Şimdi Ara

9.Jandarma Eğt.Alay Komt. BİLECİK 89/3 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
177.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: _nick falan yok_

quote:

Orijinalden alıntı: iremokan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benimde nişanlım 9.jandarma alay komutanlığı bileciğe düşmüştü dün teslim ettik allahın izniyle. Bu sabah aradı 2.tabur 1. bölükteymiş nasıl bi yer bilen varsa anlatır mı lütfen içimi rahatlatmaya ihtiyacım var..

kimse yok muuu

Ne öğrenmek istiyorsunuz ki ? Doğu mu batı mı derseniz yine doğuya gidiş. Eğitim derseniz diğer bölükler gibi yine aynı.. Hatırladığım kadarıyla tim değil münferit gönderiyolar ama yine dağıtım aynı yerlere oluyor.

bilecikte acemiliğin nasıl geçtiğini ve bölüğünün iyi olup olmadığını merak ediyorum

uzun ve ayrıntlı bir konu olduğu için burada kalabalık etmesin diye mesaj yoluyla cevabını verdim.

okudum ve çok yardımcı oldu teşekkürler. bişey daha sorucam sanırım bot ayağını vurmuş acemi birliğinde çarşı izni yok haliyle. kargoyla bot vatkası göndersem içeri alırlar mı

İçerde satılıyor olması ama yoksa da içeri alırlar. İçini açıp bakacakları için sorun olmaz, sakıncalı bir kargo değil sonuçta.

anladım sanırım öyle. bide bilecikte yemin töreninden sonra evci iznini bilecikte mi geçirmeli ordan bi adres verip bursaya getiremezmiyiz. sanırım komutanlar çıktıktan sonra kaldığı süre içerisinde hergün saat 5 te imzaya gelmeniz gerek burda olduğunuzu bilmemiz için felan demiş öyle bişey var mı

Öyle, hergün belli bir saatte gidip imza atacaksınrd. Bilecikten adres verip bursaya götürürseniz yolda çevirme olsa yada bursa da sivil haldeyken başına bir iş gelse başı ağrır yalnız. Onu da düşünmeniz lazım. Bilecik boydan boya sırf askeri bir alan olduğu için oralarda çevrilme şansı da yüksek.. Bizim zamanımızda yemin töreni kurban bayramına denk geldiği için isteyene normal evci izinlerini şehir dışı içinde açmışlardı. Yani isteyen 1. derecedenn yakını gösterip evine gidebilir izni çıkmıştı. O zaman birçok yerde kontrol olmuştu. Bilecik-bursa dip dipe, izin isteseniz verebilirler.Ha bursa ha bilecik diye düşünüp

bu sadece bileciğe özgü bi durum değil o zaman. yakın mesafe olduğu için izin istese verebilirler diyosunuz yani. sanırım bando seçimlerine %90 seçilmiş yemin töreninden kaç gün sonra dağıtımı oluyo

Yerine göre değişir tabii ama verilebilme olabilitesi var. Bando seçimi 2 elemeden geçiyor. 1.cisini bölüklerden komutanlar seçiyor, sonra o seçilenlerin arasından yemin törenine yakın tekrar ihtiyaca göre eleme yapıyolar. Ben 2. elemede kaybetmiştim. Eğer 2. elemede de kazandıysa %90 değil %100 kazandı diyebiliriz ve yırttı diyebiliriz, otursun kalksın dua etsin. Bando çok rahattır. Çok büyük bölümü batıya düşer. Bilecikte kalma şansı da yüksek. Ben 2. eleme de kaybetmiştim. Ama dediğim gibi 1. seçmelerden bahsediyosanız yine de olmama şansı var. Garanti görmeyin.

dün yemin töreni oldu kesin bandocu seçilmiş ve bursaya getirebildik. pazar teslim olcak ve bandocu bölüğüne gidicekmiş hergün için verilen o imzayı veremicek tabi o bandocu bölüğüne ulaşırmı yani cezası 2 hafta çarşı iznini kilitliyolarmış bandocu bölüğünde hafta sonu imza attı mı atmadı mı diye bakarlar mı. birde bandocunun genel merkezi bursaymış bursa doğumlu ama dağıtımda buraya gelme şansı var mı yoksa bursa doğumlu diye göndermezler mi. yada bu sadece bi şans olarak nerde doğduğuna bakmaksızın yollama imkanı var mı.

• 92/4 bilecik jandarma 9.eğt alay komt. çıktı.. allah nasip ederse 21inde teslim oluyorum.
    2 sorum olacak
    lise mezunuym 2 yıllık üni terkim. herhangi bi katkısı olur mu ?
    bir de time girmek için ne yapmak lazım ?
  • vaybe şimdi biz tertip mi oluyoz pek anlamam bu işlerden gidince görecez bende 21 inde teslim olacam bakarsın aynı bölüğe düşeriz :)
  • Arkadaşlar kuzenim 30 yaşında gittiği hafta direk çavuş oldu 1. Bölükte ondan 1 hafta önce giden arkadaşı bilecikten muğlaya düştü yaştan dolayı be okuğundan dolayı doğuya gitmeme ihtimali var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 357.dönem Aralık celbi Ustalık yerim 9.Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı. Yazılanlara göre doğuya sevk ediyorlarmış tim olarak doğru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usta tim olarak doğuya gidenler 12 ay uzun donem er olarak yapanlar acemiligi bilecik cıkanlar yani senin usta birlik bilecik daha ordan baska yere gondermezler seni
  • Bemde buraya düştüm nasıldır.

• Arkadaslar benimde acemi bilecik . Bir soru sormak istiyorum. 6-7 aaydir Amator olarak klarnet caliyorum. Bandocu secimlerinI neye gore yapiyorlar. Nasil sorular soruyorlar bilgisi olan Allah rizasi icin yardim etsin.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.