- x
PLAYSTATİON oyun salonu ve kafe açıyorum yardım
30 Cevap3047 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : omer_gg
Giriş

48 Mesaj
7 Ağustos 2009; 13:42:41 

1-PLAYSTATİON 3 - 11 Adet
2-PLAYSTATİON 2 - 10 Adet
3-LCD TV 82 Ekran - 10 Adet
4-LCD TV 106 Ekran - 10 Adet
5-PROJEKSİYON Cihazı - 1 Adet

Arkadaşlar almak istediğim ürünler bunlar bi kaç gündür araştırma yapıyorum ama azda olsa bil edindim ama dikkatini çekmek istediğim yerler tabiki ilk önce fiyat olarak nerelerden uygun alırım.

1-Ps3 40 gb lik çok fazla piyasada kalmamış benim işimi goreceğini soyleyen arkadaşlar oldu genelde 80 gb olanlar var ama onlardada fiyat olarak uygun bulamadım genelde aşağı yukarı hepsi aynı bulunduğum şehirde 990 TL ye sony bayisi veriyor tek kol ve yanında 1 hediye oyun varmış.Garantili ürün istiyorum spot olmuyacak.

2-ps2 için çok fazla yoğunlaşmadım ama arkadaşlar çipli slim kasaları maksimum 300 TL diyatla alabileceğimi söylediler.

3-LCD TV 82 ekranları ps2 lerde kullanmak istiyorum.Benim aklımdan geçen migros ve kangurum mağazalarında satılan SEG marka ürünler kullanışlı olurmu.

4-LCD TV 106 ekranları ps3 lerde kullanacağım onun içinde yine aynı yerlerde satılan SEG marka ürünler işimi görürmü özellikle Ps3 de kullanacağım ürünlerin hem güzel hem uygun fiyatlı olmasını istiyorum.

5-projeksiyon cihazı ile ilgili hiç bir bilgim yok ps3 de iyi bir görüntü ve fiyat olarakda uygun bir ürün ne tercih edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_gg -- 14 Ağustos 2009; 16:25:10 >

GölGe

2950 Mesaj
7 Ağustos 2009; 13:57:07 

ps2 lcd de çamur gibi görüntü verir ama komponent kablo ile bağlarsanız sanırım bir şeyler olur
ps3 konusundada ikinci el bölümünden garantili veya garantisiz olarak toplarsanız tahmini bol oyunlu bir şekilde tanesi ortalama 650-700 arasına toplarsınız daha aşağıyada bulursunuz örneğin 20 gb lik seri gibi
ek olarak tv yi 106 yapıp seg alıcağınıza hepsi 82 olsun örneğin samsung olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 7 Ağustos 2009; 14:03:15 >

935 Mesaj
7 Ağustos 2009; 13:57:34 

hayırlı olur inşallah

48 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:02:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

ps2 lcd de çamur gibi görüntü verir ama komponent kablo ile bağlarsanız sanırım bir şeyler olur
ps3 konusundada ikinci el bölümünden garantili veya garantisiz olarak toplarsanız tahmini bol oyunlu bir şekilde tanesi ortalama 650-700 arasına toplarsınız daha aşağıyada bulursunuz örneğin 20 gb lik seri gibi

ps3 leri kesinlikle garantili alacağım.ikinci elde başım ağrısın istemiyorum.

ps2 lerin ben lcd tv de daha keyif alınacağını düşünmüştüm.Ayrıca komponent kablo ilede hiçbir bilgim yok biraz açarmsıın.

GölGe

48 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:07:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetix51

hayırlı olur inşallah

TEŞEKKÜR EDERİM

GölGe

2415 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:14:29 

Hayırlı olsun. Garantili almada yarar var. Hahırlısı olsun.

Orada duruyordun yalnızca çığlıklar atarak,Kimsenin seni dinlemediğinden korkarak, En çok boş teneke kutunun tangırdadığını söylerler, Kendi sesin rahatlatıyor olmalı seni ,Yalnızca duymak istediklerini duyuyor,Ve yalnızca duymuş olduklarını biliyorsun,Sen,sen boğazına kadar trajediye gömülmüşsün ,Dünyayı kurtarmak niyetindesin, Kimse aldırmıyordu bu söylediklerime...IzdıraP
Dostum sesin kaybolmadan önce, Bir kişinin eğlencesi diğerinin cehennemidir, Bu dönem insanların ruhlarını sınamak için gönderildi...

