SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW)
196 Cevap34776 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : mevzu
Giriş

218 Mesaj
4 Ağustos 2009; 15:25:12 

Arkadaşlar Türkiye için en uygun SW bu üçünden hangisi ?????

218 Mesaj
4 Ağustos 2009; 15:41:17 

bakın bu ekim ayında turkıyeye gelecek olan megane 3 SW hem genşlere hemde aileye hitap eden mutiş bir oto
quote:

Orijinalden alıntı: uskudarlı

0

0

0

Ekteki dosya (3)

237 Mesaj
4 Ağustos 2009; 16:12:43 

Tum araclarin bagajlarinin hacmini bilmeden yorum yapilmaz.
Ancak Megane 3 sw satar bunlar arasindan Turkiyedeyiz.
Tabi Renault,Megane 3 Sedan cikmadan Megane 3 sw yi getirir mi orasi da muamma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainboww -- 4 Ağustos 2009; 16:13:34 >

1181 Mesaj
4 Ağustos 2009; 16:14:36 

Megane3 SW çok hoş gerçektende

AlieN...Nebula Red M18x...WarE
It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dreaM

1479 Mesaj
4 Ağustos 2009; 16:17:36 

Burası türkiye renault alır başını gider diğerleri malum zaten ama kia sw gerçekten güzel

229 Mesaj
4 Ağustos 2009; 17:20:21 

Megane gercekten cok şık duruyor o üçü arasında satar bence.

218 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:07:57 

bunlarda 308 sw (benim cok hosuma gitti.)

megan 3 SW bağaj hacmi 524 , 308 sw 674 , kia ceed sw 526, bağac büyüklüğü olarak 308 sw önde geliyor. fonksiyonellik olarak da 308 SW gerçekten fark atar. ancak megane 3 lerdeki yeni ses sistemi ve sportif görünüm ve türkiye yoların auygunlugu kendini on plana çıkartıyor. benim şuanki aracım sedan tipte. Ancak 2 çocuk olduktan sonra SW model bir araç alayım 5-10 sene kullanayım diyorum. ancak bu üç araç arasında yıl sonuna kadar karar vermem gerekiyor. Tercihim için bu araçları her yönüyle karşılaştırmak istiyarum. SW araçların artıları ve eksileri ile ilgili SW deneyimi olan arkadaşlardan görüşleri paylaşalım lutfen...

0

0

0

Ekteki dosya (3)

218 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:09:59 

arkadaşlar yokmu fikri olan

2863 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:32:57 

astra wagonda seçenekler arasına girebilir belki.

bagaj hacmi 500 litre

Acer Aspire 3830TG TimelineX
Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)

4178 Mesaj
4 Ağustos 2009; 18:33:41 

308 SW' yi tek geçerim bu üçlü arasından.Hem tip olarak hemde konfor ve donanım olarak ağır basıyor bence.

Fenerbahçe büyüklüğü, ne kupa büyüklüğü, ne de şampiyonluk büyüklüğüdür.Fenerbahçe büyüklüğü öyle bir büyüklüktür ki, adı konamaz.

İslam ÇUPİ

3449 Mesaj
4 Ağustos 2009; 20:56:07 

merhaba,
2001 de 0 km alınmış Focus SW otomatik vites sahibiyim. Aracım şu an 74000 km de ve daha maşallah diyeyim tık demedi. Bir daha araç alacak olsam (ki seneye düşünüyorum) yine SW alırım. Niye? Bir otomobil konforunda o kadar bagajla ve 2 küçük çocukla yazın 3000 km yol yapmanın keyfi bir başka. Şu anki trend hafif ticariden yana ama o tercih sadece o araçların daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. Yoksa kimse bana o araçların daha rahat bir yolculuk sunduğunu söylemesin lütfen.
Bu verdiğin 3 araç içerisinde 308 maalesef arka görüntüden kaybediyor bence. Daha bugün gördüm bir tane önden iyi ama arkadan bir felaket! (bana göre tabiki)
Kia iyi bir tercih olarak duruyor. Yakışıklı bir görüntüsü var ve ayrıca dizel ve otomatik imkanı da sunuyor. Fiyatı da makül sayılır. Ama ben olsam eğer Megane 3 SW gelirse onu alırdım. Hem en yeni, hem de gayet güzel bir tipi var.
Bu arada otomatik vites istemezsen Focus a da bak derim. Çok iyi bir araba hem donanım hem de yol tutuşu bakımından. Fiyatı da fena sayılmaz ve de sorunsuz.
iyi şanslar,

2011 PASSAT VARIANT COMFORTLINE, 1.4 TSI+DSG, KAŞMİR KAHVERENGİ, PANOROMİK CAM TAVAN
2008 HONDA JAZZ, ELITE CVT, SİYAH

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2009; 20:58:41 

renaultun son dönemdeki sw araçları
zannedersem modus ve escapeden vs araçlarından gelen tecrübelerini de aktardıkları için oldukça güzel duruyor
megane 3 sw olmuş

218 Mesaj
5 Ağustos 2009; 14:40:33 

Korkmaz beye ilgisi ve yorumları için teşekkür ederim.
Gerçekten SW araçlar hb ve sedanlara göre çok daha fonksiyonel.
avrupada satılan araçların %50 SW model olması boşuna değil herhalde. ama bizim insanımız ne hikmetse tercih etmiyor.
herhalde korkmaz beyin söylediği gibi daha duşuk fiyatlarda satılan ticari araçlar oldugundandır. ama oraçlar tıpkı ruhsatlarında yazdığı gibi kamyonettir. asla oto rahatlığı alınamıyor. jip rahatlığıda sunmuyor. Ancak gel görki SW aracında 2. eli tutulmuyor. Bu yargı bana göre yukarıdaki araçlar sayedinde değişecektir. biraz fiyatlarıda makul duzeylere inerse ( kia bunda öncülük edecek gibi görünüyor) SW 2.el talihi bence daha iyiye gidecektir. Ama ikinci elini hediye etmek zorundada kalsam SW alacağım. kullanırken mutlu olacaksam 2. elini dert etmemek lazım diye düşünüyoruö. her halükarda 2. eli BMV, Volvo, mercede 2. elinden daha falza kaybetmez ya. 2. eli düşecek diye sevdiğn bir aracı alınmayacak olsa herhalde kimse BMV,Volvo almazdı...
Arkadaşlardan biri 308 SW nin arkası hoş değil demiş 308 SW arka görünüş resmi ekliyorum. tekrar bakalım istedim.

Bu araçlarla ilgili daha fazla ilgi ve yorum bekliyorum arkadaşlar. ha varsa kia ceed SW resimleride ekleyelim litfen.

