta geçen 3 dvd li bir filmin son dvd sini seyretmek için disci takıp üçüncüyü taktığımda lcd yi görmedi. Mecbur masaüstünün 22" i ile seyrettik. Bu konu hakkında bilgisi olan olursa ve aydınlatırsa sevinirim.

Toshiba47"ZV635-Pioneer BD120-Yamaha RX-V765 - Front:Yamaha NS-777 Center:Yamaha NS-444 Surround:Yamaha NS-333 BackSurround:Kenwood M-757 Jamo sub300 Toyota Corolla GLİ Special-1998-(Eski araba:Honda Civic Premium-2008) - Nokia Lumia 525 - MSI CX640DX İ3-2330-2GVGA GT540M - Egreat-R6B

181 Mesaj
23 Kasım 2009; 23:59:01 

toshiba 46xf350 ye hdmi ile laptopu bagladım masa üstü geliyor yanlız masaüstü bomboş daha sonra söyle birşey keşfettim laptopdan herhangi bir programı mouse ile tutup saga dogru cekince lcd nin ekranına geldigini farkettim simdi ben bu görüntüyü nasıl düzeltirim ? lcd nin baglı oldugu laptop da vista kurulu

129 Mesaj
24 Kasım 2009; 23:18:39 

youtube girerek ''hdmi setup'' olarak aratablir inceleye bilirsiniz.

Asaletin yeter GS 1905 RUHU

66 Mesaj
30 Kasım 2009; 15:16:15 

benim de packard bell laptop ve sony 100mhz'lik lcd tv'im var ve tam ekran goruntu elde edemedim bir turlu tv'de zoom yapilmi$ $ekilde goruntu aliorum ve tv-pc deki ayarlardan da yapamadim yardim ederseniz sevinirm

895 Mesaj
30 Kasım 2009; 23:23:43 

Arkadaşlar herkesin kafasındaki sorular çok karışık sorunlar çok olduğunda dolayı ve bu işin içine yeni girmemizden kaynaklanıyor, eski arkadaşlar yeni arkadaşlara nekadar yardımcı olursa birgün yeni arkadaşlarda bu işte eskiyecekleri ve çok şey öğrenmiş olacakları için onlardan kendilerinden sonrakilere yardım edecekler, hergün daha farklı bir sorun ve çözüm ortaya çıkıyor, lütfen birbirimize imkanlar dahil,nde yardımcı olalım, sorulan soruları eğer biliyorsak boş geçmeyelim, çünkü sizin bildiğiniz şeyi yapamayan arkadaş olan bişi nasıl olmaz diye düşünnürken yanlış ürünmü aldım diye düşünebiliyor.

GELELİM EN YAKIN SORULARA;

AROST KARDEŞ, sen bomboş masaüstünden bahsetmişsin, bunun sebebi windowsu masaüstünü 2. monitöre uzatmandan kaynaklanıyor, yani 2. monitöre uzatınca 2 masaüstün boş çıkması ve pencere film vs gibi şeyleri sağa çekince 2. monitörüne gitmesi doğaldır, Bunu düzeltmek içinde 2 yol var.

1) LCD(LAPTOP) + LCD(TV) bunu klavyenin FN + mavi işaretlenmiş ekran tuşu vardur f5, f6, f7 gibi tışlardan biridir, her ikisini birden basarak yapabilirsin, ayrıca ekran kartının ekstra özellikleri var ordanda yapabilirsin.
2) LCD(TV) 1. MONİTÖR OLARAK KULLANMAK, bunuda ekran kartı seçeneklerinde ekran kartının modelinin yazılı olduğu ve açılan bir menü var, ordan aynı isimdeki 2. ekran kartını seçiyorsun ve masaüstüne uzatılmış seçeneğinin üstündeki " bu monitörümü 1. olarak kullan" seçeneğini seçiyorsun ve allttaki uzatılmış seçeneğini kaldırıyorsun, yine bunuda ekran kartının ekstra özellikleri var ordan daha rahat yapabilirsin. Sorununu çözmüş olsanda bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlara ilerleyen zamanlarda yardımcı olur diye düşündüğüm için buraya yazdım.

