58. Topçu Tugay Komutanlığı Ankara/Polatlı
119 Cevap28086 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

58 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:42:50 

Arkadaşlar askerliğimi 323 K/D olarak 58. Topçu Tugayı'nda icra ettim. Sizinde gördüğünüz gibi tugay hakkında bilgi toplamak imkansız gibi. Çünkü çok yeni bir birlik. Uzun yıllar gizli birlik olarak görevini ifa etmiş. Zaten dışardan görünüş itibariyle de askeri binalara benzemiyor. Tel boyunda ki nöbetçiler de olmasa anlamak imkansız gibi olacak. Geçen sene ağustosta giderken her şeyden bir haber gitmiştim. Sizi öyle yollamak istemiyorum. 58'e düşenler toplanalım burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geruze -- 4 Ocak 2011; 23:05:22 >

58 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:45:15 

Beyler Topçu ve Füze Okulu ile 58. Topçu Tugay komutanlığı tamamen farklı yerler. Hatta Polatlı sınırları içerisinde olan Sakarya Kışlasıda farklı. Ben 323 K/D olarak askerliğimi 58. Topçu Tugayında icra ettim. Şimdi sizin düştüğünüz duruma bende düşmüştüm. Çünkü internette hiç bir bilgi bulamamıştım hakkında. Sadece bir kaç yazı vardı birazcık bahseden. Çok iyi bir yer sayılmaz, ama çok kötü de değil. 2002'ye kadar böyle bir birliğin varlığında kimse haberdar değilmiş. Gizli bir birlikmiş yani. Şu an da mühimmat deposu olarak görev yapıyor diyebiliriz. Stratejik bir konumu var. Ankara'ya 78, Eskişehir'e 140 km uzaklıkta. Polatlı merkezede 20 km. Çöl diye adlandırılır, çünkü nerdeyse hiç ağaç yoktur. Tahminen 5 km bir alan içinde kurulu. Yazları müthiş sıcak, kışları müthiş soğuk olur. Şahsen ben -24'ü görme şansına eriştim. Aynı sizin gibi ağustos dönemi idim. Acemiliğiniz boyunca aşırı sıcak altında kalacaksınız. Ama emin olun acemiliğiniz çok rahat geçecek ve usta olduktan sonra keşke acemilik biraz daha sürseydi diyeceksiniz. Hepiniz aynı yerde kalacaksınız. Tabi son 1 yılda bir şeyler değişmediyse. Kalacağınız yerler oldukça lüks. Yaklaşık 1.5 sene önce geçildi o binalara. Burdur'da paralı askerlik yapanlardan bile daha iyi şartlarda barınacaksınız. Sıcak su sıkıntısı yok. Banyo ve tuvaletler gayet lüks. Hatta şöyle söyleyeyim bir çok birlikte duşakabin ve buzlu cam kombinasyonu bile mevcut. Genelde her haftasonu çarşı izni olur. Tugayın en büyük derdi aşırı sayıda rütbeli personel olması. Şöyle ki ben 2009 Ocak'ta teskere aldığımda 1100 rütbeli personele karşı 850 asker mevcut idi. Hiyerarşiyi düşünün artık. Yolda yürürken sürekli selam vermek durumunda kalıyorsunuz. Sonuçta Ankara olduğu için resmiyet bir hayli fazla. Kısa dönemlere farklı göz ile bakılıyor diyebiliriz. Çoğu birlikte yazıcılık, devriye çavuşluğu gibi daha hafif görevler sizi bekliyor. Belki çavuş olana kadar nöbet tutarsınız fakat bir çok birlikte çavuş olduktan sonra nöbet tutulmuyordu ta ki 325 K/Dler 250 kişi gelene kadar. Yani nerde çokluk orda .... hesabı. Biz sadece 50 kişi idik ve az olduğumuz için değerimiz daha çok biliniyordu. Umarım sizde az olursunuz diyeceğim ama pek mümkün görünmüyor. Geçen sene biz gittiğimizde doğru dürüst bir kantini bile yoktu ama 2008 Aralık'ta yeni kantin hizmete girdi ve sorunsuz çalışmaya başladı. Sadece 2 birlikte Digiturk vardı. Sosyal olarak pek bir şey yoktu geçen sene. Umarım bir şeyler değişmiştir. En son standart yemekler hariç lahmacun çıkıyordu fırında. Bir de birliklerde tavuk döner, tost, cips ve bazende köfte. Var mı sorunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geruze -- 11 Aralık 2012; 10:32:41 >

58 Mesaj
10 Ağustos 2009; 13:48:27 

sanırım 329 K/Dlere pek yardımcı olamayacağım. Neyse darısı 331lere artık (:

295 Mesaj
10 Ağustos 2009; 22:22:44 

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

247 Mesaj
10 Aralık 2009; 8:42:13 

ben de buraya düştüm. var mı başka düşen?