0

0

0

Ekteki dosya (3)

1663 Mesaj
5 Ağustos 2009; 16:12:00 

Fiyat/performans olarak ve bir Kia kullanıcısı olarak Ceed Sw beğendiğim bir araç. Ama malesef Çelik Motor un öngördüğü modeller dışında opsiyonları dahi yok. Megane3 Sw geleceği parlak bir araç olacak gibi ne de olsa yurdum insanı için reno deyince akan sular durur :-) Bunlara karşılık alternatif olarak neden mpv yani Scenic, Verso, C-Max, Touran tarzı bir araç bana daha cazip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 5 Ağustos 2009; 18:15:14 >

1805 Mesaj
5 Ağustos 2009; 16:40:32 

megane 3

AMD FX8350 4.8 GHZ - THERMALRİGHT SİLVERARROW SB-E - GİGABYTE 990FXA-UD3 REV 4.0 - GSKILL 2X4GB 1866MHz CL9 - MEMORIGHT STM PLUS 120GB SSD X2 RAİD0 - SAMSUNG 500 GB - WD 1.5TB
XFX HD6790 950/1150 - PHILIPS 246V5LAB - CREATİVE X-Fİ XTREME MUSİC - Z 5500 - XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W - LOGİTECH MK330 - LOGİTECH G300

218 Mesaj
5 Ağustos 2009; 16:42:53 

evet aslını scenic aklımdan gecemdı degıl. megane 3 sw ilew aynı anda piyasaya cıkacak ekim gibi yanı onuda degerlendireceğim

218 Mesaj
5 Ağustos 2009; 16:55:57 

Yeni Secenici de biraz web den inceledim. içi megane 3 ile aynı sayılır. ancak kasa biraz hantal gibi geldi bana.
gerçi eskisine göre daha modern bir görünüşe kavuşmuş ama. birde görüntü fazla sportif degil,
megane 3 sw görüntüsü sportif, hem genc ruha hemde aileye hitap ediyor. bilmem yanılıyormuyum.
Artık Ekimi bekliyeceğiz, ikisinde yakından göreceğiz.
Ama gönlüm sanki megane 3 SW diyor. (1,5 dci 105 BG düz vites, sanırsam 6 ileri)

Ayrıca rakadaşlar maganların bu 3. nesillerinin hepsinde yeni bir ses sistemi varmış.
(Arkamys ses sistemi) bu ses sistemini dinleyenler varsa begenilerini lutfen yazsınlar

local://upfiles/564749/DA1A6ADFC6914507BE5EC2EC1AFFB067.jpg

local://upfiles/564749/3EFC617353F547C890F800D46556915D.jpg

local://upfiles/564749/FB9ADA903501427AB546CD9286237AB0.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 5 Ağustos 2009; 17:00:53 >

1663 Mesaj
5 Ağustos 2009; 17:33:19 

Ceed Sw iç hacim olarak benim gayet memnun Cerato dan bile geniş. Megane3 Hb in içi çok basık gelmişti bana, özellikle arka koltuklar. Umarım Megane3 Sw de biraz daha geniş bir içi hacim olur.

218 Mesaj
6 Ağustos 2009; 13:36:50 

Evet Kia Ceed SW nin de dış görünüşü hoş olmuş. Bağajıda 524 lt . Ancak uzun süreli kullanımda çabuk dökülür diye endişeliyim. Gerçi kia nın bu aracı 5 yıl garanti ile satması, kianın değiştiği ve kaliteli üretildiği anlamına geliyor. (Zaten bu aracı sanı7ırsam avrupa için slovakyada üretiyorlarmış) Kia nın servis hizmetleri fena değil. yedek parçasıda uygun tıpkı yerlı araçların yedek parçaları düzeyinde. Ancak iş Sw ye gelince dayanıklılık ön planda olmalı, ne de olsa ufak tefek yük illaki taşınacaktır. Ancak kia Sw biraz pahalı ve donanımsız buldum. tam donanımlarını ise sadece otomatik olarak satıyorlar. halbuki ben hala manuel vitesten yanayım. belki hiç otomatik kullanmadığımdan olacak. otomatik viteslerde urkuyorum (arızası çok olur diye). ancak yinede bu aracıda yakından takip ediyorum. kia iyi bir kampanya yaparsa birden ilk tercihim haline gelebilir. şuan birinci tercihim halen Megan SW gibi. 308 SW bağaj olarak (674 lt) ve donanım özelliği olarak bunlardan üstün olması beni cezbediyor. son kararımı verene kadar Megan SW yi bekleyeceğim.

Yukarıdaki resimlerin içerisine hiç Kia Ceed Sw resmi koymadığımı farkettim. hemen bir tane ekliyorum.

Bu arada hangisini alırsam alayım. Füme Rengi (308 in köpekbalığı Grisi) favori renklerim. araçlara en iyi yakışan renklerde bunlar bence.
Lutfen bu araçları teknik özelliklerini ve donanımlarını karşılaştıralım arkadaşlar. paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim... ama pek paylaşan arakadaş yok??? kendim yazıyorum kendim okuyorum. lütfen arkadaşlar halkımıza SW araçların güzelliğini keşfettirelim.

0

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 15 Ağustos 2009; 15:43:11 >

218 Mesaj
6 Ağustos 2009; 13:52:16 

Arkadaşlar yukarıdaki araçların dizel, 100 bg üstünde ve düz vites olanları ile ilgileniyorum.
Tercihlerimin başında, Dayanıklılık, Tasarım (Sportiflik), Genişlik (Hem iç hacim hemde bağaj), Dizel ve düz vites olması,
Güvenlik üstünlikleri olamsıha birde Nevigasyon standar ve usb girişil mp3 çalar (ses sistemi tatmin etmeli)

Lütfen bu kriterlere göre karşılaştırmalarımızı yapalım.

1663 Mesaj
6 Ağustos 2009; 14:16:52 

Ceed sağlamlık açısından Megane veya 308 den pek aşağı kalacağını zannetmiyorum. Benim aracım Cerato. 3 yıldan beri de en ufak bir sorun çıkarmadı. Ceed makyajlandı bu arada. Yakın zamanda sw olan model de makyajlanır. Türkiye de mevcut olan donanım seçenekleri makyajla beraber belki biraz daha genişler. Diğer taraftan sw araçlar yerine C-Max, Verso, Scenic de düşünün derim.

218 Mesaj
6 Ağustos 2009; 15:52:50 

tergeney e paylaşımı için tşekkür ederim. Alternatif olarak önerdiğiniz araçlar benimde aklımdan geçmedi değil. gerçekten tam aile araçları. içlerinden secenikin yeni kasası ekimde gelecek ciddi olarak inceleyeceğim. C max çok pahalı geldi bana nereyse 50.000 tl üstünde fiatı. Verso ise dizel sıkıntısı var. 1,6 dizel yok. 2,0 dizeli varki bu da malumunuz üst vergi dilimine giriyor. Ancak scenicin megan SW daha geniş bağajı var. Eski kasa scenic dış görünümüni beğenmiyordum zaten. Yenisinin fotografları olan arkadaşar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

218 Mesaj
6 Ağustos 2009; 16:25:45 

arkadaşlar SW araçların dez avantaşları nelerdir acaba?

Örneğin bağaj kısmından toz alırmı? virajda savurma yaparmı? Gürültü fazla olurmu vs? görüşler lütfen....

218 Mesaj
6 Ağustos 2009; 17:34:53 

arkadaşlar 308 SW ile ilgili bir gazeteceinin incelemelesini buldum. eğer megane 3 sw içinde benzer bir inceleme bulursam siz SW severlerle paylaşacağım.

Peugeot 308 SW Panoramic Premium 1.6 HD Test Merkezi

Peugeot 308 SW, ekonomisi, genişliği, ferahlığı ve göze hoş görünen tasarımı ile ailelerin beklentilerine rahatlıkla cevap verebilecek bir otomobil.

