- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
"aşırı kafaya takmak."
87 Cevap60941 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

189 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:06:34 

öncelikle herkese merhaba...

çok düşünmenin bir ürünü olan "aşırı kafaya takmak", benim rahatsız olduğum durumlardan biridir.
herhangi bir olayı günlerce unutamamak, sizi huzursuz etmek, o andan keyif alamamak demektir.
beyninizde her an o düşüncenin izleri dolaşır. kendinizi ondan uzaklaştırmak isteseniz de, başaramazsınız.
gözlerimin açık olduğu her dakika aynı şeyi düşünüp huzursuz olmak, yeni çözüm yollarını aradıkça işin içinden çıkamamak gerçekten çok rahatsız edici.

biraz kararsız yapıda olmamın bunda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. kararları vermek için geciken her saniye, sizin o kararı "kafaya daha fazla takmanıza" sebep vermekte.

kafa hiç boş olamıyor. her an bir düşüncede. hele ki, olumsuz bir olay ile uğraşılıyorsa cidden çok yazık.

sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi, varsa önerilerinizi alabilir miyim?

Heep, bu dünya hep yalan dolan,
Senin sevgindir aslolan,
Sonuna kadar biz,
FENERBAHÇELİYİZ ulan!

97 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:10:17 

uyumaya çalış
dışarı çık hava al gez dolaş

89 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:10:18 

Bende o olay tam tersi hiç kafaya takmam fazla sallama yani o olayın üzerine kafa patlatma mesela kavga ettin neden dayak yedim diye sorgulama kazıklandın diye günlerce o olaya kafa yorma giden gitmiş olan olmuş geleceğe bak bazı şeylerle eğlenmesini bil bugün varız yarın yokuz.

Göksel BEREKET

1007 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:27:20 

bendede aynı durum var herşeyi kafaya takıyorum 3-4 gün sonraki şey için endişeleniyorum fln çok berbat bi durum

Amd x6 1100T|Gigabyte 990xa ud-3|MSI gtx460 hawk talon attack |Sapphire pure 625w|Corsair vengeance 8gb |2x320 gb sata2 seagate|Asus 19" lcd|

When The World Is Mine, Your Death Shall Be Quick And Painless!

1421 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:32:29 

quote:

Orijinalden alıntı: the_Legend..

çok düşünmenin bir ürünü olan "aşırı kafaya takmak", benim rahatsız olduğum durumlardan biridir.
herhangi bir olayı günlerce unutamamak, sizi huzursuz etmek, o andan keyif alamamak demektir.
beyninizde her an o düşüncenin izleri dolaşır. kendinizi ondan uzaklaştırmak isteseniz de, başaramazsınız.
gözlerimin açık olduğu her dakika aynı şeyi düşünüp huzursuz olmak, yeni çözüm yollarını aradıkça işin içinden çıkamamak gerçekten çok rahatsız edici.

biraz kararsız yapıda olmamın bunda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. kararları vermek için geciken her saniye, sizin o kararı "kafaya daha fazla takmanıza" sebep vermekte.

kafa hiç boş olamıyor. her an bir düşüncede. hele ki, olumsuz bir olay ile uğraşılıyorsa cidden çok yazık.

Müthiş bir konu aynı problemi yaşıyorum. Çözümü şu ki o olaydan uzaklaşmak hayatını değiştirmekle çözülür ben maddi durumum yüzünden bunun üstesinden gelemiyorum birde tek çare uzaklaşmak...seni anlayan bir insanla vakit geçirmen lazım ki günümüzde insanlar düşünmeye bile üşeniyorlar herkes bencil bi durumda...