6 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:42:35 

var kardeş bende oradayım cuma günü erzincandan yola cıkacamda acaba polatlıyamı gitmem gerekiyor direkt olarak yada nasıl ulaşırım oraya

247 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:12:20 

quote:

Orijinalden alıntı: kuntakinte24

var kardeş bende oradayım cuma günü erzincandan yola cıkacamda acaba polatlıyamı gitmem gerekiyor direkt olarak yada nasıl ulaşırım oraya

ben istanbuldan geliyorum. aslen de erzincanlıyım. :) erzincan'dan ankara'ya gel. aşti'den her yarım saatte bir polatlı'ya araba kalkıyormuş. polatlı merkezde indikten sonra topçu ve füze okuluna uğrayacam. söylenene göre 58.tugaya servis oluyormuş oradan. çünkü bizim tugay daha ilçe dışında kalıyormuş. topçu ve füze okulu merkezde.

aşağıdaki listeye bilgilerini girer misin?

http://spreadsheets.goo...1AzWHl3OEZCZE41WVE6MA..

58 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:38:42 

Evet arkadaşın yazdığı doğru. Zaten ona da ben yazmıştım sanırım (: 58. Topçu Tugayı Ankara-Eskişehir yolu üzerinde. Polatlı'ya yaklaşık 19-20 km uzaklıkta. Sakarya savaşının şiddetli şekilde yaşandığı bir alan üzerinde kurulu. Yolun sağ tarafı 58. Topçu Tugayı, sol tarafı ise Sakarya Kışlası. Aralarında yaklaşık 500 metre var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geruze -- 10 Aralık 2009; 18:41:06 >

4317 Mesaj
9 Ocak 2010; 18:02:11 

Babam askerliğini burada yapmış,bol bol siyah beyaz askerlik fotografları vardı,hicte sormadım askerligin nasıl gecti diye,hicte anlatmadı niyeyse

K.Atatürk

27 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:01:26 

335. dönem gidenleri ve daha önceden gidenleri bekliyorum. Bilgi verebilirseniz sevinirim. Çok az bilinen bir yermiş.

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı HAVA SAVUNMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi 58'inci Top. Tug. K.lığı
POLATLI ANKARA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olc.e -- 10 Ağustos 2010; 1:05:02 >

1 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:52:41 

BENDE ORDAYIM HİÇ İYİ KONUŞAN YOK 335.KISA DONEM BENIM STATU TOPÇU YAZIYO

3 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:36:56 

arkadaşlar bu yerle ilgili bilgi sahipleri varsa lütfen paylaşsınlar.

247 Mesaj
10 Ağustos 2010; 18:45:50 

üçünüze de pm attım beyler.

58 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:45:40 

Valla arkadaşlar ben bu tugaya düştüğümde resmen uzaya düşmüş gibi hissettim kendimi. Koca forumda bir kişi bilmiyordu nasıl bir yer olduğunu. Gittik gördük. İzlenimlerimi konu açarak aktarmaya çalıştım. Farklı öğrenmek istediğiniz bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım. Fakat şunu da göz önünde bulundurmak gerekir ki ben 2008 ağustos döneminde gitmiştim. Tam 2 sene oluyor. Değişen bir şeyler olabilir.. Yani umarım değişmiştir (:

58 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:48:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafasezer

BENDE ORDAYIM HİÇ İYİ KONUŞAN YOK 335.KISA DONEM BENIM STATU TOPÇU YAZIYO

Arkadaşım 58'e düştüysen topçusundur zaten. Başka seçenek yok. Özellikle kısa dönem isen. Tabi son 2 senede radikal değişiklikler olmadı ise.. Ha bu arada topçu ne yapar deme, top bile görmeyebilirsin askerliğin süresince (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geruze -- 13 Ağustos 2010; 0:37:32 >

113 Mesaj
11 Ağustos 2010; 0:38:32 

Geruze hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. benimde kısa dönem olarak oraya çıktı. bakalım neler göreceğiz.

