Nokia Ovi hakkında bilgi verebilir misiniz?
35 Cevap67955 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

9880 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sugar_klavyeci
8 Ağustos 2009; 14:13:44 

Bu ovi nedir tam olarak bana açıklayabilir misiniz?Birkaç gündür üye olmayı düşünüyorum çok faydalı bir siteye benziyor gördüğüm kadarıyla ama siteye de sormak istedim acaba üye olan var mı?Üyelik koşullarını okudum ama tam emin olamadım Nokia'nın Ovi servisi ücretsiz mi acaba?Üye olmadan önce Ovi Servis Koşulları bölümündeki ücret kısmını alıntı olarak buraya ekliyorum;

Hizmeti kullanımınız bedele tâbi olabilir veya tâbi hale gelebilir.

Nokia'nın talep ettiği tüm ücretler Hizmetle bağlantılı olarak ayrıca duyurulacaktır.

Hizmetin kullanımı hizmet sağlayıcınızın ağı üzerinden veri iletimini içerebilir. Ağ hizmeti sağlayıcınız böyle bir veri iletimi için ücret talep edebilir.

Nokia herhangi bir bedelin ödenmesine ilişkin sorumluluk üstlenmemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şugar_klavyeci -- 8 Ağustos 2009; 14:16:05 >

12234 Mesaj
8 Ağustos 2009; 14:18:55 

öncelikle çok çaça bir nickin var

ikincisi üye olmak ücretsiz, bir çok uygulama, oyun vs. var. kimisi ücretli satılıyor. yanlarında fiyatları yazar zaten.

"Bize her yer Nişantaşı!"

1057 Mesaj
8 Ağustos 2009; 17:24:41 

Nokia'nın Ovi hizmeti ücretsiz. Ovi mağaza sayesinde arkadaşın dediği gibi kısmen paralı paralı yada demo programlar ve oyunlar mevcut. Ayrıca share.ovi.com'da ise resimlerinizi telefondan yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca Sync özelliğiyle rehberinizi notlarınızı takviminizi kolayca Ovi hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

9880 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sugar_klavyeci
9 Ağustos 2009; 11:50:31 

çok tşk ederim bilgilendirdiğniz için hemen üye oluyorum tşk

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

öncelikle çok çaça bir nickin var

funkmaster çaça nikin var demek ya ben anlayamadım o kısmı

703 Mesaj
10 Ağustos 2009; 16:49:00 

Demedi demeyin bu ovi yakında çoook tutacak
bunun tutması için Türkiyede cepten internetin ucuzlaması gerekiyordu,
bir aya kadar ovi nin ne olduğuna bakan dahi yoktu.

başlık açmak aklıma gelmiştide artık burdan devam ederiz.

öncelikle arkadaşlara tavsiyem http://www.ovi.com 'a üye olun,
ben baktım çoğu nick daha alınmamış elini çabuk tutan seçer :)

gelelim niye üye olduğumuza; aldığımız mail adresi ovi uygulamalarında gerekecek.
örn ; ankara@ovi.com tilsimonline@ovi.com kecioren@ovi.com besiktas1903@ovi.com donanimhaber@ovi.com gibi artık nickiniz ankara olacak.

uygulamalarda ben ilk olarak ovi contacts programını kurdum rehberle ilişkili çalışıyor.
arkadaş eklerken arkadaşının nickini yazıyorsun yeterli. yani nokianın kendi msn i gibi.

http://www.google.com/i..._us/latitude/intro.html

ikinci olarak http://friendview.nokia.com/download.jsp sitesinden indirdiğim friendview programını kullandım,
harika bir program şöyle anlatsam daha iyi anlaşacak
düşününki telefonuzda bir harita var ve bütün arkadaşlarınızın o anda nerde olduklarını haritdan görebiliyorsunuz. tabi arkadaşlarınız ovi ye kayıtlı ve telefonlarında GPS olması gerekiyor. hani Turkcell'in firmalara binlerce TL sına sattığı sistem varya şu elemanım şu anda nerde gibi,
onun aynısı fakat Turkcel yer tespitinde vericileri kullanıyor burda ise GPS den daha hassas olarak görüyorsun.