2950 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: omer_gg

ps3 leri kesinlikle garantili alacağım.ikinci elde başım ağrısın istemiyorum.

ps2 lerin ben lcd tv de daha keyif alınacağını düşünmüştüm.Ayrıca komponent kablo ilede hiçbir bilgim yok biraz açarmsıın.

ps2 ler normalde kompozit kablo ile satılır o kablo tüplü tv de bile net görüntü vermez o nedenle gri kablo denen rgb kablo kullanırlar ki daha net görüntü versin cihaz, ama tüplü den lcd ye geçince durum yine farklılaşır ve bu iki kabloda iş görmez olur burada devreye komponent kablo girer ve biraz görüntü düzelir ama ps3 canlılığı beklemeyin bu kablo ile de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 7 Ağustos 2009; 14:15:12 >

48 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:21:21 

anladım bu konunun üzerinde duracağım teşekkür ederim.Ayrıca ps3 ler için seg tv 106 ekran yeterli olurmu fiyatı çok uygun 990 Tl ps3 de uygun fiyatlı satan yer nersei var acaba kampanya olan bi mağaza varmı

GölGe

2792 Mesaj
7 Ağustos 2009; 23:14:49 

10 tane ps2 çok fazla. ps2 herkesin evinde var neredeyse. ilk başta 2-3 tane ps2 al, bak bakalım müşterisi varmı. eğer varsa ona göre sayıyı artırırsın. ps2 ye genelde saat ücreti ucuz olduğu için gelen olabilir ama ilk etapta 10 tane ps2 çok fazla

0

ps2 den en iyi görüntüyü bu kablo ile tüplü tv den alırsın. lcd tv de ps2 pek iyi görüntü vermez ama bu saatten sonrada cafe için tüplü tv al demek saçma olur. mecbur lcd tv ye bağlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraykasap22 -- 7 Ağustos 2009; 23:19:01 >

652 Mesaj
7 Ağustos 2009; 23:18:54 

4 tane de klima al hocam, 20 tane konsolun yaydığı ısıdan içeride durulmaz

Playstation3 - MotorstromPack80gb - PSN:Chakir
Motorstrom - Assasin's Creed - Burnout Paradise - PES 2008 - BF:Bad Company - Uncharted - Fifa09 - Metal Gear Solid4 - Gran Turismo5P - GTA4 - Little Big Planet - Mirrors Edge - Heavenly Sword
PSN oyunları : BF 1943 - Flower - Worms - Tekken 5 - Rag Doll Kung Fu - The Punisher --- Satış sayfam için tıklayınız.
Referanslar: K-RaMo, kboyvat, Huke, Doftin, Muziooo, Bozkan38, bbuzol, kocake, orion83, nebuch, hunterboi, Mindhunters, Adoni

2167 Mesaj
8 Ağustos 2009; 0:04:34 

yaz bitiyo klimaya gerek yok şimdilik

ψ Kimi Raikkonen - Freddie Mercury Ψ

Freddie Mercury : "Müzik aynen resim çizmeye benzer.Resmi çizerken arada neye benzediğini
görmek için bir adım geri çekilmek zorundasındır.Ben de Queen'den bir adım geri çekiliyorum.
Sevenlerimin,müziğimi ebediyete kadar hayatta tutmalarını istiyorum.''

5464 Mesaj
8 Ağustos 2009; 0:18:40 

ps2 ye hiç bulaşma...neredeyse herkes 300 tl verip alabilir ps2 yi....

10x300=3 milyar yapar..bunun yerine 3 tane daha ps3 alırsın veya hiç almazsın..

çünkü ilk başta 11 adet ps3 bile fazla......tabi işlek bir caddede değilsen.....

seg markalar yeterli olacaktır...

