- x
ŞENOBA 6.NCI JANDARMA SINIR TABUR KOMUTANLIĞI ŞIRNAK
42 Cevap44802 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

13 Mesaj
10 Ağustos 2009; 15:17:01 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhaba ark.lar;

Benim 329.dönem jandarma olarak kısa dönem er şırnak şenoba çıktı. Aynı yere çıkan ark.larla tanışmak isterim...

Herkese şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.

1210 Mesaj
10 Ağustos 2009; 15:28:39 

Çok rahat edeceksin Tümenden sonra Şırnak' daki en güzel yere düşmüşsün, şimdiden hayırlı teskereler.

13 Mesaj
10 Ağustos 2009; 16:04:33 

teşekkürler arkadaşım, hayırlısıyla gidip gelicez. Yaş 23 oldu, bursadan dışarı çıkmadım uni bile uludag :), şırnak a gonderdıler. Vardır bi hayır ne diyelım.

Sen yaptın galıba daha onceden askerlıgı?

1210 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:21:39 

Ben ballı'da yaptım, Şenoba' da Tugay var ve eğer değişmediyse rast geldiğim komutanlarıda dünya tatlısı insanlardı, bölgenin en iyi imkanlarıda Tümenden sonra oradadır, lahmacun pide imkanları felan mevcut arasıra çarşı iznin bile olabilir ve hatta arada internete bile girersin daha ne olsun

13 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:35:23 

söylediklerin hoş duruor... peki senden sonrakı şırnak yolcularına en cok tavsıye edecegın sey nedır? :) mesela kesın şunu gotur yanında, veya izin alma vs.vs.

1210 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:10:28 

iç çamaşırı ve çorap götür bol bol çünkü çok terliceksin çok sıcaktır oralar şimdi, şampuan, sabun ve diş fırçası götür. Birde yatmak için istersen eşortman götürürsün yada oralarda da alabilirsin. Gerisini zaten askeriye veriyor. Telefonlar konusunda, sürekli telefonlar gidip geliyor bölgede bazen tamiride uzun sürebiliyor(en azından Balli'da oyleydi), Sim kartı lazım olacaktır ayrıca ankersörlüler için AİLE KARTI büyük bir kolaylık sağlıyor. İzin konusunda ise zaten kısa dönemin izin kullanmasına komutanlarda pek sıcak bakmaz acil bir şey olmadıkca, Çünkü izin gidişi ve dönüşü tekrar KTM çilesi çekeceksin zaten 5 ay bir şey bi kerede çıkar aradan. Ayrıca izin kullanırsan askerlik bitiminde geç çıkmak çok koyar. Onun dışında zaten her şey sana kalmış, her şeyi kafana bol bol takarsan askerlik bitmez, her şeye yeni bir tecrübe olarak bak, zaten Bursa dışına çıkmamış biriysen sana o tip bir yerde askerlik bence çok iyi gelecektir, çok farklı şeyler tecrübe edeceksin. Yanında biraz fazla para götür ne olur ne olmaz malum batıdaki gibi her yerde atm bulamazsın ama cüzdanına da sahip çık . Gerçi büyük ihtimalle acemiliği Tümende yaparsanız bu sorunu yaşamazsın ama ne olur ne olmaz, Ballı'da parasız kalan bi dolu insan vardı.

Ayrıca sakın en güzel elbiselerini, en güzel çantanı felan alıp gitme malum askeriyede oraya giden şeyler bütün askerlerin ortak malı oluyor , eski ve rahat kıyafetler tavsiyemdir.

12 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:22:15 

kardeş ben şimdi şenobadayım. beş beş yer. yata yata askerlik yaparsın. bz yatıyoruz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2009; 22:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: KURMAY ÇAVUŞ

kardeş ben şimdi şenobadayım. beş beş yer. yata yata askerlik yaparsın. bz yatıyoruz.

beş beş nedir yaa tümendede söylerlerdi şırnak merkeze özgü bir söz galiba silopide hiç duymazdık yerine 10 numara derdik

48 Mesaj
10 Ağustos 2009; 23:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: cassanonn

merhaba ark.lar;

Benim 329.dönem jandarma olarak kısa dönem er şırnak şenoba çıktı. Aynı yere çıkan ark.larla tanışmak isterim...

Herkese şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.

