Şimdi Ara

Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
7
Favori
449.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkesin kafasındaki sorular çok karışık sorunlar çok olduğunda dolayı ve bu işin içine yeni girmemizden kaynaklanıyor, eski arkadaşlar yeni arkadaşlara nekadar yardımcı olursa birgün yeni arkadaşlarda bu işte eskiyecekleri ve çok şey öğrenmiş olacakları için onlardan kendilerinden sonrakilere yardım edecekler, hergün daha farklı bir sorun ve çözüm ortaya çıkıyor, lütfen birbirimize imkanlar dahil,nde yardımcı olalım, sorulan soruları eğer biliyorsak boş geçmeyelim, çünkü sizin bildiğiniz şeyi yapamayan arkadaş olan bişi nasıl olmaz diye düşünnürken yanlış ürünmü aldım diye düşünebiliyor.

GELELİM EN YAKIN SORULARA;

AROST KARDEŞ, sen bomboş masaüstünden bahsetmişsin, bunun sebebi windowsu masaüstünü 2. monitöre uzatmandan kaynaklanıyor, yani 2. monitöre uzatınca 2 masaüstün boş çıkması ve pencere film vs gibi şeyleri sağa çekince 2. monitörüne gitmesi doğaldır, Bunu düzeltmek içinde 2 yol var.

1) LCD(LAPTOP) + LCD(TV) bunu klavyenin FN + mavi işaretlenmiş ekran tuşu vardur f5, f6, f7 gibi tışlardan biridir, her ikisini birden basarak yapabilirsin, ayrıca ekran kartının ekstra özellikleri var ordanda yapabilirsin.
    2) LCD(TV) 1. MONİTÖR OLARAK KULLANMAK, bunuda ekran kartı seçeneklerinde ekran kartının modelinin yazılı olduğu ve açılan bir menü var, ordan aynı isimdeki 2. ekran kartını seçiyorsun ve masaüstüne uzatılmış seçeneğinin üstündeki " bu monitörümü 1. olarak kullan" seçeneğini seçiyorsun ve allttaki uzatılmış seçeneğini kaldırıyorsun, yine bunuda ekran kartının ekstra özellikleri var ordan daha rahat yapabilirsin. Sorununu çözmüş olsanda bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlara ilerleyen zamanlarda yardımcı olur diye düşündüğüm için buraya yazdım.

• merhaba arkadaşlar bendede lgld4 serisi 120 ekran lcd tv var.full hd.laptopun hdmı ına takınca tv yi goruyor ancak tv de sinyal yok yazıyor.ekrankartın nvidia o yüzden arkadaşa soyledikelrinizi yapma şansım yok.acaba birisi bana yardım edebilirmi?
    laptopun ekran kartı geforce 8200m miydi ole bişey

• laptop u tv ye bağlamak istiyorum

hdmi kablosu aldım 2 ucunu da bağladım laptop ve tv'ye

laptop un ekran kartı ati radeon 4650 HD yalnız nasıl ayarlıcam bir türlü bulamadım

http://img13.imageshack.us/img13/8131/92628438.jpg resimde ekran görüntüsünü koydum ekranları algıla diyince birşey çıkmıyor malesef

sağdaki ekranlarda 1 yazan kısımda ATI mobility radeon 4650 HD[varsayılan LCD] 2 yazan ufak ekran kısmında ATI mobility radeon 4650 HD yazıyor

• Bağlantıları;cihazları(Laptop+Panel)tamamen kapat;elektrikten de kes!!
    Bir süre bekle;önce kablo bağlantısını yap(Laptop ile Panel arasında)

A-önce paneli aç ve kumandadan Laptoptan gelen HDMI kabloyu hangi porta taktıysan
    onu seç ve OK+