3 Mesaj
11 Ağustos 2010; 10:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: JSBach

üçünüze de pm attım beyler.

saol dostum,desene sabrın sınırlarını zorlıycaz.bu arada dikkat ettim çoğunluk yedek subay çıkan arkadaşlar forumda.ben kısa dönem çıktım zaten öyle de istiyordum.ama anlamadığım neden çok az kısa dönem var ve siz yedek subaylar orada biz kısa dönemlere çektirecekmisiniz :)))

58 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:25:04 

quote:

Orijinalden alıntı: bor_kar

Geruze hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. benimde kısa dönem olarak oraya çıktı. bakalım neler göreceğiz.

Sizin acemilik bitişi eylüle tekabül ediyor. Bol bol sararmış otların yolunduğunu göreceksiniz bor_kar (: Şaka bir yana aileniz açısından avantajlı bir yer. Sizi düşünmek zorunda kalmayacaklar.
Hayırlı tezkereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geruze -- 11 Aralık 2012; 10:35:53 >

247 Mesaj
11 Aralık 2010; 14:22:04 

337 kd için güncel

58 Mesaj
12 Aralık 2010; 23:10:56 

58. Tugay'a yine pek düşen olmamış sanırım..

2 Mesaj
13 Mayıs 2011; 17:31:31 

58.topçu tugayı istihkam savaş bölüğü ne dağıtımım çıktı orası nasıl bir yer ve istihkam savaş bölüğü ne yapar işi gücü nedir bilen varsa

2 Mesaj
13 Mayıs 2011; 17:37:35 

58.topçu tugayı istihkam savaş bölüğü ne dağıtımım çıktı orası nasıl bir yer ve istihkam savaş bölüğü ne yapar işi gücü nedir bilen varsa ne uzun ne kısa dönem nede yedek subay değilim bildiğin er :D

58 Mesaj
16 Kasım 2011; 21:43:33 

Ne var ne yok 58'de ? :)

269 Mesaj
19 Kasım 2011; 14:33:41 

Ne olsun 58 de bol bol nöbet denetleme var Bitsede gitsek bir an önce havalar buz gibi burda

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

48 Mesaj
20 Ocak 2012; 14:31:37 

Benim oğlan istihkam bölüğüne düşmüş orada . Anladığım kadarıyla ortam iyi ama kazıtıyorlar öylemi

48 Mesaj
20 Ocak 2012; 14:38:04 

Özellikle kamuflaj ya da dışarıdan alabileceğimiz ikincil elbiselere ihtiyaç var mı acaba
Neler getirilebilir , cep telefonu durumu nedir
Genel bir bilgi verebilecek kimse var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceddiguzel -- 20 Ocak 2012; 14:40:44 >

1263 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:02:41 

Merhabalar,

Çok geç cevap yazmış olacağım biliyorum oğlunuz da askerliği bitirmiş sayılır artık.Ben 341 k/d olarak yaptım askerliğimi 58. tugayda. İstihkam en çok eziyet çekilen bölük tü hep. Ama içiniz ferah olsun türkiyenin en güzide 5 tugayından biri orası.

12656 Mesaj
28 Haziran 2012; 20:45:48 

bene burada yaptımmmmm .

.muhabere 85/4 santral kasırga 4 ... selam eder

TEKNİK YARDIM BÖLÜM KURALLARI - İMZA KURALLARI - FORUM İLE İLGİLİ SORUN VE ÖNERİLER

12656 Mesaj
28 Haziran 2012; 20:47:50 

quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

Merhabalar,

Çok geç cevap yazmış olacağım biliyorum oğlunuz da askerliği bitirmiş sayılır artık.Ben 341 k/d olarak yaptım askerliğimi 58. tugayda. İstihkam en çok eziyet çekilen bölük tü hep. Ama içiniz ferah olsun türkiyenin en güzide 5 tugayından biri orası.

hocam ne guzıdesı ...!!! sıze guzıde yer gormemıssınız ..bende burada askerlıgımı yaptım ...ankaradan nefret ettım bu tugay yuzunden ...ama sonucda askerlık ıste ...yer zaman farketmıyor ...guzıde olmasına katılmasamda askerlık kutsaldır dusuncesıyle eyvallah ..