895 Mesaj
30 Kasım 2009; 23:34:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ScRaFt

benim de packard bell laptop ve sony 100mhz'lik lcd tv'im var ve tam ekran goruntu elde edemedim bir turlu tv'de zoom yapilmi$ $ekilde goruntu aliorum ve tv-pc deki ayarlardan da yapamadim yardim ederseniz sevinirm

Kardeş eğer sorununu çözemediysen seninde çözümün şu şekilde.

Öncelikle şuna eminim diye düşünüyorum sen hem laptopun ekranında hemde LCDTV de aynı ekranı me masaüstünü simgeleri pencerelier vs. görüyorsun, ama laptopun ekranı tam ekran görünsede LCDTV de kare basık veya köşeleri kenarları siyah görünüyor.

Bunun nedeni ise laptop ile lcd tv'yi aynı çıkış ile kullanıyor olman, eğer LCDTV'yi geniş çözünürlükte yapmak istiyorsan, ekran kartı seçeneklerinde 2 tane ekran kartın varmış gibi gösteren menü var, ordan alttakini seç ve altta çıakn 2 seçenekten, " BU MONİTÖRÜ 1. MONİTÖRÜM YAP" seçeneğini seç, onun altındakini seçme, ve daha sonra çözünürlük değerlerinden, 1024/768 --- 1376/xxx --- 1920/1080 herneyse onu yap ozaman LCDTV tam ekran olacaktır, eğer buna rağmen köşelerde halen siyahlık kaldıysa onu hafif zoom yaparak giderebilirsin onun başka yolu yok, onun tam yolu, ekrank artında seçenek olmasından geçiyor. Zira bazı LCDTV ler 1920/1080 tam ekran olurken bazıları ise bendeki LG 47LH4010 gibi 1920/1200 seçersen tam ekran oluyor, eğer tüm modlarda 1920/1080 yoksa zoom ile koşeleri kapatıyorsun sorun kalmıyor.

Eğer VGA-VGA kablodan bağlıyorsan sanırım çözünürlük 1600/1200 olur, HDMI-HDMI kablodan bağlıyorsan çözünürlük maksimum 1920/1080 olur, oda tv modeline göre tam ekran veya hafif kenarlardan siyah ekranlı olur.

Umarım sorununu çözmüşsündür..

556 Mesaj
2 Aralık 2009; 0:12:38 

Merhaba arkadaşlar ....
Asus F8S model laptopu alalı yaklaşık 1,5 yıl oldu ve gayet de memnunum.....Fakat lcd tv alıp, bu zamana kadar hiç kullanma ihtiyacım olmadığı Vga kablo ile laptopu tv ye bağlayayım dedim..Ama ne yaptıysam bir türlü başarılı olamadım..Aynı tv ye 2 tane farklı laptop taktım görüntüyü verdi..Ben Asus F8S laptopumu takıyorum görüntüyü alamadım..İşin ilginç yanı acaba Vga girişindemi bir arıza var diye düşündüm...Daha önce bu laptopla abimlerdeki vestel marka lcd ye vga bağlantı ile görüntüyü aldık hatta 720p film izledik..Bir problem yoktu...
Evdeki masaüstü bilgisayarın monitöründe denedim, ekran ayarlarından 2.monitörü gördü..Tekrar Lcd tv ye taktım, bu sefer laptopun ekran ayarlarından Lcd tv'yi 2.monitör olarak gördü fakat bilgisayarımdaki masaüstünü tv den göremiyorum, sadece masaüstü rengi mavi ise tv de mavi oluyor,kırmızı yaparsam tv de kırmızı oluyor yani hangi renk yaparsan tv de de aynı renk oluyor ama ilginç olan masaüstündeki ne yazılar, ne resimler, ne de mous görünmüyor.sadece masaüstü rengi neyse o renk..
Bu sefer işyerindeki monitörü bağladım laptopa ilk önce ekran ayarlarda 2.monitör olarak görmedi.Kabloyu çıkardım tekrar taktım otomatik gördü ve hem benim laptopun hemde masaüstündeki bilgisayar monitörün ekranı 640x480 gibi ekran boyutuna geldi.her ikisinde de masaüstü ekranı görebiliyorum..Bu sefer çözünürlüğü laptopun desteklediği 1280x800 e getirdim laptop ekran tamam, fakat masaüstü monitörün ekranında yine sadece renk var başka bir görüntü yok...
Arkadaşlar inanın olayı bir türlü çözemedim..Bu konuda bana yardımcı olabilecek yada bu şekilde sorun yaşayan ve çözen arkadaşlar detaylı bilgi verebilirmi?..Ben mi biryerlerde hata yapıyorum?...Yardımlar için şimdiden teşekkürler....(Laptopda wista yüklü, Tv ise Samsung 40B530 )

