58. Topçu Tugay Komutanlığı Ankara/Polatlı
119 Cevap27692 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

80 Mesaj
28 Ekim 2013; 0:54:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Nando33

Beyler bende 58İNCİ TOP. TUG. LOJ. DES. K.LIĞI. EMN. MHF. TK.
Acemilik ustalık yeri aynı irtibatta olalım :))

Merhaba Dostum,
Ben 351. Kısa dönem'dim.Usta birliğimin 3 günü hariç hepsini Emniyet Muhafız takımında geçirdim. Cephanelikleri korucaksınız. Şuan yaklaşık 40 kişiler. Tugayın içinde 4 km kadar ileridesiniz. Nöbet sistemi var. Kısa dönemler rahat eder. 1 tane takım komutanı ve 1 tane takım astsubayı var. Dünya iyisi insanlardır. Her Konuda yardımcı olurlar. Seni hep desteklerler. Çok şanslısınız. Ben varken 25 kişi kadardık. Nöbetler vs dönmüyodu. Şuan çok daha rahatlar. Orda çok iyi adamlarda var. Onlarda yardımcı olurlar. Hatta arayıp size yardımcı olmalarını bile söyleyebilirim.Kafanızda çok kurmayın. Herkes bitiriyor. Nasıl geçirdiğiniz önemli. İyi geçirmeye çalışın. Problem olursa Haber verin. Emniyet muhafız ve Lojistik Destek karargahta arkadaşlarımız halen var. Şimdiden kolaylıklar hepinize.

Ne oldum değil,Ne olucam demeli.

2 Mesaj
28 Ekim 2013; 1:09:16 

58.TOPÇU TUGAYI POLATLI/ANKARA Çıkan arkadaşlara P.M Attım. Bakarsanız Sevinirim.

8 Mesaj
28 Ekim 2013; 2:06:09 

quote:

Orijinalden alıntı: wakkum

Merhaba Dostum,
Ben 351. Kısa dönem'dim.Usta birliğimin 3 günü hariç hepsini Emniyet Muhafız takımında geçirdim. Cephanelikleri korucaksınız. Şuan yaklaşık 40 kişiler. Tugayın içinde 4 km kadar ileridesiniz. Nöbet sistemi var. Kısa dönemler rahat eder. 1 tane takım komutanı ve 1 tane takım astsubayı var. Dünya iyisi insanlardır. Her Konuda yardımcı olurlar. Seni hep desteklerler. Çok şanslısınız. Ben varken 25 kişi kadardık. Nöbetler vs dönmüyodu. Şuan çok daha rahatlar. Orda çok iyi adamlarda var. Onlarda yardımcı olurlar. Hatta arayıp size yardımcı olmalarını bile söyleyebilirim.Kafanızda çok kurmayın. Herkes bitiriyor. Nasıl geçirdiğiniz önemli. İyi geçirmeye çalışın. Problem olursa Haber verin. Emniyet muhafız ve Lojistik Destek karargahta arkadaşlarımız halen var. Şimdiden kolaylıklar hepinize.

Bize ne gibi önerilerin olabilir başka anladığım kadarıyla çok fazla kalabalık bir birlik olmayacak senin tavsiyelerine ihtiyacımız olacak.bizi bilgilendirirsen sevinirim

Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf TOPÇU

617 Mesaj
28 Ekim 2013; 11:34:19 

quote:

Merhaba Dostum,

Merhaba arkadaşım ben de aynı yerde yapacağım fakat benimki lojistik destek hizmet bölüğü yanılmıyorsam ve kısa dönem topçu olarak yapacağım. Ben neler yapıyorum lojistik destek hizmet bölüğü nasıldır bilgi verirsen mutlu olurum. Zira burası hakkında bilgi almak bilen birisini bulmak çok zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3984 Mesaj
28 Ekim 2013; 15:43:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

Merhaba arkadaşım ben de aynı yerde yapacağım fakat benimki lojistik destek hizmet bölüğü yanılmıyorsam ve kısa dönem topçu olarak yapacağım. Ben neler yapıyorum lojistik destek hizmet bölüğü nasıldır bilgi verirsen mutlu olurum. Zira burası hakkında bilgi almak bilen birisini bulmak çok zor.