Tam bir aile otomobili 46.300 YTL-1.6 109 HP

Bu otomobili satın almaya kalkarsanız eşinizin size hemen onay vereceğini söyleyebiliriz. Çünkü yapmış olduğumuz test sürüşü sırasında çevremizdeki tüm kadınlar bu otomobile beğeni dolu gözlerle bakıp inceledi. Ailelerin yüzünü güldürecek özellikleri ile ön plana çıkan Peugeot 308 SW, aynı zamanda aile babalarının da ilgisini çekecek özelliklere sahip.
Öncelikle bu otomobilin görünümü göze son derece hoş görünüyor. Station Wagon karoserine rag- men 308 SW, yumuşak formları ile birlikte dinamik görünmeyi başaran bir otomobil. Arkaya doğru sportif bir şekilde inen tasarımı, gerek ön gerekse arkada kullanılan büyük aydınlatma grubu tasarımı ile 308 SW görünüm konusunda çekiciliğini artırıyor. Profilden bakıldığında bile hem sevimli hem de saldırgan bir ifadenin çok iyi harmanlandığının görüldüğü araç beğenilme konusunda sorunsuz.
İç mekan özelliklerine göz attığımızda ise ferahlık en çok beğendiğimiz özellik oldu. Yüksek cam yapıları, büyük cam tavanı ve çok iyi seçilmiş iç mekan renkleri ile 308 SW, ferahlık konusunda eline su döktürmeyecek adaylar arasında yer alıyor.
Genişlik konusunda da bir kusur bulmak çok zor. 308 SW'nin önde ve arkada sunulan yaşam alanı son derece başarılı. Arka tarafa bir çocuk koltuğu yerleştirildiği zamanlarda bile iki kişi için oldukça büyük bir yaşam alanı kalıyor. Arkaya doğru alışkın olduklarımızdan biraz daha fazla uzun bir araç olsa bile bu durum iç mekanda beklediğimizden daha az bir olumsuz etki yaratıyor.
Olumsuz eleştiri toplayan unsurların başındaysa, ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi direksiyon sistemi geliyor. Hissiz ve ince tasarımlı direksiyon simidi bu kadar çekim gücü yüksek bir otomobile hiç yakışmıyor. Ayrıca direksiyon sisteminin olduğu bölümde kullanılan plastik malzeme kalitesi ve bu bölümde gözümüze çarpan montaj hatalarından.

İç mekan

İç mekanda gözümüze çarpan bir başka eksiklikse arka koltuktaki çocuğunuzu kontrol edebilmek için bir dikiz aynası oldu. Peugeot'nun diğer modellerinde karşımıza çıkan bu aynanın bu otomobilde yer almıyor olması gerçekten de ilginç. Bagaj hacmi konusunda kapağı kaldırdığınız anda görenlerin ağzının açık kalacağı kadar iddialı bir kullanım alanının sunuluyor olması ise bu tip araçlar için normal. Fakat bu araçta bagaj hacminin tam olarak kullanılabiliyor olması herhangi bir tasarım aksaklığının olmaması ise önemli bir avantaj. Peugeot'nun diğer modellerinden de alışkın olduğumuz kokpit ve orta konsol tasarımında ise çok önemli bir sorun ve kullanılmayan bir detay bulunmuyor. Eşya gözlerinin sayısı açısından da beklentilere cevap vermeyi başaran 308 S W, ferah ve okunma düzeyi yüksek gösterge paneli tasarımıyla da beğenimizi kazanmayı başarıyor. Sürüş özelliklerine geçildiğinde ise bu otomobilde en çok merak ettiğimiz konu konfor oldu. Bol çukurlu, İstanbul'un ara yollarında yapmış olduğumuz sürüşlerde Peugeot 308 SW bu konuda beklediğimizden daha yüksek bir not olmayı başardı. Uzun gövdesine rağmen konfor özellikleri yüksek tutulan süspansiyon sistemi, kendinizi her zaman tertemiz bir asfaltın üzerinde gidiyormuşsunuz gibi hissettirerek en olumlu özelliklerinden birisini sergiliyor. Oldukça derin çukurlardan geçerken bile otomobil konfor özelliklerinden ödün vermiyor. Ferah bir kabinde yolculuk ediyor olmak da sürüş özelliklerine olumlu bir etki sağlıyor. Sürüş pozisyonunun istendiği gibi rahatlıkla ayarlandığı ve bu konuda da bir sorunla karşılaşmadığımız araçta başta da söylediğimiz gibi direksiyon simidi bu detaylara tam zıt bir görünüm sergiliyor. Hissiz ve boşlukların olduğu direksiyon sistemi de aracın yönlendirme kabiliyeti açısında biraz zayıf kalmasına neden oluyor.
Park yardımcı sistemine kesinlikle ihtiyaç duyan araçlardan birisi olduğunu düşündüğümüz 308 SW'de aslına bakarsanız bu durumda bizi şaşırttı. Uzun gövdesine rağmen daha yapılan ilk sürüşte bile otomobilin nerede başlayıp nerede bittiği çok iyi görülüyor.

Süspansiyon sistemi her zaman konfor sunuyor

Yol tutuş yeteneği konusunda da konfor özellikleri ile beğenimizi kazanan süspansiyon sistemi üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Limitlerini daha fazla zorladığımızda arkadan kayma eğilimi biraz tedirgin ediyor olsa bile bu otomobilin bu tip bir kullanıma maruz kalmayacağını bilmek bunu da sorunlar listesinden silmemize neden oluyor.
Motor kaputunun altında yatan dizel üniteye rağmen limitlerin sınırında olsa bile ses yalıtımı da başarılı. Sert rüzgarlar eşliğinde yaptığımız sürüşler sırasında camlardan sızan rüzgar sesinin de son derece az olması bu otomobilin konfor özelliklerini artırıyor.
Ekonomi özellikleri ile ön plana çıkan bir motora sahip olan Peugeot 308 S W, ekonomi beklentisi içinde olan aileleri bu alanda tam 12'den vuruyor. Tüketim sonuçları ile rekorlar kıran Peugeot'nun diğer modellerinde olduğu gibi 308 SW de cep dostu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ayrıca dizel motor performans konusunda da asla cılız kalmıyor. Hatta ortaya çıkan performans sonuçları bir çok otomobili rahatlıkla dikiz aynasından izleyeceği anlamına geliyor. Fren performansı konusunda da beklediğimizden çok daha iyi sonuçlara imza atan otomobilin, panik frenler sırasında direksiyon simidinde aşırı bir titreme yaşanması ise sanıyoruz test otomobiline özgü bir sorun. Çünkü böylesine bir titreşimin normal olması mümkün değil.
Tüm bunlardan sonra otomobilin şanzımanı konusunda da bir iki söz etmemiz gerekirse bu araç ve diğer tüm Peugeot modelleri çok daha iyi bir şanzımanı ve kumanda grubunu hak ediyor diyebiliriz. Yolları belirsiz, tepkileri geç veren şanzıman diğerlerine göre daha iyi olsa bile yine istenin seviyede değil. Bu araçta tek motor ve tek şanzımanın sunulması da bir eksiklik. Otomatik şanzımanın sunulması konfor arayan aileler için aracın albenisini yükseltecek önemli bir donanım gibi görünüyor..

Sonuç:
Ülkemizde Peugeot 308 SW tarzı otomobillere çok büyük bir i ilgi gösterilmiyor olsa bile bu araç, ihtiyacı olan aileleri başarıyor. Göze hitap eden tasarımı, hoş görünen detayları, ferah, geniş ve kullanışlı iç mekanı 308 SVV'nin ailelerin yüzünü rahatlıkla güldüreceğini gösteriyor. Bunların yanında tüketim konusunda da son derece cimri olması, konforlu sürüşlere izin vermesi ve tatminkar performansı Peugeot 308 SVV'nin ülkemizde de önemli silahlarından. Murat TOSUN

local://upfiles/564749/8EA759171C3D4A5C93BDC19A425947ED.jpg

local://upfiles/564749/483B434C08C14FA1AE541C7FC7D4BC17.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 6 Ağustos 2009; 17:54:41 >

218 Mesaj
6 Ağustos 2009; 21:27:14 

bu bilgilerde megane 3 SW basın bildiriminden alıntı

"Aracın uluslararası basın deneme sürüşü, Paris'te gerçekleştirildi. Toplantıda verilen bilgiye göre, araç, haziran sonunda Avrupa'da, ekim ortasında ise Türkiye'de satışa sunulacak.