İnsan dediğin varlık etrafındaki insanları düşünmeli anlamalı ....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2009; 18:33:33 

şapkadan başka bişey takmıyıcan kafana

1280 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:36:33 

quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

Müthiş bir konu aynı problemi yaşıyorum. Çözümü şu ki o olaydan uzaklaşmak hayatını değiştirmekle çözülür ben maddi durumum yüzünden bunun üstesinden gelemiyorum birde tek çare uzaklaşmak...seni anlayan bir insanla vakit geçirmen lazım ki günümüzde insanlar düşünmeye bile üşeniyorlar herkes bencil bi durumda...

minimalist çok güzel bir öneride bulunmuş. Yapabiliyorsan yaşadığın yeri değiştir, yeni insanlar tanı, yaptığın işe kendini ada ve seni anlayan insanla(rla) dostluk kur.

C/C++, Qt4 ve Java Platform Bağımsız, Web-Tabanlı Uygulama Programları Geliştiricisi.
Yazı baki, ömür fani, kul asi, Rab affedicidir.

137 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:38:41 

bu çoğu insanın başına gelen bir durum bana da oluyor ve gerçekten çok yorucu bişi... bence bunun üstesinden gelinebilir. o an o düşünceden uzaklaşmak için başka bir şeyle ilgilenmeye başlamak en mantıklısı olabilir ya da kendi kendi bunu doğru olmadığını söyleyip durumdan uzaklaşılmaya çalışılabilir. biriyle paylaşmak da bazen rahatlatıcı olabiliyo ama düşünmemeye çalışmayı denemeliyiz bence... ;)

1421 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:42:18 

Ne zaman boş kalsan o düşünceler seni meşgul edecek o yüzden kendine zevk alacağın uğraş hobiler bul ama dediğim gibi yaşadığımız hayatta herşey maddiyat bu hepimizi sınırlıyor

247 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:42:46 

Dostlar aynı durum bende de var. Başlığı görünce biraz şaşırıp hemen içeri daldım..

...................
...................

189 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:42:54 

quote:

sana da geçmiş olsun o zaman.
kaçmak, uzaklaşmak en son plandadır.

kendinde aramak gerekir çözümü. kendin yapmalısın bir şeyler.

Senin sevgindir aslolan,
Sonuna kadar biz,
FENERBAHÇELİYİZ ulan!

1421 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:50:13 

quote:

sana da geçmiş olsun o zaman.
kaçmak, uzaklaşmak en son plandadır.

kendinde aramak gerekir çözümü. kendin yapmalısın bir şeyler.

Sen beni anlıyamadın bu tarz sıkıntılar hayatını paylaşmak zorunda kaldığın insanlarla yaşanır genelde senin yaşadığın sıkıntıların içeriğini bilmediğim için..

Etrafındaki insanları sen seçemiyorsun en basiti şu konuya atılan mesajları gözden geçir bu mesajı yazan adama sen istediğin kadar birşeyleri anlatsanda anlamaz ne yapacaksın? Tek çare var onunla ilişkini keseceksin ben bunu anlatmaya çalışıyorum ...

Olmayan birşeylerin üzerine gitme üzülen sen olursun. Ne yaparsan yap sonuç değişmiyor çünkü

216 Mesaj
4 Ağustos 2009; 19:08:38 

aynen bendede var bu durum ve çok berbat birşey bence
kötü bi olay yaşıyorum bunu kafama taktığım yetmeziş gibi gelecekte de bunu yaşayacağım bu son değildi diye düşünüyorum bu sefer moralim daha da bozuluyor

INVICTUS

189 Mesaj
4 Ağustos 2009; 21:30:20 

quote:

Sen beni anlıyamadın bu tarz sıkıntılar hayatını paylaşmak zorunda kaldığın insanlarla yaşanır genelde senin yaşadığın sıkıntıların içeriğini bilmediğim için..

Etrafındaki insanları sen seçemiyorsun en basiti şu konuya atılan mesajları gözden geçir bu mesajı yazan adama sen istediğin kadar birşeyleri anlatsanda anlamaz ne yapacaksın? Tek çare var onunla ilişkini keseceksin ben bunu anlatmaya çalışıyorum ...

Olmayan birşeylerin üzerine gitme üzülen sen olursun. Ne yaparsan yap sonuç değişmiyor çünkü

hocam tamam anladım seni.

öyle her insanla kesersen ilişkini eften püften sebeple, yalnız kalmaya muhtaç olursun bir müddet sonra.

bence kendin değişeceksin.

