- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
[b]GTA 4 ARABA YÜKLEME YÖNTEMİ[/b]
70 Cevap153514 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

449 Mesaj
3 Ağustos 2009; 17:53:56 

arkadaşlar gta 4 de araba nasıl yüklerim gtainside.com dan nasıl oluyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ağustos 2009; 18:09:28 

Öncelikle GTA IV kategorisinden yüklemek istediğiniz aracı indirin ve rar'dan çıkartın.(Bu araçları www.gtainside.com veya www.gtagaming.com dan indirebilirsiniz.)
Sonra SparkIV programını bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın.(SparkIV programı bilgisayarınızda yoksa İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)
Daha sonra indirdiğiniz arabanın klasör içeriğinde yazan araba ismine bakın , mesela admiral.wft ve admiral.wtd gibi dosyalar olacaktır , daha sonra SparkIV programına gelin ve yukarıdaki butonlardan Open'a basın.Oradan da C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\pc\models\cdimages\vehicles.img dosyasını bulup açın.Sonrasında admiral.wtd'yi bulun import'a tıklayın ve indirdiğiniz klasörü bulup oradaki admiral.wtd ile değiştirin.Aynısını admiral.wft'ye yapın , sonra da rebuild'e tıklayın yukarıdaki butonlardan , sonra da save butonuna tıklayın yine yukarıdan , sonra sparkIV programını kapatıp oyuna girin.Böylece arabamızı eklemiş oluyoruz.

449 Mesaj
4 Ağustos 2009; 13:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: dr.dRe`

Öncelikle GTA IV kategorisinden yüklemek istediğiniz aracı indirin ve rar'dan çıkartın.(Bu araçları www.gtainside.com veya www.gtagaming.com dan indirebilirsiniz.)
Sonra SparkIV programını bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın.(SparkIV programı bilgisayarınızda yoksa İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)
Daha sonra indirdiğiniz arabanın klasör içeriğinde yazan araba ismine bakın , mesela admiral.wft ve admiral.wtd gibi dosyalar olacaktır , daha sonra SparkIV programına gelin ve yukarıdaki butonlardan Open'a basın.Oradan da C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\pc\models\cdimages\vehicles.img dosyasını bulup açın.Sonrasında admiral.wtd'yi bulun import'a tıklayın ve indirdiğiniz klasörü bulup oradaki admiral.wtd ile değiştirin.Aynısını admiral.wft'ye yapın , sonra da rebuild'e tıklayın yukarıdaki butonlardan , sonra da save butonuna tıklayın yine yukarıdan , sonra sparkIV programını kapatıp oyuna girin.Böylece arabamızı eklemiş oluyoruz.

yaptım ama arabayı önüme nasıl getircem mesela san andreas ta gta inside.de sitesinden car installer 1.0 ile yükleyip vehicle spawner ile oyunda arabayı hemen önüme getiriyordum gta 4 de koskoca şehrin içinde yüklediğim arabayımı arıyacam onun bir programı yokmu

7214 Mesaj
4 Ağustos 2009; 13:28:32 

Bunda da var o olay.GTA IV car spawner olarak aratırsanız bulabilirsiniz fakat 1040 patchi için var mı bilemiyorum.

375 Mesaj
4 Ağustos 2009; 13:42:39 

ya tuning birader sen oyuna giremiyorum hata alıyorum yazmışsın burda da araba önüme nasıl incek diyorsun.bu arada mertcan niye banlandı ya ben tek başıma mı kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obenberk -- 4 Ağustos 2009; 14:48:36 >

Asus Rampage IV Black Edition---INTEL CORE i7 4960x---Asus GTX780 Ti DirectCU II---Corsair Dominator&Platinum 16 GB---WD 1 TB VelociRaptor---Cooler Master Cosmos II ---Cooler Master 1000W Vanguard

7214 Mesaj
4 Ağustos 2009; 14:34:04 

quote:

Orijinalden alıntı: obenberk

ya tuning birader sen oyuna giremiyorum hata alıyorum yazmışsın burda da araba önüme nasıl incek diyorsun.bu arada mertcen niye banlandı ya ben tek başıma mı kaldım

Berk ben Mertcan , tek başına filan kalmadın.Bilerek banlattım da :) Bu hesaba geçmek için.