İspanya'daki Palencia fabrikasında, Hatchback ve Coupe ile aynı üretim bandında üretilen Yeni Megane Sport Tourer, Türkiye'de 1.5 dCi 85 bg, 105 bg olmak üzere iki dizel ve 1.6 16V 110 bg benzinli motor seçenekleriyle, Expression ve Privilege olarak iki farklı donanım seviyesiyle satılacak.

Araç, sınıfının en genişleri arasında yer alan 524 desimetreküplük hacim sunarken, kullanıma bağlı olarak bagaj hacmi yaklaşık 1.600 desimetrekübe çıkabiliyor.

Araç, entegre iki farklı navigasyon sistemi olan ''Carminat TomTom'', karma ekranlı sayaç blokuna sahip torpido paneli, motor durdurulduğunda otomatik olarak kilitlenen ve araç çalışmaya başlayınca gaz pedalına basılır basılmaz kilidi açılan otomatik park freni ile 3D Sound by Arkamys ses sistemi ekipmanlarını sunuyor.

Yeni Megane Sport Tourer, 2 yıla veya 30 bin kilometreye kadar uzatılan revizyon aralıklarıyla, bakım maliyetlerinin düşürülmesini sağlıyor. Araca, Türkiye'de 3 yıl/ 100 bin kilometre garanti uygulanacak."

218 Mesaj
7 Ağustos 2009; 0:12:17 

Arkadaşlardan bazıları belki nerden çıktı bu SW takıntısı diye düşünebilirler. SW aracın çok amaçlı kullanılabilirliği beni bu araçlarla ilgilenmeye yöneltti. hem şehir içinde işime gidip geleceğim, hemde yılda birkaç kez ailemle uzun yolculuk yapabileceğim, ayrıca zaman zaman küçük yükler taşıyabileceğim bir araç olsun istiyorum. iki yada üç araç alma lüksüm yok. hadi aldık arac kapıda beklese dahi vergi ve sigorta giderlerinin aylık maliyetleri hepimizin malumu. Bu sebeple aşırı büyük kasalı araç (Grande Seceniz, Verso, vb) istemiyorum. Seçeceğim araç hem şehir içinde hemde şehir dışında başka araç ihtiyacı hissettirmemeli. buna en uygun secenek bu üç araç veya sizlerin önereceği diğer SW modeller olabilir. Benim son kullandığım araç sedan kasalı. bununla ekim-kasım ayına kadar idare edeceğim. Bu arada iyi bir karar verip SW kasalı bir araç almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz bu modeller 35-40 tan aşağı değil (Şimdiye kadar hiç ikinci el eraç almadım bu yüzden o araç aldığımda da doğru karar vermezsem zararım katlanır diye düşünüyorum.) sizleden bilinçi ve samimi tavsiyelerinizi sürdürmenizi rica ediyorum. Bu arada yukarıdaki secenekler içinde şuan gönlümdeki birinci megane 3 SW nin iç göünümünden birkaç resim daha eklemek istedim. (Gerçi içi diğer meganlarla aynı)

local://upfiles/564749/0BD233E6A3414A79A41A6FA5BFA0A158.jpg

local://upfiles/564749/EE2A004A4F784005BD7DA7E66C7ABD82.jpg

local://upfiles/564749/5B443C6D7A3C4DB8A80265A438F07ACE.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 7 Ağustos 2009; 14:28:09 >

216 Mesaj
7 Ağustos 2009; 23:37:50 

Valla megan 3 sw ile 308 sw nin ikisi de şahane arabalar. Ama Megan3 Sw bir adım daha önde bence.

218 Mesaj
8 Ağustos 2009; 12:12:08 

Arkadaşlar Megane 3 SW nin tanıtım videosuna bayılacaksınız.
Videonun adres linkini aşağıya yazdım. Linke tıklayarak tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.
Müziğin ve manzaranın etkisimidir nedir arabayı daha görmeden aşık oldum...
Bu araba gelir gelmez yapışacağım. Reklamı izleyen arkadaşlar lütfen görüşlerinizi paylaşalım.

www.renault.com/en/Vehi...estate.aspx?initCO2=219

0
[

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 15 Ağustos 2009; 15:43:44 >

1663 Mesaj
8 Ağustos 2009; 16:13:59 

308 sw nin özellikle koltuk düzeni ve ferah iç hacimi çok hoşuma gitti. Ancak olması gerektiğini düşündüğüm özellikler (ESP, CC, Perde Hava Yastıkları vs) ekleyince aracın fiyatı 47 bine dayanıyor Megane 3 Sw çok çekici bir tasarıma sahip. Ama Megane 3 Hb teki basıklık ve karanlık hissi sanki Sw modelinde de devam edicek gibi. Ceed Sw gerçekten benim hoşuma giden ve alınabilecek bir araç. Ama malesef onun da üst donanımda düz vites seçeneği yok. Ayrıca Kia nın 2. eldeki performansı ve sw araçların 2. eldeki performansı biraraya gelirse sonuç hüsran olabilir. Kullanmak için alıcam demeyin. İnsanın ne zaman paraya ihtiyacı duyacağı belli olmuyor. Benim son zamanlarda aklımda olan araç kesinlikle Verso. Fiyatı 39 bin den başlıyor ve donanımları ve motoru bana yeterli geliyor. Ayrıca Toyota kalitesi ve Adapazarı nda üretilmesi de bir ayrıcalık bence. Ama bizim Cerato henüz 30 binde en aşağı 3-4 sene ve 50-60 bin km kullanmam gerekiyor

218 Mesaj
8 Ağustos 2009; 23:52:56 

Tergener bey size tekrar teşekkür ederim.
sizde olmasanız forumuma selam veren yok. Çok tutarlı yorumlar yapmışsınız kianın 2. eli hele Sw 2. eli hüsran olabilir, yorumlarınıza aynen katılıyorum. üstelik fiyatıda hiç düşük sayılmaz. 308 SW hacim ve bağaj olarak en büyük SW. bağajı tamı tamına 674 Lt . SW de bağaj lideri. panaromik cam ile ferahlık mükemmel. ancak peco ikinci eli türkiyede tutulmuyor. fonksiyonlarına ve cam tavan olması nedeniyle fiyatı makul sayılır. göreceksiniz reno SW si için en baz haline bile 40.000 ustunde fiyat isteyecektir. Megan Sw de ise sizinde bahsettiğiniz gibi bağajı sedan otomobil bağajı kadar ancak var. Ayrıca ve üst tavanı bombeli, 308 deki gibi düz değil. bu durum hem sizin bahsettiğiniz basıklık havasını yaratması ve eşya yüklemede kıstlayıcı durum yaratacağı ortada. Ancak yinede bu bombeli basık tavan dışardan sportif bir hava kattığından (kısmen jip görüntüsü andırdığından hoşumada gidiyor.-basıklık durumunu gözardı edersek tabii. Bu durumda kia yı eledik kaldı reno ve 308 . bakalım bunlardan kim kalacak. Tergener bir kia kullanıcısı olarak kia Sw önermiyor. bu durumda kia yı elemiş bulunuyorum. Kaldı iki araç. bu arada tergenerin önerdiği verso yu inceledim bayidende görmüştüm. güzel ancak 1,6 dizel moturu yok. beim içinn dizel ve 1,6 olması şart. bu koşullarda versoyu alternatifler arasına katamıyorum. ama bana dersenizki 4d-4 dizel olanı var. hemen katayım. Diğer arkadaşlardan da katılım bekliyorum. lütfen okuyup geçmeyelim. foruma yorumlarınızla katılalım. benim forumumda herkesin görüşüne saygı duyulur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 9 Ağustos 2009; 0:22:01 >