Senin sevgindir aslolan,
Sonuna kadar biz,
FENERBAHÇELİYİZ ulan!

770 Mesaj
4 Ağustos 2009; 21:38:06 

aynı durum bende de var. sen konu açmasan ben açacaktım. bu aralar ders falan çalışıyorum biraz daha azaldı. kafanı başka şeylere yormayı deneyebilirsin aksine ufak bir tatilde iyi gelebilir kafanı dinlendirmek için. berbat bir şey.

189 Mesaj
4 Ağustos 2009; 21:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

aynı durum bende de var. sen konu açmasan ben açacaktım. bu aralar ders falan çalışıyorum biraz daha azaldı. kafanı başka şeylere yormayı deneyebilirsin aksine ufak bir tatilde iyi gelebilir kafanı dinlendirmek için. berbat bir şey.

evet, kesinlikle.

boş iken hep kafandadır. bir işle meşgul olduğunda ise, azalır biraz daha.

Senin sevgindir aslolan,
Sonuna kadar biz,
FENERBAHÇELİYİZ ulan!

1421 Mesaj
4 Ağustos 2009; 22:01:04 

@the_Legend..

Ben değişken bi kişiliğe sahip değilim , kişilik değiştirenlerdende nefret ederim

28 Mesaj
4 Ağustos 2009; 22:03:16 

Aynı şeyleri harfi harfine aynen bende yaşadım.Öyle onlar oluyodu ki bazen işin içinden çıkamıyodum,ölsemde düşünmesem artık diyodum .Sağlıklı düşnemiyodum, insanlarla iletişim zorlukları çekiyodum.Sesimin tonu bile değişmişti o derece Allah'a şükür atlattım bu sorunu 4 5 aydır kafam rahat Nasıl çözdün dersen, derdimi beni en iyi anlayabilicek arkadaşıma anlattım ve o zaman öğrendimki türümün tek örneği değilmişim başka insanlarda böyle bi sorun yaşayabiliyor Sana kafana talma diyemicem çünkü imkansız neredeyse bilirim. Ama içini birine dök inan acayip rahatlicaksın ve kendine güven gelicek.Hap falan kullanmanı tavsiye etmem ki öğle üstesinden gelinmicek bişi değil sadece kendine inan ve bol bol dua et inancım sağlamsa daha rahat çözersin.Allah yardımcın olsun ..

411 Mesaj
4 Ağustos 2009; 22:10:55 

quote:

hocam tamam anladım seni.

öyle her insanla kesersen ilişkini eften püften sebeple, yalnız kalmaya muhtaç olursun bir müddet sonra.

bence kendin değişeceksin.

Çoğu zaman sıkıntılar insanlara söyleyemediklerimizdir.Çoğu zaman da bunları onlara söyleyebildiğmiz zaman ya üzülürler,ya da giderler.O yüzden yalnız kalmayı bir derece göze almalısın.Karşındakiler bunu göze almandan da etkilenebilirler (iyi yönde).Ve seni terslemek yerine sana imrenip,hak verebilirler.

ben buralara ait değilim.

318 Mesaj
4 Ağustos 2009; 22:14:34 

quote:

söylediklerinin yaşanması halinde insanın kesintisiz baş ağrıları çekmesidir, hatta bu ağrılar sonucu insanın kendini bir hastanenin röntgen bölümünün tomografi ya da manyetik rezonans bölümünde değişik cihazların içinde bulmasıdır, sonuçların temiz çıkması durumunda doktorun sana sorduğu "bu aralar canını sıkan çok düşündüğün bir şey var mı sorusuna cevap verememesidir". daha sonra insanın "yemişim lan dünyayı benden kıymetli mi" düşüncesiyle mutlu olmasıdır. nerden mi biliyorum, biliyorum işte...

...GTI (Grand Turismo Injection)...

189 Mesaj
4 Ağustos 2009; 22:24:56 

quote:

@the_Legend..