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini---Business Administration-Marketing---I30 2012 CRDI Finland Helsinki

2792 Mesaj
8 Ağustos 2009; 0:37:40 

klimalar pahalı ayrıca çok fazla elektrik yakar. sen kışın parayı kazan eğer çok gerekli olursa seneye yaza klima alırsın. müşteri potansiyelini bilmeden aşırı masraf yapma

48 Mesaj
8 Ağustos 2009; 20:06:30 

Öncelikle klimayı bir sonraki yaz için düşünüyorum.Kış geliyor memlekette kış memleketi sivas zaten.Dükkan işlek bi cadede müşteri sıkıntısı yaşamayız inşallah.ps2 ler için tüplü tv almak bana da mantıklı gelmiyor.en azından lcd tvleri daha sonra başka şeylerde değerlendirebilriim.ps3 için uygun bir kampanyalı fiyat bulamadım şu anda sıkıntılı olduğum nokta bu ayrıca.ps3 lerde nasıl bir lcd tv tercihi yapmalıyım görüntü kalitesinin iyi olmasını istiyorum.seg 106 ekran hakkındada bir bilgim yok ama fiyatı çok uygun diğerlerine göre sizce yeterli olurmu ps3 ler için

GölGe

2792 Mesaj
8 Ağustos 2009; 20:20:18 

quote:

Öncelikle klimayı bir sonraki yaz için düşünüyorum.Kış geliyor memlekette kış memleketi sivas zaten.Dükkan işlek bi cadede müşteri sıkıntısı yaşamayız inşallah.ps2 ler için tüplü tv almak bana da mantıklı gelmiyor.en azından lcd tvleri daha sonra başka şeylerde değerlendirebilriim.ps3 için uygun bir kampanyalı fiyat bulamadım şu anda sıkıntılı olduğum nokta bu ayrıca.ps3 lerde nasıl bir lcd tv tercihi yapmalıyım görüntü kalitesinin iyi olmasını istiyorum.seg 106 ekran hakkındada bir bilgim yok ama fiyatı çok uygun diğerlerine göre sizce yeterli olurmu ps3 ler için

lcd tv konusu ps3 ten bağımsız bambaşka bir konudur. sıkı bir araştırma yap. sana uzun süre sorun çıkarmayacak ve müşterininde hoşuna gidecek kalitede lcd tv tercih etmelisin. hem burdaki arkadaşlardan fikir al hemde aşağıda linkini verdiğim bölümden iyice araştır

http://forum.donanimhaber.com/tt.asp?forumid=583

ev için olsaydı ben samsung derdim ama cafe için bişiy diyemiycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraykasap22 -- 8 Ağustos 2009; 20:21:22 >

48 Mesaj
8 Ağustos 2009; 20:38:42 

quote:

Orijinalden alıntı: koraykasap22

lcd tv konusu ps3 ten bağımsız bambaşka bir konudur. sıkı bir araştırma yap. sana uzun süre sorun çıkarmayacak ve müşterininde hoşuna gidecek kalitede lcd tv tercih etmelisin. hem burdaki arkadaşlardan fikir al hemde aşağıda linkini verdiğim bölümden iyice araştır

http://forum.donanimhaber.com/tt.asp?forumid=583

ev için olsaydı ben samsung derdim ama cafe için bişiy diyemiycem

Şu Anda kafamı en Çok Kurcalıyan konu PS3 ler için alacağım lcd tv zaten.bide ps3 leri uygun fiyat ile alırsam inş.

GölGe

48 Mesaj
8 Ağustos 2009; 21:53:19 

Arkadaşlar peki SEG marka 40' full hd tv alsam iş görürmü ps3 ler de

GölGe

370 Mesaj
8 Ağustos 2009; 22:32:47 

Seg yerine crea lcd tv almanızda fayda var.Görüntü kalitesi güzel ve markasıda seg kadar kulağa kötü gelmiyor.

48 Mesaj
9 Ağustos 2009; 16:31:27 

quote:

Orijinalden alıntı: streetsoul

Seg yerine crea lcd tv almanızda fayda var.Görüntü kalitesi güzel ve markasıda seg kadar kulağa kötü gelmiyor.

CREA nın bir modelini tavsiye edebilirmisin arkadaşım.gördüğün yada kullandığın bir modeli varmı

GölGe

48 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:33:46 

Arkadaşlar biraz daha yardımcı olabilirmiyiz lcd tv hakkında marka model belirtmenizi geçtim en azından hangi özelliklerin olup olmamasına dikkat edeyim.

