- x
SERVİS ÇEKMEK
36 Cevap41171 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : nightsdanger
Giriş

73 Mesaj
6 Ağustos 2009; 8:54:42 

Herkezin bildiği gibi piyasa berbat durumda, üniversite mezunları işsiz geziyor... Bunların biri de benim...
Konuya gelecek olursak vw volt, reno master, fiat ducato tarzı bir minibüs alıp servis çekmek gibi bir fikir var aklımda... Bu konu hakkında olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi bekliyorum.. (Araç kredi ile alınacak)

Eğitim birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

Usta birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞT.MRK. LOJ.DES.K.LIĞI EMN. VE MHF.BL. / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ağustos 2009; 9:12:25 

Çevrende servis işi yapan kişiler varsa iş bulmana yardımcı olurlar.Çevre yoksa biraz zor iş bulursun.

256 Mesaj
6 Ağustos 2009; 9:37:14 

Servislerin özel plakaları oluyor. İzinli ve kayıtlı olman lazım. Aksi taktirde kaçak durumuna düşersin ve büyük cezaları var. Bunu da unutma diye söyledim.

1570 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:14:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Servislerin özel plakaları oluyor. İzinli ve kayıtlı olman lazım. Aksi taktirde kaçak durumuna düşersin ve büyük cezaları var. Bunu da unutma diye söyledim.

Doğru. Plakalar da hiç ucuz değil, yaklaşık 200 bin lirayı gözden çıkarman lazım.

625 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:21:39 

vala çevremde çok servis çeken arkadaşım var fakat hiç özel plaka aldıklarını duymadım standart plaka kullanıyorlar sizin bahsettiğiniz okul servislerindeki "j" plakalar sanırm. ama artık personel servisinde falan kullanılmıyorlar.

hatlı minibüs almıyoruz 200.000 tl ne ?????

bu işi bu arada sadece araba kullanmak düşünmeyin bir dönem yaptım insanlarla uğraşmak sabırlı olmak sakin olmak güleryüzlü olmak bu işin can alıcı noktası kaliteli yapacaksanız bunlara dikkat etmek lazım diye düşünüyorum

73 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:45:44 

Özel plaka diye bir şey bende duymadım. 200 bin tl okul servisleri içindir heralde..

Eğitim birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

Usta birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞT.MRK. LOJ.DES.K.LIĞI EMN. VE MHF.BL. / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

1570 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:00:49 

quote:

Orijinalden alıntı: nightsdanger

Özel plaka diye bir şey bende duymadım. 200 bin tl okul servisleri içindir heralde..

Şöyle düşünelim.Servisçilik yapıp para kazanacaksan bunun bir vergisi de olacak. Vergiyi ödemen için özel plaka şart. Bizim komşu bi ara bu işi teklif etmişti, evi satıp servis çekelim demişti. Evi satıp plaka ve aracı almayı düşünüyordu yani. 50 bin lira araç olsa 250 bin liralık ev satılınca 200 bin lira da plakaya ayırdı diye düşündüm, net bir bilgim yok açıkcası.

256 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:03:12 

Arabam yokken işe servisle gidiyordum bir dönem. Servis kaçaktı. Bir kere yakalandı sağlam cezayı kestiler. Sonrasında bir daha yakalanırsan arabayı bağlıyorlar zaten. Bizim servis sahibide zaten bıraktı o işi sonrasında. Yani okul servisi falan değildi.

İçeride minibüs gibi bir sürü adam taşıdığın sürece ve de bunu ticari olarak yaptığın kanıtlanırsa cezayı yersin. Hani düğüne gitceksindir sülalecek toplanırsın bir minübüse birşey olmaz çünkü onda ticari bir durum yok. Ama ticari olarak yaptığını eninde sonunda öğrenirler.

Bu yasalar sadece okul servislerinde işlemiyor. Ben Ankaradayım. Birkaç ay evvel burda bir servis kaza geçirdi ve biri öldü. O olaydan sonra dikkat ettim istisnasız bütün servis tipi araçları denetim altına aldılar hep çevirdiler.