895 Mesaj
2 Aralık 2009; 0:27:33 

Kardeş sorunun hemen üstünde yazmış olduğum cevaplamada seninde cevabın var.

Laptopunda gördüğün başlat çubuğu bilgisayarım simgeler vs mouse ne varsa hepsi laptopun ekranı 1. ekran olduğu için orda, lcd tv ise 2. ekran (uzatılmış masaüstü) olduğu için orda sadece laptopun ekranındaki masaüstü arka planı ne ise onu görürsün, yani renk seçersin renk olur resim seçersin resim olur, araba resmi koyarsan laptopunun ekranında simgeleri başlat çubuğunu görürsün ama lcd tv de sadece araba resmi görünür.

Bunu düzeltmek için yapman gereken lcd tv yi uzatılmış monitör değilde birincil monitör olarak seçmen, eğer ekran kartı seçeneklerinde öyle birşey yoksa , ki var ama bazen etkienleşmeyebiliyor, onuda etkinleştirmek için;

Klavyenin MAVİ RENK FN TUŞU + (F4,F5,F6,F7) TUŞLARINDAN BİRİNDE MAVİ RENK GÖRÜNEN İÇİ BOŞ KARE VE LAPTOP RESMİ OLANA AYNI ANDA BASACAKSIN, ONA BASTIKÇA;

SADECE LAPTOP EKRANI VEYA SADECE LCD TV VEYA LAPTOP EKRANI+LCD TV ŞEKLİNDE DEĞİŞECEKTİR, HER BASIMCA DEĞİŞİR BU. BUNU BU ŞEKİLDE AYARLAYABİLİRSİN, LCD TV Yİ BİRİNCİL MONİTÖR OLARAK AYARLADIKTAN SONRA, SANIRIM RGB(VGA) KABLO OLDUĞU İÇİN MAKSİMUM 1600/1200 SEÇENEĞİDE ÇIKACAKTIR VE ONU SEÇEBİLİRSİN, HDMI İLE BAĞLARSA VE EKRAN FULL HD İSE 1920/1080 YAPABİLİRSİN LCD TV ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNÜ.

ANLADIĞIM PROBLEMİN BU, BAŞKA BİR SORUN OLDUĞUNU SANMIYORUM..

556 Mesaj
2 Aralık 2009; 11:21:03 

Tulgacan arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..Şu an işteyim eve gidince dener sonucu buraya yazarım....Yanlız birşey soracağım...Ben vga kablosunu taktığımda 2.monitörü (yada Lcd tv)bazen hiç algılamıyor..bir kaç kez çıkartıp takıyorum, bazen 2.ekranı algılamıyor,bazen algılıyor. (Laptop daki görüntüyü 2.ekranda göstermesinden bahsetmiyorum).Algıladıktan sonra tek renk olsa bile yukarıda bahsettiğin çözümlerle halledebilirim diye düşünüyorum..Ama 2.ekranı hiç algılamaması vga girişinden kaynaklanan bir problemmi,yoksa işletim sistemi veya yazılım hatasından mıdır?.
Nividia ekran kartı sürücüsü son sürüm yüklü..
Tekrar yardım ve bilgileriniz için teşekkürler..

895 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:18:46 

Aksamki denemenizden sonra yazmanizi bekliyoruz...

