Şimdi Ara

Intel yüksek performans segmenti için Core i7 960 modelini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lynnfield kod adını taşıyan LGA1156 formundaki yeni nesil Core i5/Core i7 işlemcilerini Eylül ayında duyurmaya hazırlanan Intel, yüksek performans segmentine yönelik mevcut Core i7 jenerasyonunu da son çeyrekte güncellemeye hazırlanıyor. Önümüzdeki yıl 6 çekirdekli Gulftown işlemcilerini pazara sunacak olan Intel, yılın üç aylık son çeyrek diliminde LGA1366 Core i7 ailesine bir yeni model daha ekleyecek. Firmanın Core i7 960 olarak isimlendirdiği yeni işlemci, saat hızı itibariyle Core i7 965 XE ile benzer olsa bile önemli bir farklılığa sahip.

Gelen bilgilere göre Core i7 960 modelinde çarpan kilidi açık olmayacak. Bilindiği üzere Extreme Edition kulübüne dahil olan Core i7 965 XE işlemcisi çarpan kilidi açık olarak geliyor ve dolayısıyla daha yüksek hız aşırtma başarımı sunabiliyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve üç kanal bellek desteği sunacak olan Core i7 960 modelinin 965 XE'ye kıyasla daha uygun bir fiyatla pazara girmesi bekleniyor. Intel'in resmi yol haritasına göre, Core i7 950 modelinin yerine konumlandırılacak olan Core i7 960, 4. çeyrek 2010'a kadar firma programında yer alacak.

• Yuksek performans segmenti icin... anladim ben onu.. zaten i7 serisinin Performans segmenti icin oldugu soyleniyordu.. i5 ile i3 var zaten... i7 965 var 975 var. ekonomik islemci istiyor insanlar... i7 920'nin fiyati ne kadar ki; bunlar performans icin gelsin...
  • al benden de okadar kardeşim..
  • 1000 tlden fazladır bu şimdi pöh
  • yükseğinde yükseği
  • @Towarscke zorla mı satıyorlar adamlar her bütçeye işlemci çıkartıyor kafamıza silah dayyaıp alacaksın lan! diyen diyeni görmedim
  • intelin bu yüksek fiyatlı cpu lara neden taktığını anlamıyorum bence şimdi pc toplayacak adamın amd toplaması taraftarıyım phenom II ler fiyat performans açısından çok iyi i7 960 alacapına phenom II x4 955 alılın daha iyi 300-400 $ da kar yaparsınız anakart dada x58 anakart 300 $ 938 anakart 151 $
  • parası olanlar ıcın yapılıyor bu işlemcıler saten anlayamadınızmı hala bu olayı sizin kapasiteniz amd ışlemcisi ıntel zenginlere calışıyor
  • 965 hızında olması güzel ama qpi 4.8 olacaktır extreme modeller 6.4
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.