13 Mesaj
9 Ağustos 2009; 11:17:38 

bir renault kullanıcısı olarak megane 3 dıyorum ses sistemi görüntüsü ekonomikligiyle ön planda ayrıca megane 3 hb. de kullandım gercekten ses sistemi mükemmel cok zewkli ve fonksiyonel scenic verso tarzı araçların yol tutusu olarak pek ıyı olmadını söyleye bılırım cunku konfor için yumusak suspansıyon kullanılıo fazla yana yatıyor ben 10 yıldır 12 sw kullanıyorum daha bugune kadar yolda kaldıgımı hatırlamam karlı yollar dahıl we buyuk bır arıza acmadı bugune dek

glx 110 combi 2010

218 Mesaj
9 Ağustos 2009; 12:05:16 

Renault SW ve 308 SW her ikiside dizeldir. reno 105 beygir 308 ise 110 beygir. yakıt tüketimleri ise aynı sayılır. Ancak pegeot 2.eli çok deger kaybetmese hacim ve fonksiyonluk olarak tercih edilebilir. vwpa yorumundan anlaşılan dayanıklılığı ön plana çıkarmışki bu benimde en öncelikli kriterimdir. çünkü çogunlukla engebelli yolarda araç kullanıyorum. Tercih edeceğim araç sarsıntıya, hoplamaya-zıplamaya dayanıklı olmalı. Özellikle yollaroımızda hiç eksik olmayan tümseklerinin yüde doksanını farketmeyip ıskalayan biri olarak dayanıklılığa öncelik veriyorum. mekanik aksamın sağlam olması gerek. bu durumda 308 in mejanik dayanıklılığı hakkında pek bilgim yok. belki ön yargılı olacak ama megane 3 daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
hadi arkadaşlar yorumların devamı lutfen. Divan kardeş bir zahmet bu araçların teknik özelliklerinide siz ekleseniz diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 9 Ağustos 2009; 13:03:02 >

1051 Mesaj
9 Ağustos 2009; 14:16:49 

Megane 3 güzel duruyor.Ama biraz daha bütçenizi zorlayın.Variant veya Volvo V50 ye bakın derim adları yeter.yok para durumu zayıfsa megane veya kiaa ceed alın.Kiada forumda alan ve memnun olmayan yok.

2011 JETTA EXCLUS 1.4 122 HP MANUEL ŞEKER BEYAZI MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

218 Mesaj
9 Ağustos 2009; 15:16:01 

Valla volvo V50 sağlam araç ancak yedek parçası pahalı. malum devir ekonomi devri. Variant a ise gücü myetmez. normal şartlarda 40.000 geçmemem gerekiyor. ancak sevdiğim arac için en fazla 3-5 biraz daha çıkabilirim. fazlası üzer beni. ilgi, katılım ve tavsiyenize teşekkür ederim sami bey.

1721 Mesaj
9 Ağustos 2009; 16:17:31 

Megane henüz Türkiye'ye gelmedi ekimde gelecek sanırım ama genç olmama rağmen bu station wagon bana çok hoş geldi. Biraz yüksek olmasından da kaynaklanan güzel bir görünüşü var. (Hafiften jip gibi de duruyor diyebiliriz) 1.5dci 105 hp olan modeli en çok tutulacak gibi görünüyor. Fabrika verilerine göre çok da az yakıyor

Diğerlerine kötü demiyorum hatta peugeot ve kia nın da kendine göre avantajları var ama benim gözümde şu anda en güzel görüneni megane 3 grand tourer.

Tabi daha sağlıklı yorumları araç türkiye piyasasına girip yaygınlaştıktan sonra yapılabilir.

1663 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:59:19 

Eğer aracı alıp da 5-6 seneden önce satmayacağınıza inanıyorsanız o kadar uzun vadede 2.el zararı gözardı edilebilir. Gerçi Kia Ceed in düz vitesli olan donanım seviyesi biraz zayıf. Ama bu yıl sonuna kadar Hyundai de İ30 un Sw modelini getirecek diye bikaç yerde okumuştum. Mesela şu anda donanım olarak zengin olan İ30 Mode ESP 38 bin liste fiyatı var. Sw de aynı donanım en fazla 40 bin olur.
quote:

Tergener bey size tekrar teşekkür ederim.
sizde olmasanız forumuma selam veren yok. Çok tutarlı yorumlar yapmışsınız kianın 2. eli hele Sw 2. eli hüsran olabilir, yorumlarınıza aynen katılıyorum. üstelik fiyatıda hiç düşük sayılmaz. 308 SW hacim ve bağaj olarak en büyük SW. bağajı tamı tamına 674 Lt . SW de bağaj lideri. panaromik cam ile ferahlık mükemmel. ancak peco ikinci eli türkiyede tutulmuyor. fonksiyonlarına ve cam tavan olması nedeniyle fiyatı makul sayılır. göreceksiniz reno SW si için en baz haline bile 40.000 ustunde fiyat isteyecektir. Megan Sw de ise sizinde bahsettiğiniz gibi bağajı sedan otomobil bağajı kadar ancak var. Ayrıca ve üst tavanı bombeli, 308 deki gibi düz değil. bu durum hem sizin bahsettiğiniz basıklık havasını yaratması ve eşya yüklemede kıstlayıcı durum yaratacağı ortada. Ancak yinede bu bombeli basık tavan dışardan sportif bir hava kattığından (kısmen jip görüntüsü andırdığından hoşumada gidiyor.-basıklık durumunu gözardı edersek tabii. Bu durumda kia yı eledik kaldı reno ve 308 . bakalım bunlardan kim kalacak. Tergener bir kia kullanıcısı olarak kia Sw önermiyor. bu durumda kia yı elemiş bulunuyorum. Kaldı iki araç. bu arada tergenerin önerdiği verso yu inceledim bayidende görmüştüm. güzel ancak 1,6 dizel moturu yok. beim içinn dizel ve 1,6 olması şart. bu koşullarda versoyu alternatifler arasına katamıyorum. ama bana dersenizki 4d-4 dizel olanı var. hemen katayım. Diğer arkadaşlardan da katılım bekliyorum. lütfen okuyup geçmeyelim. foruma yorumlarınızla katılalım. benim forumumda herkesin görüşüne saygı duyulur...

1652 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:03:51 

308 in arkası iğrenç olmus bence megane güzel duruyor ama onunda ıcı dandık

216 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: samilto
Megane 3 güzel duruyor.Ama biraz daha bütçenizi zorlayın.Variant veya Volvo V50 ye bakın derim adları yeter.yok para durumu zayıfsa megane veya kiaa ceed alın.Kiada forumda alan ve memnun olmayan yok.

Bu sınıfın liderinin açık ara Volvo V70 olduğu düşüncesindeyim.