375 Mesaj
4 Ağustos 2009; 14:37:19 

quote:

Orijinalden alıntı: kengermurat

Berk ben Mertcan , tek başına filan kalmadın.Bilerek banlattım da :) Bu hesaba geçmek için.

ohh tamam o zaman iyiyiyi

Asus Rampage IV Black Edition---INTEL CORE i7 4960x---Asus GTX780 Ti DirectCU II---Corsair Dominator&Platinum 16 GB---WD 1 TB VelociRaptor---Cooler Master Cosmos II ---Cooler Master 1000W Vanguard

7214 Mesaj
4 Ağustos 2009; 15:28:26 

quote:

ohh tamam o zaman iyiyiyi

Ben bırakır mıyım bulmuşum böyle forumu.

1008 Mesaj
4 Ağustos 2009; 17:11:49 

mertcan hocam ben araçalrı yüklüyorum fakat sorunlu oluyor şöyleki araca uzaktan bakınca orjinal yanına gelince yüklrdiğim mod a dönüşü veriyor nasıl çözücez yardım edermisiniz

7214 Mesaj
4 Ağustos 2009; 17:21:40 

quote:

Orijinalden alıntı: onurk

mertcan hocam ben araçalrı yüklüyorum fakat sorunlu oluyor şöyleki araca uzaktan bakınca orjinal yanına gelince yüklrdiğim mod a dönüşü veriyor nasıl çözücez yardım edermisiniz

Bende de öyle , mesela Nissan Skyline ekledim uzaktan eski hali gözüküyor yaklaşınca Skyline'a dönüşüyor , otomobili yapan kişiden kaynaklanıyor.Sorun bizde değil ve düzeltemiyoruz maaalesef.

449 Mesaj
4 Ağustos 2009; 17:50:17 

quote:

ya tuning birader sen oyuna giremiyorum hata alıyorum yazmışsın burda da araba önüme nasıl incek diyorsun.bu arada mertcan niye banlandı ya ben tek başıma mı kaldım

birader oyuna giriyorum oyun esnasında hata alıyorum bu bir
ikincisi araba yükleme sorum hata almadan önceydi
üçüncüsü o arkadaşın gönderdiği dosyayı yükledikten sonra hata almalar daha da arttı

7214 Mesaj
5 Ağustos 2009; 9:23:15 

quote:

Orijinalden alıntı: tuning_vw

birader oyuna giriyorum oyun esnasında hata alıyorum bu bir
ikincisi araba yükleme sorum hata almadan önceydi
üçüncüsü o arkadaşın gönderdiği dosyayı yükledikten sonra hata almalar daha da arttı

Kardeşim 1030 patchini gönderdik işte kötü bir şey mi yaptık ? Ne hatası alıyorsun ? Hangi patch kurulu ayrıca şu an.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Ağustos 2009; 10:46:54 

ya aga bozmayın oyunun orjinalini :P

375 Mesaj
5 Ağustos 2009; 13:58:05 

mertcan ne gönderdin lan iyice bozmuşsun.ama arkadaşta doğru düzgün bir cevap vermiyor ki hangi paket kurulu belki 4.paket kuruludur.sen 3.paketin hapını atmışsındır.

7214 Mesaj
5 Ağustos 2009; 23:52:05 

quote:

mertcan ne gönderdin lan iyice bozmuşsun.ama arkadaşta doğru düzgün bir cevap vermiyor ki hangi paket kurulu belki 4.paket kuruludur.sen 3.paketin hapını atmışsındır.

4.paketin kurulu olup olmadığını sormadım ama 1030 ile sağlam ilacını yollamıştım.

449 Mesaj
8 Ağustos 2009; 17:36:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

Kardeşim 1030 patchini gönderdik işte kötü bir şey mi yaptık ? Ne hatası alıyorsun ? Hangi patch kurulu ayrıca şu an.

ya ben genellike haritaya bakmak için esc tuşuna bastığımda oyundan atıyor "gta 4 fatal error:resc10" ama ben neden olduğunu buldum windows vistada veri yürütme engellemesi (dep) var oraya girdim gta 4 dep devre dışı bırak dedim gta 4 dep devre dışı bırakılmaz dedi bi devre dışı bıraksa bidaha gelmiyecek eminim ama olmuyor ekran kartının güncelleyim dedim sitesine girdim atinin bu arada ekran kartım ati hd 4650 1 gb siteye girdim atinin bütün modelleri var 4650 hd yok çok enteresan

ayrıca oyunun hangi patch olduğunu nerden öğrencez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuning_vw -- 8 Ağustos 2009; 17:36:50 >

4536 Mesaj
8 Ağustos 2009; 17:43:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ATLI_Sipahi

ya aga bozmayın oyunun orjinalini :P

+1903

479 Mesaj
29 Ekim 2009; 17:36:22 

arkadaşlar orada admiral wft.gibi bunları buldum yaptım ve benim yuklediğim araba corvette idi admiral dosyası şimdi kayıpmıu oldu 2. defa farklı araba yujlemem de yine admiral yapsam bu sefer corvette mi gider

7214 Mesaj
29 Ekim 2009; 19:29:20 

Açıkçası sorununuzu tam olarak anlayamadım anlaşılır şekilde anlatırsanız yardımcı olabilirim.