Benden söylemesi. Yasayı hukuku iyi takip et. Bir süre belki kaymağını yersin ama sonunda yakayı ele verirsen adamı pişman ederler. Hele bir de allah korusun bir kazaya karışırsan ve birine birşey olursa yandın.

Madem bana inanmıyorsun iyice araştır derim.

73 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:10:45 

Arkadaşlar kimseye inanmıyorum diye bir şey söz konusu değil... Kaçak olarak yapıcam da demedim, sadece fikir alışverişi yaparak bir sonuca varmaya çalışıyorum. Özel plaka olmadan kaçak olarak gözüküyor olabilir, ama herkez duyduklarını söylüyor. Net ve kesin bir bilgi ortada yok. Aslında bizi en iyi aydınlatacak olan kişi bu işi yapan birisidir, ama o da ortalıkta yok

396 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:24:49 

Selamlar.
Babamın 2002de emekli olup fabrikasından iveco m29-2002 model araba çıkarmasıyla servis macerası başladı.o günden bugüne

m29
m23
iveco daily
volt lt 46
volt lt 35
h100 11+1 (şuan) gibi arabalar kullandık. yalnız bu arabaların hiç biri kredi ile alınmadı,şuanki arabamız servis çekmiyor ama servis plakası sahibiyiz.

dün babamla konuşurken arabada yanımızdan bir crafter geçti,ve bir maliyet hesabı yapalım dedik.crafter şuanda herhalde 60 milyar civarı,plakayı taktığın an gözünün yaşına bakmazlar 5 milyar kaybettin.2 sene içinde 20 milyar aracın değer kaybedecek yaklaşık olarak.

servisçilikten kar yapabilmen için
arabaya verilen paranın,amortisman+bakım(periyodik bakım,yağ değişimi,lastik)+şoför parası+vergiden büyük olması gerekir :) tabi biz Türkler bunu hiç hesap etmeyiz.Bugünü düşünürüz,araba 2000 lira bıraktı oh ne iyi geçindirir beni,ama araban yıpranıyor ve bir zaman sonra servis çekemez hal alıyor.

Kredi olayına gelirsek.
50 milyarlık araba gelecek 80 milyara.Ama büyük bir mebla para bağlamıyorsun,ama sağlam taksit ödüyorsun.Taksit ödeyip kendinizi geçindirebilecek kadar para kazanabiliyorsanız ne ala.Taksitleri ödedikten sonra araç yanınıza kar kalıyor o kadar.Tabii ödediğiniz paraya bir de aracın değerini karşılaştırmanız gerekecek..

Büyük şirketler dönebiliyor çünkü sürekli yeni araba alıyorlar ve güçleri de var.

Alacaksanız eğer crafter düşünün veya volt alın,klimalı olursa yazın turist taşımaya gidebilirsiniz akdenize ve daha lüks servisler bulabilirsiniz,mercedeste iyidir ama eski modellerde volt tutulur,yeni modeller aynı ama servis masraflarına bakmak gerekir.Diğer araçlar volt ve sprinterden çok yıpranacaktır.Ve alabileceğiniz kadar modelli araba almaya çalışın.Fabrika servisinin yanında (eğer vardiyasız ise) okul servisi bakın.Bunu kombine etmek zor tabi.

Bir de ilk elden servisi almaya çalışın,size şirket servis veriyorsa,hiç çalışmadan sizin üzerinizden para kazanıyor.

Yalnız sorumluluğu zor bunun bilincinde olun.
Babam bir sabah uyanamadı,taksi parası ödedi diye hatırlıyorum : ) Bir de can taşıyorsunuz hiç bir zaman bunu unutmayın.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.
Düşüncelerim bu yönde,yanlış düşünüyor da olabilirim.Karar sizin.

