Şimdi Ara

Microsoft Zune HD; Nvidia Tegra tabanlı medya oynatıcısından yeni görüntüler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft'un Eylül ayında lanse etmeyi planladığı yeni medya oynatıcısı Zune HD için detaylar netleşiyor. Nvidia Tegra platformunu kullanacağını Donanim Haber farkıyla ilk defa açıkladığımız Zune HD'nin yeni görselleri de nihayet gün ışığına çıktı. Gümüş ve Siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile pazara sunulması beklenen yeni medya oynatıcısı Zune HD'nin iPod Touch - Eylül ayında güncellenmesi bekleniyor - ve Creative'in Zii Egg modelleriyle rekabete tutuşacak. Dokunmatik kontrollü 3.3-inç OLED ekrana (480x272 piksel) sahip olan medya oynatıcısı Wi-Fi desteğine de sahip.

Diğer özellikleri arasında HD Radyo alıcısı ve entegre akseloremetre gibi detayların yer aldığı Zune HD'nin, Nvidia Tegra platformu sayesinde segmentinde iddialı 3D başarımına ve gelişmiş video özelliklerine sahip olması bekleniyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Eylül ayında lanse edilmesi beklenen Zune HD'nin fiyatı hakkındaysa henüz açıklanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor.

• benim merak ettigim konu tegra nın içindeki işlemcinin yapısı x64 veya başka bir mimari ise acaba microsoft bize bir supriz yapıp içine xp koyamaz mı yoksa bu çok hayalperest bir düşünce mi?
  • tegra yı içine koyuyosan ekranıda biraz büyük yapcan hocam
  • @magicool, Tegra'da ARM mimarisi kullanılıyor, dolayısıyla belirttiğiniz durum söz konusu değil. İlla Windows derseniz, Windows CE olabilir :)
  • Satırlar niçin ekrana tam sığmıyor acaba. İlk görsellerde olan bu hata yeni görsellerdede devam ediyor.
  • Bence gereksiz bir çalışma,altyazı problemi olucak.Hafıza kapasitesi hakkında da bilgi verilmemiş.Fiyat desen uçuk olacağı kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@magicool, Tegra'da ARM mimarisi kullanılıyor, dolayısıyla belirttiğiniz durum söz konusu değil. İlla Windows derseniz, Windows CE olabilir :)

teşekkurler @fx57.bu durumda bu alete yazık olacak cunku microsoft gibi bir firmanın çıkaracı bir medya oynatıcıdan şimdiye kadarki çıkardıgı en kaliteli işletim sistemini(windows seven hariç) eklemesini beklerdim ve isterdim.
  • Fiyat konusunda bir bilgi verilmemiş mi? Uçuk olacağı kesin
  • zii egg nasıl olcak bakalım onun hakkındakı yorumlar daha guzeldı, yanlız sankı mıkısoft ıle alakalı bırsey gormek ıstemıyor mıllet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.