kullanmadığım fakat duyduğum bazı özellikleride söyleyeyim ;
-- tlf rehberi ile netteki ovi hesabın ilişkilendiriliyor yani bilgisayardan düzenleme vs yapabiliyorsun.
--çektiğin fotoğrafları aynı anda net hesabına yollayabiliyorsun(tatilde hafızam doldu problemi yok)
--symbianda uygulama yapıp burda satabilir veya uygulama alabilirsin (2-3 Euro :)
--mail kutunuz olacak ve tlf rehberiniz ile mail kutunuz ilişkili olacak , tlfdan ve bilgisayardan mail kutunuzla işlem yapabileceksiniz.
--Müzik ve oyun kısımları varda pek kurcalamadım.

aklıma geldikçe ve kullandıkça ekleme yaparım, konu ile ilgisi olan arkadaşlarda bilgi paylaşırsa ve başlığı güncel tutarsa faydalanırız.

videolar daha çok şey anlatacaktır
http://www.youtube.com/watch?v=Q-Oq-9enE-k
http://www.youtube.com/...laynext_from=PL&index=6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsimonline -- 10 Ağustos 2009; 22:55:47 >

...

9880 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sugar_klavyeci
11 Ağustos 2009; 21:48:23 

hocam site iyi güzel ama ingilizce yahu hiçbişey anlamıyorum bu yüzden indiremiyrum çünkü programların açıklamalarıda inglizce ve ne işe yaradığınıda bilmiyorum insan bi türkçe dil desteği koyar be

http://store.ovi.com

703 Mesaj
11 Ağustos 2009; 22:28:27 

ovi ilk ingilterede kullanılmaya başladı zaten, o zaman sadece ingilizce vardıki yakında Türkçe dil desteği olacaktır, arz talep meselesi.

bu aşamada google translate kullanılabilir, zaten basit bir ingilizce genelde şahsen benimde yabancı dilim yok fakat idare ediyoruz :)

şimdilik bizim gençler symbiana el atmadığından genelde store da yabancı kullanıcılar yaptıkları programları satıyor.

...

699 Mesaj
24 Ağustos 2009; 15:42:56 

dosya erişimi ücretli mi peki bu ovi'de?

yani evdeki dosyalarımı ovi'ye yükledim, ve cep telefonumdan erişmek istiyorum.. internet bağlantısı mı kurmak zorundayım telefonla? yoksa merkezi sunucuya erişim için bu gerekmiyor mu?

Alone I call to ease the pain
Yearning to be held by you..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ağustos 2009; 16:50:37 

İnternet bağlantısı kurmadan telefonunuzda olmayan dosyalara nasıl erişebilirsiniz ki?

3465 Mesaj
24 Ağustos 2009; 17:16:48 

en kısa zamanda denicem.. çok mrk ettim.. özellikle arkadaşlarının yerini görebilme özelliğini XD

2 x Logitech Z2300 + Creative Soundblaster ZX
Nokia Lumia 920 - Nokia N91 8 GB - Apple Ipod Nano 6th 8 GB (iWatchz)
Beats Audio Studio - Sennheiser PMX 90

3465 Mesaj
24 Ağustos 2009; 17:19:55 

bu arada bu nokia ovi yi hangi telefonlar desteklior??

2 x Logitech Z2300 + Creative Soundblaster ZX
Nokia Lumia 920 - Nokia N91 8 GB - Apple Ipod Nano 6th 8 GB (iWatchz)
Beats Audio Studio - Sennheiser PMX 90

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ağustos 2009; 17:25:36 

mawoix:

"Nokia Ovi", "Windows Live" gibi bir servis çatısıdır; altında bulunan bir çok değişik servise ev sahipliği yapar ve o servislerin herbirinin ayrı ayrı desteklediği cihazlar olabilir.