Selamlar.

quote:

Orijinalden alıntı: [TaRıK]

vala çevremde çok servis çeken arkadaşım var fakat hiç özel plaka aldıklarını duymadım standart plaka kullanıyorlar sizin bahsettiğiniz okul servislerindeki "j" plakalar sanırm. ama artık personel servisinde falan kullanılmıyorlar.

hatlı minibüs almıyoruz 200.000 tl ne ?????

bu işi bu arada sadece araba kullanmak düşünmeyin bir dönem yaptım insanlarla uğraşmak sabırlı olmak sakin olmak güleryüzlü olmak bu işin can alıcı noktası kaliteli yapacaksanız bunlara dikkat etmek lazım diye düşünüyorum

diğer arkadaş haklı.kocaeli,ankara v.b. şehirlerde plaka sayısı sınırlı,yeni plaka almıyorsunuz,taksi plakası gibi oldu.
örnek olarak http://www.sahibinden.c...yitem&keyword=c%20plaka
kocaelide p plaka var o da 15bin lira civarında.istanbul için böyle bir durum yok tabi,şuanlık..ilerde ne olur bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi febastan -- 6 Ağustos 2009; 11:30:15 >

http://www.ihvanforum.org

625 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:43:00 

senin kaçaktan kastın karayollarından alınmayan yol belgesidir. servis çekiyorsan bunu devlete güzergahı belirleyip bildirmen gerekiyor o belgedir o özel plakan yok diye kimse kimseye ceza kesmiyor. yol belgen yoksa kaçaksındır ve hem aracın bağlanır hemde yüklü cezayı ödersin.
quote:

Orijinalden alıntı: Spiritchaser

Arabam yokken işe servisle gidiyordum bir dönem. Servis kaçaktı. Bir kere yakalandı sağlam cezayı kestiler. Sonrasında bir daha yakalanırsan arabayı bağlıyorlar zaten. Bizim servis sahibide zaten bıraktı o işi sonrasında. Yani okul servisi falan değildi.

İçeride minibüs gibi bir sürü adam taşıdığın sürece ve de bunu ticari olarak yaptığın kanıtlanırsa cezayı yersin. Hani düğüne gitceksindir sülalecek toplanırsın bir minübüse birşey olmaz çünkü onda ticari bir durum yok. Ama ticari olarak yaptığını eninde sonunda öğrenirler.

Bu yasalar sadece okul servislerinde işlemiyor. Ben Ankaradayım. Birkaç ay evvel burda bir servis kaza geçirdi ve biri öldü. O olaydan sonra dikkat ettim istisnasız bütün servis tipi araçları denetim altına aldılar hep çevirdiler.

Benden söylemesi. Yasayı hukuku iyi takip et. Bir süre belki kaymağını yersin ama sonunda yakayı ele verirsen adamı pişman ederler. Hele bir de allah korusun bir kazaya karışırsan ve birine birşey olursa yandın.

Madem bana inanmıyorsun iyice araştır derim.

396 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:58:16 

tarık size cevap verdim okumadınız herhalde.
artık bazı şehirlerde istediğiniz zaman gidip plaka alamıyorsunuz bir bedeli var.sahibinden.com'da p plaka diye arattırın satılık olarak var.ukome (ulaştırma koordinasyon merkezi) ihale açmadıkça veya gerek görmedikçe de yeni plaka satışı olmayacak diye biliyorum.

ihale nasıl olur.mesela 5000 tane plaka var ve bu plaka mevcut iş yeri ve okul taşımacılığı için şuan yeterli öyle hesaplanmış.daha sonradan göç alırsa şehir,nüfus artışı olursa mevcut plaka yetmezse ihale açılabilir.

istanbul daha bu sisteme geçmedi.
ama dediğim gibi bazı şehirlerde böyle.kaçaktan kastı arkadaşın,plakasız servis çekmektir diye düşünüyorum.

selamlar.

73 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:10:23 

Kendi aracıyla servis çeken çok kişi gördüm. Adam fiat ducato ile (35000 tl lik araç) bir banka da servis çekiyor... Ayda 2000 tl kazansa arabayı da kendisini de kurtarır. Araç alman markalarına göre çabuk yıpranır o ayrı konu, ama en az 2 sene işini görür. İstanbul için konuşursak özel plaka diye bir sorun da olmadığına göre, burada benim kafama takılan tek sorun saygın bir firmanın servisini çekmek için tanıdıktan başka ne gerektiğidir... Bilmiyorum atladığım bir şey var mı ?

