Şimdi Ara

izmir il jandarma komutanlığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
4
Favori
50.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buca da nerde tam olarak arkadaslar bilen varsa paylassın..
  • Buca-tınaztepe tertipler bende tam yerini öğrenmek için tekrar aradım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: acantim

DUYURU :

planlanan durumu aktarıyorum :

saat 11 : theshiver ve ben Varanın önünde buluşuyoruz.
    saat 13 : bir kaç arkadaş daha katılıcak bize
    16:00 gibi teslim olmayo planlıyoruz bu zaman içerisinde katılacak başka arkadaşlarda olucak

katılmak isteyen varsa buyurabilir ...

Tamam arkadaşlar sağolun tam yeri önemli değil zaten otogarda sorucaktık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesing1907

quote:

Orijinalden alıntı: loptas

dağıtım oluyo ama izmir içinde kalacaksınız yine

şöyle anlatayım

teslim olduğunuz gün acemi birliklerine gönderileceksiniz bunlar havalimanı,komando ve ceza evi birlikleri
    komando ve ceza evi birlikleri yanya iki bina zaten bi fark yok aralarında ama komandonun yemekleri harika (ben komandodaydım) havalimanı birliğini pek bilmiyom ama ordaki ardaşlarda rahat olduğunu söylüyodu

yemin töreninden soorada yine izmir içindeki jandarma birliklerine dağıtılacaksınız

not:il jandarma komutanlığı servis ve muhafız bölüğüne düşecek olanları şimdiden tebrik ediyorum hayatınızın golünü attınız
    o derece :)

hocam bnm sana bikaçtane sorum olacak. Birincisi sence bunlar arasındaki en iyi birlik hangisidir? İkincisi il jandarma komutanlığı acemilikten sonraki dagırımda mı yolluyorlar. Buraya gidenler de ne iş yapar nerede kalır onu merak etmekteyim...

acemi bölükleri arasında en iyisi komando
    servis ve muhafız bölüğü usta birliği olacak
    kısa dönemlerin orda yapacağı tek iş nöbet ve çavuşluk etliye sütlüye karışmıyosunuz yani

• Tam 1 yıl geçti şimdide biz gidiyoruz
  • Benim adımda oğuz arkadaşlar saat 14:00 te havaalannda olcam muhtemelen içerde görüşürüz , şimdiden hayırlı tezkereler :))
  • -----------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diavoloo -- 10 Nisan 2011; 0:05:24 >
  • Bilecik Sögüt Jand.Ulş.Egt.Tbr.Kmtnlgndan Kamyon Şöförü olarak İzmir İl Jandarmaya gidiyorum
    Detaylı anlatabilecek üst devreler varsa sevinirim :)
  • arkadaşlar izmir il jandarmaya çıkan herkesı tebrıkedıyorum öncelıkle.....gelelım ız ıl jan' ı anlatmaya ...öncelıkle teslık olma yerınız buca ilçesindedir..çunku konaktakı ıl jandarma oraya taşınmıştır.muhkem bır tepe uzerınde buyukçe bır arazı uzerıne kuruludur....eshot( izmirin iett si) otobuslerı ıle gıdılebılır..ilkin karşılama nızamıyesınde sızı çantalarınızla içeri alacak...çantalarınız aranacaktır...(cep tel flash bellek durumları vb ) ...daha sonra araması bıtenler 100-150 metre ötedekı bına larda bulunan 50-60 kişilik salonlarda mülakata alınacaksınız..bu mulakatlarda mezunıyet bölumu extrem özelliği olanlar ( tenıs oynayan , resım yapabılen, çok kral ingilizce konuşanlar mesela) bunlar tespit edılır..ılgılı ıhtıyac yerlerınde kullanmak ıcın...eğer toplam sayınız bellı bır sayıyı geçerde herbırınız ızmır ıl jan 'a sığmazsanız mısafır boluk olarak ızmırdekı diğer eğitim bırlıklerınede yollanabılırsınız.mulakat esnasında psıko teknık testlerıde yapılabılıyor bazen..örn: sinirlimisiniz...şöyle bir durum olsa ne yaparsınız...daha evvel intihar etmeyi düşündünüzmü vb.... daha sonra kırıklar ..havalımanı buca gibi eğitim merkezlerıne yollanırsınız....ıl jandarma da da kalma ıhtımalı vardır....mulakatlar ve seçilme işlemlerı bitince eğitim bırlıklerıne sevk edılırsınız..orda askerı kıyafetlerınız...kamuflaj bot terlık don çorap vb malzemeler verılıcektır ılkın...bu koşuşturma içinde size ıkramda fılan bulunulmaz...o yuzden teslım saatını öğle yemegını yedıkten sonra 15- 16 arası yapmanız ıyıdır...