216 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:46:43 

0

216 Mesaj
10 Ağustos 2009; 12:49:20 

0

218 Mesaj
10 Ağustos 2009; 13:48:34 

Tergener bey ilgin için tkrar tekrar teşekkür ederim. Hyundai i30 SW gelecek demişsiniz. hemen meraklandım. googleden biraz arastırayım dedim. ama malzesef dizel motor 2,0 olac akmış. biliyorsunuz 1,6 ye geçmeyan araç tercih edeceğim. ancak i30 ile ilgili çok fazla bişi bulamadım. sizden ricam motor özellikleirni ve bağaj hacmini bilgileri varsa yazabilirmisiniz. zaten acelem yok şuan sedan aracımla idare ediyorum. 1,6 dizel ve 500 lt üstünde bağajı varsa tercih listesine alalım onu.
tekrar görüşmek üzere.

218 Mesaj
10 Ağustos 2009; 14:51:25 

Omar bey, SW araba sanki yaşlılar içinmiş gibi "megane 3 sw genç olmama rağmen benimde hoşuma gitti" yorumunu yapmış. Ben bu tespite pek katılamayacağım. Bana göre SW araçta spor ruhu var. Evli olup 2-3 çocuğu olanlar hemen yaşlılar kervanına katılmıyorlar. Benımde 2 cocugum var ve henuz 32 yaşındayım. (orta genç) SW sevmemdeki etkenlerden biri genç bir ruhu yansıtması zaten. Yoksa gider ticari araç bakardım. artık Sw ler o eski hantal görünümlerinin aksine sportif bir dizanla yapıyorlar. bence sedanlardan daha sportif. sedanlar bana göre daha ust yas gurubunu ifade ediyor. bilmem katılırmısınız. Gelecekte tıpkı avrupalılarda olduğu gibi türk insanıda en ideal aracın SW olduğunu anlayacak ve Sw satışlar patlayacaktır (gelecekteki kastım 5-10 yıl içinde) Bu arada omar beye konuyu renklendirdiği ve megane 3 SW nin gençlerinde beğeneceği tespiti için teşekkür ederim. aracların ruh yansıtmalarına değinmiş olduk böylece. Arkadaşardan birisi de (ben ramazan abi diyeceğim kendisine, nickindeki tatar ramazanı gördünüz herhalde) volvo V70 önermiş. volvolar ile, inşallah ömrüm olursa ve maddi durumda yerinde olursa 50 yaşından sonra ilgileneceğim. Yoksa şimdi olnlar ben yedek parça parası yetişdiremem. (öyle bir ön yargım var volvoya karşı)

local://upfiles/564749/20C459AE9CA344F08CC2A6BAB2DB73E4.jpg

local://upfiles/564749/19793F41A93B4656907685E1F0F83284.jpg

local://upfiles/564749/3F698DA7D94E46C3B8703A2407D9A853.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 10 Ağustos 2009; 16:28:22 >

10 Mesaj
10 Ağustos 2009; 17:06:47 

herkese selam, önerilen 3 araç içinde 308sw yi tek geçerim. bayağı bir inceledim. içinde de gezinmişliğim var. araç hacim isteyenler için bire bir. yakıt rekortmeni motoru (308hb ile) var. Renaultun kabız dizayn anlayışı aracın içi için yine değişmemiş. peugeot'ta da ön panjurda bu anlayış hakim. Renault'un en geniş arabasında bile ön yolcu koltuğunda dizler dashboarda çarpıyor. 308sw'de asla hacim sorunu yok. arka koltuklara bile sırt açı ayarı yapabiliyorsunuz. ancak korkunç olan tarafı her ne kadar dizaynına bayılsam da 45'i geçen fiyat bu arabaya fazla. o yüzden volvo taraftarıyım. bir arkadaşın bahsettiği V70, bana ay kadar uzak şu anda, belki v50 düşünüyorum. sonuçta dayanıklılık çok önemli ise volvo olmalı. araca dokunduğunuzda kalite ve sağlamlığı hissedebiliyorsunuz. zaten bu karşılaştırılan üçlüden bir gömlek üstün. ancak bir v50 de asla bu üç araçtaki iç hacim bulunmuyor. yani tercihleriniz eğer v50de ki hacmi yeterli buluyorsa, yedek parça vs düşünmeyin volvo alın. hiç olmazsa o kadar paranızın hakkını almış olursunuz. yok eğer sw yi hacmi için alıyorsanız 308 alın.

1721 Mesaj
10 Ağustos 2009; 18:02:34 

sn. uskudarlı

sw araçlar sanki yaşlılar içinmiş şeklinde genel bir önyargı var toplulumuzda ve genelde yaşıtlarım coupe yada hb arabalara bakarlarken ben ya sedanlara ya da sw lara (ki megane 3 sw ve şu volvo v70 i de gördükten sonra sadece sw) ilgi duyuyorum.

özellikle yeni sw araçların hem SUV ları andıran tasarımları gerçekten çok hoş. Ayrıca geniş bagaj kapasiteleri de cabası. Şu modeller içerisinden de en çok megane 3 hoşuma gitti benim. Ek olarak sw araçları park ederken de arkayı tam olarak görmenin dar yerlere park konusunda kolaylık sağladığını da düşünüyorum (artık park sensörleri var buna pek gerek kalmayabilir ama bir artıdır yine de)

Avrupalı o kadar kişinin bir bildiği vardır diyorum ve dediğiniz gibi ileride Türkiye piyasasında da yaygınlaşacaktır düşüncesindeyim.

Tercihiniz şimdiden hayırlı olsun diyorum içinize sinen aracı alırsınız umarım.

218 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:43:16 

Sn. Omar ve Sn. aorenautical (bu arada biraz kolay okunan ve yazılan nikler tercih edelim lutfen sn aore...)
değerlendirmeleriniz beim için çok önemli. ancak biriniz 308 Sw tek geçerim derken diğer megane 3 SW güzel der. zaten ikisi arasında gidip geliyorum şuan. en iyisi bu iki aracı donanım ve teknik özellikleriye karşılaştırmak. Bu nedenle bir tablo yapacağım ve her ikisindeki özelliklerini karşılaştıracağım. bu arada v70 de güzel bir SW bekli Sw kralı ancak. yedek parçası da kendisi gibi kral. o yüzden ürküyorum böyle br araca yaklaşmya. ayrıca sanırsam 1,6 dizeli yok onun. 2,0 dizel var buda extra vergi demek. bu iki aracın muadilleri değil açıkcası. onun klasmanı VW varrian. verso scenizc vb. diye düşünüyorum. bu araçlar bana her yönüyle büyükler. şehir içinde fazla büyük kalırlar.

218 Mesaj
11 Ağustos 2009; 22:20:00 

arkadaşlar bu Sw ler arasına VW touranı da katalım mı ? Ancak tek şartla katacağız, VW yeni geliştirdiği 1,6 dizel motorlu bu modelede türkiyede satarsa. bu şartta tercih edilebilir mi acaba. (Gerci cok bayat bir tasarımı var ama bi sorayım dedim siz sevgili arkadaşlara.)

local://upfiles/564749/0AE66F17ADF04C4A86B8A8D1757A749D.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 11 Ağustos 2009; 22:23:55 >

1663 Mesaj
11 Ağustos 2009; 23:14:39 

Hocam yenilenen Ceed yakında satışa sunulacak. En geç Ekim gibi gelir herhalde. Yabancı sitelerde okuduğum kadarıyla 6 ileri şanzuman da dahil olmak üzere gayet başarılı özellikleri var.