396 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:21:28 

bir servisten iki bin lira? bulabiliyorsanız iyi para.ben o parayı örnek olarak verdim yanlış anlaşılmasın..babam saygın bir firmanın memur servisini çekti (mühendis,müdür,muhasebeci v.s.) o kadar para kazanamadı mesela..
cevabını yukarda verdim eğer yukarıya bakarsanız.

fabrika ihale açar,büyük firmalar ihaleye girer,kendi araçları yetmeyince dışarıya da taşıma şansı verirler.sen direk fabrika ile değil servis firmasıyla muhattap olur ona fatura kesersin,tabii olarak adam sana kendi parayı alıp vermez.

bire-bir servis almak da zor.tanıdık ve çevre gerek.mesela çevrenizde öğrenci olur 20 kişi anlaşırlar onları taşırsınız,veya küçük bir işletme ile anlaşır servis çekersiniz.

saygın bir firma tutup 20 kişilik servisi a kişiye,30 kişilik servisi b kişiye vermez.büyük bir şirket gelir tüm servisi alır.

ducatoya iş vardır tabi,ama herkes iş vermez.her zaman daha lüksü istenir.mesela ısuzu gibi sessiz bir araç varken iveco m23 gibi bir aracı lüks bir servise veremezsiniz.klima ararlar...vw transporterin çektiği servisi atıyorum hyundai starexe vermezler.

adamlar niye ducato veya transit varken, vw veya mercedes alıyor ve 25000 lira fark veriyor,2 tane öteki araçtan alabilirler değil mi?

siz kredi ile alacaksanız kurtarabilir mi düşünülür.kredili alım seçeneğinden yukarıda bahsettim.

73 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:28:58 

Zaten günde iki ayrı servis için 2000 tl demiştim... Lüks servis konusunda haklısınız.

396 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:38:26 

anlatmayla olmaz yaşamak lazım.

yaşayın ve görün.60 bin liralık araba alsanız,60 bin liralık aracınıza gülünç servis teklifleri yapacaklar :) siz bu para kurtarmaz derken başkası o işi alacak,neden çünkü başka iş yok.adamlar her zaman en iyiyi istiyorlar,neden seçme şansları çok,sen ducato al çekme servis,ohooo o kadar çok arabası olan var ki diye düşünülüyor.

sözün özü.
girişken olmalısınız.
sabırlı olmalısınız.
çevreniz olmalı..

araç ticaridir ne kadar çalıştırabiliyorsanız o kadar çalıştırmaya çalışmalısınız.mesela dediğim servis saygın bir servisti ama yeri kötü,vardiya yok,başka servisle kombine edilemediği için kurtarmadı..

hafta sonları ekstralar,düğünler geziler bunları iyi değerlendirmelisiniz.iş kovalamalısınız yani.
ticaret bu.

323 Mesaj
6 Ağustos 2009; 12:38:59 

quote:

Zaten günde iki ayrı servis için 2000 tl demiştim... Lüks servis konusunda haklısınız.

valla hocam kokoreçcinin yanında bir süre staj görüp işi kaptıktan sonra ufak çaplı gezer bir tezgah açsan ayda abartısız 5-6.000 lira kazanmazsan bende siyasetçi olayım.ben şu an çalışıyorum ama bu sana söylediklerimi de ciddi ciddi düşünüyorum.burada (değirmendere-kocaeli'de efe tur2un yanında bir arkadaş kokoreç tezgahını akşam 8 gece 2 ye kadar çalıştırarak ayda abartısız 9.000 lira kazanıyor.alırsın vergi levhanı asarsın tezgaha.kafanda rahat olur yolunda açık...konu ile alakalı değil ama......

CEHENNEM'DEN YAKA PAÇA ATILAN ADAM.............

1 Mesaj
1 Eylül 2012; 13:11:34 

merhabalar biraz geç oldu ama bende şuan servis çekmek istiyorum hatta biraz da çevrem var hatta şuanda akrabam servis işi yapıyor kendi arabası deil birinin yanda çalışıyor ve bana söylediği araba 7,500 bin lira kazanıyor diyor bu arabanın sahibi 2.000 (şoför +sigorta ile ) 1,000 (yakıt) 3,000 (kredi taksiti) 1,500 (aracın sahibi) kazanıyor diyor. yani bu dediğine göre servisi kendin çekersen sigortan ile rahat 3,500 kazanıyorsun tahminim ve araba sprinter 2011
bu araç 1 tane servis çekiyor beykoz dan tuzlaya gidiyor.( bu fiyatlar aylık kazançtır.)