479 Mesaj
30 Ekim 2009; 22:42:48 

mertcan yani gta 4 e araba eklediğimizde bi araba da siliniyormu ? bunu diyorum ben deiştirmiş gibi mi oluyoz yoksa eklemiş gibi mi!

7214 Mesaj
31 Ekim 2009; 12:27:06 

Orjinalleriyle değiştirmiş oluyoruz , yani diyelim oyundan admiral yerine mercedes ekledin , admiralin orjinalini bir daha göremezsin oyunda , yok olmuş ve yerine yeni bir araba gelmiş oluyor.

1265 Mesaj
11 Kasım 2009; 0:08:18 

Beyler bende orjinali var ama hata veriyo modlarda yardım edebiliceğinizmi acep

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7214 Mesaj
11 Kasım 2009; 12:07:16 

Hatayı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

1265 Mesaj
11 Kasım 2009; 15:06:40 

your gta.exe seems to be modified or is newer version than this tool supports If it is a newer version please check for an updated of sparkIV SparkIV can not without a supported GTAIV.exe file spark ıv updteli hali zaten ama galiba orjinal olduğu iç.in izinvermiyor :/:/:(:(:

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7214 Mesaj
11 Kasım 2009; 15:09:23 

Evet oyununu orjinal olan birçok arkadaş ekleyemiyordu araba filan.Ama bir çözümü var mı tam bilemiyorum.

1265 Mesaj
11 Kasım 2009; 19:15:46 

hmm :(:(:(:

7214 Mesaj
14 Kasım 2009; 12:56:13 

Konu 2800 defa görüntülenmiş , herhalde başlıktan ötürü google'da da arayan kolay buluyor , araba ekleme yöntemini yazmıştım konuya , umarım faydalı olmuştur bu kadar kişi gördüğüne göre.

2 Mesaj
19 Ocak 2010; 4:00:59 

ustam simdide bende bı sorun var dedıklerını yaptım aynen ama oyuna gırınce oyunda hıc bısı yolmuo mesela ne araba ne ınsan ben ve ucan kuş ne yapmalıyım ??

evde kaldı

7214 Mesaj
19 Ocak 2010; 17:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: xox2

ustam simdide bende bı sorun var dedıklerını yaptım aynen ama oyuna gırınce oyunda hıc bısı yolmuo mesela ne araba ne ınsan ben ve ucan kuş ne yapmalıyım ??

Tam anlayamadım sorunu , oyundan bir görüntüyü filan buraya aktarabilirsen iyi olur.

57 Mesaj
15 Mart 2010; 14:21:34 

DOSTUM BEN BİRKAÇ GÜN ÖNCE GTA IV YE BİLDİİN GİBİ ARAÇ PAKETİ YÜKLEDİM GTAİNSİDE DAN .SONRA SPARK PROGRAMIYLA ARACI ATMAYA ÇALIŞTIM FAKAT PC/MODELS/CDİMAGES/VEHİCLES.İMG DOSYASINI SEÇTİİMDE SEÇİLEMİYOR HATASI VERİODU. BENDE SIRF ARABA YÜKLEMEK İÇİN İNT.DE BULDUUM Bİ ARKADAŞIN KOMPLE ARABA OLNA VEHİCLES DOSYASINI İNDRDM. OYUN AÇILIYOR START DİORUM ADAMLAR VE MÜZİK GEÇTİKDEN SONRA ATIYOR. WİNDOWS BU UYGULAMAYI KAPATMAK ZORUNDADIR YAZDI.BENDE VEHİCLES IN YEDEKLEDİİMİ İLE DEİŞTİRDİM.AMA HALA OYUN AÇILMIYOR LÜTFEN YARDM . NORMALDE BAIMLIYDIM GTA YA AMA BOZULUNCA KENDİMİ ONLİNE OYUNLARA VERDİM.VE RUH HASTASI OLDUM LÜTFEN YARDIM +REPPP