Bir ekleme de ben yapayım :)

Lojistik destek sınıf bakım benim de. Nedir bunun açıklaması, görevlerimiz vs. :)

Bir de içeri de eşya temin edebileceğimiz kantin mevcut mu acaba ona göre alışveriş yapacağım.

80 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:31:23 

quote:

Orijinalden alıntı: storer

Bize ne gibi önerilerin olabilir başka anladığım kadarıyla çok fazla kalabalık bir birlik olmayacak senin tavsiyelerine ihtiyacımız olacak.bizi bilgilendirirsen sevinirim

Yukarıda belirttiğim gibi nöbet sistemi var,Adamçok olduğu için çok fazla nöbet tutulmaz.Ben silahlıkçı iken 14 kişiyle nöbet çeviiryoduk.Oda 6 saat nöbet + 2 saat devriyeye tekabül ediyodu.Şimdi yaklaşık 25 kişi var günde 2 saat nöbet 1 saat deviyeden fazlası olmaz.Tabi sistem değşirse yada değiştiyse bilemem.Zaten oraya 3 kısa dönem gelicekmiş muhtemelen sizsiniz.Haberleri var zaten.Komutanlar'da zaten kısa dönemleri severler ayırırlar.93/1ve 93/3 tertipler var. Onlar biraz sıkıntı çıkarırlar.Benim gittiğimhafta 93/3'ler geldi.Çok tanımıyorum ama 93/1'lerle tartışmalarım oldu.Ondan çok samimi olmamakta fayda var. Bunlar dışında adamlar var ki zaten görünce anlıcaksınız. O adamlar düzgün adamlardır.Komutanlarınsözünden çıkmadığınız sürece sorun yok. Onlarda insan evladı. Herkesi bir yerden sonra tanıyolar ve kolaylıklar sğalıyolar.Emniyet muhafız rahattır.Bana kimse karışmadı. Hiçte komutanlarla kötü bir diyaloğum olmadı.Bende onları olarda beni hep iyi hatırlayacaklardır.

80 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:33:55 

Hem hizmet hem bakım Lojistik destek komutanlığına bağlı. Bakımda Land,Mercedes,Füze rampası tamirine yardımcı olursun.Orda hep astsubaylar var ama genelde askerler çalışır.Hizmet'de Mutfak,Çamaşırhane var. Muhtemelen bunlardan birinde hizmet alıcaksın.Rutin işler diyebiliriz.

3984 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:38:21 

quote:

Hem hizmet hem bakım Lojistik destek komutanlığına bağlı. Bakımda Land,Mercedes,Füze rampası tamirine yardımcı olursun.Orda hep astsubaylar var ama genelde askerler çalışır.Hizmet'de Mutfak,Çamaşırhane var. Muhtemelen bunlardan birinde hizmet alıcaksın.Rutin işler diyebiliriz.

Teşekkür ederim hocam bilgiler için.
1-2 sorum daha olacaktı. Müsait zamanınızda cevaplarsanız sevinirim.

Acemi birliği vs. imzamda yazıyor sanırım tüm askerliğim aynı sınırlar içerisinde olacak değil mi? Genel olarak fiziki şartlar nasıldır; duş, kıyafet yıkama, çarşı izni vs.
Ayrıca kantin yeterli mi, kıyafet , ıvır zıvır gereçleri oradan temin edebilir miyiz?
Son olarak, spor yoğunluğu ne seviyede.

Teşekkürler.

80 Mesaj
29 Ekim 2013; 12:57:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Teşekkür ederim hocam bilgiler için.
1-2 sorum daha olacaktı. Müsait zamanınızda cevaplarsanız sevinirim.
n
Acemi birliği vs. imzamda yazıyor sanırım tüm askerliğim aynı sınırlar içerisinde olacak değil mi? Genel olarak fiziki şartlar nasıldır; duş, kıyafet yıkama, çarşı izni vs.
Ayrıca kantin yeterli mi, kıyafet , ıvır zıvır gereçleri oradan temin edebilir miyiz?
Son olarak, spor yoğunluğu ne seviyede.

Teşekkürler.