549 Mesaj
2 Şubat 2013; 1:38:02 

arkadaslar ben servisciyim ve oyle 7500 imkanı yok o yola o parayı vermezler kesinlikle serwis işine girme istersen detayları anlatırım online sen@

2134 Mesaj
2 Şubat 2013; 5:37:01 

quote:

Orijinalden alıntı: defrecmantasyon

valla hocam kokoreçcinin yanında bir süre staj görüp işi kaptıktan sonra ufak çaplı gezer bir tezgah açsan ayda abartısız 5-6.000 lira kazanmazsan bende siyasetçi olayım.ben şu an çalışıyorum ama bu sana söylediklerimi de ciddi ciddi düşünüyorum.burada (değirmendere-kocaeli'de efe tur2un yanında bir arkadaş kokoreç tezgahını akşam 8 gece 2 ye kadar çalıştırarak ayda abartısız 9.000 lira kazanıyor.alırsın vergi levhanı asarsın tezgaha.kafanda rahat olur yolunda açık...konu ile alakalı değil ama......

Bu arkadaş son zamanda pek aktif değil. Acaba şimdi ne iş yapıyor?

2012 Citroén C4 Exclusive MCP + Cam tavan

3417 Mesaj
2 Şubat 2013; 8:51:25 

quote:

Herkezin bildiği gibi piyasa berbat durumda, üniversite mezunları işsiz geziyor... Bunların biri de benim...

Herkesi "herkez" diye yazan üniversite mezunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 2 Şubat 2013; 8:51:46 >

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."

1 Mesaj
22 Temmuz 2013; 10:07:49 

merhaba arkadaşlar
konuyu hortlatıcam ama

şoförlüğü bende cok seviyorum ve şuan abimin şirketine servis lazım bende yaklaşık 15 bin bulunmakta ve bu işe girmek istiyorum konuya hakim arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum.

bu işi yapmak için src belgesi vb. evraklar gerekli mi ya da hangi evraklar istenir, hepsinin maliyeti ne olabilir

şimdiden teşekkür ederim.

73 Mesaj
28 Ağustos 2013; 13:38:27 

psikoteknik belge gerekli. başlangıç için 60 - 70 tl lik araçlar düşünebilirsin. Elindekini peşinat sayıp, kalanı kredi ile yapılabilir

Bu mesajda bahsedilenler: sweetboy55

1 Mesaj
29 Ağustos 2013; 14:07:40 

Slm arkadaşlar konuya bende ortak oluyum dedim. Benim gönlümden geçen sprinter almak var. Fakat ben bu servis işini daha önce hiç yapmadım mesela turlara kiralamak. istanbulda bu işin dizaynı yapan firmalar var her konuda bilgi almak için aradım. araç sıfır peşin 90000 tl önden 15000 peşin geri kalan kredi çıkartıyorlarmış 60 ay vade ve bu durumda araç bana yaklaşık 1400000 tlye geliyor bunun yanında aylık 7000 tl istanbulun seçkin kolejlerinde sözleşmeli iş imkanı sağlıyorlarmış yakıt bana ait yani 2000 tl aylık yakıtı varmış elime geçen 5000 tl miş. Saadete geliyorum ben vadeli araca ödüyeceğim para 140000 bin civarı peki diyelim aldım sözleşmemi imzaladım işe başladım yarın birgün 1 ay sonra adamlar demezmi bana kardeşim iş yok. sizce bu para berilirmi riske girilirmi yapılırmı yada altımda sıfır sprinterim istediğim yerde iş bulabilirmiyim lütfen görüşlerinizi yorumlarınızı belliyorum tşklet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

91 Mesaj
29 Ağustos 2013; 22:21:51 

Servisçilik işinin detaylarını,püf noktalarını bende merak ediyorum.Bu iş ile ilgili düşüncelerim olduğundan işin ehli olan yazacak arkadaşlara şindiden Teşekkür ederim.

