Şimdi Ara

89/3 15.PİYADE ER EĞİTİM TUGAYI ÇAVUŞ TALİMGAH TABURU // SAMSUN (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
4
Favori
114.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gentlement39

quote:

Orijinalden alıntı: 77efsane34Turkay

Evet Arkadaşlar Bugün 30. Günümü Doldurdum. Kısa ve Özce Anlatacağım...
    Gerçekten Çok Rahat Bir Yer, Türkiyedeki en rahat acemi birliğinden biriymiş diyorlar....

Diğer Arkadaşların Yazdığı Gibi İçerisinde ;

Langırt Masaları
    Tenis Masaları
    ve Atari Salonu Var (Snow Bros & Metal Slug Yok. Genelde Street Fighter ve maç oyunları var) :)
    İnternet Cafeside Var Ama Bilgisayarları Yok :)
    Her Koğuşun yada Kantinin Önünde Kahve Makinaları Var 50Kr ve 1TL ile çalışır....
    Sivilden Gelirken pek birşey getirmenize gerek yok zaten gerekli şeyleri veriyorlar gerekli olanları da kantinden parayla tedarik edebiliyorsunuz....

Mesela Gerekli Malzemeler;
    Banyo Çantası
    Traş Seti Çantası
    Askılık
    Temiz Çamaşır Torbası
    Kirli Çamaşır Torbası
    Askerin Bilgi Defteri
    Kalem
    Defter vs. vs. gibi şeyler

Hafta sonları sinema olur.... güzelde filmler olur mesela şimdiye kadar olanların bazıları;

Denizci
    Amerikan Pastası 5
    2012
    Prince of Persia vs. gibi

Ben 2.Bölükteydim... biz rahattık ama tabiki herşey komutanlara bağlı. 1.bölük için kral demişler ama benim dönemimde çok eğitim yapıyorlar şu anda bize göre...

Kısaca Sonuçta Askerlik .... Biraz Makara Biraz Geyik Sohpet muhappet öyle geçecek.....

Birde en bütün paranız 50TL olsun bozdurmak çok sorun olabiliyor.... Birde Askerlik rahat olduğu için çok para harcayabilirsiniz.....

Eğer gidecekler varsa ve merak ettiğiniz birşey varsa yanıtlayabilirim.... Tüm Arkadaşlarıma Hayırlı Teskereler.....

yıl 2013 kahve makinaları var ama bozuk bilginize
    EN ÖNEMLİSİ yanınıza bol kilot atlet ve çorap alın
    kişisel bakım eşyanız varsa onları en önemlisi askı alın. terlik alın gerisini almanıza gerek yok hepsi tuhafiyede satılıyor. bayağıda ucuza hemde

sigara içiyorsanız ve paranızda kısıtlıysa

1karton viceroy red 35tl prestige de 30tl kartonu bilginiz olsun.
    ( tabiki tabur kantininde yok. çarşıda tabura çıkarken solda oyuncakçı adlı bir dükkan var. oradaki abi satıyor sigaraları gürcistan bandrollü viceroy red tam asker sigarası )

bol bol ucuz yollu telefon kartı alın.
    acemi çok olduğu için anında tükeniyor tuhafiyede sonra demedi demeyin.
    ankesörlü telefonlar yenilendi ve çoğaldı kolay kolay sıra beklemezsiniz. biz AMASYAda acemi birliğinde 500 kişilik bölükte 5 adet telefon vardı 2-3 saat sıra beklerdik tel için. ama SAMSUN'da bu sıkıntı yok. yemin töreninden sonra 75likler çarşıya gidecekler bilginize orada kadrolarla çok iyi geçinin ne isterlerse size geçirtirler kapıdan. yoksa AMM acemileri dona kadar arıyor telefon sokmaya çalışanları sim kart sokmaya çalışanları çok yakalardık ordayken :)

yatışı çok olan bölüklerde acemiler için söylüyorum 2.ve3.bölük

bahsettiğin vıceroy sigarası gürcü olmalı, 2 senedir ben bu sigarayı kullanıyorum, hem fiyatı uygun hem de içimi güzel.

benim merak ettiğim, bu sigaradan yanımıza 2-3 karton olsak sorunsuz bir şekilde içeri sokabilirmiyiz, yani kontrolde el koymazlar mı sigaraya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıdacı.

quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

quote:

Orijinalden alıntı: clemp

Merhaba, benim de acemilik samsun 15. piyade Kısa dönemim. Ustalık 8'İNCİ KOR. 108'İNCİ TOPÇU A.K.LIĞI ERCİŞ/VAN

Ankaralıyım. Ankara da olanlarla görüşebiliriz :)

Acemilik ve ustalığa aynı yere gidiyoruz. Bir arkadaş daha var, @gıdacı. diye.

merhaba arkadaşlar,

Öncelikle iyi bayramlar dilerim...

