Şimdi Ara

Nvidia ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı; 105 milyon dolar kayıp var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grafik endüstrisinin lider isimlerinden Santa Clara merkezli Nvidia, 26 Haziran'da sonra eren 2010 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Firma tarafından yayınlanan resmi finansal sonuçlara göre, son çeyrekte 776.5 milyon dolar gelir elde eden firma, ekonomik krizin gölgesi altında geçen bir önceki çeyrek dilime göre gelirlerini %17 arttırmayı başarırken 892.7 milyon dolar gelir açıklanan bir önceki yılın aynı dönemi göreyse %13'lük bir düşüş yaşandı. İlk çeyrekte 201.3 milyon dolar kayıp açıklayan Nvidia'nın ikinci çeyrek kaybı ise 105.3 milyon dolar olarak açıklandı.

Küresel ekonomik krizin yarattığı daralmaya bağlı olarak satışların düşmesi Nvidia'nın gelirlerine olumsuz etki yaparken öte taraftan firmanın zar/paketleme materyalide yaşanan ve özellikle mobil GPU'ları etkileyen olumsuz durumun telafisi için ayırdığı bütçe de firmanın ekonomik performansına olumsuz etki etti.

Nvidia üçüncü çeyrekte gelirlerinin %5-%7 oranında artacağı ve yeniden kâr açıklayacağını ön görüyor.

• umarım beklentileri yanlış çıkar da 3. 4. ceyreklerde ve diger yıllarda da bi miktar gerileme yaşarlar kuresel krize baglı olmadan.
  • Azıcık burunları sürtünsün de fiyatları indirsinler...
  • Bu kafayla zor kara geçerler, duruma üzüldüm desem yalan olur...Darısı intelin başına...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanugur

Bu kafayla zor kara geçerler, duruma üzüldüm desem yalan olur...Darısı intelin başına...

o intelin başına zor gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **Stolas** -- 7 Ağustos 2009; 15:30:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Azıcık burunları sürtünsün de fiyatları indirsinler...

zarar ettikçe fiyatlarda indirim mi yapılıyor, yoksa zararı kapatmak için Bindirim mi ?
  • Kardan zarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanugur

Bu kafayla zor kara geçerler, duruma üzüldüm desem yalan olur...Darısı intelin başına...

İşini iyi yapan her zaman öndedir ve kazanç miktarı da bir o kadardır. Böyle birşeyin İntelin başına geleceğini sanmam.

Kullanıcıların alabilitesinin iyi olduğu fiyatları sürselerdi böyle olmazdı :))

DN: Ne biçim kelimedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Kardan zarar.

• 700 küsür milyon dolar kar etmişler 105 milyon dolr kayıp var diyorlar..Kardan zarar hakkaten , başka bişey değil .
  • tabikide ole derler :) bu arada zaten kayıp yaşamayan şirketmi varki?
  • vah vah biz Türkiye olarak kapatalım herzamnki gibi. Açık kapatmakta üstümüze yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcon11

vah vah biz Türkiye olarak kapatalım herzamnki gibi. Açık kapatmakta üstümüze yok.

aynen , dışarda 300 burda 600, biz zenginiz avrupalı fakir ya.
  • quote:

Aynen hocam fiyat konusu ati gibi alınabilir düzeyde tutsunlar
  • zrarmı ederkarmnı eder beni ilgilendirmez ama nvidia işini doğru yapan bir firma olduğunu düşündüğüm için herzaman arkasındayım.

aslında dikkatli okursanız zarar etmemiş kardan zarar etmişler yani bir küçülme yok
  • Kardan zarar etmek nasıl bir deyimdir ?

Kar dan zarar eden firmanın net bilanço açıklaması yine kar olması lazım.

Arkadaşlar,

Ne yazık ki özellikle fx57 ki bizim için belkide bir günde onlarca haber yapıyor emeği için teşekkür ediyorum ancak bu tür haberlerde net açıklamalar ve bilgiler girmediği için ne yazık ki olur olmaz yorumlar geliyor. Gerçi her habere veya konuya olur olmaz yazanlar olmuyor da değil.

Bu tarz haberleri aslında ekonomistlerin açıklaması veya yorum getirmesi daha faydalı olacaktır. Umarım bir gün DH bu hizmeti de verir.

@fx57
    Arkadaşım kusura bakma bunları okursan çünkü haberleri muhtemelen bir kaynaktan veya bir ajanstan alıyorsunuz veya bir başka siteden Türkçeleştiriyorsunuz bilemiyorum ama biraz daha detay ve açıklama lütfen.

Şimdi gelelim açıklamalara.

Önce arzu edenler olursa diye yayınlanan mali tablonun ( ortaklara gönderilen raporun bir kopyası )

http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=116466&p=irol-newsArticle&ID=1318348&highlight= linkten ulaşabilirsiniz.

Rapora göre net kayıp haberde belirtildiğine göre 105.302 Milyon Dolar zarar etmiş firma.

Ancak,

Satışlarından elde ettiği toplam ciro dan, üretim laiyetlerini çıkarttığınızda hali hazırda karda. Ayrıca diğer yönetimsel giderleri de kalan bürüt kardan çıkarttığınızda yine karda.

Zarar ettiği nokta ise bu krizde Araştırma ve Geliştirme için 195.855 Milyon Dolar harcama yapmış. Bu da şirketin zar paketleme ünitesindeki arızanın giderilmesi için yapılan harcamanın yanında zarar açıklamasına neden olan bir başka etmen.

• kârdan zarar etmiş adamlar... böylelerine bişeycik olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Kardan zarar.

ilginç ya öpüpte başına koyması gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

quote:

Aynen hocam fiyat konusu ati gibi alınabilir düzeyde tutsunlar

Bende onu diyorum kardeş, bari ati fiyat seviyesine gelsin de herkes daha iyi kartı ucuza alsın. Bunların ikiside üç kağıtçı yoksa (nvidia biraz daha paragöz )

• quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

700 küsür milyon dolar kar etmişler 105 milyon dolr kayıp var diyorlar..Kardan zarar hakkaten , başka bişey değil .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.