5179 Mesaj
29 Ağustos 2013; 22:39:12 

Bende girmeyi dusunuyorum servis isine bayaa bir arastirdim. Serviscilerle konustum. Konustugum servisci sprinter arac kullaniyordu.
100 bine araci almis 15 bin masraf etmis 115 bine maletmisti sermayeyi.
Arac kendinin ayda tum bakim ve mazot masraflari ciktiktan sonra eline 2500 tl para kaldigini soyledi.
Sprinteri kullanmak icin E sinifi ehliyet ve src belgeleri gerekli oldugunu soyledi lakin bu belgelerin kaca mal oldugunu soylemedi.
Bir sofor tutsam aylik 1000 tl ye bana getirisi 1500 tl olacak ve 1500 tl getiri icin ise 100+ bin baglamak cok mantikli olmadigindan sektorun de raconunu bilmedigimden ve yatirimimin karsiligini almamin 1neredeyse bagladigim paranin bana donusunun 10 sene olmasi ve bu sure zarfinda yeni bir arac alip yenileme masrafini bile kurtarmayacagini dusundugumden bu ise girmekten vazgectim.
Ancak kendiniz kullanirsaniz da yatiriminizi geri almaniz 25 ay sureceginden gene de cok mantikli gelmedi.

drrah diyorum başka birşey demiyorum.

137 Mesaj
18 Eylül 2013; 0:01:45 

hocam bızde servıs ısıne gırmek ıstıyoruz nasıl yapılırmı bı acıklarsan iyi olur

Bu mesajda bahsedilenler: Ottoman 1453

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™

1 Mesaj
22 Şubat 2014; 13:05:03 

istanbulda özel plaka yok ankara ve bazı şehirlerde var

22 Mesaj
23 Mart 2014; 23:56:38 

Konu eski ama google da servis isi deyince cikiyor bende hani yine birileri merak ederse diye anlatiyim biraz dedim.. 6 senedir ankarada serviscilik yapıyorum. Bu isi yapacaksanız tahtit olan yerde yapacaksiniz yani ankara İzmir antalya izmit vs. Her şehirde tahtit yok. Tahtit demek özel plaka yani o isi her önüne gelen yapamaz. Ben ankarada bu isi yapiyorum. Bu isin eksisi yoktur arkadaşlar hep artisi vardir. Plakaniz her sene değer kazanir asla kaybetmez. 2007 aralik ayında 90bin TL ye aldim plakayi şuan 500 bin TL. Ankarada 18 kişilik bir arabaniz varsa ortalama 5 bin TL para birakir yakittan sonra tabi bunun amortismanini sigortası vergisi vs düşünce ortalama 4 bin TL kaldigini düşünün. Türkiye şartlarında iyi para. Hem kendi işinin patronu hem plaka değer kazaniyor hem de kimseye muhtaç olmazsiniz. Genelde sabah 3 saat aksam 3 saat gibi calisma sureniz olur öğlen size kalir.. Eğer biraz da isi bilirseniz kazanciniz daha da artacaktır.. Şuan 18 kişilik arabayla okul acikken yakittan sonra 7.700 TL para birakiyor benim servis.
Unutmadan src ve piskoteknik gibi belgeler gerekli değil ama yinede polis sorduğu için almak zorunda kaliyoruz onların fiyatida yanlis hatirlamiyorsam zamaninda 100 liraya src 60 liraya piskoteknik belgelerini almistim galiba.. Yani öyle çok abarti bisey değil.. Ankarada servis isi ulastirma bakanligi özel izni ile yapildigi için karayolları yönetmeliğinde gecen src vs gibi belgeler bizi bağlamaz ama polis yinede soruyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin79 -- 24 Mart 2014; 0:06:02 >

1256 Mesaj
24 Mart 2014; 8:24:04 

Bazılarının kendi arabalarıyla servis çektikelerini duymuştum normalden daha az fiyata

68 Mesaj
15 Nisan 2014; 10:20:15 

Arkadaşlar bende bu işi düşündüm biraz şöyle bir site buldum. servis aracı arayan firmaların verdikleri ilanlara başvurabiliyoruz. www.aracariyorum.com

