Şimdi Ara

KARAMÜRSELBEY DZ. EĞT.OKL. K.LIĞI ALTINOVA YALOVA-YEDEK SUBAY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
6
Favori
24.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar buraya gidecek olan veya burası hakkında bilgi sahibi olan var mı?

• yok mu kimse arkadaşlar?
  • MRB BENİM DE KARAMÜRSEL ÇIKTI KARDEŞ,GORUŞMEK İSTERSEN tarikk29@hot. beklerim
  • kardeş msnde sorun var ararsan 05445739040 yarın goruşmek uzere
  • görüşürüz kardeş..memleket neresi bu arada?yedek subaysın dimi?
  • arkadaşlar 333.dönem yedek subay olarak acemiliğimi burada yaptım...
    buraya düşen arkadaşlar mesaj atsınlar yardımcı olabilirim ...
    şimdiden hayırlı teskereler...
  • Selamlar Uzun Dönem çıktı bilgisi olan varmı
  • yok mu kimse arkadaşlar?
  • Muhteşem bir 18 gün geçirdik...

Gerek komutanlarımız olsun gerekse yer olsun, 18 günü hiç zorlanmadan geçirdik.Burada askerlik yapacak torunlara duyurulur :)

Yalnız yanınızda giderken bu klasik asker listesindeki havlu, terlik vs. gibi seyleri almayı unutmayın. Lakin orada zorluk cekersiniz cunku temin edebileceginiz yer bulunmamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 3 Ocak 2011; 17:04:03 >
  • Geç olacak ama çok güzel yedir,bundan sonra gidecekler bilerek gitsin.
  • Ben de Yalovadayim, yedek subay, branş iktisat. Ulaşimi Yalova uzerinden otobusle mi yapmak lazim acaba? Bir bilginiz var mi?
  • bende buraya gidiyorum. meslekciyim galiba. burada acemilik 18 gun mu yapılıyor? sonrasi için kura falan mı cekiliyor? yer nasıl bır yerdir nelere ihtiyacimiz olur ? nelere dikkat etmek gerekir?
  • Mühendis,Mimar,Gemi insaa ve benim gibi Gemi Guverte mezunları, gemi makineleri muh. burada 18 Gun acemilik yaparlar..Guzel yerdir Dz Astsubay Myo ogrencileri ile beraber yemek yersiniz . yemekler iyidir :) 535 nolu binada genelde tv karsisinda uyuklayarak gecen zaman ve uygun adim vs yurume egitimleri. Tuvalet ve banyo sorunu yok. Binalar eski ama birlik icinde en iyi ısınan bina.

ilk haftadan sonra atıslar ve sonradan temel egitimlerden sonra sınav olursunuz. Sınıfınızdaki kisiler arasında 1. olursanız kuraya girmeyip kendiniz secersiniz. Ama muhendis vb sınıf icin gecerli. Benim gibi Denizcilik Fakulteli 3 kisiydik kuraya girdik.. Kuradan sonra atanacaginiz yer Yalova ve Golcuk degilse 15gun meyil izniniz vardir(garnizon dısı- istanbul'a atananlar da dahil 15 gun) 15 Ocak gibi isbasi yaparsiniz. Tabi Karamurselbey'den ayrilmadan atgm adayi maasiniz (18 gunluk),yol harcirahiniz(atanacaginiz birlige gore),15 gunluk ilk maasiniz bankaya yatar.

Sormak istedikleriniz olursa yazabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Mühendis,Mimar,Gemi insaa ve benim gibi Gemi Guverte mezunları, gemi makineleri muh. burada 18 Gun acemilik yaparlar..Guzel yerdir Dz Astsubay Myo ogrencileri ile beraber yemek yersiniz . yemekler iyidir :) 535 nolu binada genelde tv karsisinda uyuklayarak gecen zaman ve uygun adim vs yurume egitimleri. Tuvalet ve banyo sorunu yok. Binalar eski ama birlik icinde en iyi ısınan bina.

ilk haftadan sonra atıslar ve sonradan temel egitimlerden sonra sınav olursunuz. Sınıfınızdaki kisiler arasında 1. olursanız kuraya girmeyip kendiniz secersiniz. Ama muhendis vb sınıf icin gecerli. Benim gibi Denizcilik Fakulteli 3 kisiydik kuraya girdik.. Kuradan sonra atanacaginiz yer Yalova ve Golcuk degilse 15gun meyil izniniz vardir(garnizon dısı- istanbul'a atananlar da dahil 15 gun) 15 Ocak gibi isbasi yaparsiniz. Tabi Karamurselbey'den ayrilmadan atgm adayi maasiniz (18 gunluk),yol harcirahiniz(atanacaginiz birlige gore),15 gunluk ilk maasiniz bankaya yatar.

Sormak istedikleriniz olursa yazabilirsiniz

cok tesekkurler. sımdilik bu kadar bilgi yeter galiba zaten aklımda soracak birsey de yok. yarından sonra ogrenecegiz artık detayları.