Eğitim birliği : 58. top. tug kh. ve kh. bl / ANKARA / POLATLI
Esas birlik : 58. TOP. TUG LOJ DES. K.lığı BKM.BL / ANKARA / POLATLI
SINIF : BAKIM

Aynen seninn tüm askerliğin bu bilgilere göre aynı tugayda.Bu tugay Ankara-Polatlı ilçesinin 20 km ilersinde Eskişehir yolu üzerinde sağ tarafta.Karşı tarafındada Sakarya kışlası var. Sakarya muharebesi bu topraklarda olmuş.

Duşla alakalı herhangi sorun yaşamassınız.Tugayda sıkıntı yok.Kıyafet ile alakalı 2 haftada bir çamaşırhaneye gönderiliyor.Çarşı izni herhafta ama bölüğe görede değişir.Yeterince dolu birden fazla kantin var.Kıyafet değil ama yiyecek,içecek,kişisel ihtiyacların tamamı var.

Spor çok var.Ot biçme çok vardır.Bölüğe görede değişir ama ben mesela 1 kere 3 km koştum başkada spor yapmadım.Emniyet muhafızın öyle bir artısı var.Ama diğer birliklerde faaliyet çok fazla

3984 Mesaj
29 Ekim 2013; 13:01:01 

Hocam teşekkür ederim zahmet edip yanıtladığınız için.

5 Mesaj
29 Ekim 2013; 13:34:41 

Wakkum hocam zaman ayırıp bizleri bilgilendirdiğin için çok tşk ederim... Nando33, Storer, Alptuğ10 ve ben kısa dönem emniyet muhafız takımındayız, senin söylediğine göre ordakiler bizden haberdarmış çok şaşırdım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

80 Mesaj
29 Ekim 2013; 14:22:39 

quote:

Orijinalden alıntı: abg1601

Wakkum hocam zaman ayırıp bizleri bilgilendirdiğin için çok tşk ederim... Nando33, Storer, Alptuğ10 ve ben kısa dönem emniyet muhafız takımındayız, senin söylediğine göre ordakiler bizden haberdarmış çok şaşırdım :)

Rica ederim gozunuz korkmasin askerlik hakkaten iyi birseymis. Ben bunu geldigimde yani eylulde anladim. Yalniz yemekler kotu habrtiniz olsun aileden bol bol para isteyip bol miktarda cips kola cikolata vs alicaginixi simdiden garanti ederim. Biz hrrgun alisveris yapardik. Arti olarak dedigim gibi arkadaslarimin 3 tane kd geleceginden habrri var. Emniyet muhafiz sizi bekliyor .)

4 Mesaj
29 Ekim 2013; 17:52:47 

wakkum hocam sayende bende onların birkaçından haberdar oldum isim olarak en azından :D Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, seninle tanışmak keyifti benim için :)

2 Mesaj
29 Ekim 2013; 18:17:05 

quote:

wakkum hocam sayende bende onların birkaçından haberdar oldum isim olarak en azından :D Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, seninle tanışmak keyifti benim için :)

wakkum kardeş benimde askerlik 58. yugay hem acemilik hem ustalık ustalık 20mm hava savunmada onla ilgili bilgi verebilirmisin

80 Mesaj
29 Ekim 2013; 19:34:55 

Dostum seni yanıtmıyım ama hava savunma birazcık daha sıkıntılı diye biliyorum ama çok fazla bilgim yok yanıltmıyım seni.

Bu mesajda bahsedilenler: darkmurti

80 Mesaj
29 Ekim 2013; 19:37:15 

quote:

Rica ederim kardeşim,askerlik güzel,gidiceğin yer gayet iyi. Tugayın en rahat yeri olduğuna emin olabilirsin.İnşallah sorunsuz bitirirsiniz.

2 Mesaj
29 Ekim 2013; 19:50:11 

quote:

Rica ederim kardeşim,askerlik güzel,gidiceğin yer gayet iyi. Tugayın en rahat yeri olduğuna emin olabilirsin.İnşallah sorunsuz bitirirsiniz.

saolasın kardeşim:D son bi soru sorayım içeri telefon sokma ihtimalimiz varmı usta birlğinde

80 Mesaj
30 Ekim 2013; 0:06:23 

quote:

Orijinalden alıntı: darkmurti

saolasın kardeşim:D son bi soru sorayım içeri telefon sokma ihtimalimiz varmı usta birlğinde

valla nizamiyeden kendiniz gelirseniz sokarsınız ben ilk ustaya girerken sokuyodum ki uzman sordu bende telefonu iyi niyetle hatalı bir kararla verdim,1 hafta sonra kendi komutanımdan aldım. nizamiyeden kendiniz iyi saklarsanz sokarsınız onun dışında zor.