57 Mesaj
15 Mart 2010; 14:23:48 

arkadaşlar ilgisi yok biliyorum ama şu sorunlu cracklı damnation oyunu ile ilgili yardımcı olabilirim... AMA GTA HAKKINDA BANA HALA YARDIM GEREKLİİİ

32 Mesaj
25 Mart 2010; 3:07:49 

arkadaşlar ben dosyaları önerdiğiniz programla oyuna basarılı bır sekılde ekledım fakat bır kac dakıka oynadıktan sonra oyun fatal error verıyor ya da gta 4 calısmayı durdurdu dıyıp oyunu kapatıyor , yardımcı olabılırsenız sevnırım tesekkurler

479 Mesaj
17 Nisan 2010; 20:00:07 

deniyorum ben son yulediğim patch ile uyumsuzluk yaşanmaz

15 Mesaj
4 Temmuz 2010; 16:05:41 

arkadaşım arabanı ekliyosun ve o arabayı siliosun değişiyor onunla yani geri istiyorsan arabayı sil oyunu tekrar yükle bnde bmw yi yükledim beğenmdim silmiştim oyunu ama savelerini silme tmm mı ? bnde bmw nie yok diordum aklıma geldi oyunun silip yeniden yükledim arabada gitmiş ama olmassa kızma yada silnme sn bişey filan olur sonrada bana kızarsın

15 Mesaj
4 Temmuz 2010; 16:08:39 

silersen inşallah yardım etmiş olurum

Bize Hayal Kurun Diyorsun Hocam.. Biz Kurduğumuz Hayalleri O Kadar Çok Düşürdükki Suya...Nasıl Olsa Olmayacak, Bizim Düşlediğimiz Ne Varsa Bu Hayatta Başkaları Yaşayacak.. Arka Sıradakilerin Rüyaları Hep Başkalarının Gerçekleri Olacak !

35 Mesaj
5 Eylül 2010; 12:22:53 

arkadaşlar bn dediğinz gibi yaptım ama oyuna girmiyor. tıklıyorum açılıyor gibi oluyo sonra açılmıyo.
daha öncednde böle olmustu. ben o araba dosyasnı yedeklemiştim. araba yamasını kurunca oyun açılmıyodu. orjinlni koydum açlmaya basladı.
şimdide aynısı oluyo ama sorun suki bu sefer orjinalini yedeklemedim :)

bana orjinalini upload edeblcek olan varmı ??

4 Mesaj
7 Aralık 2010; 23:21:29 

arkdaşlar bn gtainside sitesinden yükledim 6-7 tane araba yaması yukledim ama artk oyun rc20 hatası veriyor yuklediğim arabaları silmek istiyorum..Nasıl silebilirim??

4 Mesaj
8 Aralık 2010; 23:20:27 

Arkadaşlar bana

Grand Theft Auto IV/pc/models/cdimages dizininindeki arabaların kayıt altında tutulduğu vehicles.img orjinal dosyası lazım gta 4 ü pc sinde olan bana yardım etsin lütfen

107 Mesaj
9 Aralık 2010; 17:48:27 

beyler pekı bu araba yukleme gta ıv episode from lıberty cıty'de var mı?

289 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:17:33 

arkadaşlar ben epeydir araba yüklüorum fakat eklediğim son arabalarda bi problem var. arabalar sağ sol tuşlarına bastığım zaman hemen takla atıyo ama daha önce yüklediklerimde hiç bişi yok sorun nerde arabalardamı oyundamı. bu arada gta4 1.0.4 kullanıorum.

SAMSUNG GALAXY S III

1131 Mesaj
10 Şubat 2011; 11:09:09 

Merhaba arkadaş benim bi sorunum var mini cooper yükledim ona binebiliyorum ama öbür yüklediğim arabalara binmeden hata çıkıyo ve oyundan atıyo işlemi sonlandırıyo ne yapmam lazım ? :S :(

1141 Mesaj
30 Mart 2011; 13:01:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sarı dew

arkadaşlar ben epeydir araba yüklüorum fakat eklediğim son arabalarda bi problem var. arabalar sağ sol tuşlarına bastığım zaman hemen takla atıyo ama daha önce yüklediklerimde hiç bişi yok sorun nerde arabalardamı oyundamı. bu arada gta4 1.0.4 kullanıorum.