0

0

Ekteki dosya (2)

218 Mesaj
12 Ağustos 2009; 11:56:59 

Sn. Tergener ilginize tekrar tekrar tesekkur ederim. Kia SW hoş bir seçenek olarak zaten göz kırpıyor. ancak düz viteste şuan yeterli değil. sizin söylediğiniz gibi makayajlı versiyonunda bu düz vitesi suan 90 bg olan dizelin 115 bg tercih ederse secilme sansını artıracaktır. (Kianın tüm hizmetlerini bilirim çünkü 3 yıldır kia rio 1,5 dizel 110 bg sedan araç kullanıyorum. tek sıkıntım hacim. (Sedan olmasına ragmen bağajı 400 lt) ve şehirler arası yolda rahat edememem. motor gucu mukemmel hatta araca fazla bile geliyor. bu yuzden virajlarda bir çokkez savulma tehlikesi atlatım. Bu sebele yeni aracımın uzun yol için tarasrlanav C sınıfı araçlardan olmasını istiyorum.) Sizden ricam Toyota versoların 4d-4 dizleleri varmı varsa türkiyeye gelirmi acaba bilginiz varsa paylaşırsanın memnun olurum. Bu arada Dizel Serato kullanıyordunuz yanılmıyorsam. Servisleriniz için size özel bir bayi tavsiye edeceğim. reklam olmasın diye özel mesajda bildireceğim. oranın hizmetinden memnun kalırsınız.

1663 Mesaj
12 Ağustos 2009; 13:00:01 

Sn. Üsküdarlı, ben de 2006 Kia Cerato dizel kullanıyorum. Aracımdan ve Kia dan da çok memnunum. O yüzden de yeni bir araç alıcak olsam yine Kia almaya çalışırım. Bu arada başka bir başlıkta da yazdım gerçi ama Yeni Ceed eskisine göre baya bir yol katetmiş gibi gözüküyor. Fiyat listesini açıklamışlar ama Ekim den önce gelmez herhalde. Bu özellikteki aracı 35-40 bin aralığında satarlarsa kesinlikle yollarda Ceed patlaması yaşanır diye düşünüyorum. Özetle yapılan değişiklikler şunlar;

* Ön panjur, kokpit ve diraksiyon tasarımı yeni marka imajına göre yenilenmiş,
* Süspansiyon sistemi yenilenmiş.
* Tr ye gelmez ama 'Intelligent Stop and Go' yani araç şehiriçi trafiğinde, ışıklarda falan durduğu an motoru susturan ve kalkış yapacağı an tekrar motoru çalıran bir sistem de eklenmiş.
* ESP ile beraber hillholder da sunulacakmış galiba Verso gibi tüm düz viteslerde HillHolder olacak.
* 6 ileri manuel şanzuman da geliyor.
* Motor olarak "U2 1.6 CRDi 128 hp dizel" ile gelmesi gerekiyor aslında ama net birşey bulamadım.

218 Mesaj
12 Ağustos 2009; 13:41:49 

Tergener bey, madem cerato kullanıyorsunuz. size bi sorum olacak. Turbonuz hiç bozuldumu acaba? benim rio nun 2 kez bozuldu. ancak garanti süresi içinde oldugundan her ikisini de servis ücretsiz değiştirdi. şimdi garanti sürem bitti. mazallah bir daha bozulursa naparım diye endişeleniorum. (biliyorsunuz en 1,500 TL turbo) turbo bozulması her markada olabilir ama benim iki yıl arka arkaya bozulunca ister istemez tedirginliğim arttı. Belki şansıma fabirka çıkışında bi problem olabililir. yada yakıttan olabilir. kia yı direk suçlamak ta doğru değil. ancak motordan sonra en en önemli parçanın iki kez bozulması hoş bişeyde değil başka bir aracın turbosu da bu şekilde arka arkaya bozulma olsa ondan insan tedirgin olabilir. Bide şuanki riomun 2. eli abartılı değer kaybetmiş. Araç daha 2 yaşında yarı yarıya değeri düşmüş. Ancak genel olarak kiadan memnunun. yedek parca uygun. servis hizmetleri gayet güzel. dönem dönem sevisler yoğunlaşsa da hizmetleri ve müşteriye olan ilgileri mükemmel. bu yüzden kia Ceed SW yi tercih sebebim olarak peşinen bir artısı var zaten. hele şu bahsettiğiniz Ceed SW 1,6 128 bg dizel motorla gelirse mükemmel olur. ancak bu motorun fabrika yakıt degerleri ne acaba. tüketim çok artıyorsa güzelliğinden vazgeçebilirim. biliyorsunuz renault motorları daha az yakıyor. aslında en az yakan motor pegeout motorları ama. o yuzden 308 SW halen listemde. (tek kriret değil tabi az yeterki, makul ölçülerde tüketim olsun... Sizde ve diğer misafir arkadaşlardan görüşler beklemeye devam ediyorum. taki kasım ayına kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 12 Ağustos 2009; 14:36:54 >

1663 Mesaj
12 Ağustos 2009; 16:58:25 

Hocam tamir olan turbonun 2. ye arıza yapması hoş birşey değil gerçekten. Çok şükür 30bin km den beri Cerato da hiçbir sorun yok. Gerçi ben genelde sakin kullanırım ve yüksek hızlarda pek kullanmam. Garanti uzatma belki bu tip endişeler için çözüm olabilir diye düşünüyorum. Benim bu ay sonunda garantim bitiyor. Uygun fiyat verirlerse 2 yıl uzatmayı düşünüyorum. 2. el konusunda Kia modelleri arasında Cerato ve Sorento lar galiba daha şanslı galiba. Rio nun sınıfında Symbol, Accent gibi ciddi satış rakamı yakalayan rakipleri var. Ceed yakıt tüketimi konusunda belki Renault kadar düşük olmasa da 308 ile aynı seviyede tüketim değerleri olması gerekiyor. Saygılar...

quote:

Turbonuz hiç bozuldumu acaba? benim rio nun 2 kez bozuldu. ancak garanti süresi içinde oldugundan her ikisini de servis ücretsiz değiştirdi. şimdi garanti sürem bitti. mazallah bir daha bozulursa naparım diye endişeleniorum. (biliyorsunuz en 1,500 TL turbo) turbo bozulması her markada olabilir ama benim iki yıl arka arkaya bozulunca ister istemez tedirginliğim arttı. Belki şansıma fabirka çıkışında bi problem olabililir. yada yakıttan olabilir. kia yı direk suçlamak ta doğru değil. ancak motordan sonra en en önemli parçanın iki kez bozulması hoş bişeyde değil başka bir aracın turbosu da bu şekilde arka arkaya bozulma olsa ondan insan tedirgin olabilir. Bide şuanki riomun 2. eli abartılı değer kaybetmiş. Araç daha 2 yaşında yarı yarıya değeri düşmüş. Ancak genel olarak kiadan memnunun. yedek parca uygun. servis hizmetleri gayet güzel. dönem dönem sevisler yoğunlaşsa da hizmetleri ve müşteriye olan ilgileri mükemmel. bu yüzden kia Ceed SW yi tercih sebebim olarak peşinen bir artısı var zaten. hele şu bahsettiğiniz Ceed SW 1,6 128 bg dizel motorla gelirse mükemmel olur. ancak bu motorun fabrika yakıt degerleri ne acaba. tüketim çok artıyorsa güzelliğinden vazgeçebilirim. biliyorsunuz renault motorları daha az yakıyor. aslında en az yakan motor pegeout motorları ama. o yuzden 308 SW halen listemde. (tek kriret değil tabi az yeterki, makul ölçülerde tüketim olsun... Sizde ve diğer misafir arkadaşlardan görüşler beklemeye devam ediyorum. taki kasım ayına kadar.