GölGe

48 Mesaj
10 Ağustos 2009; 16:48:53 

ARkadaşlar Spot Alsam PS3 leri çok sorun çıkartırmı kafe için zaten sony de para karşılığında yapıyormuş zannedersem.Bilgi verirseniz sevinirim.

GölGe

741 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:05:09 

Bence 106 ve 100 ekran TVler bir PS3 kafe için çok büyük (eğer alan büyük değilse). Hem millet TVnin dibine girerek oynamayı sever bizim ülkede. Genelde de futbol oyunları oynanacağı için, TV nin dibine girildiğinde oyunu takip etmek zor olur diye düşünüyorum. 37" LCD TV ler bence PS3 kafeler için ideal boyutta. Bende Samsung 37A450 model var İB den 1300 civarına almıştım 4-5 ay önce. 1080p desteği var. Zaten PES, NBA, FIFA gibi oyunlar 1080p olmadığından dolayı Full HD, HD Ready çok farketmeyecek yine 720p görüntü alınacak. Kaldı ki 40" altı modellerde müthiş derecede fark oluşmuyor bana göre. Film izlenmeyeceğine göre ve oyunlar da şu an 1080p olmadığına göre (UC2, GT5 hariç) Full HD almak bence yersiz. Zaten büyük ekran dediğim gibi oyun zevkini azaltır PS kafelerde. Sürekli kafayı sağa sola çevirmek gerekir. 40" altında da görüntü dediğim gibi çok farketmiyor o yüzden biraz kaliteli 37" TV ler hem mekanda geniş alanlara imkan verir sıkışıklık olmaz hem de ideal boyuttadır diye düşünüyorum. Yakın bile olsa zorlanmaz müşteriler

48 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:10:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mcbtrcs

Bence 106 ve 100 ekran TVler bir PS3 kafe için çok büyük (eğer alan büyük değilse). Hem millet TVnin dibine girerek oynamayı sever bizim ülkede. Genelde de futbol oyunları oynanacağı için, TV nin dibine girildiğinde oyunu takip etmek zor olur diye düşünüyorum. 37" LCD TV ler bence PS3 kafeler için ideal boyutta. Bende Samsung 37A450 model var İB den 1300 civarına almıştım 4-5 ay önce. 1080p desteği var. Zaten PES, NBA, FIFA gibi oyunlar 1080p olmadığından dolayı Full HD, HD Ready çok farketmeyecek yine 720p görüntü alınacak. Kaldı ki 40" altı modellerde müthiş derecede fark oluşmuyor bana göre. Film izlenmeyeceğine göre ve oyunlar da şu an 1080p olmadığına göre (UC2, GT5 hariç) Full HD almak bence yersiz. Zaten büyük ekran dediğim gibi oyun zevkini azaltır PS kafelerde. Sürekli kafayı sağa sola çevirmek gerekir. 40" altında da görüntü dediğim gibi çok farketmiyor o yüzden biraz kaliteli 37" TV ler hem mekanda geniş alanlara imkan verir sıkışıklık olmaz hem de ideal boyuttadır diye düşünüyorum. Yakın bile olsa zorlanmaz müşteriler

Aslında LCD tv sürekli kendini hızlı adımlarla yenileyen teknoloji olduğu için pahalı bir lcd tv almak istemiyorum full hd olmasını istememin sebebi ise kafe açacağım için uzun sürede full hd oyunlar çıkarsa 2010 2011 yıllarında tekrar tvleri yenilemek zorunda kalmak istemiyorum.Şu anda en ucuz 40' seg full hd tv aklıma yatıyor ama 32 yada 37' başka marka full hd tv de düşünebilirim .Uygun fiyata

GölGe

2299 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:28:13 

hocam 10 ps2 alacağınıza 3-4 ps3 alsanız daha iyi olur gibime geliyor..tabi bunu hayatında hiç ps kafeye gitmemiş biri olarak söylüyorum.

741 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:39:08 

4 adet PS2 yeterli diye düşünmekteyim. 860-870 e Toshiba 32" ler satılıyor diye okumuştum Sıcak fırsatlarda. Ufak bir araştırma ile bulunabilir. LG ler de keza o fiyatlarda.