Ben değişken bi kişiliğe sahip değilim , kişilik değiştirenlerdende nefret ederim

değişmekten kastım, "aşırı kafaya takmaMAK"
o sorunu yaşamamak. bunu nasıl hallederim, onu düşünüyorum.
önerilerin için sağol.

Senin sevgindir aslolan,
Sonuna kadar biz,
FENERBAHÇELİYİZ ulan!

581 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:05:07 

össnin bana hediyesi oldu bu. eskiden böyle değildim çabuk karar verir ve pişman olmazdım ama şimdi bütün kararlarıma pişman oluyorum ve kafama takıyorum böyle giderse sonum ne olacak merak ediyorum.

254 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:20:38 

quote:

Orijinalden alıntı: behchat

össnin bana hediyesi oldu bu. eskiden böyle değildim çabuk karar verir ve pişman olmazdım ama şimdi bütün kararlarıma pişman oluyorum ve kafama takıyorum böyle giderse sonum ne olacak merak ediyorum.

A mı B mi? yoksa C mi D ve E de olabilir kararsızım.. Lanet olsun kafamdan çıkmıyor..

1286 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:27:35 

bu bir çeşit hastalık . öss sürecinde başladı bende de . psikolog ya da psikiyatriste gitmeni öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriNitroToluen. -- 4 Ağustos 2009; 23:28:42 >

Eski nick : FahrenheiT

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2009; 1:07:51 

kafaya takmanın tek sebebi yalnızlık.

seni mesgul edecek birşey olsa günün cogunu tek basına degilde baskalarının yanında gecirsen o sorun ortadan kalkıyor. bu sefer olursa olur olmasada olur demeye baslıyorsun.

insan zihniyeti cok değişken birşey. öyle filmlerdeki gibi bir olay olur adam etkisinde kalır yıllar geçmiş adam hala onu düşünür falan. saçma şeyler ne demiş Evliya-ı Rap; ''zamana göre değişir değişmeyeceğini sandığın''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10ur_aga -- 5 Ağustos 2009; 1:10:49 >

272 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:25:03 

ilerde panik atak a yol açabilir. dikkatli olun ben çok çektim bu işten. başak burcuysanız hele bi de daha fena...

189 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:28:19 

quote:

Orijinalden alıntı: gokata

ilerde panik atak a yol açabilir. dikkatli olun ben çok çektim bu işten. başak burcuysanız hele bi de daha fena...

başak burcu değilimdir.

ama panik ataklığın ufak da olsa örneklerini yaşıyorum.

Senin sevgindir aslolan,
Sonuna kadar biz,
FENERBAHÇELİYİZ ulan!

26 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:31:57 

quote:

Başak burcuyum . Başak burcu olmamın bir önemi var mı bu hastalık üzerinde ?

770 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:33:29 

bende de bu sene başladı. össye gireceğim bu sene. öss yüzünden midir?
yorumları okuduktan sonra yaşın gereği olduğunu düşünmeye başladım.

84 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:36:19 

dostum anyı durum bendede var bu depresif bi durum..ve insanın zaman zaman hayatını zindan edebilyo çok can sıkıcı bi durum...sevgilini takarsın,ailenle sorun yaşar onu takarsın,paran yoktur onu takarsın,arkdaşın kazık atmıştır onu takarsın vs vs vs...bundan kurtulmanın en güzel yolu kesinlikle bişiylerle meşgul olmak,örneğin yaz aylarını boş geçiriyorsan mutlaka bi işe gir part olabilir veya full farketmez,yada tatile git maddi durumun varsa,2-3 günde bir seni anlayan gerçek dostlarınla buluş sohbet et bol bol konuş kendinle pek fazla baş başa kalma...şuan aynı durum bende var..Allah sabır versin bize

| Football Manager Kulübü |

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2009; 1:38:34 

birde kafasını almak var

266 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:44:35 

bnde çok kafaya takarım herşeyi hastalık gbi bişe... hemde aşırı derecede.. buda çok sorun yaratıo bnde çnkü kawga edecek dereceye kdr gelebilirim hemen sinir + kafaya takma fln birleşince iice insanlıktan çıkıorum o dakika..

http://cimbomluligtvalma.com/

Lig TV alma, aldırtma!