2 Mesaj
30 Ekim 2013; 0:34:05 

benimde kısa dönem arkadaşlar Top. Ve Füze OKL. Kh. Ankara Polatlı sınıfı topçu

2 Mesaj
30 Ekim 2013; 0:42:43 

mrb ii geceler bana da yardımcı olabilirmisiniz acaba
Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARA
Esas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI ULŞ.OTO TK. / ANKARA POLATLI / ANKARAKuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
Statü KISA_DÖNEM ER
Sınıf ULAŞTIRMA

2 Mesaj
30 Ekim 2013; 0:45:31 

benim birliğimde alttaki gibi banada yardımcı olabilirmisiniz acaba
Esas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI ULŞ.OTO TK. / ANKARA POLATLI / ANKARAKuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
Statü KISA_DÖNEM ER
Sınıf ULAŞTIRMA

Bu mesajda bahsedilenler: wakkum

1 Mesaj
30 Ekim 2013; 14:36:59 

Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf piyade

beşleyelim

112 Mesaj
30 Ekim 2013; 14:47:40 

Merhaba arkadaşlar,
Benimde aynı yer düştü.
Esas birlik : 58. TOP. TUG LOJ DES. K.lığı EMN.MHF.TK / ANKARA / POLATLI
SINIF : Piyade

Tugay'ı google harita üzerinden gösterebilecek arkadaş var mı?
Yada Ankara'ya giderken polatlı yı geçtikten sonra mı geçmeden önce mi?

Şimdiden hepimize hayırlı teskereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oTToTTo -- 1 Kasım 2013; 14:06:48 >

http://img35.imageshack.us/img35/8936/187643743t.jpg

4 Mesaj
30 Ekim 2013; 17:31:08 

Merhaba arkadaşlar.. Nasipse bende 6 Kasımda orada olacağım.

Eğitim Birliği: 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL.

Esas Birliği: 58 İNCİ TOP.TUG. 1 İNCİ TOP.TB. 3 ÜNCÜ TOP.BT.

KISA DÖNEM

Sınıf: Topçu

Aynı birlikte olacağım kimler var? İzmir'den geleceğim.

1 Mesaj
30 Ekim 2013; 18:12:07 

Herkese iyi akşamlar. Benimde aynı yere çıktı.6 kasımda birliğe teslim olacağım
Sınıf Topçu Kısa Dönem Er
Bilecik ten geliyorum. Hepimize hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sheeriff -- 30 Ekim 2013; 18:13:46 >

2 Mesaj
30 Ekim 2013; 20:07:46 

Benimde aynı yer arkadaşlar Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARA Esas Birliği58 İNCİ TOP.TUG. 3 ÜNCÜ TOP.TB. 1 İNCİ TOP.BT. / ANKARA POLATLI / ANKARA kısa Dönem Aydından gelicem inşallah 6 kasımda yola çıkıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masmi -- 30 Ekim 2013; 20:09:23 >

80 Mesaj
30 Ekim 2013; 23:31:53 

quote:

Orijinalden alıntı: 11memo11

Statü KISA_DÖNEM ER
Sınıf ULAŞTIRMA

Dostum sen tugayın minibüslerini otobüslerinin yer aldığı ulaştırmada yer alıcaksın. Muhtemelen şöfor olabilirsin

80 Mesaj
30 Ekim 2013; 23:34:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ig_kbk

Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf piyade

beşleyelim

arkadaşlar 43 tane KD Emniyet muhafız takımına gelecekmiş. Bugün bildiri gelmiş :)

80 Mesaj
30 Ekim 2013; 23:45:03 

quote:

Orijinalden alıntı: oTToTTo

Merhaba arkadaşlar,
Benimde aynı yer düştü.
Esas birlik : 58. TOP. TUG LOJ DES. K.lığı BKM.BL / ANKARA / POLATLI
SINIF : Piyade

Tugay'ı google harita üzerinden gösterebilecek arkadaş var mı?
Yada Ankara'ya giderken polatlı yı geçtikten sonra mı geçmeden önce mi?