181 Mesaj
2 Aralık 2009; 16:48:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Tulgacan

Arkadaşlar herkesin kafasındaki sorular çok karışık sorunlar çok olduğunda dolayı ve bu işin içine yeni girmemizden kaynaklanıyor, eski arkadaşlar yeni arkadaşlara nekadar yardımcı olursa birgün yeni arkadaşlarda bu işte eskiyecekleri ve çok şey öğrenmiş olacakları için onlardan kendilerinden sonrakilere yardım edecekler, hergün daha farklı bir sorun ve çözüm ortaya çıkıyor, lütfen birbirimize imkanlar dahil,nde yardımcı olalım, sorulan soruları eğer biliyorsak boş geçmeyelim, çünkü sizin bildiğiniz şeyi yapamayan arkadaş olan bişi nasıl olmaz diye düşünnürken yanlış ürünmü aldım diye düşünebiliyor.

GELELİM EN YAKIN SORULARA;

AROST KARDEŞ, sen bomboş masaüstünden bahsetmişsin, bunun sebebi windowsu masaüstünü 2. monitöre uzatmandan kaynaklanıyor, yani 2. monitöre uzatınca 2 masaüstün boş çıkması ve pencere film vs gibi şeyleri sağa çekince 2. monitörüne gitmesi doğaldır, Bunu düzeltmek içinde 2 yol var.

1) LCD(LAPTOP) + LCD(TV) bunu klavyenin FN + mavi işaretlenmiş ekran tuşu vardur f5, f6, f7 gibi tışlardan biridir, her ikisini birden basarak yapabilirsin, ayrıca ekran kartının ekstra özellikleri var ordanda yapabilirsin.
2) LCD(TV) 1. MONİTÖR OLARAK KULLANMAK, bunuda ekran kartı seçeneklerinde ekran kartının modelinin yazılı olduğu ve açılan bir menü var, ordan aynı isimdeki 2. ekran kartını seçiyorsun ve masaüstüne uzatılmış seçeneğinin üstündeki " bu monitörümü 1. olarak kullan" seçeneğini seçiyorsun ve allttaki uzatılmış seçeneğini kaldırıyorsun, yine bunuda ekran kartının ekstra özellikleri var ordan daha rahat yapabilirsin. Sorununu çözmüş olsanda bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlara ilerleyen zamanlarda yardımcı olur diye düşündüğüm için buraya yazdım.

teşekkürler TULGACAN ewet halloldu saol tekrar

181 Mesaj
2 Aralık 2009; 16:55:22 

quote:

Orijinalden alıntı: erolbey

Merhaba arkadaşlar ....
Asus F8S model laptopu alalı yaklaşık 1,5 yıl oldu ve gayet de memnunum.....Fakat lcd tv alıp, bu zamana kadar hiç kullanma ihtiyacım olmadığı Vga kablo ile laptopu tv ye bağlayayım dedim..Ama ne yaptıysam bir türlü başarılı olamadım..Aynı tv ye 2 tane farklı laptop taktım görüntüyü verdi..Ben Asus F8S laptopumu takıyorum görüntüyü alamadım..İşin ilginç yanı acaba Vga girişindemi bir arıza var diye düşündüm...Daha önce bu laptopla abimlerdeki vestel marka lcd ye vga bağlantı ile görüntüyü aldık hatta 720p film izledik..Bir problem yoktu...
Evdeki masaüstü bilgisayarın monitöründe denedim, ekran ayarlarından 2.monitörü gördü..Tekrar Lcd tv ye taktım, bu sefer laptopun ekran ayarlarından Lcd tv'yi 2.monitör olarak gördü fakat bilgisayarımdaki masaüstünü tv den göremiyorum, sadece masaüstü rengi mavi ise tv de mavi oluyor,kırmızı yaparsam tv de kırmızı oluyor yani hangi renk yaparsan tv de de aynı renk oluyor ama ilginç olan masaüstündeki ne yazılar, ne resimler, ne de mous görünmüyor.sadece masaüstü rengi neyse o renk..
Bu sefer işyerindeki monitörü bağladım laptopa ilk önce ekran ayarlarda 2.monitör olarak görmedi.Kabloyu çıkardım tekrar taktım otomatik gördü ve hem benim laptopun hemde masaüstündeki bilgisayar monitörün ekranı 640x480 gibi ekran boyutuna geldi.her ikisinde de masaüstü ekranı görebiliyorum..Bu sefer çözünürlüğü laptopun desteklediği 1280x800 e getirdim laptop ekran tamam, fakat masaüstü monitörün ekranında yine sadece renk var başka bir görüntü yok...
Arkadaşlar inanın olayı bir türlü çözemedim..Bu konuda bana yardımcı olabilecek yada bu şekilde sorun yaşayan ve çözen arkadaşlar detaylı bilgi verebilirmi?..Ben mi biryerlerde hata yapıyorum?...Yardımlar için şimdiden teşekkürler....(Laptopda wista yüklü, Tv ise Samsung 40B530 )

senin sorununda sanırım benimki ile aynı tulgacan arkadasın dediklerini uygularsan sorunun hallolur büyük ihtimal kolay gelsin