35 Mesaj
5 Ağustos 2009; 1:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mhmtkesh

dostum anyı durum bendede var bu depresif bi durum..ve insanın zaman zaman hayatını zindan edebilyo çok can sıkıcı bi durum...sevgilini takarsın,ailenle sorun yaşar onu takarsın,paran yoktur onu takarsın,arkdaşın kazık atmıştır onu takarsın vs vs vs...bundan kurtulmanın en güzel yolu kesinlikle bişiylerle meşgul olmak,örneğin yaz aylarını boş geçiriyorsan mutlaka bi işe gir part olabilir veya full farketmez,yada tatile git maddi durumun varsa,2-3 günde bir seni anlayan gerçek dostlarınla buluş sohbet et bol bol konuş kendinle pek fazla baş başa kalma...şuan aynı durum bende var..Allah sabır versin bize

mhmtkesh'e aynen katılıyorum.zihnini birşeylerle meşgul etmek gerekiyor yalnız canını sıkmayacak şeyler mesela ben ders çalışırsam yine kafama taktığım şey aklıma gelir moralim bozulur fakat zevk aldığım birşey olursa birazcık da olsa kafamdan atarım.Ama bazı şeyler olur zaman ister kafadan atmak için mesela ben sevgilimden ayrıldığımda ne yaparsam yapayım aklımdan çıkaramadm onu sonra ancak zamanla geçti o düşünce aklımdan.

209 Mesaj
5 Ağustos 2009; 2:27:35 

Valla benide anlatmışsınız.Bende çok kafama takıyorum herşeyi en ufak saçma bir konuyu bile kafama takabiliyorum özellikle şu sıralar kız arkadaşımı çok taktım kafama

Hatta sinirden öfkeden kendimden geçiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aylut -- 5 Ağustos 2009; 2:29:14 >

Artiz mi? Ne artizi? Artiz ne arar lan bazarda?

6 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:12:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Miasmus

Evham diolarmış galiba ona.

Bendede aynı şey var aha da örnek;

Şimdi yeni pc aldım bayada bi masraf ettim güncel oyunları full detayda oynamak için.

Neyse şimdi makina takır takır çalışıyor gayet güzel. Manyağım ya ben illa bişey bulucam. aradım taradım en sonunda buldum. Mouse/klavye PS/2 girişleri varya şimdi herhalde sistemin kurulduğu yerde test ederken adamlar klavyeyi takarken benim kadar titiz değillerdi tabi. O anakartın üstündeki Klavye PS/2 sinin üstünde plastikte hafif bi çizik mi diyim plastik kayması mı diim ne diim o var. deliklerde bi yamukluk kırıklık vs bişey yok. Sadece o yuvarlak kısımdaki şeyin etrafında biraz yamulma var klavyeyi takınca altında kalıo görünmüyor bile.

Şimdi klavyeyi çıkarın anakarttan görürsünüz neden bahsettiğimi bir sorun teşkil eden bişey değil. Bu resimdeki benim değil ama buna benzer şekilde farkındaysanız kusursuz değil bu ps2 ler :) O mor yuvarlağın kenarları yamulmuş biraz bende eminim bi soruna neden olmuyordur.

0

İşte bak bu kadar detaylı anlattım ne kadar kafaya takıyorum anla. Bide neyi takıyorum ona bak. Rahat mı götüme batıyor anlamıyorum.

Hani şimdi biri çıksa dese gerçektende o bir sorun yaratabilir. Rahat edicem. Veya yaa ne saçmalıyorsun hiç bişey olmaz ondan dese yine tmm. Ama işte tam bilmemekten herhalde içinden elektrik akımı geçio orası yamulunca elektrik akımı başka oluo falan sanıo benim bünye herhalde.