Bu yüzden sorunuza kesin ve net bir cevap vermek siz kullanmak istediğiniz servisi söylemeden imkansızdır

699 Mesaj
25 Ağustos 2009; 16:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

İnternet bağlantısı kurmadan telefonunuzda olmayan dosyalara nasıl erişebilirsiniz ki?

ben onu merak ediyorum. 1998 yılında arkadaşımın cep telefonu nokia 8110du, hani şu yüze uyumlu süper karizmatik telefon, matrix'te neo'nun kullandığı.

o telefonda bırakın symbianı bilmemneyi, internet bile olmamasına rağmen nokia merkeze (veya artık her ne idiyse) bağlanıp melodi indirdiğini ve hiçbir ücret alınmadığını hatırlıyorum. belki bu da öyle birşeydir diye düşünmüştüm.

Alone I call to ease the pain
Yearning to be held by you..

703 Mesaj
25 Ağustos 2009; 17:01:19 

ovi internet sitesinde platform olarak biliyorum,
ovide satılan veya bedava verilen uygulamalar ise symbian işletim sisteminde çalışıyor.
yani hangi uygulamanın hangi telefonda çalıştığını sorgulamak gerekiyor.
quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

bu arada bu nokia ovi yi hangi telefonlar desteklior??

...

4018 Mesaj
25 Ağustos 2009; 17:06:25 

mawoix;
Mesela 3120Classic mail servisini destekler fakat Music Store servisini desteklemez.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovi Files servisini nasıl kullanacağımızı bir anlatabilir mi?[Telefondan dosyalara ulaşma]

3718 Mesaj
25 Ağustos 2009; 20:42:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtbrc6378

mawoix;
Mesela 3120Classic mail servisini destekler fakat Music Store servisini desteklemez.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovi Files servisini nasıl kullanacağımızı bir anlatabilir mi?[Telefondan dosyalara ulaşma]

bu forumda bir iki sayfa geriye git orada birine anlatmıştım. çok kral bir servistir bu. veya benim son yazdıklarıma bak orada görürsün

26 Mesaj
31 Ağustos 2009; 16:22:34 

üstad bu resimleri harita üzerinde gösteriyorlar nerede çektiklerini o nasıl oluyor

476 Mesaj
31 Ağustos 2010; 12:19:10 

Ovi Rehberi nasıl silerim..Rehbere tıklayınca ilk o çıkıyor..Birini bulacağım derken 1 saat rehberle boğuşuyorum.

Ankara-Çankaya

1 Mesaj
10 Eylül 2010; 12:09:31 

OVİye daima ücret verirrsiniz ücretsiz değildir. sadece üyeliği ücretsizdir. bişey paylaşmak için internete bağlancaksınız ve indirmede yapcagnızı göz önünde bulundurrsak bi 5-10tl gider en az. (5DK İCİNDE)... EĞER OVİ YE SÜREKLİ İHTİYACIM OLUR DİYORSANIZ BENCE İNTERNET PAKETİ KULLANMADAN OVİDEN BİRŞEY YAPMAYIN. ÇÜNKÜ AVEADA İNTERNET PAKETİ 1 AYLIK 8TL CİVARI. SEN BURDA 1 TANE BİRŞEY YÜKLEMEK İCİN 5DK İCİNDE 8TL CİVARI Bİ KONTÖR VERMEYİ GÖZE ALIRSAN BİLEMEM TABİ...

4487 Mesaj
10 Eylül 2010; 12:37:19 

Güzel uygulamalar var ücretsiz üye olmadan indirilmiyor yalnız:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

651 Mesaj
12 Şubat 2011; 9:30:30 

Arkadaşlar c7 im var. Ovi yi yükledim telefona. Oviden birşey indireyim dedim ücretsiz diye de yazıyor. Telefon hemen gprs ten bağlanıyor. 11tl gitti durduk yere. Evde wifi var. Bu nasıl iş. Biz harita oyun falan indirsek grps den mi gitcek hep. Bu ücretsiz muhabbeti nerde kaldı? Napcaz bir el ayak olun.