2635 Mesaj
8 Şubat 2010; 17:24:49 

Arkadaşlar bir laptoptaki görüntüyü diğer laptopa hdmi kablosu ile aktarım yapabilir miyiz ? 2 pcde de hdmi girişi var kabloyu bağladık fakat hiçbirşey çıkmadı. İki pcde de windows 764 bit kurulu ... Bir laptoptaki görüntüyü diğer laptopa nasıl aktaracağız ?

6089 Mesaj
9 Şubat 2010; 14:24:03 

Merhaba Arkadaşlar,

Bende Laptopumun DVI cıkısını DVI to HDMI kablo ile 42lh7000 tv me gonderıyorum 1920*1080 cozunulukte ekranda goruntu var. ama tam ekrana oturmuyor.köşelerden daha fazla acılmış gibi ekranın dışna taşmış... bunu nasıl halledebilirim. eski laptopumda VGA çıkışından bagladıgım da tam oturmuyordu ama tv de bır tuş aktıf oluyor oraya bastıgımda ekrana tam oturtuyordu.. burda durum nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 10 Şubat 2010; 9:05:18 >

Ender
(Fujitsu-Siemens V3205 T7600 Cpu Laptop )
(Iphone 5s Beyaz)

11485 Mesaj
9 Şubat 2010; 15:50:26 

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Arkadaşlar bir laptoptaki görüntüyü diğer laptopa hdmi kablosu ile aktarım yapabilir miyiz ? 2 pcde de hdmi girişi var kabloyu bağladık fakat hiçbirşey çıkmadı. İki pcde de windows 764 bit kurulu ... Bir laptoptaki görüntüyü diğer laptopa nasıl aktaracağız ?

O maalesef mümkün değil. Pc deki hdmi'lar donanımsal ve yazılımsal olarak çıkışa ayarlanmıştır. Giriş yapılamayacağı içinde bu dediğiniz olamaz.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

2635 Mesaj
9 Şubat 2010; 20:34:49 

quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

O maalesef mümkün değil. Pc deki hdmi'lar donanımsal ve yazılımsal olarak çıkışa ayarlanmıştır. Giriş yapılamayacağı içinde bu dediğiniz olamaz.

Peki dostum teşekkürler ....

15 Mesaj
7 Nisan 2010; 9:49:40 

arkadaşlar bende hdmı kabloyla göruntüyü lcdye aktarmayı başardım ama benim sorunumda sesii aktaramadım ses hala laptoptan geliyo bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

11039 Mesaj
7 Nisan 2010; 10:39:45 

quote:

Orijinalden alıntı: carpediem82

arkadaşlar bende hdmı kabloyla göruntüyü lcdye aktarmayı başardım ama benim sorunumda sesii aktaramadım ses hala laptoptan geliyo bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

Denetim masasından Sese tıklıyorsun. Açılan pencerede kayıttan yürüt sekmesine tıklıyorsun. Yine açılan yerde Üstte HDMI aygıtı altta hoparlör seçenekleri var. HDMI aygıtını aktifleştirip hoparlör seçeneğini pasif yapınca ses TV den gelmeye başlıyor.

Aşağıdaki resimde daha iyi görebilirsin. LCD ye bağlandığı zaman Hoparlör seçeneğinin üstünde veya altında HDMI aygıtı diye bir seçenek daha çıkıyor. Benimkisi mesajı yazdığım anda LCD ye bağlı olmadığı için o seçenek görünmüyor.

Not: Aşağıda varsayılan diye bir düğme daha var. ona basınca da HDMI seçilmiş oluyor.