TEKNİK YARDIM BÖLÜM KURALLARI - İMZA KURALLARI - FORUM İLE İLGİLİ SORUN VE ÖNERİLER

1263 Mesaj
29 Haziran 2012; 0:01:04 

quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

hocam ne guzıdesı ...!!! sıze guzıde yer gormemıssınız ..bende burada askerlıgımı yaptım ...ankaradan nefret ettım bu tugay yuzunden ...ama sonucda askerlık ıste ...yer zaman farketmıyor ...guzıde olmasına katılmasamda askerlık kutsaldır dusuncesıyle eyvallah ..

ben 6 kişilik koğuşta kaldım. iki kişi kullanıyorduk tuvaleti ve duşu. 24 saat sıcak su.saat 7-8 yat içtimasından sonra ister tv(digiturk) izle, ister duşunu al. walla ben sanmıyorum türkiyede çok fazla kışlada bunların olduğunu.ama kötü yanları yokmuydu tabikide var.asker eksikliği en başta.daha sonra ankara olmasından dolayı çok fazla rütbeli gidip geliyordu.

12656 Mesaj
29 Haziran 2012; 9:31:45 

quote:

ben 6 kişilik koğuşta kaldım. iki kişi kullanıyorduk tuvaleti ve duşu. 24 saat sıcak su.saat 7-8 yat içtimasından sonra ister tv(digiturk) izle, ister duşunu al. walla ben sanmıyorum türkiyede çok fazla kışlada bunların olduğunu.ama kötü yanları yokmuydu tabikide var.asker eksikliği en başta.daha sonra ankara olmasından dolayı çok fazla rütbeli gidip geliyordu.

vay bee o orası bu gunlerıde görmüş ya ne diyim ..çok iyi ..

ben 2006 oradaydım... sizin şimdi kaldıgınız yerlerın hıcbırısı yoktu..temellerı atılıyordu daha.. garajdan bozma koğuşlarda kaldık .. 4-5 birlik bir arada ...muhaberedeydım ..muhabere merkezi karargah bınaısın altında kazan daıresıyle yan yanaydı hesap et artık ..

askerden fırar ettırecek kadar ezme ezılme vardır... 2 ayda 97 kg dan 75 kg düşdüm .. sonra santral gorevlisi olarak secılınce takım çavuslugu v.s.. derken son 3 ay rahat ettım hanı anca toparladım kendımı ve teskere aldım ...

neyse askerlık anlat anlat bıtmez ..

1263 Mesaj
30 Haziran 2012; 12:10:14 

quote:

vay bee o orası bu gunlerıde görmüş ya ne diyim ..çok iyi ..

ben 2006 oradaydım... sizin şimdi kaldıgınız yerlerın hıcbırısı yoktu..temellerı atılıyordu daha.. garajdan bozma koğuşlarda kaldık .. 4-5 birlik bir arada ...muhaberedeydım ..muhabere merkezi karargah bınaısın altında kazan daıresıyle yan yanaydı hesap et artık ..

askerden fırar ettırecek kadar ezme ezılme vardır... 2 ayda 97 kg dan 75 kg düşdüm .. sonra santral gorevlisi olarak secılınce takım çavuslugu v.s.. derken son 3 ay rahat ettım hanı anca toparladım kendımı ve teskere aldım ...

neyse askerlık anlat anlat bıtmez ..

Hocam valla sizin zamaniniz gercekten zormus ama o zaman cektiklerinizden sonra gelenler sizin yasadiklarinizi yasamamislardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12656 Mesaj
30 Haziran 2012; 14:32:06 

quote:

Hocam valla sizin zamaniniz gercekten zormus ama o zaman cektiklerinizden sonra gelenler sizin yasadiklarinizi yasamamislardir.

kısmet ...yaptık bıttı işte ..

140 Mesaj
31 Ağustos 2012; 20:35:55 

benim de usta birliği polatlı mebs 58. topçu tugayı. sınıf muhabere. bilgi lütfen.