Elektronik Meraklısı

16 Mesaj
25 Mart 2011; 20:54:31 

mrb arakdaslar öncelıkle yukarıdakı arkadasın sorusunu cevaplayayım DOSTM DOGRU OVIDE UCRETSIZ YAZIO VE UCRETSIZ INDIRIYORSUN ÇOGU UYGULAMAYI AMA SENIN ONTURUNUN GITMESININ SEBEBI OPERETORDEN KAYNAKLANIO YANI SEN WRİLESTEN DEGILDE DIREK OPERATORDINDEN BAGLANDIGIN ICIN KONTRN GITMIS şimdide kendı soruma geçeyım ya uygulama super arkadasların yerını falan ogrenme olayı yalnız ben konuya bı turlu hakım olamadım 2 gundur ugrasıyorum soylekı verılen lınklere bı turlu ulaşamadım ovıye kayıtlıyım ovının kendı sıtesınde de friendview dedıgım zaman bı sey cıkmıo bu ısı bılen bı arkadas bıze baştan sona ne yapaagımızı yazsa ne kadar da yararlı olur

12 Mesaj
19 Nisan 2011; 23:43:49 

arkadaslar şimdi sonuc olarak eger wireless dan cep ten nete girerek ovi store den ucretsiz diyen uygulamaları ekstra bi ucret vermeden indirebiliyoruz yani ?? veya netden ovi store ye girip oradaki ucretsiz uygulamalarıda cep tel. na gonder secenegini secerek gonderebiliyor muyuz masrafsız nesiz ?? tesekkurler kolay gelsin

2488 Mesaj
22 Nisan 2011; 18:22:33 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih_ka

arkadaslar şimdi sonuc olarak eger wireless dan cep ten nete girerek ovi store den ucretsiz diyen uygulamaları ekstra bi ucret vermeden indirebiliyoruz yani ?? veya netden ovi store ye girip oradaki ucretsiz uygulamalarıda cep tel. na gonder secenegini secerek gonderebiliyor muyuz masrafsız nesiz ?? tesekkurler kolay gelsin

Gönder seçeneğiyle SMS'le bağlantı linki gönderiliyor. Linke tıklandığında bağlantı ücreti alır.

Gönderilen SMS ücretli mi, onu merak ediyorum?

Yok mu bir bilen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thall -- 22 Nisan 2011; 18:28:03 >

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...

23 Mesaj
14 Haziran 2011; 1:34:30 

quote:

Orijinalden alıntı: thall

Gönder seçeneğiyle SMS'le bağlantı linki gönderiliyor. Linke tıklandığında bağlantı ücreti alır.

Gönderilen SMS ücretli mi, onu merak ediyorum?

Yok mu bir bilen?

ya niye boyle gavat bir islem yapmislar bende onu merak ediyorum ovi'de programi direk bilgisayara indirip ordanda bluetooth veya kablo araciligla telefona yuklese ya. neyse ki sansima telefonumda wireless var ki bende pek sorun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patron1991 -- 14 Haziran 2011; 1:50:15 >

APPLE apple APPLE

1 Mesaj
19 Temmuz 2011; 12:51:58 

arkadaşlar anlamadığım konu şu;
ben nokia c3 01 cihazımla wifi olarak internete bağlanıyorum. hattım olan vodafone ovi mağazadan indirdiğim ücretsiz içerik sebebiyle bir ücret talep ediyor mu. çünkü tam veri indirirken E işareti çıkıyor. Sanki bana bu işte bir cinlik varmış gibi geliyor. çünkü bilgisayardan ovi'ye girip ücretsiz içerik indirecekken cep telefonuna gönderme yolunu tercih ediyor...
bu konuda bilgisi olan varsa yardım lütfen...

2 Mesaj
1 Ağustos 2011; 16:47:56 

ee ben akşam girdim oviye tam 1 tl yedi :( Ücretli mi ücretsiz mi ?

Europe Skies

1022 Mesaj
3 Ağustos 2011; 10:04:55 

Nokia Ovi markasını yavaş yavaş geri çekecek ve sonunda pazardan silecek. Microsoft ile anlaşma doğrultusunda uygulamalar ile ilgili ikinci bir marka olmayacak, olan da yıllarca duyurulmaya çalışılan Ovi markasına olacak.

Ovi Maps'in adı değişti, Ovi Mağaza da artık sadece Mağaza olarak geçiyor. Ovi markasının sindirilme süreci devam ediyor...