0

Ekteki dosya (1)

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

702 Mesaj
7 Nisan 2010; 10:57:15 

quote:

Deentim Masası - Ses den default ses çıkışını HDMI dijital (tam olarak ne yazabileceğini bilmiyorum, bende Samsung LCD HDMI gibi bir şey yazıyor) olarak seçerseniz ses LCD den geliyor.

15 Mesaj
7 Nisan 2010; 10:58:50 

teşekkürler bilgi için bende şuan şirkette oldugum için deneyemiyorum eve geçer geçmez aksam deneyecegim söyledigin ayarları umarım olur yoksa tekrar yazarım sana.dün 2 saatten fazla ugraştım olmadı inş olur

11039 Mesaj
7 Nisan 2010; 11:39:11 

quote:

Orijinalden alıntı: bianca

Deentim Masası - Ses den default ses çıkışını HDMI dijital (tam olarak ne yazabileceğini bilmiyorum, bende Samsung LCD HDMI gibi bir şey yazıyor) olarak seçerseniz ses LCD den geliyor.

Evet. Aynen böyle olacak. Mesela benimkinde de LG LCD HDMI gibi bişey yazıyor. Hoparlör seçeneğinin bir üstünde. Onu aktif edince ses TV den geliyor.

15 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:17:38 

quote:

Orijinalden alıntı: bianca

selam
arkadaşım laptop yanımda ama denetimden ses ayarlarına girdigimde kayıttan yürüt tarzı bir ekran açılmıyor bu arada benim kullandıgım işletim sistemi win xp senin anlattıgım vista yada win 7 için olabilirmi xpde nasıl ayarlayabilirim bu konuda yardım edersen sevinirim şimdiden saol

15 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:22:37 

quote:

selam
arkadaşım laptop yanımda ama denetimden ses ayarlarına girdigimde kayıttan yürüt tarzı bir ekran açılmıyor bu arada benim kullandıgım işletim sistemi win xp senin anlattıgım vista yada win 7 için olabilirmi xpde nasıl ayarlayabilirim bu konuda yardım edersen sevinirim şimdiden saol

denetim masası ses seçeneginde ses çalarken penceresinde varsayılan aygıt realtek hd audio output var sadece ama bir ayrıntı şuanda laptopa lcd baglı değil baglayınca o sekmenin oldugu yerde lcd ses seçenegide çıkarmı yoksa başka ayara gerek varmı ancak aksam deneyebilecegim için şimdi sadece bilgi olarak sormak istedim tşkler..

15 Mesaj
7 Nisan 2010; 14:22:45 

bıktırdım galiba kimsenden ses çıkmadıgına göre:) napim derbiye kadar şu olayı sorunsuz atlatmak istiyorumki arkadaslarla lcdden maç keyfi yapalım
:)

11039 Mesaj
7 Nisan 2010; 15:04:36 

quote:

İşte aynen dediğin olay olacak. laptopu HDMI den LCD ye bağlayacaksın. LCD yi açınca laptop TV yi algılayıp bahsettiğin yere LCD nin adını veya HDMI aygıtı diye bir yazı yazacak.

quote:

bıktırdım galiba kimsenden ses çıkmadıgına göre:) napim derbiye kadar şu olayı sorunsuz atlatmak istiyorumki arkadaslarla lcdden maç keyfi yapalım

Estağfurullah. Bıkma diye bir şey yok. Sadece işten fırsat bulduğumuzda cevaplıyabiliyoruz. malum. Şu anda işteyiz.

15 Mesaj
7 Nisan 2010; 15:33:06 

biliyorum sadece şakaydıı teşekkürler ilginize eve gider gitmez deneyecegim iyi çalışmalar size

11039 Mesaj
7 Nisan 2010; 15:58:42 

quote:

biliyorum sadece şakaydıı teşekkürler ilginize eve gider gitmez deneyecegim iyi çalışmalar size

Sonucu bildirirsin. merakta kalmayalım.