Şimdiden hepimize hayırlı teskereler.

https://maps.google.com...Fehir+Yolu%2FD200%2FE90

Dostum B Noktası Polatlı,A Noktası ortalama Tugayın olduğu yer.

4 Mesaj
31 Ekim 2013; 0:09:39 

58. TOP. TUG LOJ DES. K.lığı. ULŞ.OTO.TK / ANKARA / POLATLI
SINIF: Ulaştırma

nedir ne yapar ne eder bilgisi olan varmı?

4 Mesaj
31 Ekim 2013; 0:34:39 

quote:

Orijinalden alıntı: 11memo11

Statü KISA_DÖNEM ER
Sınıf ULAŞTIRMA

bende ulaştırmayım. büyük ihtimalle şoförüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baksiarif -- 31 Ekim 2013; 0:35:08 >

4 Mesaj
31 Ekim 2013; 14:53:32 

Geldiğimizde yanımızda telefon da olacak sim kartı ve telefonu teslim edebilecek miyiz yoksa hiç mi almayalım yanımıza? Var mı bilgisi olan.

Bir de saç traşımız nasıl olmalı? 3 numara mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcaylak -- 31 Ekim 2013; 14:56:32 >

5 Mesaj
2 Kasım 2013; 0:44:12 

Wakkum hocam teslim tarihi yaklaştıkça heyecan artıyor. Bununla birlikte insan 6 ay nerde yaşayacağını merak etmeden duramıyor. Hocam sence askere giderken neler götürmeliyiz? Şahsi dolaplarımız var mı? Şahsi eşyalarda hırsızlık oluyor mu? Acemi birliği süresince nasıl bi yerde kalırız? Hocam cevap verirsen çok memnun olurum, sevaba geçersin:) not: sorularım komik gelebilir, ilk defa asker oluyoruz hocam sayende kendimizi hazırlayacaz:)

16 Mesaj
2 Kasım 2013; 11:39:45 

Eğitim Birliği
58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARA

Esas Birliği
58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA

Bende aynı yerdeyim. sayabildiğim kadarıyla 7 kişi olduk galiba. Hepimiz kısa dönem miyiz yaw?

Bu arada bilgiler için çok tşk. @wakkum.

Bu mesajda bahsedilenler: abg1601

16 Mesaj
2 Kasım 2013; 11:51:27 

@wakkum'un cevabını beklerken ben bildiğim kadarını aktarayım istersen.

Ankara polatlı da emn muhafız takımında kış ayında görev alacak kişinin bence en önemlisi soğuk havaya karşı önlem alması gerekir.
Bunun için; içlik (alt ve üst), bere, botlar için keçe altlık gibi şeyler alınabileceğini öğrendim.

Askerde hırsızlık asla olmaz. Sadece eşyalar yer değiştirebilir Bunun için dolabına kesinlikle bir kilit al. hatta botlarına da bir kilit alabilirsin.

Ben bunları farklı yerlerde askerlik yapmış kişilerden öğrendim. Bu kurallar bizim askerlik yapacağımız yer için aynı şekilde geçerli midir bilmiyorum. Bunu ancak @wakkum bilebilir :)

Bu mesajda bahsedilenler: abg1601

5 Mesaj
2 Kasım 2013; 12:32:30 

Tşk ederim hocam verdiğin bilgiler için.. Haklısın kime sorsam çalma diye bir şey yok yer değişikliği var diyor:) şahsi eşyalarımızı nerde muhafaza ediyoruz, şahsi eşyalarda hırsızlık oluyor mu diye merak ediyorum. Hocam aynı şekilde ben de bere, eldiven, bot için keçe tabanlık, içlik vs düşündüm ama bir sabah tüm bu hazırlıklarımın çalınması korkusuyla başbaşayım:) wakkum'dan cevap bekliyorum halimizden en iyi o anlar.

