Şimdi Ara

PowerColor 2GB GDDR5 bellekli HD 4890 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları öncesinde üreticiler stoklarını eritebilmek ve yeni modellere yer açabilmek için çalışmalarına devam ediyorlar. Ekran kartı üretiminde AMD-ATi cephesinden iddialı isimlerinden PowerColor, Sapphire'den sonra 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip Radeon HD 4890 modelini duyuran bir diğer isim oldu.

Firmanın yüksek bellek kapasitesiyle dikkat çeken Radeon HD 4890 PCS modeline 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV790 GPU'su güç veriyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip olan yeni model fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geliyor zira kartın grafik işlem birimi 900MHz'de, bellekleri ise 4GHz'de çalışıyor.

ZEROtherm tarafından hazırlanan özel soğutucusu ile referans tasarımlı modellere göre daha serin ve sessiz çalıştığı belirtilen DirectX 10.1 destekli yeni model, destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumuna da olanak tanıyor. DVI, VGA ve HDMI konnektörlerine sahip olan 2GB GDDR5 bellekli kartın önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57
    DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları öncesinde üreticiler stoklarını eritebilmek ve yeni modellere yer açabilmek için

fx57 ne de güzel açıklamış tek cümle ile bu kartın amacını. Başka söze gerek yok sanırım.
  • kandırıldığımızı hissetmeye başladım teknoloji üreticilerinde bu akıl bizdede bu para olduktan sonra daha çok kandırırlar bizi...
  • GTA4'ü full ayarlarda oynatabiliyormuş bu kart! Oyun tam 1.6 GB ram kullanmış!

PowerColor 2GB GDDR5 bellekli HD 4890 modelini kullanıma sunuyor
  • Hibir zaman şu resime bakları açamamışımdır. Gizli bir tarikat mısınız siz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daysleeperxp

Hibir zaman şu resime bakları açamamışımdır. Gizli bir tarikat mısınız siz?

Hocam siz anasayfadan takip ediyorsunuz haberleri sanırım. Yorum yapan arkadaşlar ise forum>anasayfa haberleri, forum>ekran kartı vb. konu başlıklarından yazıyorlar. Cemiyet içinde cemiyet durumu değil

Saygılar..
  • haa. :p bende ıcın ıcın oyle dusunuodum wallahı
  • Biraz gereksiz olmuş
  • 2gb memory olması çok iyi bir olay. Ama sanırım directx 11 destekli kartlar öncesi böyle bir yatırım biraz saçma olacaktır.
  • 22ve yuakrısı monıtorler ıcın hep ıdeal olmustur benım acımdan 2gb belleklı kartlar.herzamanda alınabılır bence.bazı kişiler gereksiz dese bile
  • Crossfire yaparsan gerekli. Ama ayni saat hizlarinda 2gb memory arttirirsan gidip HD 4870x2 performansi bekleme o karttan. Ne diyor bak resimde soyluyor arttirdiginda View Distance i bilmemneyi ne oldugunu. Affects GPU and CPU performance diyor. CF yapacaksan okay de sen o bellegi doldur ondan sonra oyun o saat hizlarinda tek kart ile ne hale geliyor bir de onu test edin eger ben yaniliyorsam harbi gerizekaliyim o kadar diyorum. 1gb kartta 512mb bellek kullanirsan nasil performans yuksek oluyor, 1gb fulleyince nasil dusuyor. Ayni mantik degil mi ? bu sefer 2 kati yuk bindir sen ayni karta bellek sayesinde.. Kart da iptal olsun ondan sonra. Crossfire kartin var elinde tabii seversin 2gb performansini 2 kart birden calisiyor
  • Yeni seride bol miktarda 2gb bellekli kartlar görücez demekki hatta 4gb x2 modellerde gelir bu gidişle FRC2 başlangıç oldu 512leri öldürdü GTA4le bellek ihtiyacı büyüdü artık görsellik ön planda buda fiyatların yüksek olmasına yol açar.
  • alınmaz abi alınmaz ben powercolor hd4870 aldım bi baktım kartın biosu arızalı. KARTIM ŞU ANDA GARANTİDE BAKALIM NE OLACAK.:s.
  • crysisteki sandbox2 editörle uğraşan var mı ? 256 mb bellekli kartlarda video bellek az zamanda doluyor . 512 veya 1gb lık

kartlarda durum nedir ? 2gb sb2 editörde biraz daha rahatlama getirebilir mi ? bilgisi olan veya tecrübe eden (512 veya 1gb lık

kartlarla ) var mı ?
  • Şuan için ekran kartı almak bence hata olurdu DirectX 11 destekli yeni kartlara bütcesi yetebilcek olan kullanıcıların beklemesinde fayda var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.