Sonrada pc'de bi sorun Oldumu orası akla Gelir. aynı duyum bendede var Cok felaket birşeydir. Ama artık böyle şeylerde aklıma "Bu dünya Boş mal Mülk boş Gelip geçiciyiz" yada "Düşün 10 Yıl pc ile Uğraştın elbet Bırakıcaksın ee Sonra ne olcak? Boşune geçen 10 yıl" cümlesini getiriyorum

Senin silahın Kalemin olmalıydı..

56 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:23:45 

quote:

bende başak burcuyum ve bu söylenenlerin çoğu bende de var.bir konu hakkında ne kadar düşünürsem o kadar çok fikir değiştiriyorum ve fikrim değiştikçe daha da çok kafama takılıyor.bazen gece uyku uyutmuyor o derece en sonunda bi karar veriyorum ve verdikten sonra genelde pişman oluyorum ya da böyle yapsam daha mı iyi olurdu diye bir süre daha aklıma takılıyor.atlatması çok güç bir durum.

i'd break the back of love for you

1007 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:25:39 

olmaz dimi bişey pc ye? :D

529 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:28:56 

quote:

@the_Legend..

Kişilik nedir ? Doğrularımız mı ? Seçimlerimiz mi ? Ne ? Sendeki bu düşünce birçok insanda var, büyük konuşmamak lazım bence.
Asıl konuya gelince, aynı durum bende de var, açık konuşmak gerekirse, bir çok konuda derinlemesine düşününce çıkan sonuç yalan oluyor. Birşeylerle oyalanınca azalır fikrine katılıyorum.

778 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:43:03 

Hayatta hiçbir şey kafaya takacak kadar değerli değilmiş bunu öğrendim..Geçmişte olan olumsuzluklardan ders çıkarıp bir daha yapmamak önemli olan.

1007 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:46:56 

cevap verin kafaya takıom hala :S

219 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:48:07 

takam kafana

de te fabula narratur!

362 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:51:49 

test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KvM -- 4 Ocak 2010; 15:49:27 >

1646 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:54:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ByMeanMachine

Hayatta hiçbir şey kafaya takacak kadar değerli değilmiş bunu öğrendim..Geçmişte olan olumsuzluklardan ders çıkarıp bir daha yapmamak önemli olan.

+1

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

453 Mesaj
13 Ağustos 2009; 19:04:59 

başlık sakat

1007 Mesaj
13 Ağustos 2009; 19:27:37 

normal bi adam getirsek ps/2 resmindeki bi problem görmez resmin ne için konduğunu okur anca öyle yorum yapabilir herhalde.

431 Mesaj
13 Ağustos 2009; 20:05:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Miasmus

olmaz dimi bişey pc ye? :D

bence at çöpe hocam..o yamukluk ne demek yaa...sırf o yamukluk var diye samsung koca fabrikayı kapattı...oyun oynarken aşırı ısınır nete girerken falan bağlantı kesilme hatası verir ...kalvye kısımlarında aşırı ısınma oluyormu sol ust bolgede ( elle kontrol et QWAS HARFLERİNİN BULUNDUGU KISIMI ELLE) ?????

........

6438 Mesaj
13 Ağustos 2009; 20:10:05 

Bu, yani isteyince kafaya takmama olayı isteyince tak diye olucak bişi değil... bende eskiden daha fazlaydı ama şimdi baya bi aza indirdim... bir çok faktör bence bunu etkileyen... çocukluğunuzun nasıl geçtiği , ne kadar meşgul olduğunuz , kendinize ne kadar güvendiğiniz , sorunlara nasıl tepki veripp bünyenizi bu sorunlara karşı nasıl alıştırdığınız vs.. bence hepsi etken... hepsini tek tek gözden geçirmek ve değişim içine girmek gerek.. soyut konuşuyorum kusura bakmayın ama tek bi örnek dar bi kalıba sokmak gibi olur bunu... hala kafaya takma olayı bende de bi nebze var ama açık sölyiyim önemsiz şeyleri günlerce kafaya takmak salaklığın ta kendisi... çağımızda güçlü insan umursamayan insandır... kafya takan insan zayıftır bir çok alanda da başarılı olması zordur... tabi bu bencillik olarak algılanmasın...