B-sonra Laptopu aç ve Windows v.s başlayıp açılsın

C-büyük ihtimalle görüntü panele gelmeyecektir!
    ATI/CCC den ilgili menüyü aç>>>Ekranları algılaya tıkla,sonra>>"Ekte etkin olmayan görüntüler" e sağ tıkla ve>>"Çoğaltılmış asıl;TV" yi seç
    Böylece Monitör(Main);Panel ise Clone olacaktır OK+

Görüntü yine panele geçmezse>>Laptop>>Re-Start yap ve panele bu defa görüntü geçecektir

Not;normalde PC(Desktop)de böyle,ancak bazı Laptoplarda o/b GCard larda sorun çıkabiliyor ve görüntü her iki display de olamıyor!!
    o zaman Laptop un görüntüsünü kapatıyorsun(sanırım F7 ile veya F8 ile bunu bilmiyorum,denersin duruma göre)

++

• dediğin herşeyi yaptım bu sefer algıladı oluşan son görüntüyü yollayım laptopta görüntü var tv de sinyal yok diyor

screen i de buraya koydum

http://img41.imageshack.us/img41/8182/16173912.jpg
  • OK+şimdi CCC den panel bağlantısı görülüyor yani paneli algıladı>>DTV (HDMI)4 senin panelin)

-Re-start yapınca görüntü panele yinede geçmiyormu peki??

-bir diğer olay ise sana yukarıda anlattığım durum(genelde Laptop+panel bağlantısında özellikle HDMI çıkışlı o/b GCard larda
    böyle algılama sorunları çıkıyor!!onun için Laptop ekranını kapa demiştim,kendimde Laptop olmadığı için uygulamasını
    bilmiyorum doğrusu,çünkü böyle sıkıntılar genelde tipik LTop+Panel bağlantısında oluşmaktadır,dolayısıyla bir Laptop kullanan
    ve config.lere sahip birisi daha yardımcı olacaktır sana!

Ancak CCC bazı panellerde algılatma için çok uğraştırır bunuda unutma sakın,bende PC+Tosh bağlantısında saatlerce uğraştım
    ve bazı paneller böyle durumda nazlı davranabiliyor(Tosh böyle sıkıntılıdır örneğin)

++
    Kısaca CCC den biraz daha çalışacaksın mutlaka bağlantında doğru yapıldığına göre görüntü panele gelecektir!

+

• valla fn +f5 den bir ayar yaptım laptop ekranındaki görüntü kayboldu ama tv de hala sinyal yok durumundayım :)
  • şu anda herşeyi halletmiş durumdayım :) ekran sırasını değiştir dedim herşey halloluyor fakat ses hala laptoptan geliyor bunu nasıl düzeltebilirim ?
  • hepsini hallettim
  • ATI biraz uğraştırır!
    Demekki çalışınca oluyor

++
  • mavi ekran çıkışı yazılımsaldır, şimdi hdmi ın çalışma komutu senin bilgisayarında olmayan yada eksik olan bir şeyleri çağırmış ve windows da cevap verememiş. Sürücü güncellemesi yap, ekran kartının gerekli yazılımlarını indir.
  • kendi konumu tekrar hortlatmak durumundayım

durup dururken bir sorunla karşılaştım laptop -tv bağlantısını hdmi kablo ile yapıyorum laptop ekranındaki görüntü tv ye geçiyor fakat 4-5 dk sonra tv de sinyal yok yazmaya başlıyor kabloda falan mı arıza vardır durup dururken niye böyle birşey oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: meneurcheff

kendi konumu tekrar hortlatmak durumundayım

durup dururken bir sorunla karşılaştım laptop -tv bağlantısını hdmi kablo ile yapıyorum laptop ekranındaki görüntü tv ye geçiyor fakat 4-5 dk sonra tv de sinyal yok yazmaya başlıyor kabloda falan mı arıza vardır durup dururken niye böyle birşey oldu