8 Mesaj
2 Kasım 2013; 14:05:52 

arkadaşlar biz 7-8 arkadaş facete tanıştık ve hergün sohbet ediyoruz katılmak isteyen varsa bizi eklesin.tanışalım:D

Eğitim Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. KH. VE KH.BL. / ANKARA POLATLI / ANKARAEsas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI EMN.MHF.TK. / ANKARA POLATLI / ANKARA KOMUTANLIĞIStatü KISA_DÖNEM ERSınıf TOPÇU

1 Mesaj
2 Kasım 2013; 16:54:38 

Arkadaşlar merhaba sanırım 9 olduk bende istanbuldan geliyorum.. Facete birbirimizi nasıl ekliyoruz bir grup varmı paylaşırsanız sevinirim.
@storer

Bu mesajda bahsedilenler: storer

80 Mesaj
3 Kasım 2013; 1:14:25 

Iyi geceler beyler,

Ankarada geceleri çok soguktur hele polatli 4 bir yani dag ova'dir. Içlik kazak kalin atle mutlaka götürün.Emniyet muhafiz için kilit yasaktir.Hirsizlik yer degistirme katiyetle olmaz.Herkesin kendine ait askeri düzene göre kullanicaginiz dolaplariniz olacak.Zaten o dolaplar arada bir kontrol edilir. Nizami olmasi önemlidir. Benim hiç degildi 1 kere bakilmaya yakin düzelttim okadar.Emniyet muhafiz komutanlari iyi insanlar. Takim komutani Kd.Bçvs Burkay Bas,Takim Astsubayi Hüseyin Özerk. Ikiside oranin komutani.Gece astsubaylar gelir her gün astsubay ve uzman çavus nöbetçi olarak gelir.
Herkes birbirini tanir ufak bir yer. Ama sizinle birlikte 43 tane kisa dönem daha bu dönem gidiyor onuda belirteyim.Bana hiç bot vurmadi. Botu 5 ay sorunsuzca giydim. Ama tabanlk alabilirsiniz yaniniza.
Emniyet muhafiz çok iyidir. Bu yazdiklarimi 3. ayda falan muhtemelen hatirlarsiniz hak verirsiniz.
Kendinizi hiç dü?ünüp yormayyn.Askerlik çok güzel bir?ey. Ben çok istemeyerek gitmi?tim,?imdi iyiki gitmi?im diyorum inanyn.

80 Mesaj
3 Kasım 2013; 1:51:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

Ben de hiZmet birligi hakkinda guzel seyler duydum. Koguslarin 8-10 kisilik oldugunu her zaman sicak su bulundugunu. Mehmetcik kantininde her turlu ihtiyacin hatta sutlu tatlinin bile bulundugunu duydum. Orada usta birliginde hepimize gorevler verilecek ve bu gorevleri layikiyla yerime getirecegiz. Komutanlarin bizlere karsi davranislari olumlu olacagina eminim. İcimde hic olmadigi kadar heves var. Umarim 6 ay sonunda bu basliklara yeniden guzel seyler yazariz. Sivildeki son gunlerimizi sevdigimiz seyleri yaparak gecirelim. Herkesle vedalasip mutlu bir sekilde gidelim yapalim gelelim.

+1 Sana bir sorumluluk bir görev yeri vericekler. 4 ay boyunca onu yapıcaksın.Mehmetcik kantini yeterli birde sosyal tesis var.Tugayın içindeki lojmanlarda kalanlar oradan alışveriş yapar. Herşey var.Kredi kartıda geçer.Pastane var. Sorunyaşanmaz 58. topçu tugayında

4 Mesaj
4 Kasım 2013; 14:38:12 

Arkadaşlar askeriyenin içinde hangi bankaların ATM si var ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baksiarif -- 4 Kasım 2013; 14:39:31 >

107 Mesaj
4 Kasım 2013; 15:43:11 

Polatlı da Gözetleme çavuşu nedir bilen var mı ?

93/4 KASIM TERTİPLER

ACEMİ BİRLİĞİ : POLATLI TOPÇU VE FÜZE OKULU/ANKARA

USTA BİRLİĞİ : ERZURUM 9.KOLORDU 109.ALAY

1 Mesaj
4 Kasım 2013; 19:21:51 

[font="Arial"]58. Topçu Tugay Komutanlığı Ankara/Polatlı kısa dönem benimde bildilendirdiğiniz için çok tşkr ederim
izmir/bozyakadan geleceğim bende[/font]