Samsun'da ne zaman olmayı ve birliğe ne zaman teslim olmayı düşünüyorsunuz?

Ben, ayın 14'inde balıkesir'den yola çıkacağım, 15'inde yani perşembe günü sabah erken saatte orda olacağım, öğleden sonra da teslim olmayı düşünüyorum.

Merhaba, iyi bayramlar.
    14ü akşam izmirden yolu çıkıyorum ben de, öğleden sonra teslim olacağım. Merak ettiğim konu yanımda 2 karton sigara gelirsem sokabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki kısa dönem askerlerin acemilikleri kaç gün sürüyor....
  • quote:

quote:

Merhaba, benim de acemilik samsun 15. piyade Kısa dönemim. Ustalık 8'İNCİ KOR. 108'İNCİ TOPÇU A.K.LIĞI ERCİŞ/VAN

@canocan_07 @gidaci. Samsunda beraberiz insallah gorusuruz bende carsamba saat 17:00 da mugladan biniyorum persembe sabah 10:00 da ordayim insallah

• Buyuk ihtimal ayni otobuste oluruz kardes bende 17:00 da mugladan bincem ulusoya

• selam kardeşim ben ulusoyla gitmicem ama metroyla gidecem aksam 8 de bincem sökeden
  • Tmm o otobuste burdan 17:00 da kalkiyo buyuk ihtimal. Bilseydim ondan alirdim beraber giderdik ama nasip degilmis hayirlisi olsun

• anladımm olsun otogrda karşılaşırız zaten iki otobüs de aynı saatte kalkıyorsa aynı satte samsun otogarda olacaktır orda haberleşiriz kısa dönem mi gidiyosun
  • Evet ayni anda variriz garaja. Kisa donemim samsundan sarikamisa gecicem sen?

• bende samsun ordan da kars merkez de kalcam muhabereciyim ben
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gıdacı.

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

Öncelikle iyi bayramlar dilerim...

Samsun'da ne zaman olmayı ve birliğe ne zaman teslim olmayı düşünüyorsunuz?

Ben, ayın 14'inde balıkesir'den yola çıkacağım, 15'inde yani perşembe günü sabah erken saatte orda olacağım, öğleden sonra da teslim olmayı düşünüyorum.

Merhaba, iyi bayramlar.
    14ü akşam izmirden yolu çıkıyorum ben de, öğleden sonra teslim olacağım. Merak ettiğim konu yanımda 2 karton sigara gelirsem sokabilir miyim?

sigarayı içeri sokup sokamadığımızı ben de çok merak ediyorum. bu konuyla ilgili cevap verecek olan bir arkadaş var mı?

samsun'da buluşup birliğe birlikte teslim olmaya ne dersiniz arkadaşlar?
  • ahmet87aydın kullanıcısına yanıt
    slm ben de samsun sonra kars merkez kısa dönem .. @ahmet87aydın
  • istanbul ulusoydan samsuna giden var mı...
  • metrodan aldım
  • samsun otogarından egitim birligi nasıl gidilecegini bilen var mı ?
  • otogardan minibüs kalkıyormuş tatlı bir rampadan cıkıyorsun üstünde kuş figürü olan bi göbek cıkıyor karsına hoop solunda
  • slm bende samsun merkez arkadaşlar
    dikkat ettimde herkes ayın 15inde teslim oluyo benim sülüsde 14 ü yazıyo benim mi yanlışım var acaba ?
  • Senin yol yakindir kardes ondan erken tealim oluyosun neresi memleket

• memleket tokat ama ist dan gidicem . yerler açıklandığında son gün 15 diyodu , sülüsde 14'ü diyo. herkesin sülüsde 15 mi yazıyo acaba ?
  • Eğitim Birliği15'İNCİ P.EĞT.TUG.P.ÇVŞ.EĞT.TB.KH. VE KH.TK./SAMSUN MERKEZCelp Grubu1Esas Birliği8'İNCİ KOR. 108'İNCİ TOP.A. KH. VE KH.BL./VAN ERCİŞKuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞIStatüKISA_DÖNEM ERSınıfTOPÇUSevk Başlangıç12/08/2013
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.