11 Mesaj
7 Haziran 2014; 20:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: engin79

Konu eski ama google da servis isi deyince cikiyor bende hani yine birileri merak ederse diye anlatiyim biraz dedim.. 6 senedir ankarada serviscilik yapıyorum. Bu isi yapacaksanız tahtit olan yerde yapacaksiniz yani ankara İzmir antalya izmit vs. Her şehirde tahtit yok. Tahtit demek özel plaka yani o isi her önüne gelen yapamaz. Ben ankarada bu isi yapiyorum. Bu isin eksisi yoktur arkadaşlar hep artisi vardir. Plakaniz her sene değer kazanir asla kaybetmez. 2007 aralik ayında 90bin TL ye aldim plakayi şuan 500 bin TL. Ankarada 18 kişilik bir arabaniz varsa ortalama 5 bin TL para birakir yakittan sonra tabi bunun amortismanini sigortası vergisi vs düşünce ortalama 4 bin TL kaldigini düşünün. Türkiye şartlarında iyi para. Hem kendi işinin patronu hem plaka değer kazaniyor hem de kimseye muhtaç olmazsiniz. Genelde sabah 3 saat aksam 3 saat gibi calisma sureniz olur öğlen size kalir.. Eğer biraz da isi bilirseniz kazanciniz daha da artacaktır.. Şuan 18 kişilik arabayla okul acikken yakittan sonra 7.700 TL para birakiyor benim servis.
Unutmadan src ve piskoteknik gibi belgeler gerekli değil ama yinede polis sorduğu için almak zorunda kaliyoruz onların fiyatida yanlis hatirlamiyorsam zamaninda 100 liraya src 60 liraya piskoteknik belgelerini almistim galiba.. Yani öyle çok abarti bisey değil.. Ankarada servis isi ulastirma bakanligi özel izni ile yapildigi için karayolları yönetmeliğinde gecen src vs gibi belgeler bizi bağlamaz ama polis yinede soruyor..

plaka tahtidi istanbulda işte bu yuzden cıkarmıyorlar sırf kendı ceplerı dolsun baskası para kazanmasın dıye ,senın saydıgın işlerin aynısını burda yapan adam yarısını kazanıyor malesef,ve cıkartmayıda dusunmuyorlar plakayı çunku bu sefer su ankı paralara eşşek bulamıcaklar kar marjları %50 dusucek ısterlermı ıstemezler,kafadakılerde alıp avantasını tamam bak ısıne yok plaka rahat ol dedımı olan butun gun dıreksıyon sallayan adama oluyor,mılletın sırtından para kazananlara ses yok herzamankı gıbı Allahından bulsunlar ne dıyelım.

5 Mesaj
Dün; 16:54:16 

Arkadaşlar bi sorum olucak ben şimdi 16+1 crafter almayı düşünüyorum fakat ehliyetim b sınıfı kullanmamda bi sıkıntı olurmu acaba bu işi yapan kişilere sordum bir sorun olmaz dendi ama emin olamadım bilgisi olan bir yardımcı olursa çok sevinirim

11 Mesaj
Dün; 17:50:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ysf8666

Arkadaşlar bi sorum olucak ben şimdi 16+1 crafter almayı düşünüyorum fakat ehliyetim b sınıfı kullanmamda bi sıkıntı olurmu acaba bu işi yapan kişilere sordum bir sorun olmaz dendi ama emin olamadım bilgisi olan bir yardımcı olursa çok sevinirim

16+1 b kullanır 17+1 e gerekir

5 Mesaj
Dün; 18:07:14 

Çok teşekkürler hocam...

11 Mesaj
Dün; 21:29:17 

önemli değil :), + src belgesı de alman gerek yakalarlarsa buyuk sıkıntı yaparlar,ssk gırısın 2000 yılından önceyse sınavsız harc yatırarak alabılırsın eger yıl tutmuyorsa sınavı var onu gecmen lazım.

5 Mesaj
Dün; 21:51:28 

Src şart zaten de sınav olarak hangisini dediniz onu anlayamadım tam

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531