80 Mesaj
4 Kasım 2013; 23:22:51 

Sadece Teb Atm var

Bu mesajda bahsedilenler: baksiarif

617 Mesaj
5 Kasım 2013; 9:27:11 

Vay be zaman geldi sonunda 24 saat sonra bircogumuz birligin onunde bekliyor olacagiz. Umarim herkes icin hayirli bir donem olur. Kazasiz belasiz kavusuruz sevdiklerimize. Tertiplerime selamlar safak karanlik

58 Mesaj
28 Kasım 2013; 21:07:31 

5 sene evvel askere gitmeden önce 58. topçu tugayı ile alakalı hiç bir doyurucu bilgiye ulaşamamış, döndüğümde tugay ile alakalı bilgi vereceğime dair defalarca söz vermiştim kendime.
Kendi adıma bilgi sahibi olarak gidemedim Polatlı'ya lakin şu an konunun bir şeylere yarıyor olması içimi ferahlatıyor.

21 Mesaj
25 Ocak 2014; 15:58:18 

Arkadaslar benım 7 şubat son teslım tarihim o zaman gelmeyı dusunuyorum kısa donem er im
Eğitim Birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
Esas Birlik: 58 İNCİ TOP.TUG. ÇNRA TB. 1 İNCİ 227 MM.LİK ÇNRA BRL. / ANKARA POLATLI / ANKARA

bana yardımcı olabılecek var mı acaba ?

Bu arada ÇNRA nedir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paskokusu -- 25 Ocak 2014; 15:59:23 >

21 Mesaj
25 Ocak 2014; 23:26:56 

hocam ınternetten pek bı bılgı bulamadım bıraz daha yardımcı olabılırmısın egıtımler nasıl nöbetler falan bıde mamakta neden 1 ay kalıorm :S

21 Mesaj
26 Ocak 2014; 16:29:28 

pekı telefon nasıl oluyor içeri getirebiliyormuyuz? bos vaktımız oluyor mu hıc ders çalışmak ıcın vs

Bu mesajda bahsedilenler: Lethero

1 Mesaj
27 Ocak 2014; 8:48:33 

quote:

Orijinalden alıntı: paskokusu

Arkadaslar benım 7 şubat son teslım tarihim o zaman gelmeyı dusunuyorum kısa donem er im
Esas Birlik: 58 İNCİ TOP.TUG. ÇNRA TB. 1 İNCİ 227 MM.LİK ÇNRA BRL. / ANKARA POLATLI / ANKARA

bana yardımcı olabılecek var mı acaba ?

Bu arada ÇNRA nedir???

Benim de aynı şekilde. Kısa Dönem Er olarak yapacağım.

Pek bir bilgim yoktu ama bu forumda yazılanlar yardımcı oldu. Bu arada "paskokusu" seninle de karşılaşırız herhalde :D

Herkese iyi günler.

21 Mesaj
27 Ocak 2014; 12:48:31 

karsılasırız herhalde artvın :)

1 Mesaj
29 Ocak 2014; 18:20:34 

Arkadaşlar merhaba, K/D olarak geliyoruz inşallah.

Orada bulunan arkadaşlar 1. top. tb. 4. top. bt. hakkında bilginiz var mıdır?

Bir de AArtvin ve Paskokusu sizle genel olarak yakın yerlerdeyiz anlaşılan :)

Selametle.

Eğitim Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği 58 İNCİ TOP.TUG. 1 İNCİ TOP.TB. 4 ÜNCÜ TOP.BT. / ANKARA POLATLI / ANKARA

Bu mesajda bahsedilenler: @paskokusu, @Lethero, @ar_artvin

617 Mesaj
4 Haziran 2014; 19:02:05 

Aklima geldi bir anda askerlik. Bu saatlerde yemek yiyorduk heyt bee.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

246 Mesaj
5 Temmuz 2014; 2:14:45 

halihazir tugayda atarsa 13 dicem allah kimsryi dusurmesin .....

YENİ TOLEDO 1,6 TDI STYLE

285 Mesaj
22 Temmuz 2014; 11:27:41 

356. dönem olarak askerliğim buraya çıktı Yedek Subay olarak.

Başlığı ayrıntılı olarak okuyup, olursa sorum sizlerle paylaşacağım.

Siyah-beyaz, ölüm yaşam !

4 Mesaj
22 Temmuz 2014; 12:28:40 

benim de ankara polatlı çıktı

14 Mesaj
22 Temmuz 2014; 15:59:09