• yanlis yazmisim ceple yazarken.. muhendis vb branslarda olan arkadaslar 8-10 kisi ve uzeri birincileri kurayi kendileri seciyorlar digerleri kura torbasindan. Benim gibi bransinizda 3 kisi vs varsa zaten kura cekiyorsunuz birincilik durumuna bakilmiyor. Bazi branslarda tek kisi oluyor onlara direk atama geliyor.

Yaninizda cok esya goturmeyin. ic camasiri, banyo havlusu, banyo terligi,uyurken giymek icin esortman vs. ve mac falan yapmak icin spor ayakkabi goturun. sivil elbiseye gerek yok. Cunku valizlerinizi teslim edip sadece uniforma giyiyorsunuz. ikinci ucuncu gunu bulabilir uniforma ve ayakkabi almaniz bu yuzden spor ayakkabi goturmekte fayda var. Tras malzemelerinizi ve sampuan vs yaninizda goturun. ilk gunlerde yararlanacak kantin olmuyor. Tabi sigara icenler icin sigara ve ptt telefon karti. Her ne kadar yedek subay adayi da olsaniz 18 gun cep telefonu yasak. Bulundurmayin,gizli gorusmeye sms atmaya calismayin. Cunku yakalanirsaniz yedek subay adayliginiz iptal olur ve er olarak pasa pasa devam edersiniz. 18 gun icin cocukluk yapmayin ;)

Askerde duyacaginiz sozlerden biri "itimat kontrole mani degildir" dir. Size universite mezunu astegmen adayi olarak davranilir yani saygi gorursunuz ama ilk 18 gunu saygi sevgi ve kurallar cevresinde gecirin.

Guzel bir ortam ve etrafinizdaki diger 30 kisi de oyle olacak. O yuzden iyi vakit gecirirsiniz. Sizi zorlayan yada asiri askerlik gormeyeceksiniz. Cunku sizler mesleki bilgi ve tecrubesinden faydalanilacak arkadaslarsiniz.

Son olarak yaninizda nakit bulundurmanizda fayda var.Kantinlerden grup icinde sececeginiz arkadaslar herkesin yerine alisveris yapacak. Koridorda bulunan bufede ortak parayla alinan caylar demlenecek :)

En onemlisi yaniniza mutlaka dikis seti alin!!! Cunku dikimevinden gelen pantalonlar saglam degil 1. gun sonunda en az 7-8 kisinin agi dikislerinden patlayacak :)) ondan sonra kendiniz dikiyorsunuz elde ;) dikisi gelistirin yada 5 liralik el dikis makinesi alin :))

• Merak edenler icin giyeceginiz uniformalar bunlar

KARAMÜRSELBEY DZ. EĞT.OKL. K.LIĞI ALTINOVA YALOVA-YEDEK SUBAY

Tekrarliyorum 2-3. gununuzde buyuk ambarlara(melbusat ambari) tum uniformalarinizi alacaksiniz. Vatanimiz hepimize bircok takim uniforma verecek. Tabi ucretsiz :)) Bazen soranlar oluyor silah altindaki tum temel ihtiyaclariniz yemek yatacak yer ve uniforma devlet tarafindan karsilanir :))

Yas ortalamasi 30 ve uzeri olabilir normaldir:) genelde kariyer sahibi ve master,yuksek lisans sonrasi arkadaslar oluyor.
    Yemin torenine kadar bir tek uygun adim yurumeyi temel askerlik,silah egitimleri ve yedek subay marsini ogreneceksiniz..Onun disinda cok egleneceginiz bir yer..

En son tembih! mutlaka sac sakal tras olun saclariniz cok kisa olsun yoksa orada er kademe berberinden gelir gelmez faydalanirsiniz ;))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 12 Mart 2012; 22:02:52 >

• Evet devreler toplanın bu başlık altında..

Arkadaslar da yeterince acıklama yapmış sağolsunlar
  • Evet şu başlığı bir canlandıralım ((:

Genelde aynı devreler birlik olun derler uzun dönemlere karşı ama sanırım deniz komutanlığında böyle bir sorun olmuyormuş fazla.

Bir de buradan dağıtım olacak mı? Ne gibi ihtimaller var mesela ben matematik mühendisiyim daha önce amatör olarak yelken de yapmıştım bununla alakalı ne gibi bir görev olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: purenake

Evet şu başlığı bir canlandıralım ((:

Genelde aynı devreler birlik olun derler uzun dönemlere karşı ama sanırım deniz komutanlığında böyle bir sorun olmuyormuş fazla.

Bir de buradan dağıtım olacak mı? Ne gibi ihtimaller var mesela ben matematik mühendisiyim daha önce amatör olarak yelken de yapmıştım bununla alakalı ne gibi bir görev olabilir?

Hocam biz meslekçi astegmen diye geçiyoruz düşündüğüm ve duyduğum mesleğimiz ile alakalı olacağımız söyleniyor. Fakat burası askeriye belli olmaz ne olacagı :)

Birde dağıtım oluyor yukarıda arkadaş zaten açıklamış ancak ihtimaller arasında aynı yerde kalmakta var tabiki.
  • yer tutayım da sıkıntı olmasın ilerde en kötü yalovada görüşürüz devreler :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.