• ızmır ıl jandarma rutbelı açısından gayet guzel bır komutanlıktır..uzman erbaşından yüz başıya kadar genelde kafa dengı komutanlar göreceksınız...zaten unıv mezunlarına göstrılen davranış farklıgını göreceksınız..ama ben unıvliyim üstten bakarım,,şöleee artislik yaparım, çok kıbar konuşurum,,hakkımı yedırmem abi.. tarzına gırmeyın zira orası asla kampüs değildir...ama soru sormaktan çekınmeyın..birde sizde mevcut olan en ıyı yapabıldıgınız işi özellıkle birilerine bellı etmeye gayret edın...pc bılgısı , çok ıyı ıngılızce..rutbelı çocuklarına ders çalıştırabılıcek duzeyde diğer ders hakımıyetlerı vb..ama bunu yaparken çok zıplayan tarzda yapmayın...eğitim bırlıklerıne (buca-kırklar-havalımanı ,belkı bornova .. buralara askerı araçla sevk edılıceksınız..gıttığiniz yerde akşam karavanasına yetişme ihtimalınız yuksek) size verilen askerı malzemelere size ait oldugunu belırtır işaret koyunuz..örneğin botunuzun iç tarafına çakmakla yanık ızı bırakmak...kalemle dil altına adınız yazmak gıbı....kamuflajlarınızı hemen ılk fırsatta deneyın zıra olmazsa değiştirme şansınız olur...sonra yatacağınız yer ve dolabınız gösterılır..genelde bir kişiye tek dolab verılır ama ıkı kişi bir dolabıda kullandırabılrıler.

• yatacagınız yataklar ıkı katlı ranza şeklındedir..demır kalıptan yapılmıştır..alt ust ıkı kişi yatacagınız için altlı ustlu kardeşler "body" dedıklerı statuye kavuşacaksınz :) body niz sizin her daım sorumlu oldugunuz devrenızdır.. içtimada sen varsın body yokmu ? sana sorarlar...bılmıyorum dersen ..senın body nasıl bılmezsın tarzı sorulara muhatap olrsunuz..o yuzden bodynızı ıyı seçmekte fayda var :) banyo gun sırasına tabıdır...hangı gun sıze aıt oldugunu sorarak öğrenebılırsınız ....artı bır konu banyolar her sabah 5-6 arası açıktır kamyon devırme olaylarına bınaen :) ...tavsıyem bu saatlerde banyo yapın zıra guneş ısıtma sıstemı ıle ısıtılan sular gunduzlerı çok banyo yapandan dolayı pek sıcak olmaz...sabahın 5-6 sında sıcacık suyla yıkanırsınız ...yat saatı en geç 10 dur...kalk saatı en geç 6- 6,30 dur...daha erkende kaldırabılrler...
  • botları ılk aldıgınızda ön tarafını yanı burun kısmından bağcıkların başladıgı kısma kadar mumkun oldugunca eziniz...çıunku sıfır botlar henuz esnememişş oldugundan ayaklarınız yara bere içinde kalır....askerlıkte kı en kral mantık traşı yatmadan evvel ıyıce olmak...kalk saatınden önce kalkmak...yat saatınde yatmaktır....merak etmeyın izm.ıl jand. da çok fazla spor yoktur.....sağa sola dönüşler...ast-üst kavramları---jandarma asayiş dersleri--sılah kullanımı--vb ...butun bu saydıklarımı 28 güne sıgdırırlar..merak etmeyın eğlencelı ve vakıt geçirici olucaktır..bırde yemın töenı için habıre yürüyüş tekrarları...tavsıyem bu yuruyüşleri ısteyrek severek ve marşları gonulden soyleyerek yapın ozaman zorlanmayacağınızı görceksınız...botları her sabah muhakkak boyayın..favorılerımı şöleee uzun tutayım ,bu sakal daha 15 saatlık ne kescemmm ya demeyın :)..verılen görevı yapın astınızı üstünüzü bilin hiç sıkıntı yaşamazsınız...sonrakı gunlerde sılah da vercekler...g3 yada mp5 yada hk33( çakma g3 derler) verılebılr...sılah sızın karınızdır dıcekler..öle sahıp çıkın dıcekler...aman tavsıyem komutanların yanında sılahınızı düşürmeyın...herkesın içinde şınava yatırır sılahı da önunde ..."özür dilerim karıcım" dıye şınav çektırıler :)