LG'nin şu an LH3000 serisi
Tosh'un 32AV500 serisi

şu an indirimde satılıyor fakat 32AV500 için bazı kimseler oyun performansı iyi değil diyor. Bu konuda LCD-Plazma tavsiyeleri başlığına bakarsanız ya da LCD-Plazma bölümüne konu açarsanız daha iyi yardımcı olabilirler Son olarak projeksiyon pahalıya gelebilir ve dolayısıyla parasını çıkarmak için projeksiyonu yüksek fiyatlı yapacaksın. Eh Sivas da her ne kadar gelişmiş olsa da gelir seviyesi çok üst düzey olmadığı için projeksiyonda geçireceği vakitte harcayacağı parayı normal makinede daha fazla zamanda harcamayı isteyecektir. Bu yüzden projeksiyonun ücretini çıkarmak zor olacaktır. Kaldı ki projeksiyon lambalarının ömrü ortalama 5-6000 saattir (yanlış biliyorsam düzeltin ama ortalama bu seviyede) LCD lerin 1/10 u kadar ve bakımı biraz zordur

2792 Mesaj
10 Ağustos 2009; 22:58:17 

arkadaşların dediği gibi 2-3 tane ps2 olmalı bencede. bakarsın ps3 saat ücreti millete pahalı gelir ps2 de oyun oynarlar. 1 tane ps3 boş yatacağına 2 tane ps2 nin çalışması daha iyidir ama sakın 10 tane alma. 2-3 tane al dene. ayrıca çevrende ps3 cafe varsa oaralara gidip gözlem yap. kim hangi makinayı kaç saat kullanıyor falan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraykasap22 -- 10 Ağustos 2009; 22:59:19 >

1339 Mesaj
11 Ağustos 2009; 11:46:22 

Hayırlı olsun ps2 10 tane yerine 3-4 tane al Ps2 tvleri için tüplü tv al

12197 Mesaj
11 Ağustos 2009; 12:07:13 

Hayırlı olsun

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

48 Mesaj
12 Ağustos 2009; 13:57:28 

Teşekkürler gikhan.

arkadaşlar yer tamam ruhsat işlemlerini felan hallettimi inşallah 10 güne kadar cafemizi faliyete geçirecez bi aksilik çıkmazsa bu arad kampaya felan olursa bilgi verirsiniz.

GölGe

2792 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:57:37 

quote:

Teşekkürler gikhan.

arkadaşlar yer tamam ruhsat işlemlerini felan hallettimi inşallah 10 güne kadar cafemizi faliyete geçirecez bi aksilik çıkmazsa bu arad kampaya felan olursa bilgi verirsiniz.

metroda kampanya vardı. 80 gb ps3 ler 950 tl idi.

http://forum.donanimhab...9/mpage_118/key_/tm.htm

8 Mesaj
16 Ağustos 2009; 18:47:26 

Seg, grundig, saba, vs gibi lcd lerin yanına yaklaşmamanı tavsiye ederim. uzun süreli oynandığında donmalar başlıo. benim cafemde 106 ekran vestel pixellence super slim tv ler war full hd ve daha bu zamana kadar büyüklüğünden şikayet eden olmadı. o yüsden bence 106 almanda fayda war ben açarken araştırdım özellik ve fiyat olarak vestelden daha iyisini bulamadım. ara sıra sorun çıkıo ama yinede ben memnunum. ps 2 konusuna gelince tüplü tv lerde daha iyi görüntü veriyor. ben lcd de oynatıyorum görüntü berbat. 2 adet ps2 bence işini rahat rahat görecektir. projeksiyon cihazları gayet güsel görüntü veriyor. kesinlikle hdmi destekli projeksiyon cihazı almalısın. garantili ps3 bence de mantıklı ama fiyat farkı çok oluyor. ayrıca cafede kullandığın içinde arıza durumunda sony arasıra kıllık yapabiliyor. optik okuyucularda sorun yaşarsın belki ama sony göndersen bile en az 3 hafta cihaz yatacak onu düşünerek garanti pek de işe yaramıo. onun yerine bozulunca bi optiğini değiştirmek daha mantıklı geliyor ama yinede tercih sana kalmış . bu arada önce cafeyi açıp sonra ruhsata başvurman gerekmio mu ??
şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-reci -- 16 Ağustos 2009; 18:47:34 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Oyun] » PlayStation » PLAYSTATİON oyun salonu ve kafe açıyorum yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422