2010 C4 PİCASSO SX PK 5K

12656 Mesaj
1 Eylül 2012; 10:55:46 

quote:

Orijinalden alıntı: N-T

benim de usta birliği polatlı mebs 58. topçu tugayı. sınıf muhabere. bilgi lütfen.

bılgı derken daha net sorular sorarsan yardımcı olayım .. 58.. topcu tugayı eskişehir istikametinden polatlıya gelmeden 20 km yolun solunda ..2006 başı 2007 subat 14 e kadar orada muhabere takımındaydım ..

bizim dönemle şimdi cok farklı temellerı atılan yapılmaya yenı başlanan yerler vardı ..bıldıgım kadayıla hepsı yapılmış ve daha modern bır hal almış durumda .. eğtimi bol denetlemesi bol rütbelisi bol bir tugay.. yemeklerı asker yapımı bulasıgı şuyu buyu derdi çokdu bızım zamanlarda..ama şimdi daha rahat ortamı oldugunu tahmın edıyorum ..

çarşıya cıkma durumu servıslerle saglanıyor..polatlı merkezde olmadıgı ıcın servısle polatlıya fuze okuluna gıdılıyor kontroller yapıldıkdan sonra merkeze cıkabılıyor askerler.. kucuk bır belde oldugu ıcın zaten yaşam askerler uzerınden sağlanıyor.. ınternet cafeler yemek yıyebilecegınız bol bol mekanlar cafeler v.s.. heryer asker anlayacagın ..askerı malzeme ıhtıyacları adım başı her markette yada sırf asker malzemelerı satan yerlerde bulman mümkün ...

ilk gittiğinde termınaleındıgınızde fuze okulunu sorup oradan gırıs yaparsanız askerler sizi servıse bndırırek polatlı 58.topcu tugayına gonderecekdır..

gun ıcınde rutbelılerı yada rutbelı esı cocuklarını taşıyan servısler var.. çunku tugayın ıcınde lojmanlarda mevcut ..

bu servıslerın bellı bır kısmını asker kullanabılıyor.. bır kısmına asker alınmıyor..

daha başka merak ettıgın konu varsa pm de atabılrsın gun ıcınde cevaplar yardımcı olmaya calısırım ..

12656 Mesaj
1 Eylül 2012; 10:59:25 

58. topcu tugayı 85 / 2 tugay karargah askerlerı ... NEREDESINIZZZZZZZZZZZZZ ..????????

BEN 85 / 4 MUHABERE MERKEZI ...

KASIRGA -4 .....SANTRALLLL ..!!!!! ( bilen bilir umarım bırınıze denk gelırım ıkı cıft laf ederizzz )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nıggaa -- 1 Eylül 2012; 11:01:26 >

2 Mesaj
19 Ekim 2012; 17:38:48 

quote:

58. topcu tugayı 85 / 2 tugay karargah askerlerı ... NEREDESINIZZZZZZZZZZZZZ ..????????

BEN 85 / 4 MUHABERE MERKEZI ...

KASIRGA -4 .....SANTRALLLL ..!!!!! ( bilen bilir umarım bırınıze denk gelırım ıkı cıft laf ederizzz )

Kasırga 4 e 91/1 Baş Telsizden selamlar

12656 Mesaj
19 Ekim 2012; 20:40:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker3384

Kasırga 4 e 91/1 Baş Telsizden selamlar

Vaayyy çevrim yok mu hocammm çevrim ..

Muhaberenın gözünü yiyim yaa

2 Mesaj
21 Kasım 2012; 17:59:03 

quote:

Vaayyy çevrim yok mu hocammm çevrim ..

Muhaberenın gözünü yiyim yaa

En son çevrimimi 19 mayıs 2012 saat 09:00 da yaptım ve çıktım. Ses yayını bile kurdum 19 Mayıs için. :)

12656 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker3384

En son çevrimimi 19 mayıs 2012 saat 09:00 da yaptım ve çıktım. Ses yayını bile kurdum 19 Mayıs için. :)

vay bee 19 mayıs...bende 14 subatta çıkmışdım

58 Mesaj
10 Aralık 2012; 1:51:31 

58 var mı ?