Çok geç bi cevap ama bu mesajı görüp bilemeyenlir için ekleyeyim, yüklediğiniz arabaların içinde bir de not dosyası bulunur ve burada süspansiyon ayarları verilir. bu ayarları söz konusu dosyaların üzerinde değişiklik yaparak tekrar kaydetmeniz gerekir ki yeni araba ağırlığıın ve diğer özelliklerini yerine geçtiği arabadan alsın.

135 Mesaj
12 Haziran 2011; 13:42:25 

Nerden değiştircez tam örnekle söylersen güzel olur kardeşim dedğin gibi arabanin hizi ağırlığı eklediğimiz aracin olsun isteriz tabi hangi dosyaya girip o kodlari giricez

1 Mesaj
19 Temmuz 2011; 23:46:50 

arkadaşlar bişi soracam.. araba değiştirmek içiçn her her bir değiştireceğim arabayı tek tek seçmem mi gerekiyor?

169 Mesaj
28 Ağustos 2011; 21:15:48 

gençler spark4 çalışmıyor, versiyon hatası veriyor

2005 JDM CiviC

SAMSUNG GALAXY S III

14 Mesaj
4 Haziran 2012; 21:44:12 

ya arkadaşlar yardım edin mesela punto evo kuruyom dr.dre sonra pc yi kapatıp açıom yama gidior spark ıv den wtd sine bakıyom eski haline geri dönmüs bir yardım edin lütfennnnnn!

14 Mesaj
5 Haziran 2012; 8:57:47 

quote:

Orijinalden alıntı: tuning_vw

yaptım ama arabayı önüme nasıl getircem mesela san andreas ta gta inside.de sitesinden car installer 1.0 ile yükleyip vehicle spawner ile oyunda arabayı hemen önüme getiriyordum gta 4 de koskoca şehrin içinde yüklediğim arabayımı arıyacam onun bir programı yokmu

ya bunun gibi yaptım her dediği gibi yaptım importunu yapıp bırakmıozmı wtd ve wftyi:) yardım edin çok merak ediyorumÖLE nasıl olacak die

1 Mesaj
12 Temmuz 2012; 14:23:34 

Merhaba arkadaşlar. Gta IV oyunu nu yükledim oynadım. İnternette daha fazla araba yüklüyebileceğimizi öğrendim.talimatları uygulayarak bitane BMW indirdim.ve oyunda arabayı aradım ve arabayı buldum.Araba iyi görünüyordu görünüyordu Fakat Ayrıntı yoktu arabada ve arabayı sürerken komutlara biraz yüklenince araba takla atıyor. Ben SparkIV - vehicles.img Proğramını kullanarak yüklemiştim arabayı. Tekrar yüklediğim arabayı çıkarmak istedim aynı proğramla. ama olmadı arabayı silemedim. Bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz umarım. Gta4 Yükleyemeyenler veya Serial felan sorunlarıyla karşılaşanlara yardımcı olabilirim. Teşekkürler. Gta IV a yüklediğim arabayı tekrar çıkarmak istiyorum Yardım PLS

"Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın.
Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın."

31 Mesaj
15 Temmuz 2012; 18:41:13 

Arkadaşlar ben oyunu diyelim steam'den satın alıp indirdim nasıl araba yükliyicem ?

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

166 Mesaj
31 Temmuz 2012; 19:17:41 

Ben Sultan RS arabasını bulamıyorum bi yardım edin

9233 Mesaj
31 Temmuz 2012; 20:22:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kralugur77

Oyunda haritada mı bulamıyorsun yoksa dosyasını mı?

Sadece Oyuna Özel Forumlar'da yetkili olduğumdan diğer bölümlerle ilgili işlem yapamıyorum. Lütfen diğer bölümlerle ilgili isteklerinizi bana değil ilgili yöneticilere iletiniz.

7214 Mesaj
31 Temmuz 2012; 20:23:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kralugur77

0

166 Mesaj
31 Temmuz 2012; 23:35:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

0

Sağol kardeş :)

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
15 sa. 28 dk. kadarı kaldı.
4 Ağustos 2012; 17:30:30 

aynı dosya için (mesala supergt) birden çok güzek araba yapmışlar. ben bu arabaların hepsini nasıl yüklerim? isimlerini değiştirsem olur mu?

1 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:08:15 

Beyler bende şöyle bir sorun var: oyuna spark IV programıyla arabaları atıyorum sorunsuz çalışıyor, fakaaat can alıcı nokta şu ki; eğer araba hasar alıp health hilesiyle düzeltmeye çalışırsam oyun kapanıyor. Ne yapabilirim ?