• yemın törenıne kadar--ki 28 gundur hepi topu--- her şeyi görür bılirsınız...artık acemi değilsinizdir...azcık yırtık olmuşunuzdur...ılk gecekı ve gunku her gordugunu komutan sanmalar...kendını pıknıkte sanıp akşam oldu laaan ben eve gıdıyorum sanrıları geçmiş olur :)) uzun dönemlerı kısa dönemlerı ,kım çavuş,kım onbaşı,,kım uzman, ayırt edersınız..uuzn dönemın çavuşu sıze emırverır mı veremezmı öğrenırsınız...(askerı mantıkta verır ama sız almazsınız :) ) ....yemın törenıne kadar çarşıya çıkmazsınız...ilk çarşıya cıktıgınızda kendınızı sıvıller içinde gordugunuzda ...herkes kendını brad pitt sanabılır ama geçer :) ....şaka değil ha ..o kıyafetrlerı gıyınce ulann ne yakışıklıymışım beee dıyosunuz ...ama asker oldugunuz herhalınızden bellı olur...traşınızdan ...kunyenızden yanyana gıderken dahı " sol sol ...sol saaağğ sol " tarzı yurumenızden hemen çakarlar asker oldgunuzu :) gıremıcegınız yerler vardır..ama yemek yerlerı ınternet cafeler musaıttır...

• çarşı ııznınden sakın geç dönmeyın ..zaten mantıken kendı akıbetınızı bırının ınsafına bırakmak akıl işi değil...o yuzden son giriş saatınden 15 dak. evvel girmeye calışın...çarşıda ıken açık açık söyluyorum öküzluk yapmayın...hemen söyluyolar...ha bırde aman sakın alkol almayın taşkınlık etmeyın...genel ıtıbarı ıle şehir merkezlerınde bu tarz durumlarda polısle muhatap olursunuz ki...polis -asker birbirini pek sevmez...olan sıze olur...ustune ustluk komutanlarınız ettiğiniz haltı bırakır nıye polise düştünüz dıye kızar...akıllı uslu olun...her kıza tavlanır kuş gözu ıle bakmayın :) bunu yapan çok kardeş vardır..ve bırak mangayı takım arkadaşını butun bölüğü utandırır :)
  • bır bakmışsınız kı acemılık sona ermiş yemın törenı gelmiş çatmış...şimdiki sistem değiştimi bılmıyorum ama değişmedıyse yemın törenıne bır kaç gun kala yada aynı gun dagıtım yerlerınız bellı olur..çok sevdıgınız kardeşlerınızıden ayrılma ıhtımalı yuksektır..bırınızı urla ya ...bır kaçınız buca cezaevı korumaya ...bazılarınızı menemen e belkıde bergamaya dıkılıye foçaya yada kınık a yollaarlar...en kötusu hıç kısa.dönem devrenız olmadan tek başınıza gıttıgınız yerdır...bodynızden ayrılırsınız belkıde :) o yuzden bulundugunuz boluktekı tum kısa donemler ıle tanışmaya ıyı geçinmeye gayret gostrın...ondan sonra ne mı var ? çok basıt...:)

bu şafaktan sooonra beenmi yapcammm yaa ...... baba şafak bılmem kaçç zoruna gıden harbi çeksin tarzı...muhabbetlerı gelcek.... :) zaten çoğunuz çavışşş olucaksınız...bır kısmınız kantınlere verılır..kiminiz yazıcı olur...belkı komutan postası...ama en tatlısı kurye olmaktır....böylece dağılır gıdersınız herbırınız bır tarafa

gökten üç elma düştü....bir üst devreye biri komutana...biri anlatana...size yokkkk....acemiliğiniz çoook sızın :D

• 13 temmuz 2011 çarşamba = 10'uncu j.eğt.a.k.lığı / ßornova / İZMİR

Bugün teslim oluyorum beyler, açık lisede okuyordum ama mesleğe geçiş yaptıramadığımdan dolayı
    ( milli eğitim bakanlığı ) 90'lı olduğumdan dolayı devre kaybı sayılarak yanınıza geliyorum, herkeze hayırlı tezkereler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackScorpion35 -- 13 Temmuz 2011; 3:04:45 >
  • Vay be 1 ayı yıkdım, göz açıp kapıyıncaya kadar gelip geçdi 31 gün, 91 / 2'leri yolladık şimdide 91 / 3'leri bekliyoruz, 5. bölüğün dk sayısı şuan 8, şu an bu satırları alayın internet cafesinden yazarken ne kadar rahat biyerde askerlik yapdığımı ve ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anladım; bide bunların üzerine izmirli olup izmirde yaşamamda eklenince burda ne kadar çok kalırsam o kadar iyidir diyorum, ziyaretçi sıkıntım yok, allâha çok şükür maddi manevi sıkıntılarımda yok, eee 1'i gitti 14'ü kaldı, şafak= 429 jandarma *** afferin

• Alaydaki 42.nci günüm + 2 silüs ile 44 gün geçdi, mehtap gelip geçiyor 5. bölük dk sayısı= 11
  • 51 + 2 silüs = 53 dk'ya mehtab uzun ama usta birliği kısa
  • 67 + 2 silüs = 69 91 / 3'ler geldi, 3 hafta sonra yemin töreni ve meslekçilerin gitmesi akabinde bi 4 hafta sonrada 10. alaya elveda...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.