Kardeşim bende ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J. SNR. TÜM. K.LIĞINDAYIM. Toplama kampında vs. görüşürüz inş.

Aday Nu. 99746
Adı ve Soyadı MEHMET VAKIF YÜKSEL
Kuvveti Jandarma
Sınıfı Jandarma
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi 7'NCİ KOR. A TİPİ MRK. K.LIĞI / DİYARBAKIR
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J. SNR. TÜM. K.LIĞI ŞIRNAK

13 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:31:20 

görüşürüz inş.

ben yanımda illa ki 3-5 bişiler goturucem de, bi de orada atm sansımın da bıraz zor olacagını tahmın edıorum;

peki jandarma olarak ve sınır il olmasına ragmen bize verecekleri maaş 13 lira falan mı olacak?

1210 Mesaj
11 Ağustos 2009; 3:51:30 

yaklaşık olarak er 155 onbaşı 160 çavuş 165, harca harca bitmez.
quote:

Orijinalden alıntı: cassanonn

görüşürüz inş.

ben yanımda illa ki 3-5 bişiler goturucem de, bi de orada atm sansımın da bıraz zor olacagını tahmın edıorum;

peki jandarma olarak ve sınır il olmasına ragmen bize verecekleri maaş 13 lira falan mı olacak?

13 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:04:57 

hm çok teşekkürler altuga cevapların için,

gercektende askeriyede harcanamayacak kadar çokmus :)
söylenenlere göre ktm ler eziyetten öteymiş, ktm yi atlatırsak güzel olacak inş. hersey.

goturdugum telefon kartları bıterse içerden de alabılıomuyuz veya baska herangı bır ıhtıyacın bitmesi halınde sırnakta nasıl temın edıcez(içerden cıkmanın zor oldugu bır bolge oldugu ıcın soruyorum) bu konuda bılgın var mı?

1210 Mesaj
11 Ağustos 2009; 18:17:15 

Kantinde satılır telefon kartı o konuda pek sıkıntı çekmezsiniz hele ki Şenoba' da hiç sıkıntı olacağını sanmam. Ama ilk ay maaş almayacaksınız bu nedenle param daha fazla idare etsin diyosan bol bol kontor gotur yanında.

13 Mesaj
12 Ağustos 2009; 0:02:17 

tamam tekrar teşekkürler, yarın sabahtan d.bakıra ucakla gecıcez inş.,

hepımıze hayırlı teskereler dılıorum.....

630 Mesaj
12 Ağustos 2009; 20:07:26 

hadi hayırlı tezkereler

3 Mesaj
14 Ağustos 2009; 11:31:17 

ARKADAŞLAR BENİM KARDEŞİMİN 6.J.SNR TB KOMUTANLIGI ŞENOBA/ŞIRNAK ÇIKTI..KISA DÖNEM JANDARMA ER OLARAK YAPACAK.KENDİSİ İNŞAAT MÜHENDİSİ.ORA İLE İLGİLİ ÇOK İYİ BİLGİSİ OLAN Bİ ARKADAŞ VARSA CEVAP YAZABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.AYRICA YİNE İNŞ.MÜH Bİ ARKADASIMIZ VAR ONUNDA ŞIRNAK BALLI YA CIKMIS.1 AY EĞİTİMDE ORDA OLACAKLARMIŞ..BU İKİ YER HAKKIN DA BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

12 Mesaj
16 Ağustos 2009; 15:57:58 

kardeş bende şu anda şenobada kısa dönem askerim. 25 günüm kaldı. burası aşırı rahat bir yer. içiniz rahat olsun.

1210 Mesaj
23 Ağustos 2009; 3:21:49 

Size de selamlar, Acemiler şu anda Şenoba' da değiller, ayrıca biraz abartmış erkek arkadaşınız şu anki bulundukları yerde kantin de var pastane de var ama acemilerden dolayı kalabalık olduğu için sıra gelmiyor anlamında demiştir onu. Şenoba' da rahat eder merak etmeyin. Acemilikte bizde aynı sıkıntıları çekmiştik ama katlanılması çok zor şeyler değil merak etmeyin.
quote:

