Şimdi Ara

Yavru Kedi Ne Yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
20.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Annesinin terk ettiği yavru bir kediyi nasıl besleyebilirim arkadaşlar? Süt içmeyi bile bilmiyor annesi emzirdiği için, henüz çok küçük, süt kabının içine giriyor, içirmeye çalışınca da öksürüyor, yardımcı olur musunuz?

• Şırıngayla içirebilirsin
  • Biberonla içirmeyi dene.
  • biberon gibi bir şeyden içirmeyi deneyebilirsin.Süt ve su onun için çok önemli ileriki dönemlerde ise kedi maması,dolmalık biber,fasulye yiyo benim kedi
  • pet shoplarda ufak biberonlar oluyo çok pahalı sayılmaz biraz araştırmayla 6-5 tl ye bulabilirsin, normal insan çocuklarının kullandığı biberonla içemez sanırım
  • esnek lastikli bir şeyin içine süt koyun ve ucunu iğneyle delin o şeyin, sonra oradan kediye süt verin.
  • Yakınlarda pet-shop olmadığından küçük biberon bulamadım, normal biberonla içemez sanırım, ben de şırıngayla denedim, sütün tadını aldı ancak ucunun da sert olması nedeniyle pek içemedi, sadece 1,5 şırınga kadar, akşam biraz daha deneyeceğim.
  • Pamuğu süte batır.
    Sonra hafif ağzını açarak pamuğu sık ağzına doğru.Rahat içer böyle
  • Ağzını açamıyorum ki hayvanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marvin Candle

Ağzını açamıyorum ki hayvanın.

Nasıl açamıyorsun asıl ağzının kenarlarıa sık boğazını açar.
    açlıktan ölmesin hayvancaaz.
    Ne analar var pis kedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::KR@L::: -- 8 Ağustos 2009; 16:36:30 >
  • Yanaklarını kenarından azıcık sıkınca açıyor ancak çok da sıkmak istemiyorum çok narin çünkü, annesine
  • şırınganın plastik kısmıyla ver, birazcık da su ekle tek başına süt ağır gelir ona
  • İğnesi yok zaten Su ile karıştıracağım evet.
  • Eee son durum nedir?
  • Bir yumurta sarısı
    1 bardak süt
    1 çay kaşığı nişasta

Bunu pişir,ayran kıvamında olur zaten,onu içir.
    Anne sütüyle eşdeğer
  • süt zararlı olabilir, gaz yaptığını söyleyen kişiler tanıdım, bebekler için süt tozu var, onu suyla karıştırıp şırınga yada biberon yardımı ile kedinin karnını doyurabilirsin. Ağzının yanlarında bir boşluk var, şırınga ile oraya biraz baskı uygulayınca hemen açar ağzını,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArJI -- 8 Ağustos 2009; 22:03:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdaisY

Bir yumurta sarısı
    1 bardak süt
    1 çay kaşığı nişasta

Bunu pişir,ayran kıvamında olur zaten,onu içir.
    Anne sütüyle eşdeğer

cok bilgili
  • Bildiğim kadarıyla tek başına inek sütü kediyi ishal yapıyor.
  • Ben şırıngayla besliyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Light Master

Bildiğim kadarıyla tek başına inek sütü kediyi ishal yapıyor.

Doğru olabilir.. Ama veterine bi terk edilmiş yavru kedi götürdük zaten ölmek üzereydi serum felan verdiler 3/2 si su olsun ekmekle karıştırıp yedirin dediler.. Yani eğer bu durum da ters bir şey olsa veteriner önermez.. Zaten yavru kedide eve geldikten 2 saat sonra öldü
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.