218 Mesaj
12 Ağustos 2009; 19:18:57 

Tergener bey, Ceratonuzun garantisinin bittiğini ve 2. yıl uzatmayı düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Size kötü haber gibi olacak ama malesef garantinizi uzatmayacaklardır. aynı şeyi bende denedim. benim rio 3 yıl garantiliydi. garanti bitince uzatmak istedim. kabul etmediler. gerekçesi garanti uzatması aracı aldığınızda ilk 2-3 ay içinde başvurunca kabul ediliyormuş. Eğer yinede uzatmayı başarırsanız banada söyleyin.

1663 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:43:22 

Sayın Üskdarlı o kadar reklamını yapmışlar. Garanti Plus Tıklayın Garanti uzatmazlarsa da kendileri kaybeder. Ben de özel servise giderim bundan sonra olur biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 13 Ağustos 2009; 1:44:02 >

218 Mesaj
14 Ağustos 2009; 13:42:43 

DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ TERGENER BEY... ANCAK OTOMOBİL FİRMALARININ ARAÇLARA SADECE 2 YILLIK GARANTİ VERMELERİ BİZİM YEDİĞİMİZ KAZIKLARDAN BİRTANESİ. 40-50 BİN TL VERGİĞİMİZ BİR ARAC İÇİN SADECE BİR EV AKSESUARI KADAR GARANİTİ VERMELERİ DEVLETİMİZİNDE BU KONUDA NE KADAR HALKTAN YANA OLDUGUNU ORTAYA KOYUYOR ZATEN. İLK DEFA 5 YIL GARANTİ VERİLEN BİR OTOMOBİL GÖRDÜM ODA KİA CEED İÇİN. (KİA BU ARACI AVRUPADA 7 YIL GARANİ İLE SATIYORMUŞ. -2 YIL OLMASI BİZİM KALİTE FARKIMIZ HERHALDE. ANCAK DİĞER MARKALARA NAZARAN BUNA BİŞEY DİYEMİYORUZ ARTIK HOŞ GÖRECEĞİZ) HYUNDAİ NİNDE 5 YIL GARANTİLİ SATTIĞI BİRKAÇ MODELİ VAR GALİBA.
AYRICA GARANTİ UZATMA VS. İÇİN TALEP EDİLEN FARK ÜCRETLERİDE KOMİK BULUYORUM. ÜRETİCİ FİRMALAR ZATEN KULLANICI HATASI DİYEREK GARANTİ KAPSAMINDAKİ BİRÇOK ŞEYİ KABULLENMİYORLAR.

TERGENER BEY CEROTO KULLANDIĞINIZ İÇİN. ŞU CERATOLARIN ÖZELLİKLERİNE BİR BAKAYIM DEDİM. C SINIFI OTOMOBİL OLMASINA RAĞMEN BAĞAJI BENİM B SINIFI RİO DAN KÜÇÜK. (CEROTA BAGAJ 345 LT. RİO 390 LT) VALLA BEN OLDUKÇA ŞAŞARDIM. BİRKAÇ KEZ KEŞKE CERATO ALSAYDIM DİYE İÇ GEÇİRMİŞTİM. AMA ŞİMDİ İYİKİ RİO ALMIŞIM DİYORUM. TAMAM KOLTUKLARI GENİŞ AMA, BANA BAĞAJDA LAZIM. YANLIŞMI BAKTIM ACABA DİYE DİKKATİNİZE SUNMAK İÇİN NOTUMA EKLEDİM.

1663 Mesaj
14 Ağustos 2009; 14:26:15 

Daha önceden bu bagaj olayını araştırmıştım ve yazmıştım. Ama pek dikkate alan olmamıştı. Kia Rio nun da bagajı 11.9 cu. ft.
Aslında Amerikan standardına göre Cerato nun bagajı 345, Rio nun 337 litre falan yapıyor. Cerato nun bagajı 8.5 litre daha büyük yani.

"Bazı markaların Amerika sitelerindeki bagaj ölçüleri ile TR kataloglarındaki ölçüleri farklı.
Amerika da litre yerine Cubic Foot kullanılmış ve 1 Cubic Foot 28,3168466 litre ediyormuş.
Toyota Corolla 12.3 cu. ft. = 348 lt tr de 450 litre
Kia Cerato 12.2 cu. ft. = 345 lt tr de 345 litre
Honda Civic 12.0 cu. ft. = 339 lt trde 389 litre "
Yeni Kia Cerato (Forte) 14,7 cu. ft. Tr de henüz yok.
Ceed Sw 18,8 cu. ft. = 532 litre

Neyse bu böyle. Yeni Cerato daki bagaj ölçüleri daha iyi ve güçlü bir dizel motoru olacak. Bagajı da gayet iyiydi. Neticede Türkiye sedan ülkesi. Bence Yeni Cerato geldiği zaman seçenekler arasına eklenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 14 Ağustos 2009; 17:13:52 >

218 Mesaj
14 Ağustos 2009; 20:24:58 

meraba Tergener bey, yukarıda bahsettiğiniz farklılığı inanın, ilk kez sizden öğrendim. valla, ben bagaj büyüklüklerine başka bir bilgiden değil direk kia nın sitesindeki teknik tablodan bakmıştım. Eğer ki Türkiye için hazırlanmış sitedeki bağaj ölçüleri, üretildiği ülkelerden farklı birimde de olsa, burda LT bazında aynı ölçüyü kullanmıyorlarsa bu insanların yanılmasına neden olur ki; hiçde küçük bir bir hata sayılmaz. Bağaj ölçüleri o hadar hassas bir konudur ki, nerdeyse otomobil alırken motordan sonra bakılan ikinci önemli sırada yer alır. Ben sırf bu yüzden SW araçlara yöneldim. Ne iyiki sizinle bir önceki notta, yarı muhabbet olsun diye bağaj konusuna değinmişim. bu sayede sayın kianın bilrek veya bilmeyerek insanları nasıl yanılttığını öğrendik. sizin bu cevabınızdan sonra kianın sayfasına tekrar baktığımda teknik özellikler kısmında, ceratonun bağaj büyüklüğünü verirken parantez açıp "litre" oldugunu belirmişler. fakat rio nun bağaj hacmi bilgisini verirken bağaj kapasitesi 390 demiş. bizler türkiyede hacim denilince lt den başka birşey aklımıza gelmeyeceğine göre ve genel kabul görmüş ölçü birimi lt olduguna göre türkiyede bas baya 390 lt diye alıgılanır. bu da pekala aldatmacadan başka bişey değil. bu konuyu birkaç yerden daha araştırayım. rio nun 390 lt bildiğimiz lt ölçüsünden değilse kiaya kınama maili atacağım. valla bunlar insanı "şikayetvar.com" zorla üye yaparlar. (iyice emin olmak için birde katoloğlarını alacağım). Şimdi bu kianın Ceed SW sinin hacimlerinin doğru olup olmadığından da şüpheye girdim. neyse Tergener bey bu önemli ayrıntı için için tekrar teşekkür ederim. kimseye güvenileceği kalmamış valla. Renault da böyle bişi yaparmı acaba tergener bey. belki megan 3 Sw alacağız. bağajı zaten benim en alt limitlerimde (534 lt ) bu yanlış sa korkarım tüm hevesim kırılacak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uskudarlı -- 14 Ağustos 2009; 21:36:20 >

1663 Mesaj