örnek vermek gerekirse 1-2 örnek veriyim.. ben hukuktan mezun oldum 6 senede... 5 senede biter diye düşünüyodum fakat okul hiç beklemediğim bi halde 6 ya uzadı ve gerçekten şok oldum ... çok şaşırdım... ama üzülmedim ağlamadım .. sınavım kötü geçmişti ve o gün 6 ya uzayacağını anladım... eve gittim .. telimi de kapatmadım.. abartmıyorum 10 dk evde durdum durmadım... tenis raketimi ve toplarımı alıp tenis kortuna gittim ve saatlerce tenis oynadım... buna isterseniz takmamak ..isterseniz bi kaçış diyin ama inanın bana evde oturup teli kapatıp bunalım takılmaktan kat kat daha iyi ve faydalı birşeydi bu benim yaptığım... bünyenizi nasıl alıştırırsanız öyle gider diye düşünüyorum ..

diğer bi örnek ise oturduğum sitede muhabbettlerinden hoşlanmadığım düşünmeden konuşan işi gücü dalga olan bi grup var ve zamanında bunlarla samimi olarak büyük bi hata yaptım ama uzun zamandır araya mesafe koydum ve şimdi adamlar bana gereğinden fazla yaklaşamıyolar... etrafınızdaki inbsanları arkadaşlarınızı çok dikkatli seçin... enejinizi tüketenlerle geçzip dolaşmayın... sizi dinleyen ve anlayanlarla dolaşın ..

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

Uzaklaştırılmış
13 Ağustos 2009; 21:53:48 

"""Dünyaya hükmedebilirsiniz beyninize asla"""" pakize suda nın bir makalesinden

2927 Mesaj
14 Ağustos 2009; 10:06:05 

Kafaya taktığınız şeyle uğraşmak bence en iyi çözüm. Benim kafaya taktığım birşeyler vardı. Elimden geldiğince uğraştım. Sadece birşey kaldı. Onunla da uğraştıkça kafam dağılıyor ama uğraşamazsam kafayı yiyorum.

3 Mesaj
14 Ağustos 2009; 14:33:57 

Sevgili arkadaşım aynı durumdan bir zamanlar bende muzdariptim. Hatta okadar ileri bir safhadaydımki tırnak yeme gibi rahatsız edici bir durumum vardı. Bu durumdan bir pisikiyatris tarafından kurtuldum. Sanada tavsiyem budur. Reloxol ve rixper adında iki ilaç verdi 9 ay kullandım ve rahatladım artık herşeyi sorun etmiyorum. Huzurum yerinde ani anlıycan. Doktor tavsiyesi dinle.

1421 Mesaj
14 Ağustos 2009; 15:05:58 

@KvM

quote:

Arklar babam bana ateist ol iyileşçeksin dio artık buraya kadar geldik yani

bu ne demek

Senin yanında seni anlayan birilerine ihtiyacın var

478 Mesaj
14 Ağustos 2009; 15:40:13 

sana bir tavsiye.yaşım 21 olmasına karşı bu konuda gerçekten deneyimim çok.zamanında kafaya herşeyi takar hep mutsuz olurdum.çok kötü durumlara geldim.uçurumun kıyısına kadar geldim diyebilirim.sonra aklımın artık istemsiz olarak birşeyleri unutmaya başladığını ve böyle biraz daha iyi hissetiğimi gördüm.bu yol bana çare gibi geldi.bir süre sonra artık eskisi gibi olmadığımı gördüm.bu süre çok uzun sürdü ama en sonunda normale döndüm ama şimdi bakıyorum da değmezmiş hiçbirşey için bu kadar mücadele.egzema oldum saçlarım döküldü.şu an ki aklımda olsaydım kimsenin beni bu kadar üzmesine izin vermezdim.insanın en değerli varlığı kendisidir.kendinizi düşünmüyorsanız kimse sizi düşünmez zaten.kendinize duyduğunuz saygıdan fazlasını başkasına duymayın.hiç birşey sizden değerli değil.İşte bunu öğrendim ben zamanla.ama dediğim gibi çok ağır tecrübelerle.şu an atlattım diyorum fakat kendimi yaşlanmış gibi hissediyorum.bu durumun tek çözümü boşver demeyi öğrenmektir aklınızda bulunsun.ilk başta zorlanırsınız ama zamanla başarırsınız.aklınıza böyle düşünceler gelince,başka birşey düşünmeye çalışın.