108 Mesaj
7 Nisan 2010; 16:04:20 

laptopu hdmi kabloyla lcd tv bağlıyorum görüntü ve ses tamam,görüntü hem tv de hemde laptopda var laptop ekranı nasıl kapatırım. film izlerken hoş olmuyor

11039 Mesaj
8 Nisan 2010; 9:22:25 

quote:

Orijinalden alıntı: bosmann

laptopu hdmi kabloyla lcd tv bağlıyorum görüntü ve ses tamam,görüntü hem tv de hemde laptopda var laptop ekranı nasıl kapatırım. film izlerken hoş olmuyor

Bunun için ekran kartının grafik ayarlarına girip tek monitör seçeneğini seçeceksin. Monitör olarak da LCD TV yi işaretleyeceksin. Bilgisayarın ekranı devre dışı kalacak. O kadar.

Aşağıdaki resme dikkat. Mesajı yazdığım sırada işte olduğum için, laptop TV ye bağlı olmadığı için sadece tek seçenek geliyor. LCD ye bağlayınca iki seçenek çıkacak orada. Sen TV yi seçeceksin.

local://upfiles/3321/310DDF39D72A421CACE15E11700F5FD0.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 8 Nisan 2010; 9:28:32 >

15 Mesaj
8 Nisan 2010; 10:01:34 

bir öneride benden ctrl alt f4 yada f3 te ekranlar arası geçişi saglıyor onuda dene derim

15 Mesaj
8 Nisan 2010; 10:03:54 

quote:

Orijinalden alıntı: bosmann

yaa aksam geç cıktım işten ugrasamadım bu aksam kesin ugrasıcam ınan ben senden daha cok merak ediyorum şu sonucu cunkü hafta sonu maçlarına her hafta en az 15-20 tl vermekten kurtulcam:)

108 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:42:22 

topaz42 ve carpediem82 önerdiğiniz yötemlerle oluyor,
benim dell de F1 e basınca açılan pencereden tv yi seçiyorsunuz tv nin çözünürlüğünde filmi görüntülüyor,ekran kapalı,
aynı tuşa tekrar basıldığında tv ekranından bilgisayırı seçip tv+laptop görüntü alıyoruz,teşekkürler.

1 Mesaj
24 Haziran 2010; 13:20:49 

Ben HMDI kabloyla Leptoptan tv ye bağlanıyordum ancak dün yine aynı şekilde bağlandığımda ekran görünütüsü 1280x800 olarak çalıştırmaya çalıştığımda tv de DESTEKLENMEYEN MOD yazıyor 1280x720 çözünürlüğe ayarladığımda görüntü geliyor ancak tv de görüntü büyük oluyor

görüntü sürücüm INVDIA

lütfen yarın edin

912 Mesaj
25 Kasım 2010; 1:20:31 

Şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. (notebook hdmi ile tv'ye bağlı). televizyon ekranında yatay bir dalgalanma oluyor. Çok rahatsız edici değil ama sorunu ortadan kaldırma imkanı varsa iyi olur. Birde notebook'ta ki mkv türü filmlerde görünütünün tam netliğini sanki televizyonda alamıyorum. Bilgisayarda gom player ile çok daha akıcı ve net bir mkv görüntüsü ortaya çıkıyor. Bu farkı nasıl kapatabilirim?

174 Mesaj
9 Mart 2011; 18:28:24 

Arkadaşlar benim bilgisayarım casper nirvana ekran kartı 2 tane var dahili harici.hdmıla laptopu bagladımtv ye makina bir türlü algılamııoooo ekranı ne yapmam lazm herşeyi denedim olmuo.

357 Mesaj
23 Nisan 2011; 15:27:22 

Herkese selam arkadaşlar. Konuyu biraz inceledim ama çözemedim işin açıkçası. HDMI kabloyu laptopa bağladık, LCD tv de hangi kanalı açmamız gerek? kabloyu bağladıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir? nasıl görüntü alabiliriz laptoptan?? teşekkürler...

keremozcan27@hotmail.com

451 Mesaj
10 Mayıs 2011; 15:23:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

Herkese selam arkadaşlar. Konuyu biraz inceledim ama çözemedim işin açıkçası. HDMI kabloyu laptopa bağladık, LCD tv de hangi kanalı açmamız gerek? kabloyu bağladıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir? nasıl görüntü alabiliriz laptoptan?? teşekkürler...

android telefonlardan tv ye goruntu aktarmayı ararken konuyyla karsılastım, eski konu ama bi msjda benden olsun :) ...