2 Mesaj
10 Aralık 2012; 5:32:43 

selamlar usta birliği burası çıktı http://www.facebook.com/piair Face ten ekleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerfarukaktas -- 10 Aralık 2012; 5:37:48 >

32 Mesaj
10 Aralık 2012; 7:55:59 

58'inci Top. Tug. 20 mm Çek. Hv. Svn. Bt. K.lığı
POLATLI ACIKIR ANKARA

usta birliği

123 Mesaj
11 Aralık 2012; 1:43:54 

Top. ve Füze Okl. Gös. Tatb. A. Atış ve Tatb. Tb. 1'inci 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
POLATLI ACIKIR ANKARA

Bende böyle yazıyor aynı yermi acaba

58 Mesaj
11 Aralık 2012; 10:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: nerce85

Top. ve Füze Okl. Gös. Tatb. A. Atış ve Tatb. Tb. 1'inci 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
POLATLI ACIKIR ANKARA

Bende böyle yazıyor aynı yermi acaba

Aynı yer değil.

1263 Mesaj
12 Aralık 2012; 13:18:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Geruze

Aynı yer değil.

58. tugay'ın tam karşısındaki birlik yazdığınız yer

618 Mesaj
25 Ekim 2013; 16:25:42 

Benim acemilik de usta birliği de burası var mı başka beyler sanırım polatlıda 3 kışla var.

3988 Mesaj
25 Ekim 2013; 18:07:38 

Eğitim birliği : 58. top. tug kh. ve kh. bl / ANKARA / POLATLI
Esas birlik : 58. TOP. TUG LOJ DES. K.lığı BKM.BL / ANKARA / POLATLI
SINIF : BAKIM

Burası çıktı

618 Mesaj
25 Ekim 2013; 18:16:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Eğitim birliği : 58. top. tug kh. ve kh. bl / ANKARA / POLATLI
Esas birlik : 58. TOP. TUG LOJ DES. K.lığı BKM.BL / ANKARA / POLATLI
SINIF : BAKIM

Burası çıktı

devrem acemi ve ustada beraberiz sen bakımcısın ben topçu hayırlı olsun

3 Mesaj
25 Ekim 2013; 18:16:26 

benim de acemilik ve usta buraya çıktı..sınıf topçu.

3988 Mesaj
25 Ekim 2013; 18:23:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

devrem acemi ve ustada beraberiz sen bakımcısın ben topçu hayırlı olsun

Sağol devrem, baktım da sanırım tüm askerliğimiz aynı yerde.
Şu karambolü atlatalım iletişime geçelim. Bu arada İstanbul'da mısın ? Ayrıca bir şeyler öğrendikçe paslayalım birbirmize :)

618 Mesaj
25 Ekim 2013; 18:33:29 

nette burasıyla ilgili pek bir bilgi yok maalesef ekşi sözlükte hakkında 6 entry var sadece bu bizim bölüğün başlığı https://eksisozluk.com/58-topcu-tugayi--1663608

bu da polatlı topçu okulunun genel başlığı hakkındaki bilgiyi az çok buradan edinebiliriz. https://eksisozluk.com/polatli-topcu-ve-fuze-okulu--875414

4 Mesaj
26 Ekim 2013; 16:15:19 

Beyler bende 58İNCİ TOP. TUG. LOJ. DES. K.LIĞI. EMN. MHF. TK.
Acemilik ustalık yeri aynı irtibatta olalım :))

5 Mesaj
27 Ekim 2013; 0:12:55 

Nando33 kardeş merhaba. Sanırım önümüzdeki 6 ayı birlikte geçireceğim arkadaşlardan birisin. Ben de Lojistik Destek Emniyet Muhafız Takımındayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4 Mesaj
27 Ekim 2013; 0:58:25 

abg1601 dostum o zaman irtibat halinde olalım seninle :)

8 Mesaj
27 Ekim 2013; 1:35:07 

abg dostum seninle sanırım aynı yerdeyiz.6 ay boyunca devrem

Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf TOPÇU

8 Mesaj
27 Ekim 2013; 1:37:07 

nando kardeş senle de aynı takımdayız irtibatta kalalım :D

Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf TOPÇU

4 Mesaj
27 Ekim 2013; 1:39:51 

Aynen şimdiden 3 olduk bile :D