Orijinalden alıntı: esremm

slm benim erkek arkadaşımın askerliği şenoba 6. jandarma sınır komutanlığına çıktı şu an acemilik için şenobada ama hiç anlattığınız kadar rahat değilmiş kantini bile yokmuş acaba acemiliği farklı bir yerde mi yapıyorlar?? buradaki söylenenler içimi rahatlatmıştı ama kafam karıştı... bir de acemilikten sonra nereye gitme ihtimali var acaba??? acemilikten sonra rahat etse bari :(

2 Mesaj
3 Kasım 2009; 23:28:14 

Şırnak Şenobada Askerlik yapan askerlere selamlar 2003 şubat tezkere aldım kademede iveko şöförüydüm tüm ilçelerini karış karış gezdim tanımayan yok gibidir beni. Kapalı iveko şöförü denilince bağlıca ballı ortabağ baytüşşebap uludere hatta araç hala duruyorsa tavan lambasında ismim ve tertibim yazılıdır ışığı yaktığınızda görünür vay beeeee ne günlerdi unutulmazzzz 81/ 3 yaptım hankiler 964 rakımlı tepe havan şırnağı en güzel ilçesidir herkese sevgiler selamlar

Levazım taşırdım her gün tümene gider gelirdim çarşı izni filan yok çünkü çarşı yok muhafız olarak gidersen şırnağa gidersin ondada en fazla 10 dakka gezersiz tabi gezebilirsen çünkü tümenden yük taşıtırlar adı muhafız sadece çinko çimento tel ne bulurlarsa yükletirler şanlı askere :) zavall askerler şırnağa gitmek için uçarlardı bi bilseler orda iş yapacaklar hiç gelirler mi ? her neyse lahmacun ve pide salonu olan tek tabur / Alay
Tabur Alayın içinde spor sahası hemen altında tabur iştima alanı en üstte lojmanlar bir altında kademe ve ikmal en alttada idari işler binası ve alay binası bu kadar teferruattan sonra şu beş beş muhabbetlere şenobaya özgü bir terimdir başka yerde pek kullanılmıyor civarın en güzel araçları şenobada mevcuttur hatta tek teyp olan araç benim kapalı ivekomda idi plakası ezberimde 799973 en kötüsü tabur iştima alanında kışın o en soğuk günlerinde 1 saat boyunca taburcuyu beklemektiiiiiii neyse askerliği şenobaya düşen varsa çok şanslılar bence nasıl geçtiğini anlamazlar bileeee hayırlı teskerelerrrrrrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erguncan -- 3 Kasım 2009; 23:43:41 >

24 Mesaj
15 Şubat 2010; 16:16:46 

şırnak şenoba asklerik için en güzel yerlerden biri diyebilirim,köyün içerisindedir,imkanları boldur,

Asus M5A97 LE R2.0//Powercolor HD6850//Tagan 480W PS//Corsair vengeance Pro 8 GB 2133 //AMD Phenom II X2 550 BE//Kingston 120GB SDDNow300V//

97 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:42:50 

beyler ben de nasipse ŞENOBA'dayım kısa dönem jandarma er olarak. ŞENOBA 22'NCİ TAKTİK JANDARMA SINIR TUGAY K.LIĞI diyor bilgilerde. burası yukarda anlatılan yerlerden farklı bir yer mi acaba...

nisan dönemi gidiyoruz. Mardine bilet aldım KTM orası oluyor heralde..

önceki dönemlerden bilgi bekliyoruz....

29 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:48:24 

Hayırlı olsum oncelıkle. Tugay ıle tabur aynı yerde. Tugayın askerlerı daha rahattır tabura gore. Hıc gozunuz korkmasın Şırnak'tan. Aklınızdan geçenden fazlasıyla daha ıyı bulacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

97 Mesaj
10 Nisan 2010; 17:48:48 

sağol lonelycat, tereddütler var işte insan çekiniyor. KTM oluyor mu acaba Mardinde yoksa doğrudan mardinden şırnaka mı götürüyolar. nasıl oluyo acaba... bilgisi olan var mı....

2 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:17:00 

benim piyango da k.d er olarak şırnak şenoba 22. tugaya çıktı.diyarbakır ktm ye katılmayı planlıyorum. duyduğum şeyler olumlu yönde şenobayla ilgili.