Laptoplarda bilirsin pili korumak için bir süre sonra bunu sen ayarlayabilirsin; önce ekranı kapatır, sonra hdd'i vs. Görüntünün ilk gittiği anda mouse'a veya klavyenin herhangi bir tuşuna bas bakalım ne olacak?
  • onu denemiştim inan ama hiç bir değişiklik olmuyor sinyal yok demeye devam ediyor
  • UP

bilen kmse yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: meneurcheff

UP

bilen kmse yok mu

Bende de acer ın 6930 a 664 modeli var ati 4650 ekran kartlı ve lcd de toshiba (imzamdakiler) Benim ilk bağlantılarda sorun olmadı ancak arada aynı şekilde notebook u lcd ye hdmi ile bağladığımda görüntüyü alamıyorum, ati başka ekranı göremiyor. Hatta geçen 3 dvd li bir filmin son dvd sini seyretmek için disci takıp üçüncüyü taktığımda lcd yi görmedi. Mecbur masaüstünün 22" i ile seyrettik. Bu konu hakkında bilgisi olan olursa ve aydınlatırsa sevinirim.

• toshiba 46xf350 ye hdmi ile laptopu bagladım masa üstü geliyor yanlız masaüstü bomboş daha sonra söyle birşey keşfettim laptopdan herhangi bir programı mouse ile tutup saga dogru cekince lcd nin ekranına geldigini farkettim simdi ben bu görüntüyü nasıl düzeltirim ? lcd nin baglı oldugu laptop da vista kurulu
  • youtube girerek ''hdmi setup'' olarak aratablir inceleye bilirsiniz.
  • benim de packard bell laptop ve sony 100mhz'lik lcd tv'im var ve tam ekran goruntu elde edemedim bir turlu tv'de zoom yapilmi$ $ekilde goruntu aliorum ve tv-pc deki ayarlardan da yapamadim yardim ederseniz sevinirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScRaFt

benim de packard bell laptop ve sony 100mhz'lik lcd tv'im var ve tam ekran goruntu elde edemedim bir turlu tv'de zoom yapilmi$ $ekilde goruntu aliorum ve tv-pc deki ayarlardan da yapamadim yardim ederseniz sevinirm

Kardeş eğer sorununu çözemediysen seninde çözümün şu şekilde.

Öncelikle şuna eminim diye düşünüyorum sen hem laptopun ekranında hemde LCDTV de aynı ekranı me masaüstünü simgeleri pencerelier vs. görüyorsun, ama laptopun ekranı tam ekran görünsede LCDTV de kare basık veya köşeleri kenarları siyah görünüyor.

Bunun nedeni ise laptop ile lcd tv'yi aynı çıkış ile kullanıyor olman, eğer LCDTV'yi geniş çözünürlükte yapmak istiyorsan, ekran kartı seçeneklerinde 2 tane ekran kartın varmış gibi gösteren menü var, ordan alttakini seç ve altta çıakn 2 seçenekten, " BU MONİTÖRÜ 1. MONİTÖRÜM YAP" seçeneğini seç, onun altındakini seçme, ve daha sonra çözünürlük değerlerinden, 1024/768 --- 1376/xxx --- 1920/1080 herneyse onu yap ozaman LCDTV tam ekran olacaktır, eğer buna rağmen köşelerde halen siyahlık kaldıysa onu hafif zoom yaparak giderebilirsin onun başka yolu yok, onun tam yolu, ekrank artında seçenek olmasından geçiyor. Zira bazı LCDTV ler 1920/1080 tam ekran olurken bazıları ise bendeki LG 47LH4010 gibi 1920/1200 seçersen tam ekran oluyor, eğer tüm modlarda 1920/1080 yoksa zoom ile koşeleri kapatıyorsun sorun kalmıyor.

Eğer VGA-VGA kablodan bağlıyorsan sanırım çözünürlük 1600/1200 olur, HDMI-HDMI kablodan bağlıyorsan çözünürlük maksimum 1920/1080 olur, oda tv modeline göre tam ekran veya hafif kenarlardan siyah ekranlı olur.

Umarım sorununu çözmüşsündür..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.