(illaki bulmussundur ) hdmi kabloyu hangi girise taktıysan tvdede o hdmi sececeksin. konuda yazmıyodu herhalde ekleme yapayım. laptopunuzu tvnize bagladıgınızda eger laptopun ekranı ile tvnin ekranı aynı zamanda acık ise tvdeki goruntunuz laptopunuzdaki goruntu cozunurlugu ile aynı olur ( full hd tv de bile laptopunuz full hd degilse goruntuyu laptop cozunurlugu kadar alırsınız. ) ati ve nvidia ayarları aslında cok basit, normal kullanım icin aynı anda ekran yada daha fazlası secili olmasın, laptopun kapagını enerji ayarlarından kapalı konumda pcnin kapanmayacagı sekilde ayarlayın . güle güle kullanın...

286 Mesaj
21 Haziran 2011; 11:42:34 

phılıps lcd tv ve hp laptopum var. hdmı ile ikisi arasında baglantı kurdugumda laptop da phılıps tv algılanıor ekran çözünürlüğü ayarlarında gözüküyor. ben bu durumdayken fn+f4 e basarak geçiş yapıyorum fakat bir değişiklik meydana gelmiyor.

cihaz ekle menüsünden hdmı kablom takılı iken pc cihazı ekledim tekrar denedim olmadı. "diğer" şeklinde cihaz ekledim yine olmadı. video sinyali yok die uyarı geldi hep.

phılıps lcd ile hdmı baglantısı kurmam için ne yapmam gerekli acaba yardımlarnızı bekliyorum arkadaşlar

muratkasli.wordpress.com

Gazi Üniversitesi

119 Mesaj
8 Ağustos 2011; 20:14:03 

Merhabalar akşam Sony bluray cihazı(bdp-s350) sorun çıkardı aşağıda yazacağım sorunla karşılaşan arkadaş varmıdır acaba?

Daha önce 4-5 kez izlediğim BD cd sini çalıştıramadı farklı BD cd sini çalıştırdı problem yok bu arada cd ler orjinal copy felan değil BD cihazının çalıştıramadığı cd yi HP laptop ta çalıştırdım bir problem yok ama Sony e takınca unknow gibi bişi yazıyor ve çalışmıyor.

Ayrıca laptoptan hdmı bağlantı ile tv ye bluray görüntüsünü aktarayım dedim cd koruması engel oldu cdyi durdurdu bu durumu nasıl aşarız acaba bilgisi olan varmıdır?

1 Mesaj
29 Ağustos 2011; 20:11:58 

Selamlar arkadaslar biri yardimci olabilir mi? 2. Monitorum yeniden nasil kurabilirim? Su an yok gorunuyor..

http://img607.imageshac...mg607/9662/monitorl.jpg

152 Mesaj
31 Ağustos 2011; 20:33:48 

Arkadaşlar Lenovo Y560 laptop ve Toshiba marka bir televizyona sahibim.Bir HDMI kablo ile görüntüyü laptoptan TV'ye başarılı bir şekilde aktarıyorum ancak aynı işlem ses için geçerli gözükmüyor.Realtek ses sürücüsünden digital output seçeneğini aktif etsem bile birşey değişmiyor.Eğer yardım ederseniz sevinirim.

http://img358.imageshack.us/img358/496/darkparadise12dk8.jpg
DH Ultima Online Grubu

21 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:50:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ender

Merhaba Arkadaşlar,

Bende Laptopumun DVI cıkısını DVI to HDMI kablo ile 42lh7000 tv me gonderıyorum 1920*1080 cozunulukte ekranda goruntu var. ama tam ekrana oturmuyor.köşelerden daha fazla acılmış gibi ekranın dışna taşmış... bunu nasıl halledebilirim. eski laptopumda VGA çıkışından bagladıgım da tam oturmuyordu ama tv de bır tuş aktıf oluyor oraya bastıgımda ekrana tam oturtuyordu.. burda durum nasıldır?

arkadaşın sorunu bende de var. bunu çözebilen yokmu herşeyi denedim fakat yapamadım. ekran lcd ye yansıdınga görev cubugu dahil olmak üzere kenarlardan ve üstten 4-5 cm göremiyorum bu da film izlerken ya da oyun oynarken kötü etkiliyor