97 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:39:32 

quote:

Orijinalden alıntı: carlosddd

benim piyango da k.d er olarak şırnak şenoba 22. tugaya çıktı.diyarbakır ktm ye katılmayı planlıyorum. duyduğum şeyler olumlu yönde şenobayla ilgili.

carloss ben de aynı yerdeyim. mardin'den katılacağım ktm'ye sorduklarımın hepsi mardin diyor. ben ankaradan Ptesi bineceğim uçağa nasipse... hayırlısı bakalım... duyumlarım iyi yönde ama hayırlısı bakalım...

2 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:49:21 

Kardeş karayolu için Diyarbakır'ı da yazmışlardı, ben Adana'dan gidicem, Diyarbakır / Mardin KTM her ikisi de oluyor sanırım. Orda görüşmek üzere...

29 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:54:45 

Ktm'ye ugramadan munferıt olarak gelmeyın bence.kalabalık bır donem degıl zaten Nisan.yanınızda da fazla esya getırmeyın yok yere yuk olmasın.terlık,don,atletten gillette fusion 3' e kadar hersey var :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

97 Mesaj
10 Nisan 2010; 22:55:15 

quote:

Orijinalden alıntı: carlosddd

Kardeş karayolu için Diyarbakır'ı da yazmışlardı, ben Adana'dan gidicem, Diyarbakır / Mardin KTM her ikisi de oluyor sanırım. Orda görüşmek üzere...

carlosddd diyarbakır'da fazla bekletebilirlermiş. fırsatın varsa doğrudan mardine gelmeni tavsiye ederim. bi araştır yine de....

hatta bazıları doğrudan şırnakı avsiye ediyorlar ama iş riskli biraz...

4 Mesaj
14 Ağustos 2010; 10:53:27 

Slm arkadaşlar benim askerliğim 335 dönem (10/08/2010) jandarma olarak kısa dönem hatay/ serinyola çıkmıştı yanlız ilk birliğe teslim olduğumda bayramdan sonra usta birliğine şırnak şenoba yapacağım bildirildi. Burda askerlik yapanlara soruyorum nasıl biryerdir? Kısa dönemleri doğuya pek vermezler derlerdi heleki ilk gittiği yerde kalır derlerdi neden böle oldu anladaım bu konu hakkında bilgi verriseniz sevinrim. Şimdiden çok tesekkür ederim..

Uzaklaştırılmış
14 Ağustos 2010; 11:46:41 

quote:

Orijinalden alıntı: rrss

Slm arkadaşlar benim askerliğim 335 dönem (10/08/2010) jandarma olarak kısa dönem hatay/ serinyola çıkmıştı yanlız ilk birliğe teslim olduğumda bayramdan sonra usta birliğine şırnak şenoba yapacağım bildirildi. Burda askerlik yapanlara soruyorum nasıl biryerdir? Kısa dönemleri doğuya pek vermezler derlerdi heleki ilk gittiği yerde kalır derlerdi neden böle oldu anladaım bu konu hakkında bilgi verriseniz sevinrim. Şimdiden çok tesekkür ederim..

Ne alaka. Anlamadım. Bunu size yetkili biri mi söyledi.

4 Mesaj
14 Ağustos 2010; 13:42:20 

İlk birliğe teslim olacağında eşime bi evrak imzalatmışlar acemi birlik hatay usta birliği Şırnak senoba 6.ın Jandr. yazıyormuş oraya giden bütün kısa dönemleri van hakkari şırnağa yollamışlar.

4 Mesaj
14 Ağustos 2010; 13:46:51 

İlk birliğe teslim olacağında eşime bi evrak imzalatmışlar acemi birlik hatay usta birliği Şırnak senoba 6.ın Jandr. yazıyormuş oraya giden bütün kısa dönemleri van hakkari şırnağa yollamışlar.

Uzaklaştırılmış
15 Ağustos 2010; 9:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: rrss

Evet doğruymuş. Bu bilgileri bende edindim. Ancak sadece Hatay değil, Kastomonu gibi yerlerde de bu değişiklikler oluyormuş.