Core2Duo E8200 @ 3600Mhz {450x8 - Wolfdale Core}
Gigabyte P35-DS3R r2.1, OCZ Platinum DDR2-1066 2x2Gb {@1080 5-5-5-15}
Xpertvision 4850 Sonic @ 720x1250, FSP Bluestorm II 500W
Samsung 40C750 + PS3 320GB + Seagate GoFlex Home 3TB NAS

4579 Mesaj
3 Ağustos 2011; 11:48:16 

nokia ovi'nin adını nokia services olarak değiştiriyor. bu esasında ms ile olan anlaşmadan çok, nokianın bir tercihi. bunu şöyle açıklayabilirim daha önce nokia almamış ve kullanmamış birisi nokia telefon alıyor ilk kez. ve ovi ne diye düşünüyor, işte bu kavram karmaşasını ortadan kaldırmak için bunu yapıyorlar. bunun dışında ovi ile gelen hizmetlerin de sadece adının değiştirilerek devam edeceğini düşünüyorum.

15 Mesaj
23 Ağustos 2011; 14:46:25 

nokia c7 li arkiler

C7 de oviye bağlanma sorununu çeken bilir. Ben bu sorunu çözdüm ve facebookta nokianın bölümündeki bir konuda yazdım.

Facebookta alta teşekürler die bir yorum yapmanız yeterli. Alıntı değildir kendi yazımdır.

http://www.facebook.com...=653&post=5319#post5319

1019 Mesaj
24 Ağustos 2011; 17:37:13 

Çok salakça bir uygulama.Bedava falan kısmı da hikaye,sms ücretsiz.bağlantıya tıklıyorsun ücretli kuruyorsun tekrar açmak istiyorsun yine ücretli.

ee ne anladım ben?

Yaşasın red kit,kahrolsun daltonlar.
Ben papatyaları şımartmadım diye oldu...

1049 Mesaj
10 Aralık 2011; 13:02:31 

Beyler bayanlar bende Nokia 6300 var telefonu seçtim store.ovi.com'dan kullanılabilir uygulamalar çıktı ama ücretsiz yazmasını rağmen telefonuma sms geliyor ve adrese girdiğimde indire tıklıyorum sertifika bişey bişey yazıyor üstelik çıktığımda 15 kuruş da gidiyor bu ne saçmalık !!!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1022 Mesaj
11 Aralık 2011; 8:12:21 

quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Beyler bayanlar bende Nokia 6300 var telefonu seçtim store.ovi.com'dan kullanılabilir uygulamalar çıktı ama ücretsiz yazmasını rağmen telefonuma sms geliyor ve adrese girdiğimde indire tıklıyorum sertifika bişey bişey yazıyor üstelik çıktığımda 15 kuruş da gidiyor bu ne saçmalık !!!

normalde o uygulamayı çalıştırabilmek için kredi kartıyla ödeme yapman gerekirken şimdi bazı uygulamalar ücretsiz sunuluyor hediye paketi olarak. Ancak seçtiğin uygulamayı indirmek için data bağlantısı kurup indirmek gerekiyor. Bu da aç gözlü operatörlerimiz tarafından ücretlendiriliyor. İnternete bağlanmak için wireless özelliği olan bir telefonunuz olsaydı, o zaman gerçekten ücretsiz olurdu.

1022 Mesaj
11 Aralık 2011; 8:13:36 

quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

Çok salakça bir uygulama.Bedava falan kısmı da hikaye,sms ücretsiz.bağlantıya tıklıyorsun ücretli kuruyorsun tekrar açmak istiyorsun yine ücretli.

ee ne anladım ben?

ücreti alan Nokia değil, operatör...

58 Mesaj
23 Kasım 2012; 19:16:38 

arkadaşlar selam,
nokya hesabıyla neler yapılır?ne işe yarar?

9880 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
sugar_klavyeci
23 Kasım 2012; 19:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: eda77

arkadaşlar selam,
nokya hesabıyla neler yapılır?ne işe yarar?

Mağazadan uygulamaları indirebilirsiniz. Ta ne zaman açtığım konu hortlamış :D

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » Nokia Ovi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.688