senin durumuna gelirsek sende büyük ihtimalle obsesif bozukluk var.hemen psikoloğa gitmen gerek.geç olursa tedavisi de zor olur.ilaç almamaya çalış.ilaçlar insanı gerçekten salaklaştırıyor.bu durumu psikoloğunla birlikte ilaçsız olarak çözebileceğine inanıyorum.bu aralar çok tek başına kalma.çık dışarı git bir yerlere kafanı dağıt.bu konuda en önemli yardımcılarından biri spordur bunu kesinlikle ciddiye al.
Hiç birşey için kendini üzmeye değmiyor inan ki arkadaşım.boşver gitsin olucak olanlar zaten olucak sen bunları değiştirmezsin.

0 Mesaj
6 Eylül 2009; 1:52:10 

ya burdaki insanların çoğu başına gelen kötü bişeyi kafaya takıyor o yüzden mutsuz oluyor.benim durumum daha vahim heralde ben cok aptal cok saçma şeyleri kafaya takıyorum nedense ve o şeyi aklımdan uzaklaştıramıyorum bitürlü.mesela bilgisayarda klasörlerin resmlerin karmakarışık olması gibi bişeyi kafa taktımmı aylarca aklımdan uzaklaştıramıyorum mutsuz oluyorum.insanlarla konuşurken arkadaşlarımla beraberken falan hiçbişeyim kalmıyor bunlar aklıma gelmiyor fakat yalnız başıma kaldımmı bu düşünceler kafamı yiyip bitiriyor beni mutsuz ediyor.hani hepimizin küçüklüğünde olmuştur bazı istemeden kötü sözler söylerdik içimizden yatmadan önce sora allam töbe töbe allam töbe töbe aklıma girmiş töbe töbe deriz yinede aynı lafı içimizden söyler yine töbe töbe derdik işte bende bu durumun baya ilerlemiş hali var ne kadar düşünmemek unutmak istesemde o şey aklıma giriyor son bikaç aydır.burda bu durumu yaşamış bazı arkadaşlar güzel tavsiyeler vermişler hepsini uyguluycam yeni tavsiyeleri olan varsada bekliyorum

459 Mesaj
6 Eylül 2009; 1:56:28 

bendede var hemde olumsuz kafam cok mesgul

.

1999 Mesaj
6 Eylül 2009; 2:11:14 

quote:

Orijinalden alıntı: KvM

Arkadaşlar dediğimizi şey OKB hastalığıdır bu herekzde takıntı vardır fakat hastalığa dönüştümü ki dünyadaki hastalıklardan en zor yenilendidir.

Ben OKB Bir çeşit takıntı hastalığı olan psiko. geçen ruh hastasıyım .

Doktorlar daha şiddetlenirse hasteneye yatırılcağımı söylediler ve ben intiharı bile düşüntüm

Ne zamandan beri OKB pençesindesin ? Takıntılar aklına-hayaline gelmedik şeylerden türeyebilir,sadece din açısından olduğunu düşünüyor olman bile bir takıntı... Şunu sakın ama sakın unutma; sen kesinlikle deli falan değilsin ! Nasıl ki depresyon bir ruh hastalığıysa OKB de bir ruh hastalığı. Malesef uzun yıllar sürebiliyor. İlaç ve terapiyi hiç aksatmaman gerekiyor. İntiharı bile düşündüm dediğine göre çareyi aramakta geç kalmışsın sanırım...

Tekrar söylüyorum deli falan değilsin !!

228 Mesaj
3 Ocak 2010; 19:20:06