4 Mesaj
16 Ağustos 2010; 8:51:15 

4 Mesaj
28 Ağustos 2010; 13:08:53 

arkadaşlar merhaba. ben de şu an hatay serinyoldayım 25 eylülde şenobaya geliceğiz 26 kısa dönem arkadaşla beraber. bizim orada tekrar dağıtım yapılıp yapılmayacağımız hakkında bilgisi olan arkadaşların cavaplarını ve orada bizi nelerin beklediği hakkında bilgisi olan arkadasların yardımlarını bekliyorum.. teşekkür ederim

634 Mesaj
15 Eylül 2010; 11:33:52 

arkadaslar bulundugum yerde uzman cavuşlar var..çok güzel yer diyorlar..hiç sıkmayın canınızı

588 Mesaj
20 Aralık 2010; 21:21:50 

bu yerle ilgli başka tecrübesi olan yok mu kısa dönemler için şırnak şenoba 6.sınır komumtanlığı

2725 Mesaj
21 Aralık 2010; 14:15:56 

quote:

Orijinalden alıntı: seminasila

Herkese hayırlı teskereler... Kardeşimde 12 Ağustos'ta hatay'a gitti ve ilk gün, dağıtımda Şırnağ'a gideceği belli oldu. Biz anlamadık nasıl olduğunu ama oldu. gelmesine 26 gün var bugün itibari ile. Kardeşim hiç sizlerin anlattığı gibi anlatmıyor maalesef. orada binbaşı İSA ÇAKMAK ve üsteğmen KUNTER TOPÇUOĞLU, herkesin azraili kesilmiş durumda. hala dayak atabiliyorlar. dayak yiyen kardeşim değil ama bu durumla ilgili gerekli yerlere şikayette bulunmak istiyoruz, hayırlısıyla kardeşimin kısa dönemi bitsede gelse. kardeşimin ve diğer askerlerin psikolojisi bozulmuş durumda. askerden, hatta Şırnak'tan illa akıl sağlığı bozularak mı gelmek zorundalar? Bunun yanında General için, süper diyor kardeşim. Maalesef O'na ulaşamıyorlarmış. Sizce yapabileceğim birşey var mı?

kunter üsteğmen hataydaydı 2 sene evvel,demek ki şırnaka tayin olmuş
hatayda sakin bir insandı ama orada can güvenliği tehlikede değildi
şırnakta hayat şartları çok farklı ve affedilmez hata yapanlara pek acımazlar...

2 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:05:22 

kunter üsteğmen kıraldır askerlerin idolüdür

2 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:25:14 

ÜSTEĞMEN KUNTER TOPÇUOĞLU SERİNYOLDA BÖLÜK KOMTANIMIZDI.İYİ Bİ KİCK BOKSÇU VE SAĞLAM Bİ SPORCUYDU.KORKUSUZ CESUR KARİZMA BİRİDİR AMA İNSANCIL YÖNÜNEDE COK YÜKSEKTİR.BENCE KARDEŞİNİZ BAKIŞLARINDAN KORKMUŞTUR:)ŞİKAYET ETSENİZDE DEĞİŞECEĞİNİ SANMIYORUM:)TERS TEPKİ YAPABİLİR...BENİM DÜŞÜNCEM BİRİSİNİNE BİŞEY YAPTIYSA MANTIKLI Bİ SEBEBİ MUTLAKA VARDIR.BUNU ZATEN TÜM ASKERLERİ BİLİR HEMEN HEMEN ÇOGU ASKERİ BU DÜŞÜNCEDEDİR.KOMTANIMA BURDAN SAYGILAR 89/3 İSTANBUL

1 Mesaj
7 Şubat 2011; 13:04:10 

Arkadaşlar Öncelikle Herkese Selamlar Biz Tim olarak Hatay dan Şırnak Şenoba ya geliyoruz Tim olaraK GELDİĞİMİZ DE şENOBADA KALIYORMUYUZ YOKSA ORADAN TEKRAR DAĞITIM YAPILIYORMU BU KONUDA BİLDİSİ OLAN VARSA BİLGİLENRİRİMİ ACABA BİZ UZUN DÖNEMLERİZ AYRICA YANIMIZDQA GETİRMEMİZ GEREKEN BİŞİ OLACAKMI ? CVP VERENLERE TEŞEKKÜRLER.

2 Mesaj
15 Ağustos 2011; 1:15:57 

vay be 1999 dan beri şenoba degişmemiş,beş beş :)

1 Mesaj
8 Ocak 2012; 10:03:00 

arkadaşlar.. yüzbaşı süleyman çetinkaya 22. jandr. snr tugay da dediler.. doğru mudur bileniniz var mı?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » ŞENOBA 6.NCI JANDARMA SINIR TABUR KOMUTANLIĞI ŞIRNAK
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625