Şimdi Ara

'aşırı kafaya takmak.'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
7
Favori
101.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

çok düşünmenin bir ürünü olan "aşırı kafaya takmak", benim rahatsız olduğum durumlardan biridir.
    herhangi bir olayı günlerce unutamamak, sizi huzursuz etmek, o andan keyif alamamak demektir.
    beyninizde her an o düşüncenin izleri dolaşır. kendinizi ondan uzaklaştırmak isteseniz de, başaramazsınız.
    gözlerimin açık olduğu her dakika aynı şeyi düşünüp huzursuz olmak, yeni çözüm yollarını aradıkça işin içinden çıkamamak gerçekten çok rahatsız edici.

biraz kararsız yapıda olmamın bunda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. kararları vermek için geciken her saniye, sizin o kararı "kafaya daha fazla takmanıza" sebep vermekte.

kafa hiç boş olamıyor. her an bir düşüncede. hele ki, olumsuz bir olay ile uğraşılıyorsa cidden çok yazık.

sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi, varsa önerilerinizi alabilir miyim?

• Yazıldımı bilmiyorum ama psiko teşhis koydurup antidepresan kullanmadan önce hipofiz kontrol yani hormon tahlili ve çok daha önemlisi tiroidlerini kontrol ettir. Onlar normal çıkarsa git bi psikiyatra eksizsiz anlat dediği ilacı da kullan. Bienim arkadaşım okb manik takıntı vs hepsi vardı aynı tavsiyeyi ona yaptım hipotiroidi hastası cıktı depresyon gibi etkileri var.

Referans değil ama kısaca bilgilendirmehttp://www.hemensaglik.com/makale/hipotiroidizm-ve-depresyon
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.